Здравословно хранене за децата - 2

  • 102 543
  • 1 593
  •   1
Отговори
# 885
  • Veliko Tarnovo, Bulgaria
  • Мнения: 871
Привет!
Имам две дечица,който гледам възможно най -здравословно да храня без шоколади,бонбони и чипсве.

# 886
  • Мнения: 5 713
Не мога да си спомня в тази тема ли се засегана храненето според кръвната група?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=420680.0

# 887
  • Мнения: 278
Може ли да задам един въпрос в тази тема, който е св-рзан с храненето, но по скоро на майката? Питам тук, защото явно четете и знаете и се интересувате доста и може някой да е прочел нещо по въпроса.
Бременна съм в началото. Т.е. сега се формират на бебето органите и пр. (знам за фолиевата киселина) . Та аз имам здрави очи, но таткото е с наследствено късогледсвто и то силно. Първото ни дете е със здрави очи. Когато се роди четох доста за хранене и пр. и пишеше, че кърмените бебета имат по рядко проблеми с очите . Сега се чудя , дали и начина на хранене на майката не би могъл да предотврати проблем с очите и то в ранния стадий на бременност , когато се формират органите? Има ли препоръчителни храни?
Съжалявам за отклонението от темата и се надявам някой да е чел нещо по въпроса  Hug

# 888
  • Мнения: 1 947
   Не, тези неща нямат никаква връзка с храненето. Който знае друго, да каже.

# 889
  • Мнения: 278
Благодаря за отговора.
Има връзка, това го знам (например: http://www.pharmacy-bg.com/article.php?cmd=list&id=351 ) , просто не мога да намеря информация кое и как влияе на зрението .

# 890
  • Мнения: 4 370
Вери благодаря за темата. Сега ще я прегледам. Ти си информирана за всички полезни теми във форума!

# 891
  • Мнения: 1 924
Северина,доколкото ми е известно,генът на късогледството е рецесивен,т.е. слаб и щом само единият от родителите го носи,не може да се предаде и на детето.

# 892
  • Мнения: 278
Северина,доколкото ми е известно,генът на късогледството е рецесивен,т.е. слаб и щом само единият от родителите го носи,не може да се предаде и на детето.

Ей супер! Дано! Благодаря ти!

# 893
  • Мнения: 1 849
Може, но в много по-малка степен, 25 %. Но има значение и дали и бабата и дядото по майчина линия нямат проблеми. То излиза, като със сините очи, нещо такова... Може и бащата и майката да са със тъмни, но все пак от бабина линия да стане синеочко.
По-принцип храните с повече витамин А, С и Е способстват за по-добро зрение.
Витамин C: добър източник са цитрусовите плодове, червените и зелените чушки, зелето, доматите, брюкселското зеле, ягодите, малините, мангото, кивито, броколите, карфиолът и др.
Витамин E: добър източник са слънчогледовите семки, слънчогледовото масло, ядките, фъстъците, фъстъченото масло, царевичното олио, мангото, яйцата.
Витамин A (бета каротин): добър източник са морковите, сладките картофи, зелето, спанакът, кайсиите, зелените листни зеленчуци, чушките, рибата и рибеното масло.
Хапвай повече пресни плодове и зеленчуци и ще заредиш и себе си със здраве  Peace

# 894
  • Мнения: 280
Наистина полезна тема! И аз като някои други със закъснение ще я изчета.

# 895
  • Добрич/Етрополе
  • Мнения: 252
Момичета, чета си аз, но май съм изпуснала. ...  Blush Искам за първия рожден ден на моето слънце, да му направя торта. Захранваме се ПЗ, и се чудех имате ли идеи за "торти" за такива мъници? Simple Smile  Hug

# 896
  • Мнения: 278
Момичета, чета си аз, но май съм изпуснала. ...  Blush Искам за първия рожден ден на моето слънце, да му направя торта. Захранваме се ПЗ, и се чудех имате ли идеи за "торти" за такива мъници? Simple Smile  Hug

ние бяхме направили от пълнозърнести гофрети с малко мед, но някои смятат, че е още рано за мед ...

# 897
  • Мнения: 4 392
Момичета, чета си аз, но май съм изпуснала. ...  Blush Искам за първия рожден ден на моето слънце, да му направя торта. Захранваме се ПЗ, и се чудех имате ли идеи за "торти" за такива мъници? Simple Smile  Hug

ние бяхме направили от пълнозърнести гофрети с малко мед, но някои смятат, че е още рано за мед ...

Той лесно може да се замени с нещо друго- кленов сироп или гофретите да се намажат с крем от пасиран(смачкан) банан/+ ядкова смес- но може и без нея./

Нели Simple Smile, а ядки ял ли е мъникът?
Ако става за неговата възраст, можеш да пробваш някоя сурова торта, като ТАЗИ например,  като я видоизмениш според нуждите.

# 898
  • София
  • Мнения: 9 890
Аз пък вчера за първи път купих медицинска дъвка.Децата много я харесаха. Grinning

# 899
  • Мнения: 4 392
Аз пък вчера за първи път купих медицинска дъвка.Децата много я харесаха. Grinning
Интересувам се от въпроса и аз. Откъде? Сладка ли е? Какво съдържа? Аз бях купила пчеларска дъвка, но понеже няма вкус, малката не я ще. Принципно съм против дъвките и обяснявам, колко е грозно и вредно да се дъвче, но на тази възраст стадният инстинкт е по- силен. Whistling Mr. Green

Има едни безопасни дъвки, доколкото разбрах, но не се внасяли поради липса на търсене. Май са турски. newsm78 За тях ли става дума?

Общи условия

Активация на акаунт