Moля,обяснете ми какво е усещането при контракция?

  • 38 456
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 789
Подготвителните са стягане и втвърдяване на корема, не са болезнени. До същински така и не стигнах Mr. Green
Преди секциото като ме бяха включили на монитор за тоновете акушерката ми каза, че имам хубави родилни контракции, които аз изобщо не усещах newsm78  Може би зависи от прага на болката, който всеки има Thinking

# 31
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами мен ме наболяваше корема слабо няколко часа и после,болките започнаха да стават по-силни.Но вторият път изведнъж си бяха силни,защото ми дадоха таблетка за предизвикване на раждането.

# 32
  • Мнения: 2 334
Болка ниско долу и стягане на целия корем.

Точно така  Peace

# 33
  • Мнения: 1 881
при мен болката беше като от разтягане, откъсване (така си я представям). Иначе подготвителните не болят, само ти се втвърдява корема

# 34
  • Мнения: 107
Здравейте момичета,

От вчера сутринта имам болки около пъпа и точно под него, не е остра болка, а по-скоро като смъдене, усещане за дразнене, все едно нещо ме драска отвърте.   Rolling Eyes

Не е постоянна болката и всеки път като ми мине, си казвам, че е свършило и вече съм ОК и така до следващото дразнене.

Сега като се зачетох в тази тема и ме хвана шубето.
Не знам да ходя ли в някой спешен кабинет или да си кротувам.
В средата на 10та седмица съм, някой изпитвал ли е нещо подобно? Опасно ли е или ще си мине от самосебе си?

# 35
  • Мнения: 370
Здравейте момичета,

От вчера сутринта имам болки около пъпа и точно под него, не е остра болка, а по-скоро като смъдене, усещане за дразнене, все едно нещо ме драска отвърте.   Rolling Eyes

Не е постоянна болката и всеки път като ми мине, си казвам, че е свършило и вече съм ОК и така до следващото дразнене.

Сега като се зачетох в тази тема и ме хвана шубето.
Не знам да ходя ли в някой спешен кабинет или да си кротувам.
В средата на 10та седмица съм, някой изпитвал ли е нещо подобно? Опасно ли е или ще си мине от самосебе си?








Не чакай нищо да минава от само себе си,ами отивай на лекар!Бременна си,а не с настинка Hug

# 36
  • Мнения: 69
В трети месец усетих ниско долу остри болки за около 2 мин. ... до мен имаше голяма тонколона , съответно и силна музика... После загрях, че това са контракции... От тогава не съм усетила никакво придърпване, болка, стягане...  Praynig     bouquet 

# 37
Може ли някой да ми каже какво представляват тези подготвителни контракции. Rolling EyesВчера вечерта усетих силна остра болка ниско в корема.Атерминът ми е още далече.Възможно ли е това да е подготвителна контракция newsm78

# 38
  • Мнения: 2 960
за същинските контракции:
Болка ниско долу и стягане на целия корем.
Peace
при подготвителните има силно стягане на корема,не би трябвало да са болезнени.

Може ли някой да ми каже какво представляват тези подготвителни контракции. Rolling EyesВчера вечерта усетих силна остра болка ниско в корема.Атерминът ми е още далече.Възможно ли е това да е подготвителна контракция newsm78

# 39
  • Мнения: 6 274
Не мисля, че някой може да ти обясни...
Когато ги усетиш, ще разбереш...

# 40
  • софия
  • Мнения: 2 140
При мене потготвителните контракции освен със стягане
на корема са придружени и с лека болка.

# 41
  • Мнения: 221
При мен контракциите бяха страшно силни и болезнени,усещах болка в корема и кръста.

# 42
  • Мнения: 6 365
Ако си в напреднала бременност, контракциите се усещат все едно те е хванала боа-удушвач, малко трудно се диша:)

# 43
  • Мнения: 370
Вече разбрах  Peace

# 44
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
Когато контракциите не са около термина, в никакъв случай не са подготвителни, а са опасни.Има определен брой контракции на ден, които могат да се считат за невинни. Не ги помня вече, моите си бяха сериозни, още от втори месец. Контракцията освен с втвърдяване на корема, може да е придружена с болка, по-слаба или нетърпимо силна, без значение в кой месец. Посещението на лекар е задължително!
Тези, които са имали болки при менструация, ще се ориентират по-лесно, болката е същата. Когато бебчето е голямо, може да се сбърка стягането с някоя поза на детето, когато се завърта и натиска корема.

Общи условия

Активация на акаунт