Пролетта е вече тук, ЮЛЧЕ прави все на пук!

  • 10 941
  • 294
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 886
Цитат
марти, разкажи за ваксината какво стана по-подробно, нали знаеш чи ма вълнува

ЗА ЕЛИ  Heart Eyes - сложиха му я в ръчичката, миналият път в едната, сега в другата. Той си рева през цялото време, та не мога да преценя дали го е боляло. По-скоро не, игличката е много фина...после педиатърът взима опаковката, не знам дали я пази или записва само серийния номер на ваксината, това явно е някакво изискване. Никакви странични реакции няма засега. Въобще това е най-леко понеслата ни ваксина. Пентаксима също е добра, но при нея винаги се скъсваше от спане, при положение че беше в период, в който спеше по 40 минути...

 Тази хепатитна ваксина винаги ли се слага на два приема или зависи от възрастта на детето? Примерно, ако е по-голямо само веднъж, както е превенара

Би ли ви притеснило, ако монтират джиесем клетки в близост до блока ви?

# 226
  • София
  • Мнения: 3 524
ако въпроса за хепатитната е към мен, ме уби с него- аз нямам инфо, дет се вика на вас разчитам за повече Blush Blush Blush Hug
иначе браво на патето, че няма реакция Heart Eyes

# 227
  • Мнения: 1 886
към всички е  Laughing

# 228
  • София
  • Мнения: 3 414
Марти за големите знам че е на 3 приема за хепатит,само това.Аз лично не се притеснявам от клетките,защото и без това говоря па 2-3 часа дневно по тел,но за децата ми е по притеснено.
Директорките на градините за мен не трябва да имат никакви допирни точки със записването на децата,само ако всички са като Кати тогава разрешавам LaughingВ яслите до нас 2 бр можеш и сега да ги пуснеш след,разговор на 4 очи.
Мими/Томасе/ защо в класиранията за ДЯ от 7 номер чакащи станахме 10 какво трябва да направя?

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 12:40 от Ива&СиЕ

# 229
  • Мнения: 312
привет Simple Smile

Марти, знам за бисквитите, ама... то както се оказа, че и в млякото и сиренето ни блъскат такива мазнини, какво остана за бисквитите.

за хепатита, ако за същото, което ние ще слагаме питаш (долу в чантата ми е рецептата и там пише името, после ще погледна) - тя е за хепатит А, тази, която бият в родилното и още 2 пъти е за В. На два приема е, както и другата, защото така се гради имунитета с тия ваксини (както и при В-то). 2рият прием е 6 месеца след първия и имунитетът доколкото разбрах е за минимум 20 години, лекарката казва, че си е за цял живот тая ваксина (както В). Сега, ако станат лекари си се реимунизират щото са по-застрашени, но иначе - това е.

Аз лично мисля, че е добра идея щото хепатитът е много гадно заболяване, А- се хваща най-лесно и това, че е по-лек от В не значи, че не трябва да се пазим. И на мен ми е кофти като трябва да се ваксинираме, ама няма как.

Миличкият Никола  Heart Eyes
Доротея за сега ни пищи от самите лекарки или вида на болницата ами защото трябва да си свали якето, пък тя е с едни такива утвърдени модни виждания, сутринта пак беше рев докато облечем нещо различно от това, което си е наумила. После забрави и тича след чайките навън, ама с тия претенции...  Joy

# 230
  • София
  • Мнения: 17 596
...
Проблемът с децата, на които не са сложени задължителни ваксини заради модата, а посещават детски заведения, също си е налице (и понеже липсва в правилата такова изискване, директорката би могла да вземе предвид факта).

Ваксините са абсолютно задължително изискване! Приемането на деца, които (чиито родители) не представят документ за всички задължителни ваксини противоречи на... 2 - 3 подзаконови акта (Наредби на МС и 2 министерства)...

В смисъл "прието е дете, защото иначе ще стои вързано на стола" звучи несериозно за всеки трезвомислещ. Но "прието дете, защото няма баба и дядо, които да го гледат, а доходите на семейството не позволяват бавачка или частна ДГ" звучи справедливо за всеки...

Не, нищо справедливо няма в това.

Ако семейство X има, примерно, 2000 (че ми е лесно) семеен доход - легален - и плаща 200 лв. ДОД (само!) месечно, освен това... айде, да кажем 20% - да предположим, че единия се самоосигурява, а другия е на ТД - т.е. 400 лв. осигуровки - общо, т.е. остават 1400 лв... от които, да кажем, че има още 60 лв. месечно за местни данъци и такси, ГО и др. подобни - т.е. 2740 лв. не виждам причина да бъде принудено да плаща допълнително 900 лв. такса за ДЗ (предполагайки 2 деца в семейството), т.е. да бъде "уравновесен" дохода на "богатото" семейство (500 лв. остават - айде, малко повече, понеже не се постарах да извадя осигуровките от дохода за ДОД) с този на "бедното" семейство Y, получаващо доход от 250 лв. всеки работещ член - + всевъзможни допълнителни надбавки и ... какво ли не.


Изобщо, не виждам "справедливост" в това плащащите данъци да бъдат "отрязани" от социални услуги, като последните бъдат запазени само и единствено за живеещите от данъци.

И по какъв начин ще стимулирате легализирането на трудовите доходи? По какъв начин ще убедите семейство X, че трябва да сключи ТД на реалната получавана заплата - единия работещ член, и че трябва да се осигурява според това колко е работил, а не какъв е минималния осигурителен доход - другия? И ако вместо 600 лв. от тях в хазната започнат да влизат 60 - кой ще плати таксата - храната, заплатите, поддържането на сградите - ДЗ за децата на "бедното" семейство Y?

Изобщо, този вид справедливост - "на всички по равно, а да работят глупаците" мисля, че вече го тествахме. 45 години го тествахме. Сега е време да пробваме нещо друго.

Не, не предлагам да се приемат децата на плащащите данъци (макар това поне да би било по- справедливо), далеч съм и от тази мисъл.

Впрочем... бях направила наистина справедливо - за всички! - предложение, но, уви, остана глас в пустиня.

# 231
  • Мнения: 4 300
Ние най накрая днес сложихме Пентаксима, дофторицата рече, че Превенара трябвало да се сложи или заедно с него или след месец най малко. В тази връзка- откъде се купува, във всички аптеки ли го има, колко приема са и колко струва?
И за хепатит се изкушавам, защото е гадна болест, но не знам пък дали няма да стане много. Ще говоря пак с педиатъра.

За антените на ГСМ оператори- не би ме притеснявала, ако е върху нашия блок или не сочи към нас. Иначе- да. Имаше някакво предаване по Бтв по върпоса и някакъв учЕн Mr. Green  обсняваше кога може да е опасно ( когато са насочени къв вас и на определено разстояние).

Има ли някоя цветарка освен мен? Почнах днес полека лека да разсаждам цветята, но мисля да садя петунии за сефте. Ще видим как ще се справям, решила съм да окича цялата тераса.

# 232
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Кати, справедливо няма да има, докато няма места поне за 4/5 от желаещите.
Аз мисля да слагам ваксини за Хепатит А и Превенар, ако съберем пари за него.
Хриси, Превенара май е около 150лв - Марти да каже. Иначе гледам цветя, ама не съм спец. ако нещо те интересува ще питам мама, че е наясно.
Ели, някъде назад в постовете ми съм ти дала инфо за ваксината за Хепатит А.

Иве, някой с предимство по-голямо от вашето е кандидатствал за същата група. Макар и по-късно кандидатствал, той се бори наравно с вас, но е с по-голямо предимство. Дано ме разбра.

Вики
, заведението е между кръстовището на улиците Сливница и Габрово и бл.347 - http://www.bgmaps.com/map.aspx?sid=910c5800395fe95fe2edb775fdef8 … &initsearch=1

# 233
  • София
  • Мнения: 254
Рокси, аз много обичам цветя, малко съм занемарила тези вкъщи с оправданието, че ни е малко притеснено с парите, за да отделя за саксии. Но този месец ми е краен срок за пресаждането на отдавна чакащи (почти всичките стайни). Тзи година ми е мерак и на терасата да си завъдя, ти за тях ли казваш, че започваш разсаждането? Отсега ли се започва? Аз не харесвам петуниите особено, но много харесвам едни други, не съм сигурна как се казват, май сакъзчета, миналата година имах една саксия, ще ми се и аз да накича терасата сега. Ще се образовам и ще действам (да живее форумът!)

Кая ще тръгва на ясла есента според сегашните ни планове. Цвети, и аз така планирам, да й говоря месец-два преди това, че ще ходи на такова място, с много деца и играчки, че ще я оставям там през деня. Надявам се така да се настрои, че е нещо хубаво и по-леко да свикне.

И аз чакам неделя с нетърпение, освен това ангажиментът ми за вечерта се отложи за събота и така ще си гледам и филма и съм много щастлива.

Ох, милата Вероничка, дано бързо пребори болестта!

Не знам как действат гсм клетките, ама едва ли е полезно. Даже се чудя дали няма в/у един от близките блокове. Ама и аз много говоря…Все се караме с Христо за това, и аз знам, че е вредно, ама…

Доротея ме разби с модните си изисквания Grinning

Кати, а какво беше твоето предложение? Аз още не съм чела новите критерии, сега ще разгледам сайта, но просто не виждам как може да се измислят наистина справедливи критерии при този недостиг на места.

Aз лежах в болница с Хеп. А, като бях в първи клас. Много неприятно. Тогава имунизираха цялото ми семейство и целия клас, един съученик се беше заканил да ме набие по повода. Не знам обаче дали да ваксинирам Кая. Превенар със сигурност, но не ми се иска и да прекаляваме с ваксините.

А с писането пак прекалих, пак извинете.

# 234
  • София
  • Мнения: 3 414
Само някой син на АКТИВЕН БОРЕЦ ще е,Мими.
Имаме 220 лв за 3м.по принцип не сме плащали повече от 100лв за тримесечие.
Отивам с децата за свещи

# 235
  • Мнения: 1 886
Кати, прочети пак поста ми да видиш какво точно имах предвдид. Иначе съм съгласна с това, което казваш, но то няма нищо общо с това, което аз писах  Peace Цитирай ми тези наредби, моля те. Ще ми е много интересно да видя как е уреден въпроса, защото аз лично познавам дете, което ходи в държавна градина и майката се гордее, че дори бцж е забранила да му слагат

Рокси, превенар струва 140 лв, от ремедиум съм я купувала и двата пъти

Ние засаждаме цветята май месец. Купуваме сакъсчета и петунии и ги засаждаме в сандъчетата с миналогодишната пръст, които си стоят целогодишна на балкона. Добавям малко пръст, тор и е готово, става бързо

Силве, все едно Мариса описваш. Тя беше така на възрастта на Доротея, а с времето се задълбочава, не искам да те плаша де. Лятото ходеше по чорапи и джапанки на плаж. Шаферската и рокля я носеше доста дълго време след сватбата, сестра ми я переше всяка вечер, че беличка беше.Имаше един период миналата зима, когато само с ношница искаше да излиза и успяваше да се наложи...то друг е въпроса там, че тя винаги успява да се наложи. Няма вариант друг да й избере дрехите

# 236
  • София
  • Мнения: 17 596
marisasav,
примерно
Наредба No 6 от 27.02.1987г. за организацията и дейността на ДЯ, изд. от министъра на НЗ, обн. ДВ бр. 44 от 9.06.1987, изм. бр. 71 от 30.08.1991, бр. 63 от 4.08.1992 г.
чл. (5) т.5

бля-бля-бля...

НЕ СЕ ПРИЕМАТ ДЕЦА, НА КОИТО НЕ СА ИЗВЪРШЕНИ ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ ИМУНИЗАЦИИ ЗА ВЪЗРАСТТА, ОСВЕН КОГАТО СА НАЛИЦЕ ТРАЙНИ ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ ЗА ИМУНИЗИРАНЕТО ИМ.


Имаше и други, ама това намерих разпечатано, та го знаех къде е.

ПП
Моля, разкажи ми за противохепатитната ваксина...

# 237
  • София
  • Мнения: 3 524
кати ето какво намерих из постовете на мими че и аз съм изпуснала.тя и марти ми е писала амааа Blush Blush Blush трЕбва със шрифт огромен да е кат за мен, с цайси съм де  Laughing Laughing Laughing
http://www.riokoz-vt.com/hep.htm

# 238
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Имаме 220 лв за 3м.по принцип не сме плащали повече от 100лв за тримесечие.
Отивам с децата за свещи
Иве, не разбрах нищо от това. Ако не е към мен, извини ме. Ама докато стопля....

Кати, комбинацията главни букви и червено много бие на очи и дразни  Peace

# 239
  • София,
  • Мнения: 4 267
МИми според мен Ивето има в предвид, че имат много голяма сметка за тока и отива за свещи, щото като не си го платят и ще им го резнат #Cussing out, права ли съм  newsm78
Аз исках да питам тези новите критерии влезли ли са вече в сила,  newsm78, не съм влизала скоро в сайта, но трябва да проверя, а кои беше сайта, как най лесно да го открия, че не ми се рови назад в темите. ooooh!

Аз пък следобед бях при нашата лична и каква съм овца говорихме за страшно много неща, прегледа Вероника, обяснявах и надълго и нашироко за моите проблеми и изследванията които правих /тя отсъстваше близо месец и половина / и накрая забравих да я питам за най важното - Превенара, ама  Sick. НИщо следващия път, но то предпорлагам, че трябва да питам лекуващата я пулмоложка а и трябва да се задържим поне един месец здрави, което при нас е мисия невъзможна. Sick
 

Общи условия

Активация на акаунт