Разрешен ли е секса след трансфер?

  • 24 074
  • 36
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 616
Шайн, съгласна съм с теб! Но когато няма проблеми и оплаквания не е страшно. Не можем да живеем под похлупак и непрекъснато да треперим дали няма да стане нещо. Аз мисля, че съм от смелите и за щастие до сега не съм сгрешила, въпреки всичко през което преминах за първите 6 седмици. Момичета решавайте сами според това как се чувствате  Hug

# 16
  • Мнения: 4 589
Вярно е, че всеки сам решава. Но на мен лично док ми каза да внимаваме в началото. Когато си се борил 4 години за бебе, няма да се юрна на 2 ден да правя секс или да се мотая по улиците. За мен когато ми беше казано покой, си седях у нас, гледах романтични филми и т.н.

Но както виждате, колкото и да се пазех, нещата не винаги завидят от нас. Просто или е природа или подбор. Не знам.

# 17
  • Мнения: 1 091
Аз имам 3 трансфера и секса ни е бил забранен до теста. След положителния тест прокървих и така и не ни го разрешиха. Кървях до края на четвърти месец. Сега не сме и питали даже, то и мъжа ми не ще и да чуе  Embarassed, толкова ни е страх. Свиква се! Ако бременността е безпроблемна докторите дават зелена светлина, но поне докато се установи сърдечна дейност мисля, че въздържанието е препоръчително  Peace.

Ники, права си, че нещата не винаги зависят от нас   Tired.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 302
Ники, права си, така е. След години чакане наистина няма заради единия секс да рискуваме. Аз просто се чудех защо различните доктори дават различни съвети.  newsm78 Владимиров на мен ми каза: Тези схващания са остарели (че след трансфер трябва да се почива, да не се ходи на работа....), сега се смята, че е нормално жената да продължи да води същия начин на живот, както преди процедурата. Включително е позволено дълго пътуване с кола, дори и със самолет - за последното не съм питала, той сам ми каза.
А иначе и аз като Лора, предпочитам сама да шофирам с мойта кола, отколкото да се возя на такси. Направо ги мразя такситата  Mr. Green То едни миризми, нетактични шофьори, а пък и като запалят цигара, без дори да попитат дали може.....  Close За градския транспорт да не говорим.....
Грацийка, на теб пожелавам от тук нататък бременността ти да е наистина безпроблемна.  Hug

# 19
  • Мнения: 3 294
След моя трансфер също ни беше сложено вето за сека . за съжаление теста беше отрицателен .
Когато забеменях спонтанно първите 7 седмици незнаехме за бременността и водехме полов живот , но след като видехме ембриончето и сърчицето спряхме и така досега , може би и до края на бременността . Не ни тежи че сме се лишили от секса , напротив , така сме по-сигурни че правим всичко което зависи от нас , това бебче да се развива добре . Не е болка за умиране , преживява се .....   Wink Peace

# 20
  • Мнения: 4 589
И аз като Грация имах кървене всеки месец и за мен беше невъзможно да се прави секс, да не кажем, че ме беше страх и само се молих всичко да е наред.

И на мен д-р Стаменов ми каза, че мога да пътувам, но в Токуда, когато ме приеха за задържане, ми казаха, че след Ин-витро е много препоръчително да се щади жената, да не пътува, да лежи повече. Тъй като при нас не е спонтанно забременяване, а все пак е нещо срещу природата.

# 21
  • Мнения: 508
Ра3решен е, но ние решихме да се въ3държаме.

# 22
  • Мнения: 4 589
Перла недей така, не е разрешен поне в първата седмица. Недей да заблуждаваш хората.

# 23
  • Мнения: 508
Перла недей така, не е разрешен поне в първата седмица. Недей да заблуждаваш хората.

Не 3аблуждавам. Ра3решено ни е било.
Док ка3ва, да се живее както преди това и нищо не 3абранява.

# 24
  • Мнения: 616
Ех Перла, недей така наистина... док каза 10 дни пълна забрана, но после може. Разбира се ако се чувствам добре и нямам проблеми. Наистина е много индивидуално, но не мисля че е добре след трансфера веднага да се прави секс. 10 дни толкова се издържа, пък и има различни видове секс все пак  Embarassed Rolling Eyes ако сте толкова на зор.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 363
стига бе, момичета! това, че вашият лекар ви е забранил секса Х дни след трансфера не значи, че всички лекари по света правят така и споделят това мнение! защо го натрапвате като правило?

# 26
  • Мнения: 126
какви са тези глупости, когато човек желае нещо силно, трябва да направи всичко възможно за да го постигне. Колкото до секса, човек трябва да направи своя избор, след като си искал дете почакай 9 месеца и после, ако искаш не ставай от леглото.

# 27
  • Мнения: 707
Дами,
за да няма разправии - питайте си докторите разрешават ли ви или не секс след трансфера и спазвайте препоръките  Peace. Ако не им се доверявате - сменете ги.

# 28
  • Мнения: 1 715
Да се запиша и аз в дискусията Simple Smile
Секс правихме 4 дни преди пункцията,и после 30 дни след трансфера,не защото не съм имала желание,а защото ме беше страх,и все още е така.Но какво да се прави,природа Embarassedнезнам при вас дали е така,но при мен желанието е много по-силно.
А първите 20 дни след трансфер не съм и помислила за секс,бях с ужасни болки,много зле се 4увствах.На мен доктора нищо не ми каза,но мисля,4е поне 10 дни тряббва да се пазите.
Но...аз си позволих да го направя,тъй като се 4увствам добре,нямам никакви оплаквания,ина4е,едва ли.
Нека всеки сам прецени за себе си.
Бъдете щастливи

# 29
  • Мнения: 2 422
Какъв секс какви пет лева Sick
Не бих си и помислила даже, след първия ми трансфер ме беше страх и с хартия да се избърша  Wink
Ама всеки си знае себе си в крайна сметка нали.

Общи условия

Активация на акаунт