Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 30-та тема

  • 58 441
  • 352
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 2 241
Смайли, Лабрекс, разкошни торти! Цеце, Карчита, чудно тирамису (как завиждам само в момента... Embarassed)

Енаморада, честит рожден ден и от мен, на чудесен ден си се родила! newsm59

А на всички прекрасни дами в темата - ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, да сте много щастливи и обичани! Heart Eyes

От мен една солена корона (постна Mr. Green) и един постен сладкиш на Лабрекс (супер стана Hug), щедро полят с шоколад (и той постен, няма смисъл да казвам):





# 286
  • Мнения: 7 421
  Смайли,Лабрекс,Цецето,страхотни торти сте показали!  bouquet
  Котка,сладкишът ти.... Crazy Crazy Crazy изглежда страшно искушаващо!

# 287
  • Мнения: 118
Тази вечер ще сме на салтка с риба тон.

# 288
  • Мнения: 293
У нас от тия дни:
салатка:                                                                      паста:

кекс /от дъщеря ми/ по рецепта на Лабрекс:  bouquet  

мляко с ориз /по рецепта на Берина/:  bouquet

панирано филе от акула със сос:

наденичка:

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 21:39 от nela_66

# 289
  • София
  • Мнения: 3 817

damdam, много хубава салатка си направила. Peace
Котка, сладкиша ти е мноооого изкушаващ.  Crazy
И тези тирамисутааа, ще сънувам сладкарница тази вечер. Laughing

При нас беше рибен ден днес- супа от сьомга

и пъстърва в плик с лук и чесън.


nela_66, браво на дъщеря ти, кекса е разкошен.  Simple Smile

Еноморада честит рожден ден!   bouquet

# 290
  • Мнения: 389
От мен само това -

Салата с рулца от раци в портокал:



и

черешова торта-парфе на Габи (но без череши  Wink):

# 291
  • София
  • Мнения: 614
Благодаря ви, но въобще не заслужавам комплименти за тирамисуто  Blush Не случайно го кръстих осмомартенско, щото стана за 5 минути с крем Тирамису на Йоткер, демек, можеш да си го направиш, докато си лакираш ноктите за купона  Wink Понеже в нашта маала няма никъде Маскарпоне /то като му се дояде на човек, трябва все да ходи я до Пикадили, я до някой друг хипермаркет, аман значи. Пък нямам навик да се запасявам с маскарпоне и подобни сирена/, пък много ме сърбеше небцето за едно тирамису, взех си бишкотки, направих едно силно еспресо с лешниково кафе, прибавих малко уиски, бейлис, забърках кремчето за 3 минути точно, топнах бишкотите в кафяно-бейлисо-уисковия сироп и ги наредих с крема и туй то  Peace След 2 часа айде с хубавото кафенце и Бейлисчето по едно тирамису, като го поръсих с какао преди да сервирам и турих по едно бяло Линдор-че  Mr. Green Но стана много ароматно и вкусно де, няма какво да си кривя душата, докарали са го хората на вкус  Joy
Понеже имаше една тема на мама Цоцоланка за компромисите в кухнята, ами това си беше компромис отвсякъде.

Иначе никога не заменям маскарпонето за тирамисуто с каквото и да било, особено пък с крема сирене, даже и с Филаделфия. И жълтък не винаги слагам.  По примера на бившия гл.готвач на Панорамата в Кемпински, с който по стечение на обстоятелствата имаме общи дела,  от известно време го правя само с маскарпоне, разбито с пудра захар, бишкотите топя в кафе и хубав коняк, задължително да отлежи прилично време в хладилника, какаото отгоре и това е  Peace Той така го прави в неговия ресторант. А преди разбивах отделно жълтъци със захар и ги съединявах със маскарпонето и евентуално белтък на сняг. Сметана никога не съм слагала, според мен тя само разваля вкуса и консистенцията на маскарпонето и с нея е мноооого далече от оригиналния вкус. Макар че кое е оригиналното, кой да ти каже  33uu


Туй то от мен  Mr. Green Приятна вечер!

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 20:59 от Цецето

# 292
  • Мнения: 118
Галева, тази пастърва ми напълни очите, както ми се е прияло печена рибка тези дни, може да почерпиш newsm53.

# 293
  • Мнения: 1 313
Здравейте момичета, от два дни не съм писала и тук е пълно с нови изкушения-Вкусни и красиви!  bouquet

Честит празник![/[/url][/color]

Снощи имахме гости и ще направя един дълъг с не особено очарователни снимки отчет, но се дава представа за ситуацията  Wink
Доматени ветрила


Дип от червено цвекло

Гуакамоле


Пълнено свинско филе

Мачкани картофи с розмарин и пармезан

Десерт-отлежал Бостънски крем-пай


Тази вечер баница, но снимки утре и ето такива
Свински босилекови пържолки

Гриловани, мариновани зеленчуци с песто


Извинявам се ако съм досадила  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 22:39 от esy

# 294
  • Мнения: 92
Тирамису полуфабрикат

Честити празник на всички дами! Пожелавам здраве и любов на всички!
http://www.youtube.com/watch?v=HyLNVAQhhy8&feature=related

# 295
  • Мнения: 11 607
Еси, красиво, вкусно и оригинално...Чакам 2 рецепти от теб! Няма да забравя.......

Искам да попитам всички, които са правили таралежчетата - как ги правите точно?

На всички дами в темата - Честит Осми март! Бъдете винаги усмихнати, обичани и ухажвани!

Бъни, оздравя ли?

От мен тази вечер само едни спагети, празнувахме вчера - Съвсем обикновени спагети с няколко вида сирене и кашкавал.....

# 296
  • София
  • Мнения: 3 817
Маме, каймата за таралежчетата я омесвам като за пържени кюфтета- яйчице, хляб/галета/, сол, кимион, чубрица, черен пипер. След това взимам една топка от каймата, разплесквам я и слагам вътре каквото имам, последните ги направих с филе, гъбки и кашкавал ситно нарязани. После внимателно събирам крайчащата и оформям с ръце таралежчето. Боцвам спагети или макарони за бодли, черен пипер за очички и ги мятам да се пекат във фурната.  Hug

# 297
  • Мнения: 2 708
Енаморада, Честит Рожден Ден, в хубав пролетен ден си се родила Peace

Вие продължавате да ме тормозите с вкусотии и понеже застрашително става положението с килограмите, ще трябва да се разделим, защото Гица е лакомица, и не издържа като Гелева и тилиева само да гледа....

От мен, едно злополучно Брюле

Дано Еси ми разясни, къде ми е проблема, че не съм доволна....от вида де, вкусът си е супер Peace

# 298
  • Мнения: 9 144
Честит празник, момичета   bouquet

Енаморада, Честит рожден ден!

Крисче, скучно ще  е без теб  Peace

От снощи

 децата вечеряха тези Пилешки шишчета с лимон и чесън по marabu Вкусни и крехки  Peace



 с девойчето обядвахме  Пилешка супа



За вечеря следват Рибни банички хапки, но вариант бутер-на  Йоли



и пак по Йоли Пикантна салата с домати  



Салата от зеленчуци и плодове



Печени бутчета с мед и лимон



и крем-шоколад за десерт

# 299
  • Мнения: 1 313
Маме, и другите момичета които поискаха, ето обещаните рецепти Peace
Съжалявам за закъснението! Peace
Паят

Задушен спанак в пармезанова кошничка


Крисче, писах на лични, но и тук, не са ми известни причините за този вид на брюлето Thinking

Последна редакция: нд, 08 мар 2009, 22:32 от esy

Общи условия

Активация на акаунт