Повиване (връзване) крачетата на бебе?

  • 29 247
  • 245
  •   1
Отговори
# 15
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
 ooooh!

Направо жал да ти стане... Като знам някои бебоци как мърдат от самото начало (моя син беше такъв). Да, повивала съм го, но по друг начин, без ръцете, с друга цел (да спи по-спокойно), и без да е стегнато, да може да си мърда колкото иска.

Абе това си е чисто мъчение според мен... Особено ако го направиш нескопосано...

Само за снимка
добре го е обяснила, няма нужда и аз да повтарям същото! Стига сте гледали само какво било едно време - каквото било, било... Сега не е едно време...

Аз и брат ми не сме били повивани така. Въпреки, че тогава е било модерно. Е, не са ми криви краката! Нито пък тези на брат ми! Peace

# 16
  • Лондон
  • Мнения: 449
И аз съм била връзвана, и то стегнато, и като резултат съм получила най-тежката форма на луксация, 2 години в апарат, прохождане на 3 години, в пубертета трябваше да ми слагат пирони, но аз казах, че ще се самоубия и не позволих, болки през годините, но дори спортувах, и последно,  когато исках да раждам естествено ортопедът ми каза, че е много вероятно да седна направо в инвалидния стол Cry

Моята история все пак е отпреди 40 години, не мога да повярвам, че си говорим в сегашно време...

Направо си развалих първомартенското настроение #2gunfire

# 17
  • Мнения: 11 607
Вързвах крачетата и ръчичките вързвах , а и все още го правя, мдаааа.

Това преди или след осоляването се прави?  newsm78


След осоляването, по време на също, даже първо връзвам после и соля, да няма мърдане  Joy Joy Joy


И за да си сигурна,че ще спи спокойно и не е урочасано, му чукаш няколко яйца, броиш гълъбите на терасата и ако са куци с левия крак - броиш до 10, ако са куци с десния крак - броиш до 20, ако са куци и с двата - не броиш, и отиваш директно да ти леят куршум........Може и за да му изтече мръсната кръв - да го резнеш няколко пъти и да внимаваш позната в цикъл да не дойде да го види - че може да се обрине.......


Ох...смешно, смешно....ама вярно настръхвам като знам,че съм къпана в солена вода, че съм рязана, че съм ревала до посиняване, че съм повивана...Какво казва майка - след като са ме разяли и е потекла синя, мръсна кръв от мен( bowuuсъс синя кръв съм все пак) - съм спряла да рева, нямам криви крака - ни аз, ни брат ми, от повиването нищо не ми е останало, но като малка все гушкаш една играчка и до ден днешен все си правя по особен начин завивката, което имитира играчката ми.......Не вярвам на такива неща, и може би защото не вярвам във всичките бабини деветини - децата ми от нищо не са били постигани - ни са били урочасани, ни нищо!


Старче, да цункаш Райчето!

# 18
  • Мнения: 487
Вързвах крачетата и ръчичките вързвах , а и все още го правя, мдаааа.

Това преди или след осоляването се прави?  newsm78


След осоляването, по време на също, даже първо връзвам после и соля, да няма мърдане  Joy Joy Joy

Малко масчица и във фурната. Екстра ще стане. ooooh! ooooh! ooooh!

# 19
  • Мнения: 2 013
Майка ми не ме е връзвала.Аз също никога не бих направила подобно нещо!  Naughty
Ако има майки,които практикуват този метод в наши дни значи.....  Shocked
Това за мен е пълна лудост!!!  ooooh!

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Чувала съм за тази простотия, но аз лично не вярвам да помогне ако ще са криви крачетата. Не съм връзвала  Naughty

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
За първи път чувам за това изтезание #Crazy
Дори някога да са го правили е било преди 1000г. Сега медицината е достатъчно напреднала Naughty

# 22
  • Мнения: 114
Аз също се нареждам в редиците на солените и връзвани деца.Солена съм за да не мириша,а са ми стягали краченцата с пелена за да са прави,а ръцете с друга пелена за да не се плаша от ръчичките си.Това са бабини глупости!Но има хора,който още си ги практикуват уви. Sad

# 23
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 324
За садисти е нормално да го правят.

# 24
  • Мнения: 13
Това е пълна лудост!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 39 771
Ако ще се обсъжда "повиването" от преди 1/2 век... да се обсъжда.
Не намесвайте останалите бабини деветини, визирам осоляване и т.н.

За попиването... Аз съм била повивана така, за кратко. Под давления на някоя баба ще да е било. Ефект не е имало. Сутрин винаги съм била боса и мятаща ръце. Слава богу, че нямам спомени Simple Smile
Братовчед ми се роди 83та. Пропускам бабините... Та, баба ми щателно го овръзваше милото бебе, всяка вечер. Аз бях малка, 11г. Беше ми мъчно, и сега ме втриса от спомена. Вуйна ми милата, стои безпомощна. А баба ми запънала крак в леглото и стяга вързопа. Тя стяга, а бебето пищи.

Умишлено не бих приложила подобен "метод" на децата си.

# 26
  • Мнения: 4 753
Мъж ми е връзван... Аз не съм, добре че майка ми е имала акъл и е изгонила всички вещици, дет са искали да ме изтезават...   Twisted Evil  

# 27
  • ВАРНА
  • Мнения: 88
  Това с повоите и аз съм го правила  Embarassed с дъщеря си под давление на свеки, но сега  Sick да има късмет само да ми каже нещо. А и от дебелоглавие май го правих само 2 месеца, защото ми беше жал за детето. То това малко ми звучи като с неслагането на детето да седне рано, че да не му е широк ханша  hahaha

# 28
  • Мнения: 961
Вържете му краката, ръцете, запушете му устата с биберон с мед, ако това не помага, оставете го да пищи няколко нощи подред, пък да видите, как няма да ви буди повече през нощта. Хранете го под строг режим! Водата със захар е задължителна! Сокчето от 20 - максимум 40 ден!  Naughty Можете да му се радвате и да го целунете, но само, ако е дълбоко заспало, не го гушкайте, щот ще го разлигавите!  ooooh! Айде стига бе!  Stop 

# 29
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Това е направо лудост. Shocked

Общи условия

Активация на акаунт