Медовик за 1 час! По-различен и фантастичен!

  • 151 384
  • 761
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 306
Аз го правих по малко по-различен начин (имах само една кофичка сметана и реших да импровизирам) - сместа за блата изпекох във формички за мъфини - излязоха точно 12 бр. След като изстинаха - издълбах средата и смесих трохите със заквасена сметана, пудра захар, нарязани сушени сини сливи и нарязани орехи. Напълних мъфините и посипах със смлени орехи. Оставих да поотлежат няколко часа - получи се страхотен и много ефектен десерт Grinning
Селма, за пореден път - искрени благодарности за страхотната рецепта  bouquet

# 721
  • София
  • Мнения: 31
Здравейте, вече два пъти правя тортата - страхотна е! Начинаеща съм в сладкарството и имам нужда от малко помощ. Искам отново да направя тази торта и имам желание да направя някаква по-различна украса (за рожден ден на майка ми). Моля за идеи подходящи точно за тази торта и да са възможни за изпълнение от новак в декорациите. Blush Благодаря на отзовалите се!

# 722
  • Мнения: 22 867
............... имам нужда от малко помощ. Искам отново да направя тази торта и имам желание да направя някаква по-различна украса (за рожден ден на майка ми). Моля за идеи подходящи точно за тази торта и да са възможни за изпълнение от новак в декорациите. Blush

Standpoint, не знам колко ще ти допадне, но се сетих за една торта (не е медовика, но отгоре е сметана, поръсена с кокос), която правих преди години и стана не лошо. За съжаление снимките са на радикал.ру и доста от тях са изчезнали. Така че слагам едни не много ясни, правени с телефон, но все пак се вижда. Ето тук съм обяснила как се прави, а ето и снимки:

Скрит текст:





 
А тоя медовик правих за 8 март, украсата пак е от шоколад, пак рози и листенца. Laughing Може би го има в темата, но нямам време да търся.






# 723
  • София
  • Мнения: 31
 labrex, благодаря ти за идеята  Simple Smile. Върти ми се нещо в главата сметаната да я шприцовам, да не е гладка отгоре. Може и цветя да сложа....Незнам дали ще се получи.

# 724
  • София
  • Мнения: 564
Добро утроооо! Не съм спала да опитам тортата  Mr. Green
Една дума - невероятна! Страхотен вкус, много лека ми се стори - имах чувство, че мога да я изям цялата и няма да ми стане тежко. ММ както му беше голямо парчето, така се примъкна за второ  Laughing
Селма,   bouquet
И обещаните снимки.
Скрит текст:

Хууубав и сладък ден на всички!

# 725
  • Мнения: 7 420
Аз го правих по малко по-различен начин (имах само една кофичка сметана и реших да импровизирам) - сместа за блата изпекох във формички за мъфини - излязоха точно 12 бр. След като изстинаха - издълбах средата и смесих трохите със заквасена сметана, пудра захар, нарязани сушени сини сливи и нарязани орехи. Напълних мъфините и посипах със смлени орехи. Оставих да поотлежат няколко часа - получи се страхотен и много ефектен десерт Grinning
Селма, за пореден път - искрени благодарности за страхотната рецепта  bouquet
  Уха! Много хубаво го измисли ! Поздравления !  Grinning Hug

roasted_pumpkin, страхотни снимки ! Благодаря ,че ги сподели с нас !  Heart Eyes Радвам се , че си останала доволна от рецептата .  Hug

# 726
  • Мнения: 112

Попаднах в магазина на "Меденки за торта" и ползвах тях. За трети път я правя и този път сложих сини сливи, до сега  все не намирах. Страхотна и бърза!    Селма !:bouquet:

# 727
  • Мнения: 11 818
lu4a, като готовите кръгли блатове ли са? И мога ли да помоля за съдържанието, ако пазиш опаковката. Аз намерих само това:

# 728
  • Мнения: 112
Сиси ♥♥, да точно тези са. Не са кръгли, но са много меки и спокойно се оформя кръгъл блат. Просто начупвам и запълвам страните на кръглата форма. Успех! newsm10

# 729
  • Мнения: 11 818
lu4a, мерси, само да помоля пак за съдържание?

# 730
  • София
  • Мнения: 2 521
Сигурно са с маргарин, как иначе .....

# 731
  • Мнения: 112
Сиси ♥♥ , кутията съм я изхвърлила, но специално ходих в магазина, за да видя какво точно пише на съдържанието. Оказа се, че моите меденки не са на показаната от теб снимка, а на фирма Медовина от с. Стрелци , обл. Пловдив. Намерих продуктите им във фейсбук.

https://www.facebook.com/str.med/photos_stream?ref=page_internal

Относно мазнината в тях, на кутията пише: слънчогледово масло Peace
  bouquet

# 732
  • Мнения: 11 818
lu4a, мноо благодаря! Hug Добре е да ги има в темата като възможен по-бърз вариант.

# 733
  • Мнения: 18 003
Записвам се при вас, ама много страници бе  Crazy

Някой правил ли я е  с друг крем, примерно млечен  newsm78

Нямам време да я пробвам в оригинал, а май не сме много фенове на заквасената сметана  Confused

# 734
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
Аз съм я правила с мле4но- лимонов крем. Много вкусно се полу4и наистина. На половинката така му хареса пове4е, а на мен си ми харесва както е по рецепта Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт