Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 142
И двете ми раждания бяха с епизиотомия. Първото, защото бебето беше голямо и алтернативата беше вакуум. Вторият път ме срязаха, защото доктора очакваше бебето да е още по-голямо от първото.

# 16
  • Мнения: 1 691
Правиха ми напълно ненужна епизиотомия - за бебе, родено в самото начало на 9 месец, което нямаше как да бъде голямо. Оказа се 2,600. Още ми се иска да ги разстрелям всичките.

# 17
  • Мнения: 3 932
От болшинството съm...

# 18
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Първо раждане с епизотомия - 2 шева. Второ раждане без епизотомия и без разкъсвания.

# 19
  • Мнения: 617
Раждане с епизотомия, иначе можеше да имам разкъсвания

# 20
  • Мнения: 94
Първото раждане с епизотомия,а второто без.

# 21
  • Мнения: 163
Раждане с епизиотомия, нямах разкъсвания и изобщо не съм си усещала шевовете после  Simple Smile
Леко раждане ти пожелавам  Hug

# 22
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Първо раждане с епизиотомия, че бебка не искаше да излиза Mr. Green. Външните шевове бяха 4, но вътрешните бяха много и сега имам проблем, защото организма ми прави цикатрикси(груби белези) Sad

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Не само, че не е задължителна епизиотомията, ами и в по-голямата част от света вярват, че естествените разкъсвания зарастват по-бързо и не режат, освен в изключителни случаи Peace Аз лично съм "за" подобни интервенции, само ако са наложителни. Такива профилактични епизиотомиии, секцио, окситоцин при нормално и бързо напредващо разкритие - не съм фен Naughty
За анкетата - нямах разкъсвания и шевове, не се наложи. Първия път имах два шева на шийката, бебето ме разкъса с ръчичка.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 238
Напълно съм съгласна с Белинда  Peace
А иначе родих без епизиотомия ,но бебето тръгна с ръчичката напред и имах малко разкъсвания и 2 вътрешни и един външен шев,нямах проблеми с тях изобщо не съм ги усещала.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И аз съм съгласна, а ето и от анкетата се вижда масовата практика у нас. Rolling Eyes

Леко раждане ти пожелавам  Hug

Мерси! Hug

# 26
  • Мнения: 2 172
Първото ражадане-с епизиотомия,3 външни и 4 вътрешни шева.Не са ми създавали проблеми,само лекичко ги усещам,когато се сетя, че са там всъщност,по-скоро е на психическа основа  Laughing

Второто се надявам да е без такива екстри,че много ме заболя,докато ме срязваха  #Shocked

# 27
  • Мнения: 4 362
1 раждане, без разкъсвания и без епизиотомия...
Обаче май сега със второто ще има....
Мисля,че се презастраховат  Peace

# 28
  • Мнения: 6 713
Първо раждане с епизотомия. Не съм се чувствала дискомфортно след раждането.

# 29
  • Мнения: 14 489
първо раждане и епизиотомия, но доктора ме сряза след като дъщеря ми ме разкъса с рамене, а не с главата си както става обикновено.

Общи условия

Активация на акаунт