Бургас: Ясли, градини, занимални със специални занятия

  • 85 750
  • 1 269
  •   1
Отговори
# 60
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Андерсен е голяма градина с възможност за повечко групи. Според мен ще ви вземат. 60 деца правят точно 2 групи  Peace Това разбира се са предположения, но звучи логично, нали. А и директорката се слави с изключително добър мениджмънт, което веднага потвърждава тезата ми.

# 61
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Някой вече може ли да сподели преки и лични впечатления от новия "Монтесори" център?

# 62
  • Мнения: 39
 Монтесори къщата е изключително място ,ако решите да дадете на детето си други  възможности. Педагозите са интересни и мотивирани. Харесва ми това ,че тук всичко е по- истинско. Обучителните материали са от дърво ,чашките са от порцелан и стъкло.
А , децата освен ,че придобиват академични знания ,сами приготвят масата си за следобедния чай, учат се да почистват съдове , даже могат сами да изперат салфетките .Все забранени неща ,които няма къде да научат, и за които в къщи няма време. Всичко е като в живота.Имат си специални покривки за масата,когато рисуват,специални престилки. Всяко дете се занимава с това ,което на него му е интересно ,но ...напр. никога не взема нов материал без да е прибрало стария на мястото му.
Или ,ако сте чели Монтесори... вижда се "дисциплина - в предоставената свобода на избора" на всяко дете.
От 1 май,всъщност след празниците ,ще има и целодневни занимания.
Всъщност... сега разбирам ,защо в София в Монтесори центровете няма свободни места.

# 63
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Дай повече инфо. Това, което описваш го има и в държавните градини: покривки за рисуване, покривки за храна, децата сами си отсервират, а всеки ден определени дежурни помагат при слагането на масите. Не съм видяла до сега хаос и безредие, защото там също ги карат да си приберат преди да се насочат към друга дейност.
Кажи повече за това какво учат, имат ли реално игри и занимателни пособия, които са по системата на Монтесори? Или просто са направили един хубав детски център на принципа "сбрищайн" - от всичко по малко.

# 64
  • Мнения: 39
Разликата е в това ,че в държавните градини има шкафове с вратички ,където се държат “новите “ неща. А децата ползват само разрешените “играчки” ,даже  и не говорим за дидактически материали.Последните са високо скрити.Разбира се ,никой не е виновен за това ,защото не може във всички държавни градини да има скъпи материали при тази бедна държава.

В Къщата на детето в “Монтесори зала” се работи с оригинални Монтесори материали ,които между другото ,за хора които познават метода трудно биха минали за “сбирщайн”. До края на м. април очакват и втора пратка от Канада.
В момента децата  работят повече в зони Жизнени практики и Природо-научна /Космическа/,тъй като Къщата работи от 16.03.09г.
А иначе …всеки се учи на различни неща,тук децата не “учат” всички заедно. Имат общи занятия само 15 мин.  Монтесори изключва принудителното заставяне на детето “днес”да учи това ,а утре онова ,ако то не е готово за това.То само избира ,кога  какво да учи.
Но…..най-добре е да се види Къщата. А, там е и монтесори педагога.
Втората зала е с български дидактически материали и играчки ,но там се провеждат други занятия.

# 65
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Цитат
В Къщата на детето в “Монтесори зала” се работи с оригинални Монтесори материали ,които между другото ,за хора които познават метода трудно биха минали за “сбирщайн”. До края на м. април очакват и втора пратка от Канада.

Това имах предвид.   Peace Мерси за инфото. А по твои наблюдения в момента каква възраст преобладава? По-големи или по-малки деца? Какъв е долния и горния възрастов праг?

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 246
Някой може ли да ми даде информация за седмичната ясла в к-с Зорница?Работя до по-късно,и ще ми е от полза да науча нещо повече за тази ясла.Някой има ли впечатления от там?А има ли други седмични ясли,или такива,които да работят до по-късно?Благодаря ви предварително!

# 67
  • Мнения: 39
 За Монтесори центъра - има 1 детенце ,което даже няма още 3 навършени.А другите са от 4 да 6 години.

# 68
  • Мнения: 817
A  Монтесори "обучението" не набляга ли на досега с външната среда? Къде излизат децата? Понеже живея до тази "Къща на децата" и знам какъв им е"двора". Аз сякаш мислих, че е важно децата да са всеки ден навън, без оглед на това дали е слънчево или мрачно времето. Само и единствено дъждовете би трябвало да ви спират. Бях чела, че се набляга на досега с природата, или греша.
Защото, извинявам се, ама природа, зад хотел "Драма" аз не виждам. Grinning

# 69
  • Den Haag
  • Мнения: 1 851
Чували ли сте отзиви за "Златна Рибка"? Намира се в морската градина до летния театър.  Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 300
За Монтесори центъра - има 1 детенце ,което даже няма още 3 навършени.А другите са от 4 да 6 години.
А цената!?Потресаваща  ooooh!поне за мен!!!
А за яслятя в Зорница съм чвала все добри отзиви.И е много походяща за майки работещи до по-късно.На моят мъж колега та неговото детенце беше там и ходиха да си го вземат в 19ч.

# 71
  • Бургас
  • Мнения: 5 749
Каква е цената в Монтесори? Споделете да знам дали да звъня.

# 72
  • Мнения: 193
По-назад в темата беше коментирана, върни се няколко страници и ще я намериш. Върти ми се нещо като 15лв, но не съм сигурна и не искам да те объркам.

# 73
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 717
Май 30 някой каза, но и аз не помня със сигурност. Ако е 15 - не е чак толкова скъпо.

# 74
  • Мнения: 193
Заповядай http://www.montessoriburgas.com/Razpisanie.html
Ето сайта, има и ценоразпис ....

Общи условия

Активация на акаунт