Гараж, не паркирай!!!

  • 9 668
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
Да ви питам и аз нещо, че тук повечето сте имащи гаражи. Защо не си прибирате колите в гаражите, а ги държите отпред, И как може, ако си спрял за минута някъде и без да си слязал, да дойде собственика на гаража и да каже "дръпни се" и да се намърда отпред. Ще кажете, че гаража и без това си е негов, може да спира, обаче така не заема ли 2 места?  И без това е толкова сложно намирането на място, става въпрос не за спирането за дълго време, а за кратко такова. Понякога на човек му се налага да спре за 5 минути, дори без да слиза /ако чака някой например/.  Е?

# 61
  • Мнения: 690
Да ви питам и аз нещо, че тук повечето сте имащи гаражи. Защо не си прибирате колите в гаражите, а ги държите отпред, И как може, ако си спрял за минута някъде и без да си слязал, да дойде собственика на гаража и да каже "дръпни се" и да се намърда отпред. Ще кажете, че гаража и без това си е негов, може да спира, обаче така не заема ли 2 места?  И без това е толкова сложно намирането на място, става въпрос не за спирането за дълго време, а за кратко такова. Понякога на човек му се налага да спре за 5 минути, дори без да слиза /ако чака някой например/.  Е?

Ами мога да си спирам пред гаража, защото там така или иначе друг не може да спре, защото аз няма как да изляза.  Ако си спрял/а за малко не бих те изгонила, но пък ако точно сега се прибирам и трябва да си оставя някъде колата ми се струва глупаво да обикалям да търся място, за да постоиш ти пет минути пред моя гараж, а аз след десет да слизам да си местя колата.

Аз работя с колата си. За да паркирам някъде, значи се е наложило да паркирам там. Винаги оставям визитка на таблото, ако преча да се обадят.
Ако някой има смелостта да ми пукне гумите, ще му пукна главата...в най-добрия случай!!!
Това е моето мнение по темата!

И аз работя с колата, ама съм обикаляла по половин час да си намеря място, за да си свърша работата за пет минути.

Случвало ми се е разни идиоти да ме запушат и да не мога да си откарам детето на доктор  #Cussing out Идваше ми не знам какво да му направя...

# 62
  • Мнения: 2 309
Цитат
Да ви питам и аз нещо, че тук повечето сте имащи гаражи. Защо не си прибирате колите в гаражите, а ги държите отпред, И как може, ако си спрял за минута някъде и без да си слязал, да дойде собственика на гаража и да каже "дръпни се" и да се намърда отпред. Ще кажете, че гаража и без това си е негов, може да спира, обаче така не заема ли 2 места?  И без това е толкова сложно намирането на място, става въпрос не за спирането за дълго време, а за кратко такова. Понякога на човек му се налага да спре за 5 минути, дори без да слиза /ако чака някой например/.  Е?

Излишно допитване!

# 63
Така и си мислех, че ще отговорите.  Joy

# 64
  • Мнения: 2 309
Така и си мислех, че ще отговорите.  Joy
Радвам се,че съм прочела мисълта ти Crazy

# 65
  • София
  • Мнения: 708
Да ви питам и аз нещо, че тук повечето сте имащи гаражи. Защо не си прибирате колите в гаражите, а ги държите отпред, И как може, ако си спрял за минута някъде и без да си слязал, да дойде собственика на гаража и да каже "дръпни се" и да се намърда отпред. Ще кажете, че гаража и без това си е негов, може да спира, обаче така не заема ли 2 места?  И без това е толкова сложно намирането на място, става въпрос не за спирането за дълго време, а за кратко такова. Понякога на човек му се налага да спре за 5 минути, дори без да слиза /ако чака някой например/.  Е?

Ами мога да си спирам пред гаража, защото там така или иначе друг не може да спре, защото аз няма как да изляза.  Ако си спрял/а за малко не бих те изгонила, но пък ако точно сега се прибирам и трябва да си оставя някъде колата ми се струва глупаво да обикалям да търся място, за да постоиш ти пет минути пред моя гараж, а аз след десет да слизам да си местя колата.




Да, но ако спираш пред гаража (не ти конкретно  Peace ) или затрудняваш движението на улицата, ако колата е спряна на пътя, или движението на пешеходците- ако е на тротоара.

# 66
  • Мнения: 690
Да ви питам и аз нещо, че тук повечето сте имащи гаражи. Защо не си прибирате колите в гаражите, а ги държите отпред, И как може, ако си спрял за минута някъде и без да си слязал, да дойде собственика на гаража и да каже "дръпни се" и да се намърда отпред. Ще кажете, че гаража и без това си е негов, може да спира, обаче така не заема ли 2 места?  И без това е толкова сложно намирането на място, става въпрос не за спирането за дълго време, а за кратко такова. Понякога на човек му се налага да спре за 5 минути, дори без да слиза /ако чака някой например/.  Е?

Ами мога да си спирам пред гаража, защото там така или иначе друг не може да спре, защото аз няма как да изляза.  Ако си спрял/а за малко не бих те изгонила, но пък ако точно сега се прибирам и трябва да си оставя някъде колата ми се струва глупаво да обикалям да търся място, за да постоиш ти пет минути пред моя гараж, а аз след десет да слизам да си местя колата.




Да, но ако спираш пред гаража (не ти конкретно  Peace ) или затрудняваш движението на улицата, ако колата е спряна на пътя, или движението на пешеходците- ако е на тротоара.

Тогава естетствено си вкарвам колата директно в гаража, за да не преча  Peace Но пък ако се затруднява движението на автомобили или пешеходци тогава не е редно и другите коли да спират пред гаража дори и "за малко"...

# 67
  • Пловдив
  • Мнения: 2 207
Аз им пиша с пермаментен маркер на стъклото :  "моля, не паркирайте пред гаража ми" !


# 68
  • Мнения: 5 178
Ами сложете си едни специални приспособления, ох че забравих името. Един вид бариерки.
Това с пукането на гуми е такава селения :ooooh
:
А това с поставянето на такива бариерки пък е крайно незаконно Simple Smile
Директно се обаждаме за паяка от репатрация ако колата е чужда .. Налагало ни се е два пъти, до 10 мин идват, но може би ние живеем сравнително близо до паркинга за репатрация .. с тях си върви катаджия дето снима и после глобява за неправилно паркиране..

# 69
  • Мнения: 90
Аз съм от тия които не биха посегнали на чуждата собственост, и от тези които търсят начини за да запазят нервите си.. Rolling Eyes

Паркират редовно на нашето място пред нашия гараж Tired, обикалям скапаните малки улици и търся местенце за комбито ни-рядко се намира, но ако трябва след това вървя 10 минути пеша с детето и с покупките-предпочиам , отколкото да се карам с някой т*панар които няма да ме разбере... newsm78

# 70
Да ви питам и аз нещо, че тук повечето сте имащи гаражи. Защо не си прибирате колите в гаражите, а ги държите отпред, И как може, ако си спрял за минута някъде и без да си слязал, да дойде собственика на гаража и да каже "дръпни се" и да се намърда отпред. Ще кажете, че гаража и без това си е негов, може да спира, обаче така не заема ли 2 места?  И без това е толкова сложно намирането на място, става въпрос не за спирането за дълго време, а за кратко такова. Понякога на човек му се налага да спре за 5 минути, дори без да слиза /ако чака някой например/.  Е?

Повечето си държим колите отвън, защото е пълно с лумпени дето паркират пред гаражи без никакви скруполи, но за това е виновна безнаказаността. Съгл ЗДП пред гараж е забранено паркирането, така че спиране в присъствието  на  шофьора не е нарушение. Смисълът е когато се наложи ползването на гаража да се махнеш веднага.

Общи условия

Активация на акаунт