Здравословно хранене за децата - 2

  • 102 415
  • 1 593
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 713
Все още тефлонов, за жалост, макар и рядко.

# 31
  • Мнения: 173
В една друга тема съфорумка препоръча пилета Дюк.Били френски някакви,най близки до домашните.Някой купува ли такива?

Купувам. Имат по различен вкус от останалите пилета, жълтеят леко и отделят малко жълта мазнина във водата, в която са варени. Е, не съвсем като домашните, но все пак. Simple Smile Фирмата, която ги произвежда, твърди, че са отгледани без антибиотици и без да са стимулирани с хормони. Ако не се лъжа, цитираше се, че се отглеждат за около 50 дни, за разлика от бройлерите, които чрез хормони се стимулират да пораснат за около 30 дни.

Прави ми впечатление, че се сварява много бързо месото им и е много крехко. Не знам това дали е добър признак. Rolling Eyes

Ако при отглеждането им наистина са спестени химикалите, които твърди производителят, мисля, че тези пилета са много по добър вариант от бройлерите.

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 09:48 от Джой

# 32
  • София
  • Мнения: 12 229
  Благодаря много за полезната и събрана на едно място информация  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 849
А какъв трябва да е тигана според вас (ще чупувам и се чудех)?   bouquet
От пилетата Дюк бях взела, но нещо никой вкъщи не ги одобри, странно миришеха и месото беше по-различно на вкус. Може пък нашето да е било с минала трайност  newsm78
За пилетата знам, че им инжектират в бутчетата разни боклуци и вдигат обема си двойно, така, че по-добре да е бяло месото.
http://www.capital.bg/show.php?storyid=483814

# 34
  • Мнения: 541
    .............. Вчера си направих домашно масло, ами то не било никак трудно а пък ще зная какво ядат дечицата, защото предпочитаната им закуска си остава филийка с масло и шарена сол  Tired

Ще споделиш ли как го направи, гледах в готварския че има такава тема преди време, но сега нещо не мога да я намеря.

Много полезна информация събрана на едно място.

# 35
  • Мнения: 349
    .............. Вчера си направих домашно масло, ами то не било никак трудно а пък ще зная какво ядат дечицата, защото предпочитаната им закуска си остава филийка с масло и шарена сол  Tired

Ще споделиш ли как го направи, гледах в готварския че има такава тема преди време, но сега нещо не мога да я намеря.

Много полезна информация събрана на едно място.

Има я темата в готварския на 1 стр. - Как да си приготвим домашно масло - там са описани различни начини. Лично аз обрах каймака на сквасено домашно мляко / моето беше биволско, но там мамите пишат, че с всякакво става/ и със пасатора бих около 15 мин. то се отделя на малки топчета. Влез в темата там мамите описват и от прясно мляко как се прави   bouquet

# 36
  • Мнения: 753
Вери,и аз благодаря за темата.Много труд си вложила!  bouquet

# 37
  • Мнения: 700
 Вери,благодаря!  bouquet
А дали не е по-добре темата да има по-общо заглавие,неконкретизиращо възрастта на децата.Например нещо от сорта на 'Здравословно хранене на децата'?

# 38
  • Мнения: 1 849
Понеже в неделя беше Прошка се сетих за тази рецепта за здравословна халва: http://tanitaang.blogspot.com/2008/11/gajar-ka-halwa.html

# 39
  • Мнения: 5 713
От тази тема:
Тенджери, тигани, тави

се споменават чугунени, на Солинген, на Таурус тигани.

А като цяло тези материали били най- безопасни да се готви в тях:

" чугун, стъкло, емайл и не гледжосани съдове, другото е опасно "

За пилетата съм го писала и друг път. В бутчетата се бият АБ, а в гърдите ваксините. От ветеринар знам, че свинското и телешко филе са най- чисти.

# 40
  • Мнения: 19 296
В тази тема също се говори много за домакинските съдове и кои покрития изпускат вредни вещества.
Препоръчват се тенджерите от силарган  като едни от най-безопасните.

# 41
  • Мнения: 4 589
ТОП 10 НА СУПЕРХРАНИТЕ

1. Натурален шоколад
Не се заблуждавайте - полезен е само черният шоколад със съдържание на какао 70%. Натуралният сладкиш върши чудеса за сърцето и е застраховка срещу инфаркт.

2. Мед от елда
Медът е една от най-полезните храни. А ако е направен от черна пшеница или елда, има куп полезни качества. Медът е богат на антиоксиданти и има благотворно влияние върху мозъка и сърцето. Освен това действа антибактериално и противовъзпалително.

3. Авокадо
Екзотичният плод е богат на мазнини, но не запушва артериите. Авокадото е идеално лекарство срещу високо кръвно. Богато е на витамин Б, затова заздравява мускулите и кожата. В авокадото има и много витамин Е и К, които подсилват сърцето и костите.

4. Тиква
Тиквата е страхотно лекарство за хората с очни проблеми. Помага при катаракта и заболявания на ретината. Дори да я хапвате под формата на ароматен тиквеник, няма да загуби страхотните си качества.

5. Черен чай
Изключителните качества на черния чай често са пренебрегвани за сметка на здравословния ефект на зелените чайове. Ароматната напитка обаче е истинско оръжие срещу склерозата и високия холестерол.

6. Яйца
Омлетът е набеден за вредна храна, която вдига холестерола и повишава риска от инфаркт. Всъщност яйцата са образцова суперхрана. Съдържат безценния за костите витамин Д, подсилват ноктите и косата и са много полезни за мозъка.

7. Канела
Канелата е мощно лекарство срещу диабета. Ароматната подправка помага и срещу стареенето на кожата и пази от инфекции.

8. Доматено пюре
Безсолното доматено пюре е изключително полезно за кръвта. Идеално е за хора, които страдат от тромбофлебит или разширени вени. Редовното похапване на доматена паста е и чудесна профилактика срещу рака на простатата жлеза.

9. Боровинки
Пресни или замразени, боровинките са пълни с витамин С и антиоксиданти. Ароматният плод е силен стимулант за мозъка, а учените са доказали, че дори помага за подсилване на паметта.

10. Уасаби
Японският артишок, който в Страната на изгряващото слънце обожават в комбинация със суши, има куп полезни съставки. Уасабито лекува от язва до кариеси, освен това влияе благотворно и на хората с астма.

# 42
  • Мнения: 2 282
Вери, браво за чудесната работа! И Благодарим! И на мен ми хареса предложението на Бунгичка - да се махне възрастта от заглавието. Да не говорим колко майки на деца в начална училищна възраст имат огромна нужда от знания и помощ по темата.

Да кажа - много интересни рецепти има в линка със "здравословните десерти". Още утре ще си препиша някои. Всъщност целия сайт ми хареса. Само едно уточнение - здравословни десерти няма. Виж, ако се дават вместо друга храна подбрани неща, всичко е наред (естествено, ако се абстрахираш от цялостния ефект на сладкото върху организма, ама да не се втеляваме:)

И друго - здравословно доматено пюре не знам да има. Освен ако не говорим за току-що изцеден сок... термичната обработка го отдалечава силно от суперхраните.


# 43
  • Мнения: 5 713
За заглавието претенции нямам, нека се махне възрастта. Аз вече не мога да го редактирам, както и първия постинг. Simple Smile

И за десертите съм съгласна. Може би трябваше да кръстя линка полезни сладки изкушения.  Laughing  Wink Късно е да го оправям.

Относно суперхраните аз не съм съгласна, че натуралния шоколад и черния чай са такива. Както и доматеното пюре.
Вярно, че черния шоколад е по- полезен от млечния...В черния чай има кофеин. А в една таблица, която вече ми виси на хладилника, той е в групата на високо киселинните храни, т.е. крайно неподходящи за човешкия организъм. В една друга тема я има, пускам я и тук:

Храни систематизирани според тяхната алкалност / киселинност

Затова пък авокадото за мен си е суперхрана. Simple Smile М/у другото вече не го правя на пастет за Маги със сирене и яйце. Яде го най- вече в салати, на гуакамоле или просто с лимон. Много ни допадна в салата със суров спанак, копър, зелен лук, лимон. Понякога слагам сурови тиквени и слънчогледови семки.



Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 08:00 от Вери

# 44
  • София
  • Мнения: 2 493
Аз ако купувам пилешко, купувам само Дюк (аз му викам Дуц, че ми е по-забавно). Много съм доволна от вкуса. За мен пък другите пилета имат гаден вкус (ако изобщо имат някакъв) и доста време бях отказала пилешкото, защото не можех да намеря такова, което да има вкус на пиле, а не на трици. Искрено се надявам етикетът да е достоверен и това, което пише да е така...

Вери, поздравления за положения труд!

 

Общи условия

Активация на акаунт