Майки АВГУСТ 2009-Тема №21!

  • 15 087
  • 299
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 106
Ау че красива тема, не мога да се сдържа да я похваля!

Искам да питам според вас синдром на Даун и други подобни могат ли да се видят чрез ФМ или задължително трябва да се прави БХС.Моята лекарка преди една седмица ми каза , че ако не отида същия ден на БХС после нямало смисъл,защото съм минавала подходящите седмици.Аз не бях подготвена/по скоро от работа нямаше как да се чупя/ и съотвенто не отидох.Все си мислех, че ако на ФМ всичко е ок няма проблем.Но явно не е така.И сега се притеснявам че съм пропуснала това изследване.

Galka_84  ти от самото начало си знаеше че ще е момче, защото си сложи в линийката бебе със сини гащи  Laughing.

# 16
  • Мнения: 1 214
д-р Томова е със специалност детски болести.Има специализации по детска кардиология и реанимация на сърдечно оперирани деца , детска ревмокардиология , детска кардиология, ехокардиография и пренатална диагностика на вродените сърдечни малформации .Има дисертация на тема: “Пренатална ехокардиографска диагностика на вродените сърдечни малформации”.Така , че това е лекарят , който е добре да види сърцето на бебето.Д-р Спасов е другият добър специалист , който гледа сърчицата.Но фетална морфология на всички останали органи следва да се направи при специалист по фетална морфология.
Аз днес бях на консултация.бебчо е вече 14.5 см Simple Smile В консултацията в Шейново има една малоумна сестра ли е или акушерка , незнам.До сега не ми бяха правили никакви кръвни изследвания.Миналия път ми даде бележка за днес за кръвна картина.Отидох , взеха ми кръв и като влязох в консултацията идиотката ми надупчи и другата ръка за да ми вземе кръв за Васерман , спин и там каквото още трябва.Просто бях бясна.Опитах се да и кажа , че не е нормално да ми дупчат и двете ръце в един и същи ден , обаче тя ме обяви , че отказвам и да съм подпишела.Първоначално се държеше като строга другарка....Навика ме как не съм си знаела номера на картона....а в тефтераи срещу името ми го пишеше този номер.После трябваше да чакам лекар да ме види на ехото.Дочаках го , прегледа ме и като излизам от единия кабинет в другия не виждам ,че има праг и слизам от по-високо и щях да стъпя на криво.А тая започна една тирада как там при тях не се бързало.Е какво да не бързам само там ли ще се мотая цял ден.Много ме ядосаха.Ама после в Майчин дом ме довършиха като отидох да записвам час за амниоцентезата.Не ми се разправя направо.Тотална бъркотия.Кое къде , кой кога и как може да не знаеш за кое къде да отидеш и айде пак те навикват.Само в генетиката срещнах една усмихната и приветлива сестра.Както и да е , важното е че свърших работата и на 20 живот и здраве ще стискам зъби ако трябва да понасям подобно отношение.То това повече ме притеснява от самата процедура.

# 17
  • Мнения: 22
Като ти гледам линийката не ти е късно - правят се до 19 седмица и 3 дена - това е формата за заявка  http://www.lmpbg.org./downloads/2_POR_15-20.doc.

# 18
  • София
  • Мнения: 17
Ау че красива тема, не мога да се сдържа да я похваля!

Искам да питам според вас синдром на Даун и други подобни могат ли да се видят чрез ФМ или задължително трябва да се прави БХС.Моята лекарка преди една седмица ми каза , че ако не отида същия ден на БХС после нямало смисъл,защото съм минавала подходящите седмици.Аз не бях подготвена/по скоро от работа нямаше как да се чупя/ и съотвенто не отидох.Все си мислех, че ако на ФМ всичко е ок няма проблем.Но явно не е така.И сега се притеснявам че съм пропуснала това изследване.

Galka_84  ти от самото начало си знаеше че ще е момче, защото си сложи в линийката бебе със сини гащи  Laughing.
Мила,според Врагалева бебо няма дефекти или отклонения(това се видя на феталната),само ме попита дали съм правила БХС и кога ще са готови резултатите.Пита ме дали съм правила ранните БХС и ФМ и при отрицателния отговор от моя страна каза нищо за второто ще си знаете  Wink
Относно линийката ми  Laughing в началото беше със зелени(неутрални) гащи.Миналата седмица на ЖК предположиха че ще е момче и я смених с по-актуална  Laughing

# 19
  • Мнения: 2
Здравейте и от мен!
Поздравления за новата темичка.
Аз досега съм ходила на първата ФМ.Записала съм се и за втората и мисля да не пропускам и третата.Също така ще ходя и при Доц.Томова за сърчицето само.А и ще правя и БХС

Gerinela и аз днес бях на лекцията на сп. 9 месеца. ТИ мислиш ли да ходиш и  на другите през месеца?На мен би беше много интересно

А за морето може би и ние ще го пропуснем тази година.Аз цял ски сезон пропуснах ...така ,че за морето няма да съжалявам много.
Е качих го бебчо два пъти на ски,но след това лекарката ми забрани.....

Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 22:43 от boj777

# 20
  • Мнения: 27
Хоп- троп и аз в новата темааа Grinning МНОГО Е ХУВАВА ТЕМАТА, BUBULINA smile3501

# 21
  • София
  • Мнения: 1 338
Добър вечер, мили бъдещи мами Hug

Аз съм от августинки 2008. Много ми е мило като Ви чета от време на време и се сещам и за моята бременност Heart Eyes

Желая на всички да изкарате лека и безпроблемна бременност, а през август да сме горди майки на здрави и красиви бебенца Hug

# 22
  • Мнения: 12
Добро утро!  Hug
Ставайте, стига сте спали, кое време стана!  Joy

boj777 Записала съм се за целия март месец. И аз съм много доволна от лекциите, научаваш много неща, а е и много интересно.

Хубав ден!

# 23
  • Burgas
  • Мнения: 214
Добро утро! Днес имам Рожден ден!

# 24
  • Мнения: 439
J80 ЧРД! Бъди здрава и усмихната. Желая ти едно здраво бебоче и много много щастие Hug Аууу, какви вкусотии, да ви е сладък живота!
Мо72 може ли да ми обясниш за ФМ и БХС. Досега не съм предприела нищо, а и док не ми казва да записвам ли час, насобствена воля ли е, кога. Благодаря много, предварително.

Яна Сладурана - систъра е родиладве деца там. Секцио и беше във ВИП стая. Добър избор!

Аис Куийн, браво за момченце, каква радост!
На Галка честито за момченче!

Буболина, поздрави за темата! Прекрасна е, ще си я изпишем.

Тина, оздравявай и сега е нормално така да реагираш на тържеството на Вики, има повече хормони, като си бременна и по-чувствителна Hug

Отиваме да купим подарък за РД на момченче, става на 3! Довечера е РД

Слънчев ден, мамчета, бебоци и дечица Hug

# 25
# 26
# 27
  • Мнения: 233
Добро утро. Честит рожден ден на момичето. Подаръка ще дойде август. Само с ФМ не може да се види Синдром на Даун, защото може да е лека форма и да няма външни белези. БХС също не е диагностика. Само с амниото може. Никога не е късно за ФМ, С. на Даун. е до 20 седимица, но има още др неща, оглед на всички органи.Аз лично разчитам само на ФМ и се чудя, к. да избера д-р Мазнейкова или Томова. Някои ще ражда ли  в Тина Киркова?

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 09:47 от Zvezditza Uranova

# 28
  • Мнения: 9 973
j80  ЧРД и вичко най-най в този живот!!!

# 29
  • Мнения: 178
J80 честит рожден ден

И аз вчера бях на лекциите на 9 месеца и много ми хареса особено за козметиката SEBAMED и мисля на нея да се спра.След това се разходих малко не го бях правила отдавно но момичета много бързо се изморих като някоя баба се почувствах Embarassed

Аз мисля да раждам при д-р Мазнейкова но в края на месеца съм на преглед при нея и ще я рапитам

желая лек и слънчев ден

мисля и днес да се поразходя малко

Общи условия

Активация на акаунт