Любители на котки - тема 20

  • 22 458
  • 335
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 5 727
Р.К не означава ваксинация срещу болести.Всеки стопанин сам решава кое е най-добро за неговия питомец,факт е ,че Р.К са от най-високия клас. Да се залага само ,че храната е в основата на смъртта , съм абсолютно против. Предлагам всеки да си наблюдават и гледат добре любимците,да ги храни както той намира за добре и да се постарае да има координати на един добър ветеринар. Никой не е застрахован от беди за съжаление.

Леле ,колко грешки бях направила,но бързах до го пусна,че ми виснаха много хора на главата докато го творях,сега се поправих  Embarassed

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 15:58 от mausbeni

# 316
  • Варна
  • Мнения: 975
 Всички ветеринари с които съм говорила за РК.,са били на едно мнение "Най-добрата храна на БГ пазар"

# 317
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Р.К. има на БГ пазара от около 5-6 години....
Купувала съм Р.К. още през 1997-98г. и беше една от храните, с които си храних котараците преди да се разболеят.

Това  означава,че не си хранила само с Р.К.  Peace,аз говоря за котки хранени само и единствено с висок клас храна,все едно да кажеш,че  не се влияеш от лекарства,които трябва да приемаш  3 пъти на ден в определено време,а ти да ги пиеш три пъти в седмицата по един път.... (не държа на марката,защото личното ми мнение е,че Хилс са по-добри,но котаракът ми не ги обича) ,та поради тази причина наблягам на класа,марката няма значение...

mausbeni    bouquet

Лек и хубав ден на всички...Simple Smile

# 318
  • Мнения: 0
Честно казано аз също си храня котката само с Р.К., точно по препоръка на ветеринар и защото искам най-доброто за него.Относно Хиллс, харесваше ги, но изведнъж просто ги отказа и това е. Винаги съм смятала, че котката е месоядно животно и не е нормално да е само на суха храна. Някак си неестествено ми се струва. Затова и му разнообразявах храната с пастети (естествено висок клас) до в момента, в който просто отказа и тях. И.... сега сме само на суха храна и телешки шол от време на време. Я сега ми кажете (като имате в предвид ината на котките, когато решат, че ще си бъде на тяхното) как да го върна отново към смесено хранене като не иска и да помирише вече консерва. Аз ли го разглезих прекалено или нещо друго стана? Честно казано си мисля, че е съвсем нормално човек дда се притеснява за пухестия си любимец, когато попада на постове за котки с фатален край именно поради хранене със суха храна. Знам, че темата за храненето е дъвкана и предъвкана по незнам колко пъти  и по колко форуми, но е факт че няма единодошно мнение относно сухата храна, както и е факт, че доста често се появяват постове заболявания на мъжки котараци вследствие на хранене със суха храна. В такива случаи почвам да си задавам въпроса "Добре де аз го храня само с Р.К., ама....все пак и тя е суха храна. Дали все пак няма риск за здравето му? "

# 319
  • София
  • Мнения: 5 727
В такива случаи почвам да си задавам въпроса "Добре де аз го храня само с Р.К., ама....все пак и тя е суха храна. Дали все пак няма риск за здравето му? "

Храненето със суха храна изисква много вода,ако те е страх ,че котьо не пие достатъчно,почни да му я топиш предварително във вода.Така хем ще си яде любимата храна,хем и ще е приел вода.

# 320
  • София
  • Мнения: 13 148
 stardust299 , ако наистина си решила да го отказваш от сухата храна, защото както по-нагоре някой беше писал е въпрос на личен избор, трябва много упоритост и инат от твоя страна. Когато стана белята при нас и трябваше да я изключа от менюто им, те бяха пристрастени и нищо друго не искаха да ядат. С дни им стоеше другата храна в паничките и на мен сърцето ми се късаше като ги гледах как гладуват, но в един момент моят инат ги пребори и започнаха да хапват. И сега ядат като бесни като им дам гранули, но това се случва изключително рядко -1 или 2 пъти в месеца.

mausbeni , не всички глезльовци ядат храната намокрена. Моите са от тях. Никога не хапват намокрена гранулка, дори и да изсъхне... Laughing

# 321
  • Мнения: 57
Нашия котарак пиеше много вода. Лочеше постоянно. Той отделяше урина,но разви бъбречна недостатъчност. Доктора каза,че бъбреците били слабото място на котките. Това ,което започна да прави месеци преди да се случи това е ,че започна да пикае на най-различни места из къщата ,като допреди това никога не си е позволявал. Беше много чисто животно,ходеше си само в тоалетната. Мислехме,че прави нещо на пук. Той не обичаше да му се разваля спокойствието,а ние правихме ремонт и доста се стресира покрай това. Бях чувала за запушването на уретера и го следях непрекъснато дали пикае редовно. Бих казала,че си отделяше урина нормално. Просто всичко стана много бързо за една седмица буквално. Спря да пикае,започна да повръща,веднага да заведохме на лекар. Оперираха го по спешност,кастрираха го ,изчистиха му уретера ,като го скъсиха и разшириха. Веднага след операцията много си ближеше раната и пак му се стесни отвора. Ходихме пак в болницата ,изстискваха го ,като лимон, слагаха го на системи ,той нямаше сили вече за нищо. Само лежеше и примигваше. На моменти ,след вливанията ставаше много агресивен . Никой не можеше да го доближи. Казаха,че в следствие на натравянето на кръвта се натрупвали отпадни продукти и това вляело на централната нервна система. В следствие на това животното ставало опасно за човека. В резултат на всичко това ,изхода беше само един.
Направихме всичко възможно да го спасим. Осигурихме му хубав живот ,доколкото можахме. Знаех за сухата храна,че не трябва да се дава,но нищо друго не искаше - нито консерви ,нито пастети. ХУбавото беше ,че ядеше плодове и зеленчуци паралелно и мислех,е това че пие много вода съшо е добре.
Незнам ,какво да ви посъветвам .. може би профилактични изследвания на любимците поне един път в годината.  Tired Знам само,че повече никога няма да си взема котка.  Cry

# 322
  • София
  • Мнения: 5 727
А Wish не така,сега почваш да се обвиняваш, без причина. Никое ново коте не може да замени старото,но няма нищо по-хубаво от мъркащо създание в къщи.

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 17:45 от mausbeni

# 323
  • София
  • Мнения: 13 148
Wish~ ,знам че мъката ти е голяма. Но не се заричай така за друго коте. Нима не искаш отново да изпиташ щастливите моменти, които си преживяла? А нима през тези 7 години живот котето ти не е било най- обичаното  и щастливо същество? Не бива мъката ти и притесненията от последните дни да са причина завинаги да лишиш едно същество от обич.

Последна редакция: ср, 25 мар 2009, 22:44 от tania tda67

# 324
  • Мнения: 2 229
Сигурна съм, че на Wish~ сега й е много мъчно, и не й е до убеждаване, да си вземе ново коте. Rolling Eyes Тя ще си реши с времето, не е нужно на момента, когато още й е тежко, да мисли за това...
Нормално е сега да каже това, какво се хванахте за думите...

# 325
  • Мнения: 1 540
Wish много съжалявам за загубата ти! Знам какво изпитваш... Eдинствено мога да ти пожелая кураж Дано съвсем скоро да си спомняте за душицата с добро и с усмивка на уста

# 326
  • Мнения: 529
Знам само,че повече никога няма да си взема котка.  Cry
Разбирам те много добре, и аз когато загубих моя любимец си казах същото. Вече почти година съм без него и все още много ми липсва, защото каквото и да правя се сещам за него. Обаче имам желание да взема вече коте, но не от същата порода.

# 327
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Нормална реакция е да не искаш коте. Болката е прекалено силна и невинаги човек може да се престраши да опита пак. Аз и двата пъти си казвах, че за котка не искам и да чуя вече. Но все така се случваше, че без да търсим, котето само ни намираше. И трите котки, които сме гледали по-дълго време все са били малки самотни пухчета, намерени на улицата в разгара на есента - как да ги оставиш Heart Eyes

# 328
  • Мнения: 4 116
Wish~, съжалявам много за загубата ти!  Confused
Момичета, наш Нико пак бяга - преди 2 дни и снощи пак. Първия път го намерих на 8 етаж хайманата, а снощи чакаше пред вратата. Как успява да се измъкне и с каква цел го прави не знам! После ми мърка и де прави на света вода ненапита.
Пускам малко снимки и бягам по задачки.

клюкарим



# 329
  • Мнения: 183
Ted_cat уникални са  Heart Eyes.Можеш ли да ми кажеш с какъв фотоапарат си ги снимала?   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт