Moля,обяснете ми какво е усещането при контракция?

  • 38 418
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 370
Моля ви,обяснете ми какво усещате когато имате контракции?Притеснявам се,защото по някой път ме боли корема ниско долу и не знам какво е и дали е опасно.

# 1
  • Мнения: 9 814
Най-общо казано- стягане на корема. Може да е болезнено /тогава са ефективни контракции/, може и да е безболезнено стягане /подготвителни/.
Ако имаш притеснения е добре да се обърнеш към гинеколога си.

# 2
  • Мнения: 672
Мислех че усещанията са едни и същи, но точно в този форум прочетох, че различните жени имат различно усещане. При мен беше като предменструалните болки в кръста, само че много по-силни.

# 3
  • Мнения: 1 152
Мен ме болеше само и единствено кръста.

# 4
  • Мнения: 4 335
И мен преди да ми изтекат водите само ме болеше крьста(доки каза,че и това са били контракции)Иньче имах контракции в 7-я месец,които бяха точно стагане на корема.

# 5
  • Мнения: 2 374
Стягане,втвърдяване на корема това са контракцийте-подготвителните.Истинските-същото,придружено с болка.

# 6
  • Мнения: 9 814
И мен преди да ми изтекат водите само ме болеше крьста(доки каза,че и това са били контракции)Иньче имах контракции в 7-я месец,които бяха точно стагане на корема.

Предвид термина на авторката- 2 август, мисля, че тя има предвид контракциите именно по време на бременност, а не по време на самото раждане.
Ако е за тези по време на раждане, тогава ме болеше и мен кръста постоянно, съчетано с болезнено втвърдяване на корема

# 7
  • Мнения: 2 110
Основно стягане и втвърдяване на корема.

# 8
  • Мнения: 5 407
Основно стягане и втвърдяване на корема.
при мен беше това придружено със силни болки.
Подготвителните не ме боляха, все едно бебчо се местеше.

# 9
  • Мнения: 1 632
Основно стягане и втвърдяване на корема.
При мен бяха така.

# 10
  • Мнения: 209
Аз усещах , страшна болка ниско долу в корема тя беше постоянна плюс стягане,това продължи близо 4 часа включително и самото раждане.

# 11
  • Мнения: 793
dolls и аз имам болки ниско долу. Лекарката ми изписа магнезий,по точно Нутри-маг,но ти сподели с лекаря ти ,може друго да ти изпише.

# 12
  • Мнения: 1 174
При мен беше като предменструалните болки в кръста, само че много по-силни.

И при мен беше така, припомних си забравеното от 9 месеца усещане, че ще ми идва   Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 202
Аз имах болки ниско доло,като менструалните,но много по-силни.

# 14
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Стягане на корема най-общо казано.Аз мислех,че е нормално и след като 3 дни ме стягаше звъннах на доки и той ме прати в болница.Там всички се притесниха,че съм изчакала толкова дълго.Държаха ме 4 дни на системи с магнезии и инжекции Peace
Консултирай се най-добре с лекаря си

# 15
  • Мнения: 1 558
Най-общо казано,започва като болки при МЦ и постепенно се увеличават Peace

# 16
  • Мнения: 9 973
стягане на корема

# 17
  • Карлово
  • Мнения: 328
Аз имах болки ниско доло,като менструалните,но много по-силни.

и аз така ... болките са засилват постепенно докато станат ужасно силни, дори от болката не съм усетила кога ми се е стягал корема при контракциите

# 18
  • Варна
  • Мнения: 365
Аз не съм усещала стягане на корема, само болки в кръста като при МЦ, но се появяват през определено време и постепенно се засилват

# 19
  • Враца
  • Мнения: 92
Здравей, dolls,
тук повечето говорят за подготвителни контракции или за контракции по време на раждане. Но на този етап ти е рано за подготвителни контракции и сигурно не можеш да почувстваш стягане на корема, както при такива контракции. Те се появяват в по-късните месеци. Тези болки най-вероятно са контракции и не искам да те притеснявам, но те в никакъв случай не са нормални. Трябва да споделиш с лекаря и да ти изпише нещо за успокоение на матката. С първата си бременност съм имала много контракции, но едва чак 6 месец и те определено бяха подготвителни. Сега тези ранни контракции /усещам ги само като болка ниско в корема и кръста/ ме мъчат още от самото начало. Затова пия ношпа и магне в6. Но определено трябва да споделиш с лекаря. Ако не ти се пада скоро да ходиш на консултация, отиди само за да споделиш за тези болки. Съжалавам, че стана много дълго.  Hug

# 20
  • Мнения: 3 092
И сега ги имам , болки в кръста и корема като при цикъл.
Пия но -шпа и Магнерот след консултация с доктора ми .И аз те съветвам да му се обадиш .
Мисля че всичко ще бъде наред . Hug
 

# 21
  • Мнения: 370
Днес ходих при доки и даже ми се скара,че съм чакала 2 дена ,а не съм отишла веднага.Изписа ми желязо и Маглек в6,който трябва да пия до термина.Моля ви,който мисли,че тези болки не са опасни не е вярно.На листа,който ми дадоха след прегледа пишеше -заплашващ аборт.Щом ви заболи нещо,макар и не силно,тичайте при доки Hug

# 22
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Разбира се, че са опасни, щом 4 дни стоях в болница заради тях.Те скъсяват шийката на матката и е голяма вероятността от преждевременно раждане/аборт

# 23
  • Мнения: 4 362
Стягане,втвърдяване на корема това са контракцийте-подготвителните.Истинските-същото,придружено с болка.

 Peace

# 24
Здравей те относно контракциите при мене биаха адски болки нещо като спазми ниско долу през 3-4 минути ако има нещо такова и засичаш  тогава се свържи  с гинеколога си  Naughty

# 25
  • Мнения: 4 434
Стягане на корема...втърдяване.

# 26
  • Мнения: 15
Най общото е казано - втвърдяване на корема, болки ниско долу като при МЦ, може да се съпроводени и с болки в кръста... Или казано по друг начин - болки ниско долу все едно ви се ходи по голяма нужда

# 27
  • Мнения: 195
Днес ходих при доки и даже ми се скара,че съм чакала 2 дена ,а не съм отишла веднага.Изписа ми желязо и Маглек в6,който трябва да пия до термина.Моля ви,който мисли,че тези болки не са опасни не е вярно.На листа,който ми дадоха след прегледа пишеше -заплашващ аборт.Щом ви заболи нещо,макар и не силно,тичайте при доки Hug
И аз бях като теб и лежах вкъщи 2 месеца. Пий си магнезия и си почивай колкото можеш повече. Когато усетиш контракция ако си права или седнала легни, а ако лежиш си смени позата.

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 13:38 от Kisa05

# 28
  • Мнения: 62
Болка ниско долу и стягане на целия корем.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Контракцията е такава силна болка, че обхваща не само корема ниско долу, а и кръста назад. Супер неприятно , но е търпимо Peace

# 30
  • София
  • Мнения: 3 789
Подготвителните са стягане и втвърдяване на корема, не са болезнени. До същински така и не стигнах Mr. Green
Преди секциото като ме бяха включили на монитор за тоновете акушерката ми каза, че имам хубави родилни контракции, които аз изобщо не усещах newsm78  Може би зависи от прага на болката, който всеки има Thinking

# 31
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами мен ме наболяваше корема слабо няколко часа и после,болките започнаха да стават по-силни.Но вторият път изведнъж си бяха силни,защото ми дадоха таблетка за предизвикване на раждането.

# 32
  • Мнения: 2 334
Болка ниско долу и стягане на целия корем.

Точно така  Peace

# 33
  • Мнения: 1 806
при мен болката беше като от разтягане, откъсване (така си я представям). Иначе подготвителните не болят, само ти се втвърдява корема

# 34
  • Мнения: 107
Здравейте момичета,

От вчера сутринта имам болки около пъпа и точно под него, не е остра болка, а по-скоро като смъдене, усещане за дразнене, все едно нещо ме драска отвърте.   Rolling Eyes

Не е постоянна болката и всеки път като ми мине, си казвам, че е свършило и вече съм ОК и така до следващото дразнене.

Сега като се зачетох в тази тема и ме хвана шубето.
Не знам да ходя ли в някой спешен кабинет или да си кротувам.
В средата на 10та седмица съм, някой изпитвал ли е нещо подобно? Опасно ли е или ще си мине от самосебе си?

# 35
  • Мнения: 370
Здравейте момичета,

От вчера сутринта имам болки около пъпа и точно под него, не е остра болка, а по-скоро като смъдене, усещане за дразнене, все едно нещо ме драска отвърте.   Rolling Eyes

Не е постоянна болката и всеки път като ми мине, си казвам, че е свършило и вече съм ОК и така до следващото дразнене.

Сега като се зачетох в тази тема и ме хвана шубето.
Не знам да ходя ли в някой спешен кабинет или да си кротувам.
В средата на 10та седмица съм, някой изпитвал ли е нещо подобно? Опасно ли е или ще си мине от самосебе си?








Не чакай нищо да минава от само себе си,ами отивай на лекар!Бременна си,а не с настинка Hug

# 36
  • Мнения: 69
В трети месец усетих ниско долу остри болки за около 2 мин. ... до мен имаше голяма тонколона , съответно и силна музика... После загрях, че това са контракции... От тогава не съм усетила никакво придърпване, болка, стягане...  Praynig     bouquet 

# 37
Може ли някой да ми каже какво представляват тези подготвителни контракции. Rolling EyesВчера вечерта усетих силна остра болка ниско в корема.Атерминът ми е още далече.Възможно ли е това да е подготвителна контракция newsm78

# 38
  • Мнения: 2 960
за същинските контракции:
Болка ниско долу и стягане на целия корем.
Peace
при подготвителните има силно стягане на корема,не би трябвало да са болезнени.

Може ли някой да ми каже какво представляват тези подготвителни контракции. Rolling EyesВчера вечерта усетих силна остра болка ниско в корема.Атерминът ми е още далече.Възможно ли е това да е подготвителна контракция newsm78

# 39
  • Мнения: 6 274
Не мисля, че някой може да ти обясни...
Когато ги усетиш, ще разбереш...

# 40
  • софия
  • Мнения: 2 140
При мене потготвителните контракции освен със стягане
на корема са придружени и с лека болка.

# 41
  • Мнения: 221
При мен контракциите бяха страшно силни и болезнени,усещах болка в корема и кръста.

# 42
  • Мнения: 6 365
Ако си в напреднала бременност, контракциите се усещат все едно те е хванала боа-удушвач, малко трудно се диша:)

# 43
  • Мнения: 370
Вече разбрах  Peace

# 44
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Когато контракциите не са около термина, в никакъв случай не са подготвителни, а са опасни.Има определен брой контракции на ден, които могат да се считат за невинни. Не ги помня вече, моите си бяха сериозни, още от втори месец. Контракцията освен с втвърдяване на корема, може да е придружена с болка, по-слаба или нетърпимо силна, без значение в кой месец. Посещението на лекар е задължително!
Тези, които са имали болки при менструация, ще се ориентират по-лесно, болката е същата. Когато бебчето е голямо, може да се сбърка стягането с някоя поза на детето, когато се завърта и натиска корема.

# 45
  • Мнения: 2 447
Основно стягане и втвърдяване на корема.
Мдаа точно така. Peace

# 46
  • Мнения: 2 013
При мен започнаха със стягане и втвърдяване на корема,не болезнено придружени с болки в кръста и ниско доло (подобно на болката преди мензис).Познават се по това,че са на равни интервали.

# 47
  • Мнения: 2 658
Пак е раzлично zа раzличните жени(и бременности). Основните неща са ти написани вече. Обобщавам, съвкупност от всички, или някои от тях. Но със сигурност ще ги поzнаеш, когато се наложи и времето дойде Hug

# 48
  • Мнения: 6 713
Аз усещах нещо като менструални болки ниско долу

# 49
  • Мнения: 288
Аз изкарах цялата си бременност с контракции-втвърдяване на корема,стягане,но без болка.Бях много изплашена постоянно заради тях,което влошаваше непрекъснато положението,защото нищо не ги предизвиква така добре както стреса!Пиех и лекарства,които не ми действаха много...Въобще беше чудесия...Накрая преносих 3 дни,на бебчо не му се излизаше на пук на всичките мои тревоги.Природата си знае работата.Нормално е да те преболи понякога,матката се разтяга,като усетиш нещо,полегни си,почини,сподели с АГ,за да се успокоиш.Всичко ще бъде наред! Wink

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 08:19 от АлЕкС-мама

# 50
  • Мнения: 755
Като цяло усещането е втърдяване на корема/така се усеща/. Разликата във вида контракиции идва от факта, дали са болезнени или не.
Първите са действителните и ефективните родилни контракции/ те са придружени с болки ниско долу или болки в кръста,усещат се като менструални болки/, а вторите са т.нар. Бракстън контракции или подготвителни .
По принцип водят по т.нар. статистика /ако въобще това може да се сложи в такава/ , че подготвителните започват от 8-ми месец на бременността. Но винаги има изключения,например аз съм видно такова  Mr. Green и не само аз като чета по-надолу.  Laughing  С първата си и настояща бременност изкарвам /от момента на движението на плода т.е от момента когато го усетя/ с такива втърдявания.  Laughing
Не опасно, важното да се следи честота им и ако наложително се вземат съответните мерки.  Peace Laughing Peace

Последна редакция: нд, 26 апр 2009, 10:29 от Fortune

# 51
  • Мнения: 1 053
При мен като менструални болки обхващащи и крьста и втвьрдяванв на корема.Няма да ги збьркаш,бьди сигурна  Peace Hug.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
По силна от менструалната болка,стягаща и след това те отпуска  /поне при мен / с втвърдяване на корема.

Общи условия

Активация на акаунт