ЮНСКИ мами 2009!Тема №37

  • 14 170
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 78
Хайде и аз да се включа...Добро утро на всички Simple Smile
До сега четох и разглеждах снимки. Страхотни покупки. Аз май ще чакам последния момент и ще пращам таткото и каката на пазар. За сега съм на повече на вълна кандидатстване. Искам да попитам, дали някой от вас има впечатления от University of Portsmouth в София?
За килограми не ми се говори, незнам как ще ги свалям, а не мога да спра да ям. В момента съм 87 кг. на височина 178, а започнах от 70.
Бебка е добре и на последния ехограф ни дадоха снимка на личицето.  Вижда ми се много смешна. Моят мъж каза, че прилича на мен, с голям нос и голяма уста Grinning. Другите ми две деца са копия на мъжа ми и страшно много си приличат. Сега се надявам и едно на мен да има...и със сини очички ако може Praynig

# 61
  • Мнения: 6
Добро утро момичета!
И аз ви пожелавам лека седмица!
Искам да ви питам какво е мнението ви за стерилизаторите за микровълнова и мислите ли да купувате. Предния път не съм купувала, въпреки че бяхме на АМ от 14 тия ден, но сега много се колебая.
За коланите за след раждане също- казаха ми за някакви на Чико, но са около 70-75 лв. и ми се струват много скъпи.Вие знаете ли за някакви други?
За бибероните аз използвах-силиконови и пак такива ще купувам. Но това е въпрос на вкус, сестра ми пък и с двете деца използваше само каучукувите. А за шишетата и аз не бих рискувала със стъклено.
За памперсите използвах само на Памперс и бях много доволна  и сега пак тях ще използвам.
ayas, и аз се надявах да се видим на 7 ми, няма ли да може да се комбинират и двете и погачата и срещата?

# 62
  • Мнения: 91
За беберона ... мисля че детето само си показва кой повече му харесва ... моя племенник примерно не искаше от силиконови беберони Simple Smile

# 63
  • Мнения: 753
Много са удобни стерилизаторите за микровеле - бързо и ефективно. А и аз имам един универсален на Бебе Конфор - голям и не е за определена марка неща. Мисля, че има и на друга марка. Аз в началото почти не го ползвах. Предимно за помпата и после за съдчетата от захранването, но това чак след 6ти месец. Бях си го взела в случай, че не потръгне с кърменето.
В началото робувах на остарялото схващане, че микровелето вреди, но ме разубедиха, а и универсалните са много по-добри според мен.
Албена, не съм чувала за университета, а какво се учи там, сайт имат ли, ще поразпитам и ще пиша.
А беба ще е готина  Peace Ти си готина мацка, а и децата ти са големи сладури. И аз имам една снимка, на която бебо изглежда като по-възрастен Wink, но има много изразителни устни.
И мъжа ми искаше някое синеоко - освен него, баща ми е синеок, на майка ми родителите са със сиви и зелени очи, нооо Simple Smile силният ген за сега побеждава Simple Smile И то се прокрадват тъмно кафявите очи на вуйчовците, че моите зеленеят.
Дано успея, но май беше от 10-10.30ч. Ще се опитам. Ако ли пък не, Дари, ако искаш да се видим отделно като можеш, ти сега работиш ли?

Мои приятелки бяха на силиконови биберони на шишетата, но с изцяло каучуковата залъгалка на Чико или още едни имаше други - та, бебето не се объркваше. Аз знам, че стъклените шишета са по-добре, а за пластмасовите ме е страх от надраскването от миещите четки, защото това май ги поврежда. Но дано пак не ми се наложи употреба, а само на шишета-чаша с накрайник с дупки.

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 08:56 от ayas

# 64
  • Мнения: 6
ayas , ще ходя на работа до 25 ти март, но можем да се видим. Може да си направя малко по-дълга обедна почивка, защото раб ми време е от 9 до 17,30 часа.Ако не успеем направо при доктора на 12/03.
Ако не се видим на 7 ми ако искаш след прегледа-аз ще предупредя на работа, че ще закъснея.

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 09:05 от dari_sari

# 65
  • Мнения: 753
Супер, Дари! А преди 12.03 ли искаш или след прегледа?
Албена, поразрових са за университета и май се сещам за него от познати. Но най-добре с някой, който "ври и кипи" там да е говори. Ето:
http://www.atol.bg/?ses=0&a=listc&b=3&c=2199
Мисля си, че може да се установи контакт с някой от регистрираните тук /ако сметнете и вие за удачно/, иначе не попаднах на форум, който да дискутира въпросите за обучението там.

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 09:23 от ayas

# 66
  • Мнения: 24
Добро утро и от мен!

rosicp много, много ти благодаря за точното описание   bouquet Качих снимки в албумчето и на моите покупки  Crazy

За 7-ми много ми се иска и аз да дойда, две срещи пропуснах, крайно време е и аз да дойда Embarassed Ще следя темата за срещата, но засега пишете ме и мен  Peace

Лек и успешен ден на всички Hug

# 67
  • Мнения: 35
Добро утро от мен.
За стерилизаторите - смятам да си купувам.На сестра ми и беше страшно удобна вещ,надявам се и на мен да ми върши работа.
За шишетата - 100% ще са пластмасови. Предпочитам по-често да ги сменям/заради отлаганията на самата пластмаса/,но да не рискувам със стъклени. Първо,че са по-тежки и второ ме е страх от счупване.

Ще се пробвам да почерпя по случай рожденния ден на Пламен. Дано да успея


Браво на мен Laughing

# 68
  • Мнения: 24
Вчера си харесахме едно детско креватче - с опция за люлеене, много ни хареса ма май нещо много скъпичко ще ни дойде. Хубавото е, че има възможност за преобразуване в юношеско легло - мнго е интересно, не бях виждала такова. Ще помислим и ще решим, може пък и някоя баба да реши да се включи  Laughing

Вижте го: http://www.dizainbaby.com/bg/adelinalux.php

Ще чакам отзиви  Hug

P.S lili_to   да ти е жив и здрав Пламен, много щастие през юни  bouquet

# 69
  • Мнения: 35
Tzveti, една моя пирятелка има такава кошара и е много доволна. Хубавото е, че след като бебето порасне може да се преобрази на легло Peace

# 70
  • Мнения: 69
Tzveti  , много е хубаво , предполагам и практично  за след това.... стига да е от добър материал...
lili_to  , много здраве му желая на Пламен и да те обича! Simple Smile)) ... успя да ме съблазниш с онова шоколадовото... ... тичам до магазина да си взема нещо подобно... ще се оправдая с Пламен  Laughing

# 71
  • Мнения: 78
Ayas, благодаря ти. Имам регистрация в Атол и ще се разровя.
Кошарката е страхотна. И аз бих си купила, ако не беше пълно с легла вкъщи. Май няма да имам място за още едно. За сега бебето ще бъде в стаята на сестра си, която пък се надяваме да стане студентка, но до тогава ще делят една стая. Синът ми има легло на два етажа, но в неговата стая в постоянна лудница и винаги има най-малко още 3 деца. Ще минем със сгъваемите кошари, коите се местят навсякъде.

# 72
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен!Присъединявам се към голямото очакване на юнските ни бебчета ! Имам едно въпросче,но не знам дали тук му е мястото Embarassed?!Още не знам как ще раждам и ако реша да е секцио дали да си избирам екип от лекари или да се оставя на дежурните в болницата?Как ще ме посъветвате?

# 73
  • Мнения: 69
R_L , здравей и добре дошла   bouquet
Аз не мога да ти отговоря , но независимо как ще раждаш, по - добре да знаеш кой ще се заеме с тази процедура. Поне аз мисля така - да си поне малко по - спокойна  Simple Smile

# 74
  • Мнения: 64
Албена, моя приятелка преподава във филиала на Университета на Портсмут в София. И аз в близките седмици ще чета няколко лекции там, като гост-лектор. Трябва да ти призная, че преди тя да ме покани да се включа с лекции по нейния предмет, въобще не го бях чувала този университет. Сега го посетих обаче, за да знам какво да очаквам - доста е малък, но иначе впечатленията ми са добри. Ще поразпитам по-подробно приятелката ми, ако имаш и някакви конкретни въпроси пиши, за да знам какво да я питам. Иначе аз бях досега на една лекция и студентчетата ми се видяха големи сладури (май остарявам!). Мисля, че всички лекции се водят на английски (поне по "нашия" предмет е така) и децата получават едновременно българска и английска диплома, което предполагам е най-ценното. Но по-точна информация като поговоря с приятелката ми и знам кои са нещата, които те интересуват.

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 10:48 от Sv.

Общи условия

Активация на акаунт