Медовик за 1 час! По-различен и фантастичен!

  • 151 263
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
# 736
  • Мнения: X
Здравейте и аз реших да пробвам този медовик ,но формата ми е малко по-голяма -26см диаметър .
 Моля за съвет как да увелича продуктите.
  Вчера намерих меденки за торта в едно магазинче и таман бях награбила 2 кутии и щастлива от улеснението - зачетох се в съдържание и ги върнах .
  В меденките мед нямаше Grinning
Инак изглеждаше добра идея ,ама медовик без мед Grinning

# 737
  • София
  • Мнения: 2 521
Здравейте и аз реших да пробвам този медовик ,но формата ми е малко по-голяма -26см диаметър .
 Моля за съвет как да увелича продуктите.
  Вчера намерих меденки за торта в едно магазинче и таман бях награбила 2 кутии и щастлива от улеснението - зачетох се в съдържание и ги върнах .
  В меденките мед нямаше Grinning
Инак изглеждаше добра идея ,ама медовик без мед Grinning

По-добре си направи сама блата, никак не е труден, даже миксер не се ползва.
За 26 см. форма може да добавиш по 20% или 30 % към продуктите, то пък и не е никак фатално.
Между другото аз го пека на 2 части, а не един цял блат който да режа после.
Това ни е любимата торта.

# 738
  • Ямбол
  • Мнения: 64
Абсолютен лаик съм!Започнах да правя Медовика и накрая с крема се изложих.Уж гъстичък изглеждаше намазах и двата блата обилно и ми остана крем за още торти да направя! Rolling EyesСложих 2 кофички х 400гр. заквасена сметана.Къде сбърках? newsm78

# 739
  • София
  • Мнения: 2 521
Абсолютен лаик съм!Започнах да правя Медовика и накрая с крема се изложих.Уж гъстичък изглеждаше намазах и двата блата обилно и ми остана крем за още торти да направя! Rolling EyesСложих 2 кофички х 400гр. заквасена сметана.Къде сбърках? newsm78
Аз слагам 3 кофички сметана по 400г., но редя тортата в ринг, в началото е течен крема, но след 24 часа като махна ринга влагата от сметаната е попила в блатовете и е перфектно!

# 740
  • Мнения: X
Алфа -бета , 3 кофички на тази доза ли ?
 Аз правих двойна доза и опекох на един блат / изду се в средата като калпак / - нарязах на 4 пласта и с 3 кофички от 400г сметана / от Лидл 20% / ми дойде малко.
 Блатовете станаха сиропирани от цвика отделил се явно.  От самото затопляне на меда със сода не усещам вкуса на мед / има ми вкус на един мой кекс с мармалад от сини сливи / - сушените сини сливи не са лоши , но друг път не бих сложила .
  Май прекалих и с брашното при моя блат и стана сух.
  Ще пробвам 1 доза вече и така ще преценя дали ми допада.
 / Децата не я харесаха нещо ,сина ми каза че сметаната му приличала на майонеза Grinning /
  Правила съм класически медовик и като че ли ми беше по вкусен.
  Но пробвам още веднъж малката доза и тогава ще преценя занапред.

# 741
  • София
  • Мнения: 2 521
Алфа -бета , 3 кофички на тази доза ли ?
 

Да, на тази доза, показаната рецепта в първия пост. Просто на нас ни харесва с повече крем.

Също така брашното не го меря, слагам по 1 лъжица докато получа желаната гъстота.

# 742
  • Ямбол
  • Мнения: 64
Абсолютен лаик съм!Започнах да правя Медовика и накрая с крема се изложих.Уж гъстичък изглеждаше намазах и двата блата обилно и ми остана крем за още торти да направя! Rolling EyesСложих 2 кофички х 400гр. заквасена сметана.Къде сбърках? newsm78
Аз слагам 3 кофички сметана по 400г., но редя тортата в ринг, в началото е течен крема, но след 24 часа като махна ринга влагата от сметаната е попила в блатовете и е перфектно!
Благодаря ви,следващия  път и аз така ще го направя с ринг.Иначе да си кажа мн. е вкусна.

# 743
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодарности за рецептата!   bouquet
Направих и аз тази лесна торта. Пекох на загрята фурна с вентилатор към 20 мин и се изпече много добре. Сега съм оставила тортата да отлежава в хладилника Simple Smile.
Дали е добре да се консумира 4 часа след направата или да си изчакам чинно 24 часа?

# 744
  • Мнения: 7 416
Благодарности за рецептата!   bouquet
Направих и аз тази лесна торта. Пекох на загрята фурна с вентилатор към 20 мин и се изпече много добре. Сега съм оставила тортата да отлежава в хладилника Simple Smile.
Дали е добре да се консумира 4 часа след направата или да си изчакам чинно 24 часа?


   По-удачно е да се изчака. Simple Smile

# 745
  • Мнения: 904
Виждам ,че темата е позамряла, но дано някой ми отговори. В търсене на лесна, бърза и вкусна торта се спрях на този медовик, но от изчетеното останах с впечатление ,че е капризно печенето на блатовете . Много моля тези ,които са правили няколко пъти тортата да споделят сигурен начин при който ще ми се получат нещата. Също така да попитам в последователността на добавяне на продуктите яйцата са след маслото ,нали и предварително разбити ли са и въобще с какво разбивате с тел, вилица или миксер. Не съм толково несръчна ,но понеже ще я правя за първи път ми се иска някак си да стане добре  и да не съсипвам продукти ,че нямам и излишно време за повторен опит. Благодаря!

# 746
  • Мнения: 22 867
dalina_50, хиляди пъти съм правила медовика, нищо сложно няма, в сместа след огъня слагаш нарязаното на парчета масло, бъркаш, аз го правя с тел обикновено, не пречи и с миксер, после яйцата едно по едно, пак бъркаш, единствено брашно ми се е налагало няколко пъти да добавя, правила съм го на око, за да постигна консистенцията на тестото на гъста сметана. Но това са лъжица или две най-много. Двойна доза пека понякога за четирипластова торта. Честно, даже не си представям, че този медовик е възможно да не се получи. Peace

# 747
  • Мнения: 7 416
dalina_50, ще стане тортата, не се притеснявай!
Следвай рецептата, както е описана и не би трябвало да имаш проблем.
Непременно сподели после за резултата! Може и със снимка.  Grinning

# 748
  • Мнения: 904
Labrex, Селма, както винаги много отзивчиви. Благодаря за насоките и поощрението ,непременно ще споделя.  Simple Smile

# 749
  • Мнения: 904
Ами направих го този Медовик, на вкус ще кажа по-късно , на вид не се получи най-перфектно. Малко не ми бухна равномерно, в едната страна по-нисък малко. Някак си стана много шуплест, така ли трябва да бъде?

Общи условия

Активация на акаунт