Бъдещи мами - ЮЛИ 2009 - Тема № 21

  • 12 364
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 342
Mambina  може би и някой друг е писал за контракциите, но и аз бях казала, че в Русия го приемат за нормално, даже си има и название
Ето един сайт, но е на руски. Там в самото начало го описват  Grinning
http://www.tvoybaby.org/calend/show/week_23.html
а в следващият  сайт чети точно под картинката на бебето в корема  
http://www.missfit.ru/berem/40_weeks/21-24_weeks/

 Аз съм вече спокойна, тъй като ми звучи правдоподобно. Още повече че при първа Б непрекъснато ми ставаше така, и детето ми се роди без проблем.  Grinning
  bouquet
А това  за контракциите е от  гугъла  само че сега нямам време да го чета
http://fema-bg.com/index.php?m=1233


http://www.google.bg/search?hl=bg&ei=YNmmSYzvAomC1QXKmqjAAg& … D1%81&spell=1

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 20:06 от tikva

# 31
  • Мнения: 32
Здравейте в новата тема Simple Smile
pazza, не можеш да си представиш колко ти завиждам за количката. Кажи каква марка е? Тъкмо да си задам въпроса, аз се загледах в количките на Чиполино последно, но чух много смесени отзиви, някой има ли наблюдения?
Кукумявка, къде в центъра си, да не се окажем съседки? За лекар незнам какъв съвет да ти дам. По принцип ще е добре да се махнеш от този, особено ако се окаже, че е сгрешил, без притеснения може да си вземеш изследванията. Аз наскоро си взех ново направление и си смених лекарката, само това ти трябва, но до колкото разбрах имаме право на смяна само веднъж, така че го имай предвид. По принцип ходя на частно, мога да ти препоръчам само нея. Бях се записала при един тъпунгер само за да си правя изследванията по здравната каса, но се оказа, че и за това не го бива. Сега при новата незнам, била съм само един път и мисля да я използвам само за направления, иначе се доверявам само на другата ми лекарка, от нея съм много доволна.
Успех Вирджинити, дано е последната операция!!!

# 32
  • Мнения: 332
Здравейте момичета, запис и се връщам да чета.

# 33
  • Мнения: 342
julsko bebe
Аз съм много доволна от Чиполино. Даже сега като че ли държа да купя на тази фирма  Grinning

# 34
  • Мнения: 32
П.С. забравих да питам за помпата на Авент, каква е по- точно. Днеска ходих в аптеката и като питах, аптекраката ме попита кой модел точно и ми обра точките, не се бях замислила, че не е само един вид.
За количките си мисля, че е въпрос на късмет и майче ще купим каквото харесаме, пък тя ще си покаже. Мерси тиква за меннието, успокояваме Simple Smile.

# 35
  • Мнения: 576
Явно тук лекарите са по-предпазливи и гледат да се презастраховат. Да си кажа честно психически ми дава спокойствие да взимам магнеротаа, дали е правилно или не , поне не ме стяга под лъжичката, че "нещо лошо се случва"

Julsko_bebe, а сега всички да се окажем от един район , къде си ти .... кукумявчето после ще се отчете  Wink Whistling


Лине негра нямам и аз ... ноо Bubole4ee и аз съм с косъмчетата по целия корем. Не ми пука, после ще паднат, ако не с лазер ще ги моря !!!  Crossing Arms

pazza, каква е количката  Blush Mr. Green ???

# 36
  • Мнения: 1 054
И аз започнах Магнерот от вчера, Мамбинка! НЕ се сетих да се оплача до сега от болките... все като ме питаха все виках, че съм добре, но на прегледа вчера докторката веднага каза, че "тия контракции ТРЯБВа да се успокоят малко" ... и настоя да го пия. За чичко ЛазЕр и аз съм спокойна, че ще оправи нещата, ако не се оправят сами  Mr. Green Мамбинка, радвам се, че си добре и спокойна  Hug  bouquet

# 37
  • Мнения: 342
Mambina  всеки от нас има право да прави кавото му се струва за най подходящо, че да се чуства спокоен . И аз с дъщеря  ми съм пила Магне Б6, нищо че нямаше ефект.
За тези , които имат първа бременност е хубаво да се знае, че хапчетата не винаги успокояват матката, и всъщност много жени износват  без проблеми имайки такива контракции.   bouquet

# 38
  • Велико Търново
  • Мнения: 339
Добър вечер, мами Simple Smile
Кукумявче, зарадва ме, че другия доктор те е успокоил Grinning И дано вече всичко при теб върви по мед и масло.
На мен и пъпа си ми е като преди и никакви линии нямам, само малко корема ми е пораснал, колкото да си нося по трудно старите дрехи.
Сутринта много ми пречерня и имах чуството че ще припадна. Пада ли Ви кръвното и какво правите за да не пада?

# 39
  • Мнения: 425
А моята лекарка ми изписа Магнерич, но не ми е казвала да имам контракции. Каза ми че трябва да започна магнезиева профилактика. Като я питах нужно ли е да пия магнезий без да има контракции тя ми обясни следното: Матката си контрахира по най - различни причини(примерно сутрин като ставаш за работа) и се състои от успоредно разположени влакна, между които са разположени кръвоносните съдове, които снабдяват бебето с всичко необходимо. Та когато има контракции дори и безболезнени да са, мускулите на матката притискат кръвоносните съдове и намаляват притока на кръв към бебето, съответно до него достигат по малко от необходимите му вещества. На мен това ми се струва достатъчно логично като обяснение и си пия магнерича. Каза ми, че има 3 възможни магнезиеви препарата - Магнерич, Магне В6 и Магнерот, но от нейните наблюдения Магнерича се понасял най добре от пациентките.

За пъпа да кажа - моя е изхвръкнал и ми е много смешен. Мъжа ми оня ден като го видя се спука от смях и го натиска като копче  Joy, а снощи се заглеждах май и линеа негра е взела да се появява, но още е много бледа.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 893
Mambina  на мен пъпа ми изкочи с Лора и така и не се прибра съвсем Confused сега само малко като ми се поду шкембето и веднага щръкна ooooh! но по принцип ми казаха че имам "кожно" пъпче , също и Лора та затова Rolling Eyes а линия имах с Лора, доста рано ми се появи, както и ареолите ми станаха огромни и кафеви Shocked и доста време ми отне да си възстановя пигментацията Mr. Green ... не знам дали защото сега е мъжко, този път нямам ... все още newsm78 я се пребройте всички с линия ли сте с момиченца newsm78 дали има някаква зависимост Thinking

а за контракциите не се шашкайте много, това си е нормална реакция на организма, по принцип контракции си има и без да сме бременни, но не ги усещаме, защото матката ни обикновено не е 1/3 от тялото   Mr. Green страшно е само ако са родилни толкова рано.
дето има един лаф - ако се чудиш дали имаш контракции, значи НЕ раждаш  Mr. Green

# 41
  • Мнения: 179
Момичета здравейте набързо влизам да пиша, утре повече...Днес мъжо ме изненада с едно преглед че на бебо макар, че миналата седмица на 19 бях, голяма изненада беше за мен незнаех защо ме води в болницата.Едно бързо ФМ със записче подарък на таткото.Потвърдиха на 100% , че е момченци  stork-boy.И вече съм се примерила и се вълнувам.Утре ще ви чета , че много сте изписали надявям се , че при всички всичко е ок Peace
Приятна вечер Hug

# 42
  • Мнения: 1 208
Здравейте,момичета
Моя пъп още не е изхвръкнал а напротив-много си е навътре  Laughing
Косъмчета и аз имам но това не е проблем- с първата бременност веднага паднаха.
Стискам палци на  Вирджинити и Лора  Hug

# 43
  • Мнения: 253
Mambina моето пъпче не е изкочило,но като го гледам май натам върви работата Mr. Green, И аз имам такава линеа негра-появи ми се в началото на 3 месец.А за косми няма да говорим,че съм трагичен случай,но нали било нормално #CrazyВсичко в името на децата Naughty
3des аз още като забременях и кръвното все ми е -110/60;100/70;115-60. Доктора ми каза да пия повече течности,но на мен ми се замаява главата и пия компоти или ям сладко

# 44
  • Мнения: 1 208
Оооо кръвното по принцип на бременните жени е по-ниско.Аз си поддържам 90/60 и 80/60 - вчера стреснах лекарката на консултацията  Laughing ама за мен си е нормално .Повечко шоколади и течности и ще сме наред.

Общи условия

Активация на акаунт