Ето, Март се появи-дъжд от бебета вали!!!

  • 21 010
  • 290
  •   1
Отговори
# 60
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Здравейте  bouquet
Гледам, че си говорите за замразената кърма.И аз като Елвинг имам цял фризер кърма, събирана докато беба беше в болница и хич незнам какво да я правя Rolling Eyes Няколко пъти й давах от нея късно вечер, когато все още не ми достигаше вечер кърмата...е скъсваше се от болки в корема горката след това ooooh! Дали се е развалила, как мислите? Четох на много места, че щом не е пресечена и не мирише, значи е добре. Обаче определено не се отразява добре на коремчето на Софи Sad
За беленето на кожата, незнам дали е белег на доносеност, щото на Софи също се белеше, пък си е доста недоносена newsm78

Ние все още си се будим нощем на 3 часа, хапваме си, няма ден, няма нощ. Но съм доволна, че наддава добре и не ми се ще да я отказвам, макар че съм на автопилот вече Crazy Щом една нощ изобщо нямам спомен как съм я сложила на гърда, само се събудих от топла струя повърнато и с потрес открих Софи спяща до корема ми Crazy А тя милата си се наяла, заспала си, аз не съм я вдигнала да се оригне и тя повърнала... Никаква идея нямам как и кога съм го направила Rolling Eyes А по принцип спя като заек, всичко чувам и се будя.

# 61
  • София
  • Мнения: 5 792
oki4, на мен ми казаха, че може и да държа плика към помпата  Crazy  и да се цедя така, но ми се вижда по-трудно. Иначе мисля да правя така както си писала ти. Но не знам колко ще е удобно.  Rolling Eyes Мерси за инфото за чашките на Авент.  Peace В Пигиса имахе само някакви без капаче, чудя се за какво се ползват те  newsm78
Любима, сигурна ли си че от това я боли коремчето?   Rolling Eyes Аз така или иначе нямам избор - все трябва да си поддържам лактацията по някакъв начин и ми се свиди да хвърлям изцеденото с толкоз зор  Blush Но ако се наложи...  Rolling Eyes

# 62
ЛЮБИМА,радвам се че сте добре,ама как се смях на това че бебка сама се нахранила,че и преяла Joy  а ти да не разбереш hahaha


Rusana,дано да се роди на 14.Едни наши приятели  цялото семейство се наредиха 3 поредни месеца на 20-то число,много яко!

Oki4,аз съм наясно какво става после,нямаш и минута за подреждане,мъжа чисти колкото да е поддържано,та сега се опитвам всичко да предвидя. Peace

На мен днес ми се въртяха едни мисли в главата-ако успея с кърменето  как ще караме цяло лято на всеки два часа да сме в къщи или навън да се кърмим(второто не ми се нрави).И уж с кърмене е по -лесно,отколкото с АМ ,а то не можеш да мръднеш без бебето newsm78   Но пък толкова е полезно и ще се жертвам поне 3-6месеца до захранването!Просто си разсъждавам,само да не ми се смеете!

Чудя се какво става с Adi_i_bebe,дано са добре! Praynig

Днес викам на мъжа ми -с какъв кеф ще си хвърля дънките за бременни,направо ми писна да ходя с тях! Whistling ooooh!

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 20:26 от marussia

# 63
  • Мнения: 54
Момичета благодаря за хубавите пожелания.
Отговарям на въпроса за името-малката я кръстихме Виктория. Grinning
Виждам,че има  коментари за кърмата-някой може ли да каже как се замразява и в какво?

# 64
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Halkidiki честита рожба. На Ангелина също. Само не разбрах нейното бебе кога е родено. И много ми е чудно защо след като ги има в списъка за МАРТ не влизат да казват, че са родили, а по други теми пишат и съобщават. Този списък нали трябва да се променя. Чудя се също и тези от майките, които само са се записали веднъж в темата и ги има по термин а не пишат тук - как ще ги добавяме после, че са родили....... Ами тези дето не се знае за кога им е термина - говоря за тези следните: magi_nesh, toni_bs  - Бургас, mayablagova, vannyazlaty!!!!

Nefertity майка ми днес е ходила до аптеката на Поморина и аптекарката й е казала, че бейбинос са спряни от внос от 6 месеца - същото което и на мен ми казват аптекарките в Стара Загора!

# 65
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Elwing и аз поради тази причина не я изхвърлях,а стриктно стерилизирах, опаковах, надписвах Rolling Eyes Все пак, хубавото е, че успях месец и половина да си съхраня лактацията само с цедене. Казвах си, че това е единственото, което мога да правя за нея, докато е в болница. А сега си седи кърмата във фризера, свиди ми се сега пък оттам да я изхвърля Sad Незнам със сигурност, че от нея я заболява коремът, но някакси всеки път така се получава, че като й дам и се почва яко гърчене, рев и дрискане ooooh! А и се разваля на стайна температура 10 пъти по-бързо от прясната.

Маруся, рабрах аз, като ме стопли с гейзера повърнато върху мен hahaha

Честито на всички нови бебчета! Да растат здрави и щастливи деца  bouquet

Слънце, аз мисля че доста от имената в списъка трябва да се поизтрият newsm78 Много от тях изобщо не са писали повече от веднъж.

Последна редакция: сб, 07 мар 2009, 20:39 от ЛЮБИМА

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 135

Слънце, аз мисля че доста от имената в списъка трябва да се поизтрият newsm78 Много от тях изобщо не са писали повече от веднъж.

И аз това исках да кажа........!
Rolling Eyes

# 67
  • Мнения: 1 734
Момичета, с риск да стана нахална ще си копирам част от поста наново , ако някой се сети какво мога да направя да дава съвет. Ще пиша и в кърмаческия, че съвсем съм го загазила. Днес се цедих да оставя кърма да я нахранят, че ми се наложи да изляза и с 300 зора изцедих 90 мл от двете гърди, ама наистина до последна капка и ми идеше да зарева с глас  Cry Cry Cry
ми то детето е гладно.
Ще взема да пиша и в кърмаческия, ама съм се отчаяла ужасно много ... newsm45



... А сега да се оплача: Лора иска само на гърда да седи, независимо дали суче или ме ползва като залъгалка  Crazy Зле ми става вече, не спазваме никакъв график и аз започнах да се изтощавам  Tired Опитвам се да дам биба залъгалка, но тя се мръщи, отказва и дори се ядосва (ако сте виждали ядосано бебе знаете за какво говоря)! А нали се сещате, че и баткото иска внимание и грижи и просто не знам какво да правя  ooooh!
Започнах да се чудя, дали имам достатъчно кърма, дали пък не е гладна и за това да иска непрекъснато да е на гърдата newsm78 Да захранвам ли с АМ  или не!!! Дори днес си взех бирена мая на хапчета, че помагала за лактацията. Ако някой пие бирена мая, нека сподели много ви моля!!!  Praynig че се чудя добре ли съм направила, че съм я купила ...
Ям и жито, и ядки и каквото друго се сетите
ДА не говорим, че все реве когато не е на ръце  Rolling Eyes
Във вторник сме на консултация, да знаете как я чакам тая консултация, дано да няма нищо обезпокоително!
Е, оплаках ви се ...

# 68
  • Мнения: 3 379
Sia, наистина пусни тема в Кърмаческия, там ще ти отговорят компетентно Simple Smile Иначе набързо да ти кажа, че е възможно наистина да виси нон-стоп на гърдите ти, тъй като така си осигурява търсене, което гърдите да предлагат като кърма. Залъгалка не давай. Давай и двете гърди на всяко кърмене, за да стимулираш. Ако трябва се цеди по-често (ако ти остава врече) и задължително кърми и нощно време. Не е показателно едно цедене, а и 90 мл са си екстра - при цеденето винаги изцеждаш по-малко, отколкото бебето може да изсуче. Има значение и времето от деня, когато се цедиш - сутрин има повече кърма по принцип, вечер намалява. Все пак - пусни тема специално, прочети и статии в Библиотеката на кърмаческия.

Редактирам, за да добавя, понеже сега видях на каква възраст е, че може да е т.нар. криза на радтежа, когато бебето наистина виси нон-стоп на гърдите, за да осигури повишено предлагане за повишените си нужди. Откога сте така? От самото начало или сега стана така?

СЗА - малко трудно ми е да сравня бутер тесто със сьомга  Wink , но на твое място щях да пратя мъжа за рибката   chef

Хи-хи, тя сьомгата е в бутер тестото Simple Smile, хич и не могат да се сравнят естествено... Но мъжът ми не отиде до Пикадили днес и си останахме на сухо с поръчка от Виктория. Утре обаче е денят на сьомгата в бутер тесто (между другото за тези, които обичат риба - супер лесно, вкусно и бързо става).

Така и не разбрах откъде да взема паролата за общия албум, затова ще се похваля тук с гордия батко, ето:
Първата разходка

Голямото гушкане

# 69
  • Мнения: 1 170
sia, подкрепям SZA: изцеденото количество не е показател, така че не му се връзвай (никоя помпа на света не изцежда така, както бебчо) Peace . За стоенето на гърда- също. Ако можеше да говори, щеше да ти каже, че това му е най- любимото и би могло да го прави денонощно Mr. Green . Бебенцата имат нужда от това Grinning . Все пак, ако има проблем с количеството, "постоянното висене на гърда" би трябвало да помогне за засилването й (така си мисля аз, поне Rolling Eyes ). Но наистина по- добре някоя мама-спец. да каже Peace

ЛЮБИМА, не изхвърляй кърмата. Дори да решиш да не й я даваш сега, запази я за захранването. Можеш да си разреждаш пюренцата и кашите с нея. Ако пък решиш въобще да не даваш да я яде, можеш да слагаш по малко във ваната при къпане
Peace

# 70
  • Мнения: 1 906
Halkidiki и Ангелина,  да са ви живи и здрави бебоците и много да папкат и слушкат!  newsm51 smile3525

Аз все пак не разбрах, как мога да променям данни от първа страница  Rolling Eyes . Например искам да си напиша датата за секцио  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 673
Sia, аз имам същия проблем, че даже и по-зле. Аз докарвам най-много до 70 грама кърма, при това ако цедя като ненормална. Просто се примирих, че ще виси на гърдата ми почти постоянно. Ако твърде много се уморя, давам на бебката малко АМ, та да поспи и тя като хората. Преди нощното спане задължително се дохранваме, иначе ще мрънка цяла нощ от глад. Нищо не можеш да направиш, освен дас и докараш допълнително стрес, който пък от своя страна не влияе добре на млякообразуването. Получава се омагьосън кръг. Ревах два дена от притеснения и днес реших, че вече няма смисъл да се ядосвам. Просто се радвай на това, което ти се случва в момента, защото всяка секунда с бебката е неповторима. Отпусни се и нещата ще си дойдат на място:)))))  Няма смисъл от притеснения

# 72
  • Мнения: 10 026
Сиа, без да се смятам за специалист мога да споделя, че някои бебенца просто не спазват никакъв график. Още е мъничко и му е добре на гърдата. На какво казваш "непрекъснато"?

Голямото ми момченце през първите месеци се хранеше през 2ч, 1ч, 1,5ч...абсолютен хаос, сукането го и успокояваше, искаше да се гушка и все го носех. Ходехме на консултация веднъж на 2 седмици и така се убеждавах по наддаването, че кърмата му стига. И педиатърката беше много доволна и казваше че бебтата са различни и като иска да му предлагам.
В блажено невежество не допусках, че може да нямам достатъчно кърма. Единствено 2 книги ползвах по въпроса, и то д-р Спок, където няма чак толкова много за кърменето, но за мен беше достатъчно, а другата Какво да очакваме когато чакаме дете.
 
Едва ли ти е лесно, но не се отчайвай. Пусни тема в кърмаческия, ще ти помогнат. Дори да се нуждаеш от добавка, пак ще можеш да кърмиш, само на някои хранения да даваш АМ.

Последното за което се сещам е, ако някой страничен "доброжелател" те навива че нямаш кърма, да го отрежеш. От такива само главоболия има човек.

# 73
  • Варна
  • Мнения: 858
Слънце  доколкото разбрах Ангелина ан е родила на 04.03. И аз не мога да разбера защо не пишат тук поне че са родили ами ги издирваме по другите теми. Много ми е странно  newsm78

# 74
  • Мнения: 1 170
Преди нощното спане задължително се дохранваме, иначе ще мрънка цяла нощ от глад.

Не папкате ли нощем Rolling Eyes ? Аз Борис не го кърмех нощем от самото начало (не питай защо Tired ) и за това педиатърката ми даде съвет след всяко кърмене да доизцеждам, да събирам така цял ден, доливайки в шишенце и това, което съм събрала до вечерта да го давам след последното кърмене. Вършеше ни чудесна работа. Само искам да кажа, че не съм имала кой знае колко кърма след кърмене (макс по 15мл общо от двете гърди Crazy ), но до края на деня се събираше достатъчно да се донаяде малкия Grinning
Dez, това е толкова често срещано явление, че... бЕсните ме хващат Close . И то, обикновено са най- близките. Такова стресиране на кърмачката пада, без да се осъзнават ни най- малко... много е жалко Confused

Общи условия

Активация на акаунт