Зимата си замина вече, расте си ЮНСКОТО човече! Тема №38

  • 10 526
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 136
Здравейте и от мен. Днес ходих да си взема изследванията, които бях правила още преди Нова година, та ми олекна, че най-накрая я свърших тази работа. Като се връщах, попаднах на едно магазинче със страхотни бебешки дрешки и не се сдържах, та купих едно гащеризонче и едно боди, довечера ще ги снимам и ще ви ги покажа  Party

За събота няма да мога - в крайна сметка тийм билдингът май ще се състои и ще съм на Владая тогава. Но ви пожелавам приятно изкарване. За съжаление, ще пропусна и шопинга после  Cry

Както каза Катеринка, часът ми за Марков за 26 март се освобождава, аз няма да ходя, ако иска, някоя от вас да се възползва....

# 16
  • Мнения: 1 475
Иви мерси за темичката! Hug

Аз да чукам на дърво засега болки в кръста нямам,имам болка в дупето,сериозно/не се смейте,  Embarassed/, там дето е костта, като тръгна да ставам едно ,че не мога да се отлепя заради килограмите, друго заради костта, все едно някой ме е бил през нея-освен да се разширявам там, както и като лежа наляво, надясно, костта при таза и от двете страни ме заболява от лежането!

Намерих разрешение на проблема си с дънките- 90лв за нови грозни бременски дънки няма да дам, първите бременски дънки,дето са ми малки в таза, но ми стават в краката ги дадох на шивач и ще ми ги разширят и ще мога пак да си ги нося и без това отгоре ходя с по-длъжки фанели, да ми закриват дупето, че ме е срам да си го показвам! Сега съм решила да си купя плат и да дам да ми ушият един спортен пролетен панталон, че с тези в магазините няма лесно да се разберем!

И още нещо ограничих си храненето- не искам да качавам още килца, вече близо две седмици се задържам на 67кг, хляб по една-две филийки максимум на ден, с баничките приключих, май от тях основно имах киселини и вечер основно на салата и плодове- единствено само сладкото много не успявам да огранича, но съм заменила вафлите с халфа, локум и желибонки!

А Гъди ти защо се отказваш от Марков, не ти ли  е любопитно да видиш пак Боянчо- аз  моя не го заменям за нищо искам пак да се видим с момата??!!!

# 17
  • София
  • Мнения: 592
Здравейте,
Нямах време да чета и съм изостанала много. Минавам само да ви кажа, че съм добре и обучавам едно момче, та сигурно чак през почивните дни ще пиша.
Прегръщам ви  Hug и стискам палци на момичетата, на които предстои преглед.
Май ще ми се размине двуседмичната командировка във Варна, ще оставя новото момче да се дави  Mr. Green. Не ми е хич неудобно, имам по-важни неща от работата в момента. По пътя към Троян прелетяхме по едни дупки и корема много ме заболя, стегна се, много се притесних. Така, че се отказах вече от далечните пътувания.
Олеле, 5 нови отговора.......После ще чета

# 18
  • Мнения: 31
Добро утро и от мен, момичета!
за първи път успявам да се класирам толкова бързо в някоя тема! изчетох всичко до сега и да си кажа мнението за свекървите, тъщите и прочее роднини около децата- категорично съм ПРОТИВ! на моята приятелка детето на 9 години има сериозни проблеми в момента /дори са стигнали до психолози и успокоителни/ благодарение на това, че живеят в един апартамент със свекърва си и тя непрекъснато вземаше активно участие във възпитанието на детето, т.е. когато майката и бащата се опитваха да се скарат или да научат малкия на нещо, бабата тичаше от съседната стая с викове- 'оставете детето'. няма да коментирам, само ще кажа, че сега малкия не слуша абсолютно никого, налага им се по всякакви начини- крещи, изпада в хистерии, има проблеми в училище и в общуването с други деца, абе представете си какво иде реч, при положение, че на 9г пие успокоителни! това, разбира се, не означава, че всички свекърви са такива, но мен този случай дълбоко ме ужаси и предпочитам да си отглеждам и възпитавам детето сама /и с помощ от детегледачка, която ще действа под мой контрол/, за да знам после, че грешките са си мои! да не говорим, че от 15 годишна съм самостоятелна и не мога да си представя да бъда денонощно под нечий контрол бил той на майка ми или на майката на приятеля ми! колкото и да са готини тези хора все пак са гледали деца преди 30 години, няма как нещата днес да са същите!
за ТВ-то- ние сме в малко апартаментче, кухнята ни е и трапезария и всекидневна, така че там има един ТВ, а в спалнята имаме по настояване на приятеля ми- той не можел да заспи без телевизия. в детската стая, обаче няма да има! в момента там ни е компютъра, но ще го пренеса в нашата спалня и детската ще си е само за детето, неговите шкафчета, легълце и играчки! живот и здраве, след време да имаме по- голям апартамент, тогава спалните ще са си само спални, а ТВ и компютър ще бъдат във всекидневната...но това- не се знае кога!
май прекалих с излиянията, съжалявам ако е станало скучно на някой, но това с роднинската намеса в гледане и възпитание на дете ми е болна тема и имах нужда да се изкажа!
хубав ден и много  Hug на всички!

# 19
  • Мнения: 136
И аз от вчера съм се ограничила и се чувствам доста по-добре. Снощи ми беше трудно да не ям сладко, ама стиснах зъби и днес ми е лекичко.

somebody, ако някой път идваш на преглед в Токуда и е някъде около обед, ми се обади и можем да ядем заедно - ще те заведа в стола им, да видиш за 4,50 лв. каква салата можеш да ядеш...После 3-4 часа не огладнявам изобщо...

# 20
  • Мнения: 193
Кари можеш ли да ми кажеш къде се намират тези складове и магазини на Бертони в Шумен,защото щом във Варна няма да отидем до Шумен да видим.Или ако имаш възможност за телефони.Аз се рових в нета за складове и м-ни на Бертони но нищо.Благодаря предварително.
Иви  bouquet за темичката.

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравейте сладурани, пише ви Ани  Grinning
Аз съм добре, лежа повече, че пак имам контракции, но все пак е по-добре вкъщи отколкото в болницата.
Надявам се, че и вие сте добре.

За ТВ - против съм, имаме само в хола, забраних на мъжа ми да слагаме такъв в спалнята, защото там е място за почивка и спане. Пък и не искам детето ми да се зомбира от малко с тая телевизия, достатъчно е, че аз не мога без нея и по цял ден е включен. Добре, че детето не се заглежда много, само в рекламите, даже в детското не се заглежда, предпочита книжки, което мен много ме радва.

Моето бебе върви с една седмица напред, казах вече, че е около 1 кг., а аз съм качила 5 кг. Струват ми се доста, но то с това лежане няма как да очаквам, че по-малко ще кача. За ядене не се ограничавам, но то и нямам много място - като хапна една филиика и малко супа и се чувствам препълнена.

А за свекървата - направо ми е жал за The one, аз нямам свекърва, но не бих го понесла това вмешателство. С Андреа майка ми ми помагаше през деня. Не можа да и се отблагодаря - готвеше, гладеше, чистеше, переше, но това само първия месец, докато се ориентирам в обстановката. Пък и ми е майка и мога да си и правя всякакви забележки, и все пак накрая ми беше писнало и само се дразнехме. Помощ - да, но съжителство на две и повече поколения в една къща - НЕ.

Хайде лек и усмихнат ден на всички!

# 22
# 23
  • Мнения: 7
Здравейте и от мен.Мойта бебка си е в точната седмица,засега не избързва.Искам да ви попитам,понеже съм нова тук,как си слагате тези подписи с бебоците,където се отброяват дните,защото много ми харесват,а нещо не мога да се справя Embarassed

# 24
  • Мнения: 136
somebody, искам да го видя, разбира се, но предишната седмица ще съм на преглед при моя си лекар и ще се събере пак една сума за прегледи....Честно казано, предпочитам да си спестя 80-те лв. и да купя нещо на малкия с тях, пък още месец-два ще изтрая да не му видя личицето. После, живот и здраве, ще има да си се гледаме.
Часът така или иначе го записах за всеки случай, Марков каза, че няма смисъл.

# 25
  • Мнения: 1 419

somebody, ако някой път идваш на преглед в Токуда и е някъде около обед, ми се обади и можем да ядем заедно - ще те заведа в стола им, да видиш за 4,50 лв. каква салата можеш да ядеш...После 3-4 часа не огладнявам изобщо...

Имам конструктивно предложение - на 18 преди отврените врати да идем да хапнем от 12ч в този сладокусен ресторант  Flutter. Тъкмо ще си спретнем мини софийска срещичка пак  Mr. Green

Франческа, за мястото Петя спомена някаква сладкарница на Дондуков, но чакам да се яключи, защото не помня дали беше Джимис или нещо друго, както и да каже дали може да резервираме там места. За часа, ако на много момичета им е рано, може и от 11ч, но идеята беше да не е обедна среща, та затова предложих 10:30  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 475
Гъди /по принцип моите часове си ги взимам все след 16.00ч/  и  Aya- предложенията са ви супер- навита съм хайде на 18Март, когато е деня на отворените врати , даже към 11.30ч да се чакаме някъде в района т.е Гъди ще каже къде??!!! Peace

# 27
  • Мнения: 136
Aya, супер, ще се разберем и ще отидем. То не е точно ресторант, по-скоро е огромен стол, но е доста чистичко, храната е доста добра и цените са определено ниски  newsm68

А ще се чакаме направо пред Токуда, работя 2 сгради по-натам.

# 28
  • Мнения: 64
Момичета, и аз се записах за деня на отворените врати в Токуда, така че ако правим обяд преди това ще се присъединя.

Somebody, и мен от 2 дена ме боли много неприятно някаква става ли е, място около кост ли, в ханша отдясно. Имам чувството, че нещо се е разместило и буквално си чувствам разглобен крака. Днес е малко по-добре, дано се оправи скоро, че е много гадно.

# 29
  • Мнения: 57
Да се отчета и аз, че нищо не стана с протекторите, явно доставят по няколко бройки само. По-добре за тези неща да се доверим на големите магазини с повече наличности.

Аз за сега съм ОК за 7ми, в Джимис, без значение от часа. Утре може да си направим списъче.


Имам служебен въпрос за адресната регистрация. Мисля да си сменя регистрацията и да се преместя на адрес в София, но имам и шофьорска книжка. Знаете ли къде има повече информация за цялата процедура и смисъла за бебето в последствие (еднократна помощ, детски, детска градина...)? Ако някой се е сблъсквал с тези проблеми с първото си дете, моля да ми даде съвет.

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 12:14 от gmarinova

Общи условия

Активация на акаунт