Паркове и градинки- за кучетата или за децата?

  • 2 596
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 844
аз детенце още нямам,но пък имам друга "рожба"-лабрадор.абсолютно съм против изпражненията по паркове и градинки,това е безобразие,откъдето и да се погледне-и откъм здравословен аспект,и хигиеничен,и естетически.категорично смятам,че стопаните трябва да събират "остатъците"след кучетата си!и нещо повече-кучетата изобщо не бива да се разхождат в пясъчниците и детските площадки!
сега друго-трябва да си има места за разхождане на кучетата-определени полянки,алейки и тн.за жалост-няма.
другото което е-мисля,че първо трябва да се оправи проблемът с бездомните кучета,които са най-опасни-те са агресивните и носят заразите-домашните кучета са обезпаразитени и от тях няма как да хванете тения.но бездомните са бъкани с болести-глисти,тении,бяс..
мисля,че повечето стопани няма да вземат насериозно идеята да събират изпражненията на любимците си,след като знаят,че точно след 5 мин.на същото място ще се изходи бездомно куче.
и само едно пояснение,защото прочетох по-горе,че една майка се притеснява,че детето ще се зарази от тения и без да е докоснало нищо и че тенията витае във въздуха..такова нещо няма..тения по въздух не се предава. Laughing

# 16
  • Мнения: 15
Говорила съм с ветеринар, предава се по въздушно-капков път,от изсъхналите изпражнения, в праха. Вчера още една майка сподели това мнение от друг ветеринар. Тенията не витае, тя е резистентна и оцелява в изсъхналите изпражнение, които стават прах. Не е въпроса, как може да се заразим, просто децата са много уязвими. Фактът е, че този пряк и неизбежен контакт е страшно опасен и нищо не се предприема
http://www.siokoz.com/documents/temi/bolesti/ku4eska_tenia.pdf
Тук акцентират върху безстопанствените кучета. Общината серизно трябва да се замисли, но и кой ще ми гарантира, че бабата с булонката на два месеца провежда превантивно лечение на любимеца си. Не ме успокоява грижовността на кучкарите към своите любимци. Не искам детето ми да играе сред кучешка тоалетна.
Кучешка тения
Кучешката тения (ехинококоза) може да ви се струва екзотично заболяване, но в последните години броят на болните се е увеличил 10 пъти!
Симптоми:
Основните преносители на заболяването са бездомните кучета. С изпражненията си заразените кучета изхвърлят хиляди яйца в околната среда, откъдето децата се заразяват чрез ръцете си И ПРИ ВДИШВАНЕ. Опасни са недобре измитите нискостеблени растения – марули, репи, лук, магданоз, ягоди, които се
замърсяват лесно с кучешки изпражнения. По кръвен път ехинококите се разнасят до белия дроб, слезката, черния дроб, мозъка. Там се развиват кисти с различна големина, понякога нарастват бавно с години и стават дори колкото бебешка главичка. Освен че притискат съответния орган, кистите го увреждат и с алергизиращото си и токсично действие. Кучешката тения няма конкретни симптоми и обикновено се открива случайно при рентгеново изследване, скенер, ехография.
Въпреки това, ако детето постоянно си играе с кучета и е отпаднало, няма апетит, спи лошо, има сърбежи по кожата, непременно се обърнете към лекар. Промените в кръвната картина и другите изследвания насочват към диагнозата.
Лечение:
Налага се оперативна намеса.
Последната информация е от тук http://www.moetodete.bg/encyclopedia_%D0%9A_0.html, да не ме упрекнете пак, че са неоснователни притесненията ми, че тенията витае из въздуха.

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 16:52 от Slava G

# 17
  • Мнения: 1 844
интересно,не знаех,че зараза може да стане чрез вдишване.извинявам се,явно грешката е моя,до сега не бях чувала подобно нещо.

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Ами трябва да има и за кучетата и за децата. В моя град направиха алея за кучета и познайте дали някой си води кучето там. Най-лесно е на детските площадки, които кучетата си ги маркират като собствена територия, по люлки и пързалки и после цял ден децата играят на тях. Аз такова безобразие и толкова прост народ не съм виждала.
Аз също имах голямо куче и винаги съм го разхождала по поляните в края на града. При това винаги с намордник. Незнам как не ги е страх собствениците на кучета, това е животно и колкото и да е възпитано, човек не знае какво може да му стане в даден момент. Аз само като съм си представяла какво трагедия може да стане, ако нападне човек, съм била много внимателна при извеждането му.
Където и да съм била в чужбина в парковете си има табели по алеите, където си пише кои са за кучета и кои за хора. И "всяка жаба си знае гьола".

# 19
  • София
  • Мнения: 903
Можеш да разчиташ на моята пълна подкрепа.  Peace Толкова ми е писнало от помияри и не само , и от мръсотията, която те правят, че бих направила всичко, което трябва , за да се промени нещо.
Ще следя темата.

# 20
  • Мнения: 478
бедствие са всичките инфекции свързани с лошата хигиена на обществените площим, не е само ехинококозата която може 3 години да съсипва човек без някой да се сети, то са токсоплазми..токсокари ..лайшмания ...т.н паразити.
Да тения се хваща чрез салатки ..зеленчук .. чрез вдишване или от вятъра прахта с яйцата да полепнат по храната която консумирате на открито - например както си ядеме сладоледа. Цената на заболяването е в хиляди по висока отколкото би била цената да се въдвори ред и разпредление на площи..така че да има специални площи за деца ..и специални площи за домашни животни.
Само за пример тук във форума едно момче каза, че излизайки след операция от тения касата го прецаква да не му даде лекарството, цената му в бг аптеката излиза около 380лв, а той го е намерил в македония за 80 лв?!?! хем ще сме болни хем ще плащаме на злоупотребяващата ни държава и търговци. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319719.45
Обезпаразитяването на животните трябва да става на 2 месеца и половина, а не на 3месеца.

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И на мен ми е болна тема тази за кучетата. Аман от кучкари в София ooooh!. Имам чувството, че кучетата са по важни от децата. Стопаните им ги извеждат на детските площадки да си играят и да си вършат работата, кучета има и в парковете, навсякъде. Е къде да играят децата не ми е много ясно. За помиярите пък съм на мнение, че трябва да се прибират или да се изтрепят. Пред блока ни има глутница от кучета. Нападат наред, има нахапани деца. Страх ме е да чакам спокойно автобус на спирката или ако пък се наложи да закъснея има голяма вероятност да съм нападната. И детето ми умира от страх и не може да си играе пред блока спокойно. Два пъти са се спускали да я хапят #2gunfire Аз съм за петиция Peace

# 22
  • София
  • Мнения: 9 860
И аз съм за петиция.
Ето и в тази тема обсъждаме проблема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376538.new#new

# 23
  • Мнения: 1 027
да, за съжаление, проблемът е доста голям...особено с уличните кучета. Трябва да се направи нещо.
е, не съм за избиването им...но... наистина трябва да се измисли нещо. На мен също ми е адски неприятно да заобикалям кучешки и др. л...а
За домашните- аз обожавам животни, имам, обичам си ги като деца-нормално е. Но ги разхождам на каишка, почиствам след тях с пликчета и ръкавици и т.н. Естествено не ги водя по детските площадки. ясно защо. Но както са казали по-горе- въпрос на култура си е... В крайна сметка кучето не е виновно, то не рабира табелките и не знае къде трябва да си върши работите. Стопанинът трябва да мисли за тези неща/...
Много съм 'ЗА' разделението- т.е да има отделни паркове за разходки на домашни любимци.  Peace

# 24
  • Мнения: 15
Здравейте! Мисля да изпратя линка с нашите коментари до медийте, подкрепен и с коментарите от тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=376538.new#new. Наистина трябва да се направи нещо. Следващия ход предлагам да е писане до общината, но преди това ми се ще да направим петиция, обаче не съм наясно много как става. Бихте ли ми помогнали?

P.S.  Бихте ли също така подкрепили и тази кауза, свързана съз здравето на децата ни http://bgpetition.com/vaksini/index.html

# 25
  • Мнения: 1 427
И аз се възмущавам от гледката на куче в детската площадка #2gunfire Единственото ,което мога да направя е да се карам със собствениците / аз съм си скандалджийка по принцип Sunglasses/ ,но с уличните помияри няма оправия.
А преди няколко дни направих забележка на съседката,която има навика да си разхожда песчето в градинката пред блока.
-"И какво толкова ще стане,ако кучето ми се изака там?! / с недоумение/
-"Ми това,че утре детето ми ще проходи и ще настъпва кучешки лайна малко ли е?". Много се обиди госпожицата!
Слава богу,миналата година направиха в кавартала ни страхотна детска площадка,оградена,с персонал и там не се допускат кучета и котки. Май само там ще посмея да си пускам детето.

Общи условия

Активация на акаунт