Впечатления от Amway!

  • 238 538
  • 678
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1
Мили Дами, специално се регистрирах, за да кажа някои неща за Amway, защото бях отвътре и не ми харесаха как изкачаха постоянно нови условия, свързани с някаква таксичка.
Amway е световноизвестна компания и продуктите са наистина хубави, но въпросът е как да си ги закупите. Някои от вас са вече атакувани от тъй наречените агенти, които се опитват да ви заведат на презентация (работна среща) с ментора за техния регион. Цялата агентска структура от тези хора не са Amway, а NETWORK21, американска компания, която разработва схеми за начин на продажби на продуктите на Amway. Ще ви обясняват, че България е стотната членка, ще ви омайват, ще ви промиват мозъци. Моля, не бъдете овце, бъдете здравомислещи! Всички тези хорица, които искат да забогатеят бързо са ОВЦЕТЕ на Стефан Алексов, даскал по физкултура с невероятно его и неприлично поведение зад трибуната, с неприлично ръкомахане. Той се води най-успелият в България в този бизнес и за него ще чувате легенди... Аз изгубих 6 месеца от времето си, за да се опитам да разбера бизнеса им, но бях много разочаован, когато добавяха таксички на по-късен етап.
Мили ми овце-агенти на NETWORK21 забогатяхте ли или Стефан Алексов ви казва да отидете на още 10-ина международни конгреса да платите по 400 лв, да пазарувате редовно и то само от Amway, ако пазарувате от магазина сте „неграмотни, неориентирани…., мале ужас“? Взехте ли си бонусите новите, взехте ли ги? За тези които сте направили 2-3 и повече агенти под вас, чакайте си комисиона, ама като не го вземете питайте защо го няма и те ще ви обяснят, че трябва да имате лични продажби, за да го вземете. Продължавайте да бъдете послушни, да бъдете мързеливи, да мрънкате постоянно и да вярвате на един прост даскал с тикове в ръцете!!!!!!!!!!

Последна редакция: вт, 13 дек 2016, 22:17 от brok

# 586
  • Мнения: 39

...
Което не ми пречи да смятам Лок за пълен боклук, независимо какви сертификати за качество има. В крайна сметка за мен е важно какъв е резултатът от ползването му, а не как е произведен.
Не чисти и се пени ужасно. ...

Привет,

реших да отговоря, понеже сигурно в 10 мнения други хора Ви обясняват, че слагате по много, а Вие продължавате да се оплаквате от пяната. Пробвахте ли количество от 5 капки на 5л или само си баете? Simple Smile

Аз съм потребител с регистрация, изключително съм доволна от продуктите.
На дамата с дезинфекцията да обясня - ЛОК е обезмаслител. Затова препоръчителната му употреба е за фурни, бани, мазни и гъвкави замърсявания (като дъвка). Лично аз съм го ползвала само 1 път като концентрат - на мозайката в антрето имаше петно от лепило Хелмитекс на над 20г и още ме е яд, че не направих клип. Сипах ЛОК-а отгоре, първо петното побеля, после започна да вдига мехурчета и накрая стана на каша. Избърсах с кухненска хартия след 20 минути. НЯМА НИЩО! Дори и пяна Simple Smile
Продуктите са създадени така, че от тях е извлечена цялата вода, а пяната се получава при контакт на продуктът с водата. Съставът им е натурален, основната формула на ЛОК е с ензими от портокал, на Dish Drops-a - ензими от царевица и цвекло. Не съм дълбала много, но по действието съдя, че са нещо като алфа-хидрокси киселини - спират кървенето, имат анти-септично действие, отнемат мъртвия слой епител, отделно - подхранват почвата, не изпаряват съединения във въздуха и няма проблем при контакт с лигавиците.
Ако още се съмнявате, що не си капнете Меглио или Медикс вместо капки за нос, като дамата от началото на темата? :Р В рамките на шегата, разбира се.

Относно 'сбирките, които приличат на секта' - те са 2 вида, бизнес и продуктови обучения. Бизнес обученията са там, където 'някой си разказва историята на живота', но в контекст на бизнеса. Повечето хора са имали дневна работа и именно това разказват - как са отхвърлили съмненията и постепенно са напуснали другите си работи. Била съм на такъв семинар, българите сме изкривени. Масово чужденците казваха, че участват в Амуей за да развиват себе си и да пазят природата и здравето си. Само българите казваха, че се включват заради пари. И в тази тема включително, само няколко човека извадиха истинска информация, основно се обсъждат цените. Сещам се онзи лаф - ако парите са по-важни от природата, пробвай да не дишаш, докато ги броиш :Р
Продуктовите обучения са за потребителите, как да извлекат максимална полза от качествата от съответния продукт, за да няма такива недоразумения като "ЛОК-ът се пени много" и "Къде пише, че дезинфекцира". От друга страна, включването на представители е напълно свободно от изисквания. Няма как да се отсеят лъжците, агресантите и фанатиците Simple Smile Лично мен продуктите ме кефят и излизат много по-евтино. Никога не съм се сърдила, че на приятелката ми не и харесва или да давам зор да ги ползват. Компанията има 60г традиция, но заради комунизма сме ги проспали. Nutrilite е на пазара от 80г и няма изгубено дело. Това никъде ли не го ли прочетохте наистина? Simple Smile

Тъй като темата е за козметика, а говорим за обезмаслители, препарати за съдове, подове и фаянс, ще ви разкажа опита си с  Артистри.
Принципно моята кожа е мазна, склонна към акне и пигментиране, много е бяла. Съответно, процедурите за акне, вкл пилинги и т.н. в един момент ми направиха беля и имах брутална пигментация на челото. Отделно акнето, комедоните и себума са си там постоянно. Така че реших да тегля майната на всички клиники и салони. Бръчки - точно 3, в момента - 1. Месечният бюджет за козметика за лице и тяло + процедури ми отиваше към 400лв. Артистри не е първата Премиум козметика, която пробвам. Затова мога да кажа, че е една от тези с най-добри цени за такова количество и качество.

Миналата година ползвах 1 брой от серията Essential Radiance - почти напълно се заличи пигментацията. Откакто ми падна тена от морето, не се вижда изобщо.
Използвам Power Duo за стягане на порите, това ми е втора серия от 2 седмици. Продуктите са изчерпани около 1/3, ефектът се вижда след дни. Ако пората е пълня, тя изпъква, изпъква, накрая съдържанието пада само. Не съм ходила на почистване от над 1 година. Преди, ако пропуснех месец ставах като пица.

По професия съм софтуерен инженер, постоянно гледам монитори и околоочният крем ми е много важен. Околоочният, който ползвах, беше от порядъка на 60лв. За моята възраст стават и двата на Амуей - Youth Extend и Hydra V, но сякаш вторият ми действа по-освежаващо. Той има Нобелова награда, за откритието на Аквапорините, яко, а? Simple Smile Пак казвам, бръчки нямам, Youth Extend e за по-зряла кожа, 35+. Използвах всеки около 6-7 месеца, в сравнение с 4м тези от магазина.
Дезодорантите - пробвах кво ли не, като приоритет ми е да няма алуминиев хлорхидрат. Ок, де, но след 10ч в офиса почваш да мислиш различно. Да, в дезодорантите има алуминиеви соли, но в много малка концентрация, а самият дезодорант стига за поне 8м. Можете да изчислите колко алуминиев хлорхидрат попада от 1 опаковка Амуей за 8м и колко - от 1 опаковка Рексона за 1 месец.
Същото нещо е с пастата за зъби Glister - има флуорид, но е до 900 единици на 100гр. Вадемекум - 1200 единици на 100гр. Глистер - 1г, Вадемекум - 2м. Кога поемаме повече флуорид?

За Нутрилайт - имат най-голям оборот от всички компании за хранителни добавки в света. Само протеинът им прави по-големи приходи от Центрум (!!!), а мъжа ми изяде 2 опаковки и има супер плочки :Р Личен опит - през 2015г родих и се появи хемороид, знаете как е. Тази пролет влезе нов анти-ейджинг продукт хранителна добавка: Truvivity.
Съставът е от витамин Ц от череша ацерола, Цинк и витамин Е от пшенични зародиши. Анти-ейджинг ефектът включва - концентрацията, ставите, кръвоносните съдове, либидото и разбира се - кожата. Лично аз го пиех за кръвоносните съдове (хемороида), 2 пълни опаковки + 1 само от прахчетата и, честно, няма и помен. Бръчките ми изчезнаха на вторатая седмица, а тази, която остана е наполовина. Кеф, иначе трябваше да се оперирам... Но не е евтин, де, за дистрибутори е 170 лв. за месец. Само че - кое е по-добре за мен? 3х170 за добавки или кой знае колко за операция + всички неприятни последици? Направих избора си и не сбърках Simple Smile Това се води 'нутрикозметика", ето линк.

За гримовете - и ФДТ, и базата и пудрата, всяко едно стои като минерален грим. За какво да даваш 100 лв и да склуптурираш минерален грим, вместо един ФДТ за 80лв, който стига за 1г, нанася се за минута и изглеждаш професионално гримирана? Червилата не правят 'черта', спиралата е водоустойчива наистина, случвало ми е е да си изтрия напълно сенките от плач, а спиралата да си стои Simple Smile Сенките са компринени, изобщо не се събират на клепача, като други марки на мазната ми кожа. С тези на Диор мога да ги сравня, пък цената е на половина...

От продуктите за коса съм доволна от шампоана против пърхот, който е и за мазна коса. Пак казвам, ползвам по-висок от средния клас козметика. Шампоан от магазина 500мл ми стига за толклова време, колкото на Амуей 280мл, т.е. 2:1 - ходене до магазина, химия в природата и разправия с отпадъци. Не съм доволна от маската, но ползвам такава на Алтерна и летвата е много високо Simple Smile Хидратиращият балсам е супер, за сметка на това.

За самият бизнес - да, пирамида е, всяка една компания или корпорация е пирамида. Това няма какво да ви плаши - всяка фирма има собственик/борд на директорите, след това главен мениджмънт няколко човека, изпълнителен мениджмънт - повече от няколко човека и служители - много човеци. Е, не е ли пирамида?
В смисъла на финансовите пирамиди, основната разлика е, че тук има търговия с продукти. Печели се от продажби, а не от включване на нови членове. Някой спомена СейфУей - те това е пирамида: "Елате ни вижте, колко сме яки, ако дадете вноска от 2000лв, можете да идвате редовно да сме си яки заедно." Потресох се от таксите по 300 лв от началото на темата. Таксата е 22лв откакто  има сайт в България. Ако някой някога е правил уеб сайт, знае че за 20 лв ще си купи само домейн, ако е късметлия Wink

Мили Дами, специално се регистрирах, за да кажа някои неща за Amway
...
Стефан Алексов
...

Tова име в Амуей е нарицателно за нагъл и прост човек. Навсякъде прави сеири, жалко че има такава силна група. Всичко лошо за него е вярно Sad Това е показателно на какъв манталитет се връзва българина.

Не всички групи са такива.

Последна редакция: чт, 22 дек 2016, 15:39 от f.k.

# 587
  • Мнения: 39
Здравейте, един наш приятел, с когото бяхме близки, тотално се е промил - ходи като зомби за своя сметка по чужбина, сега пък пак ми говореше за най-доброто питие в света - и какво се оказа - XS на амуей. Четох състава - пълна химия  #Crazy newsm78  та искам да попитам, сега знам че зависи от много фактора, но може ли да се каже колко печелят дистибуторите от великата фирма.. не е ли повече като секта и си даваш паричките и времето - но пък има хора, които сигурно се кефят на това Thinking Shocked та дали успяват поне едно 1000 лв да изкарат след цялото мазнене и досаждане  newsm78 newsm78 newsm78

Здравей,

възнаграждението е както следва:

1во ниво 3% = 3% от оборота на групата за предходния месец, в който са достигнати 3-те %, което значи 200 точки или към 600лв => 20-30 лв.
2ро ниво 6% = 6% от оборота на групата или 600 точки (към 1500-1700лв) => 100лв
3то ниво 9% = 9% от 1200 точки или 3000 лв => 270лв
5то 12% = 12% от 2400 точки или 6000 лв => 720 лв
6то 15% = 15% от 4000 точки или 8-9000 лв => 1 400 лв.

и т.н. до 21% през 3. Всичко се изчислява върху сумата, която е била реализирана предишния месец. Нещата са много точни и честни, също така върви отдолу нагоре, т.е. първо малките % си вземат сумите.

Когато човек от твоята група достигне 21%, неговия клон се отделя и ти получаваш всеки месец 4% от техния оборот, но не за сметка на техните хонорари, т.е. 4% от 10 000 точки пасивен доход, пожизнено за твоите наследници.

Не знам друг работодател, който ще плаща на сина ми, че някога съм работила. Не че това ми е цел, но е примамливо, нали Simple Smile

Последна редакция: чт, 22 дек 2016, 13:58 от f.k.

# 588
  • Sofia
  • Мнения: 9 786

...
Което не ми пречи да смятам Лок за пълен боклук, независимо какви сертификати за качество има. В крайна сметка за мен е важно какъв е резултатът от ползването му, а не как е произведен.
Не чисти и се пени ужасно. ...

Привет,

реших да отговоря, понеже сигурно в 10 мнения други хора Ви обясняват, че слагате по много, а Вие продължавате да се оплаквате от пяната. Пробвахте ли количество от 5 капки на 5л или само си баете? Simple Smile


Привет,
Пробвах всички видове количества, да. Вече писах, но пак да обясня - при 5 капки може и да няма пяна, но и почистване няма, поне на моите плочки. В крайна сметка Лок-а замина в тоалетната, няма да повторя покупката. Елементарния Frosch от магазина почиства по-добре при мен, а от Англия си поръчвам и по-добри еко опции.

Ето това все ми е чудно - защо дистрибуторите все правят сравнение с най-евтиното и гадно нещо от магазина, а не с подобни продукти на други марки. Пазарът вече е пълен с еко продукти от сходен вид и човек може да мисли за природата и с други марки Simple Smile И вече писах - нямам против този вид фирми, ползвам с удоволствие продукти на Tupperware например, но предпочитам да съдя за продуктите по това, което аз виждам като характеристики и резултата, а не по това, което дистрибуторът твърди.

Иначе останалата част от поста ви ми беше много интересна и ще огледам козметиките. И аз съм с подобна кожа и съм ползвала от най-евтино до най-скъпо, със сигурност това, което съм разбрала за 20 години е, че цената НЕ е гаранция за качество и резултат. Ще погледна тези продукти, за които разказвате, макар че преди година си намерих един по-изчистен серум от Америка, който (срещу само 22 долара на месец) направи чудо с кожата ми.

# 589
  • Мнения: 1 752
NBM,
защо не ми го даде, вместо в тоалетната Laughing
От един познат разбрах, че мога за махна каноконлит, залепнал по кожата си с Лок.
И при силно зачервена от слънцето кожа, Лок действа обезболяващо.
И двете приложения са проверени и действат.
f.k.,
благодаря за полезната информация, ще се възползвам bouquet

# 590
  • Мнения: 1
Здравейте, един наш приятел, с когото бяхме близки, тотално се е промил - ходи като зомби за своя сметка по чужбина, сега пък пак ми говореше за най-доброто питие в света - и какво се оказа - XS на амуей. Четох състава - пълна химия  #Crazy newsm78  та искам да попитам, сега знам че зависи от много фактора, но може ли да се каже колко печелят дистибуторите от великата фирма.. не е ли повече като секта и си даваш паричките и времето - но пък има хора, които сигурно се кефят на това Thinking Shocked та дали успяват поне едно 1000 лв да изкарат след цялото мазнене и досаждане  newsm78 newsm78 newsm78

Здравей,

възнаграждението е както следва:

1во ниво 3% = 3% от оборота на групата за предходния месец, в който са достигнати 3-те %, което значи 200 точки или към 600лв => 20-30 лв.
2ро ниво 6% = 6% от оборота на групата или 600 точки (към 1500-1700лв) => 100лв
3то ниво 9% = 9% от 1200 точки или 3000 лв => 270лв
5то 12% = 12% от 2400 точки или 6000 лв => 720 лв
6то 15% = 15% от 4000 точки или 8-9000 лв => 1 400 лв.

и т.н. до 21% през 3. Всичко се изчислява върху сумата, която е била реализирана предишния месец. Нещата са много точни и честни, също така върви отдолу нагоре, т.е. първо малките % си вземат сумите.

Когато човек от твоята група достигне 21%, неговия клон се отделя и ти получаваш всеки месец 4% от техния оборот, но не за сметка на техните хонорари, т.е. 4% от 10 000 точки пасивен доход, пожизнено за твоите наследници.

Не знам друг работодател, който ще плаща на сина ми, че някога съм работила. Не че това ми е цел, но е примамливо, нали Simple Smile

Привет!

 Понеже не съм толкова запознат,но наскоро се опитаха да вербуват жена ми и искам да те попитам тъй като виждам че явно ги знаеш ... за целта да си вземаш тия парички по нива трябва тези пари да се правят всеки месец или точките са с натрупване !?!?! един път направени на края на месеца не се зануляват ... защото ако се занувалят няма как да стигнеш по високите нива Simple Smile ако имаш информацията моля да я споделиш тъй като се опитвам да събера повече инфо от това което дават на жена ми Simple Smile благодаря Simple Smile

# 591
  • Varna
  • Мнения: 603
Точките са месец за месец. Не си длъжен всеки месец да правиш точки. Сам тези точки няма как да ги направи който и да е  - затова се изгражда мрежа и заедно  с хората под теб, в твоята група правите точките. Спонсорът на съпругата ви трябва да и обясни целия бизнес план , за да разбере как всъщност става това.

# 592
  • Мнения: X
Ползвам продуктите им от около една година. Пробвала съм им всички продукти за почистване на дома и прахове за пране. За тяло съм ползвала душ гел, шампоан, паста за зъби. Налага ми се да ползвам не-хлорни и силни препарати заради детето, прави алергични пристъпи. Преди това не съм се замисляла какво веро да си купя. За последните пет години съм опитала всичко от стандартната търговска мрежа, най-доволна бях от продуктите на Фрош. Не навсякъде обаче има цялата гама и трябва да обикалям за да си ги набавя. От продуктите на Амуей съм доволна като качество, детето не е реагирало на никой един на тях. С праховете за пране и белината не съм имала случай на увредена дреха. Начинът на пазаруване ми харесва, защото не трябва да обикалям. Товаря в кошницата и като се съберат няколко продукта поръчвам. Ако ми трябва само едни продукт спешно се включвам към обща поръчка. Като цена ми излизат изгодно,  сравнявам с други био-разградими продукти и медицинска козметика за чувствителна и атопична кожа.

Чудя се дали за себе си дали опитам гримовете....

# 593
  • Мнения: 253
Ползвам продуктите им от около една година. Пробвала съм им всички продукти за почистване на дома и прахове за пране. За тяло съм ползвала душ гел, шампоан, паста за зъби. Налага ми се да ползвам не-хлорни и силни препарати заради детето, прави алергични пристъпи. Преди това не съм се замисляла какво веро да си купя. За последните пет години съм опитала всичко от стандартната търговска мрежа, най-доволна бях от продуктите на Фрош. Не навсякъде обаче има цялата гама и трябва да обикалям за да си ги набавя. От продуктите на Амуей съм доволна като качество, детето не е реагирало на никой един на тях. С праховете за пране и белината не съм имала случай на увредена дреха. Начинът на пазаруване ми харесва, защото не трябва да обикалям. Товаря в кошницата и като се съберат няколко продукта поръчвам. Ако ми трябва само едни продукт спешно се включвам към обща поръчка. Като цена ми излизат изгодно,  сравнявам с други био-разградими продукти и медицинска козметика за чувствителна и атопична кожа.

Чудя се дали за себе си дали опитам гримовете....
Аз също започнах да използвам продуктите на тази фирма след алергична реакция към много рекламирани и хвалени продукти. Започнах с диш дропса за съдове, после си взех продукта за почистване на фурни, за баня, кухня, тоалетна чиния, прозорци. На детето взех продукт за измиване на коса и тяло, лосион за тяло. За себе си взех калций, магнезий и витамин Д, б комплекс, глюкозамин с босвелия, желязо за дъвчене, което и детето дъвче. Доволна съм от всичко, което съм ползвала досега. Козметиката им е наистина чудесна. Аз съм с проблемна кожа и преди това ползвах продукти на Eucerin, но мога да кажа, че от тези съм много по-доволна. Кожата ми изглежда много по-добре от преди и най-важното е че аз се чувствам много по-уверена и щастлива. За гримовете, почистващите продукти може да се прецени само докато ги нанасяш. Други такива не съм ползвала. Ефекта е УАУ. Моя приятелка поръча на дъщеря си, която е тийнейджър с бушуващи хормони и много акнеитична кожа продукти, които и препоръчах и след двуседмично ползване има видимо подобрение. Аз съм очарована от лосиона за почистване на грим. Слагаш на тампонче, задържаш на окото и след малко всичко е на тампончето. Няма нужда от търкане, което предизвиква и зачервяване на окото. Чудесен продукт, който препоръчвам с две ръце.
Само да подчертая, че не съм фанатик, който изгражда мрежа и затова препоръчва продуктите, а доволен потребител.

# 594
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,

Преди малко мих мивката в банята с Лок-а и преди да я изплакна детето отиде да си мие зъбите. Имам съмнение, че може четката за зъби да е била въхру неизплакната повърхност. Препарата беше разреден, но не знам в какво съотношение. Изполвам го от годими и го разреждам на око. Сигурна съм, че е по-концентриран от колкото в указанията.
Та въпросът ми е, дали имам основание да се притеснявам? Четох за капките за нос, четох и че има хора който го пият, но .........

Предварително ви благодаря за отговорите!

# 595
  • София
  • Мнения: 475
Няма място за притеснение. Абсолютно спокойна бъдете. Това е продукт от безвредни съставки. Като пример ще  дам случай с баща ми. Преди много години, бях малка и си правех балони с веро и сламка. Той решил, че съм си направила нещо за пиене /заради сламката/ И си отпил солидна глътка. Та си проседя в тоалетната почти цялата нощ. Направи си клизма. А знаете колко вредно е стандартното веро , пък и количеството, което е погълнал е доста голямо. При вас  това няма да стане  /детето може и въобще нищо да е погълнало/. Дайте му да пие вода - поне една голяма чаша. И моля напишете утре дали е имало нещо. Спокойна нощ.

# 596
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Благодаря за отговора!

Ами той си изми зъбите, пи вода и си легна. Реших да не го стресирам с допълнителни въпроси дали е измил четката преди да си сложи пастата и така нататък. Попитах го дали всичко е наред, каза ДА и си легна да спи. Сега спи спокойно. Стреснах се да не му изгоря гърлото или да не се отрови.
Прочетох отново състава на ЛОК-а и уж не видях нищо което да е много опасно. Е, за някои от съставките има противоречиви статии, но се надявам дори да е попаднало нещо от препарата върху четката да е минимално количество!
Дано всичко да е ОК!

Последна редакция: ср, 22 мар 2017, 00:07 от Дариии

# 597
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Здравейте,

Всичко си беше ОК!
Явно наистина са чисти препарати!
Днес говорих с жената от която купувам всичко на Amway, тя ми е колежка и приятелка, и каза изобщо да не се притеснявам! По капка от ЛОК-а се слагала при излизащи херпеси и всичко минавало без проблем. Щом може да си сложиш неразреден препарат на устните и да няма проблеми, какво остава за погълнат малко разреден препарат!

Много благодаря на съфорумката, която ме успокои  Hug!

# 598
  • Някъде там
  • Мнения: 886
Уж са много изчистени продукти като си взех препарата за фурни изненадаааа мирише ужасно и познайте от какво е чиста сода каустик! Направо бях възмутена,ако знаех че е от тоеа въобще нямаше да си го купя

# 599
  • София
  • Мнения: 475
От 20-тина години си чистя фурната  и алпака съдовете с този препарат. Не използвам ръкавици.Ако имаше сода каустик представете си какво ще стане с ръцете ми. Е, не се пие и пръска в очите, защото все пак трябва да размекне загорели мазнини. Но това не е содата каустик, която ние познаваме.

Общи условия

Активация на акаунт