Как го наричате това?

  • 3 492
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 417
Аз бих го заплашила че ще го напусна

# 16
  • Мнения: 606
Не се лишава от цигари по 2-3 кутии на ден и по 2 големи бири от по 2 литра. Има, няма пари за цигари и бира се намират
Много познато ми звучи. Явно човек като изкризи и се хваща за дребните удоволствийца, които му доставят пушенето и биричката, като удавник за сламка. Все едно чета за един приятел. Само, че той се е отровил от цигари и е стерилен. Искат да имат дете, но трябва да спре пушенето и бирата.
Никакъв шанс.
Просто не го интересувате.

# 17
  • Мнения: 293
Келеш,тва дето си го написал на профила си за торта и парите направо кърти.Сещам се от къде е  Laughing Сори за спама Crazy

# 18
  • Мнения: 259
Странен начин на харчене на парите.Как така ти плащаш сметки?Имам такава приятелка,която не само сметки,а всичко поема-дори бирата и цигарите.Така свикна човекът,че вече доста години не работи -нямало работа-и тя си го отглежда.Не знам,човек от нищо не е застрахован,но ти също така си го научила.Ами не плащай сметките,нека той има ангажимент-нали е главата на семейството.Ние вече 26 години сме заедно-парите ни стоят в една чантичка в тоалетката-общи са.Първо плащаме сметките и вече знаем с какво можем да разполагаме оттук нататък.Няма мои и твои.Той пуши,аз не.Пие биричка вечер,аз не,но пък си купувам я дрешка,я някаква козметика,излизам всеки ден с приятелки на кафе.За храна-от общите,други няма.Не разбирам такъв начин на харчене,но гледам сеганото поколение-по-егоистични са и сигурно все повече такива егоисти ще има

# 19
  • Мнения: X
Щом заплатата ти е достатъчно голяма за да платиш заема и сметките и очевидно да изхранваш теб и детето ти, не виждам какво те задържа при този човек. Предполагам че напускайки го ще ти бъде известно време трудно, но определено по-спокойно и без ядове. Останеш ли ще продължиш да се тровиж и принудително да мизерстваш за неопределено дълъг период от време, до момента в който вероятно пак ще стигнеш до решението за раздяла. Ако нещата не се подобрят обаче. Ако човека е охладнял към вас и е станал агресивен, ми се струва че ти е време за ново начало. Да е лош с тебе.....не е хубаво но все пак...ок до някъде, но да се държи лошо с цялото си семейство включително с майка си и баща , а най вече с детето, това вече е наличие на доста сериозен проблем, което е много вероятно да бъде и алкохола.
Преди да предприемеш заминаване от този човек или оставане с него, добре премисли.

# 20
  • Мнения: 348
Ние вече 26 години сме заедно-парите ни стоят в една чантичка в тоалетката-общи са.Първо плащаме сметките и вече знаем с какво можем да разполагаме оттук нататък.Няма мои и твои.Той пуши,аз не.Пие биричка вечер,аз не,но пък си купувам я дрешка,я някаква козметика,излизам всеки ден с приятелки на кафе.За храна-от общите,други нямa.
И при нас е така, аз съм от същото поколение.
Понеже се оженихме много млади и нямахме опит, в началото делях парите за храна в 4 плика - приблизително за всяка седмица от месеца. Отделно - сметки за режийни. Отделно - месечни лични на всеки. Винаги оставаха пари и за по-едри покупки. Като придобих опит, накарах мъжа си да си пише една сума на влог, макар че в момента не ни се налагаше да събираме.... Това свърши чудесна работа в по-късен момент.
Бяхме много различни характери в началото - аз леко стисната, той малко нехаен. Сега аз щедро давам, когато си заслужава - за качество и за неща, които са трайни и необходими... рядко и съвсем съзнателно -  за глезотийки, те лекуват.
Той имаше лош навик да тръгва без достатъчно пари в себе си, все казваше, че ще ги изхарчи, ако са му в джоба. Научи се да има, но да не харчи за щяло-нещяло, обаче и да не се налага да капарира и да се връща в къщи, ако нещо твърдо сме решили да купуваме.
Надявам се моят опит да е от полза  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 229
При нас същия проблем в много по малки размери - 1кутия цигари и 1 бира през ден. Нямам нищо против - всеки си има удоволствия , но има моменти, в които просто не можем да си го позволим- банката не пита, сметките също.В такива моменти за по сигурно вземам неговата заплата в мен и аз се разплащам с всичко , и ако останат за удоволствия им се наслаждаваме.

# 22
  • Мнения: 229
Щом заплатата ти е достатъчно голяма за да платиш заема и сметките и очевидно да изхранваш теб и детето ти, не виждам какво те задържа при този човек. Предполагам че напускайки го ще ти бъде известно време трудно, но определено по-спокойно и без ядове. 

Такива съвети безкрайно ме изнервят. Как така безпроблемно съветвате хората да се разведат, ей така от 5 написани реда.Това най малкото е безодговорно и съветвам всички нуждаещи се от съвет да не четат подобни бисери и глупости.

# 23
  • Мнения: 4
Не искам да внушавам песимизъм, но баща ми е вече 37 години така и от там си вадя извода, че просто оправия няма. Това са хора, които просто са си такива - егоисти- вари ги, печи ги  все тая. 

# 24
  • Мнения: 2 011
Ако си сама с детето си ще се оправяш много по-добре от колкото тримцата! Ще има и за двама Ви достатъчно! По отношение  на такова нещо аз съм песимист , моят  бивш беше такъв егоист ...и за това е вече бивш!  #2gunfire newsm78
Наистина купувай неща за детето за сметка  на бирите и цигарите и виж какво ще стане .... после действай , слушай сърцето си!!!  Hug Hug

# 25
  • Мнения: 3 092
Егоизъм го наричам .
Не знам какво да те посъветвам освен  че трябва да си делите парите и разходите , просто не може така !

# 26
  • Мнения: 4
Кремена Йовч.  ти най- добре си знаеш положението , но с такъв мъж до себе си ще ти са нужни много сили и нерви.  Готова ли си да продължаваш да бъдеш жертва на егоизма на мъжа си само ти можеш да решиш. Останах с впечатлението, че дори и семейство ти така и така се справяш сама, а мъжът ти,  погледнато реално не само, че не ти помага ами ти се явява и в допълнителна тежест.

# 27
  • Мнения: 1 844
не знам как да го нарека това поведение,егоистично е меко казано,даже комплимент. Close
не може според мен това дълго да се издържи,то бива бива,ама.. #Cussing out
моят съвет е с парите за храна,да купуваш такава само за теб и детето,и вечер да сервираш само на вас.

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Наричам го висша форма на егоизъм.
В подфорум Самотни родители има една тема- Казах на мъжа си да си върви, историята е сходна. Авторката явно му е намерила цаката, почерпи от нейния опит Peace

# 29
  • Мнения: 15 619
Хората са го казали: "Ходенето до време, пиенето до гроб."
Егоизъм си е това и тотална незаинтересованост към близките, по-удобно им е на такъв тип хора някой друг да се товари вместо тях с проблемите и да мисли за сметки и за храна.
Трудно се издържа с такъв човек. Н
Не можеш се опря, когато имаш нужда.  Не си от желязо, предполагам. Докога ще можеш да издържиш????
Аз не бих могла.

Общи условия

Активация на акаунт