Има ли такова животно като алергия към кърмата?! МАЙ ИМА! :(

  • 2 745
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 550
Не че съм компетентна, ама нали трябва да си оправдая личната титла........ Чудя се най-вече за обрива. Вярвам, че лекарката може да различи шарка. Сигурно не е това. Хрумва ми, че сигурно тия неща зависят не само от храната, която приемаме, но и от водата, която пием. С тия дъждове и наводнения, кой знае какво е довлечено в яз.Искър и дали пречиствателната станция се справя. Ти на Ема предлагаш ли, преваряваш ли и тя пие ли?  Ако пробваш да минеш и ти на преварена или на Девин-изворна?

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Зъхи, щом не си прекалявала с млечните продукти не търси вина в кърмата си. Дори да си права, че обрива е от алергична реакция, то не е задължително да е към храна. Накои бебета са алергични към праховете за пране например. Не че казвам, че това ви е проблема, но АЛЕРГИЯ КЪМ КЪРМА НЯМА!

# 17
  • Мнения: 590
Зимата имахме вирус подобен на вашия - висока Т, повръщане в началото и разстройство. Аз буквално прекарвах половината си време в 00. Вода да пийнех -> в 00.  Оправих се хомеопатия и сурови моркови. Ели се оправи много бързо с повръщането и Т, но разстройството отшумя за седмица. Акаше 2-3 дневно зелени акита със натрапчив аромат Mr. Green Отшумя без да пие нищо.

Елица се е обривала няколко пъти от следните неща в моята храна: компот от череши - пръскани с нещо?, печени черевени чушки - торени.  Обривите изглеждаха по един и същи начин - малки червени пъпки по цялото тяло, дори по главичката. Много добре и действа калциев глюконат - по 1/2 ампула дневно, за около седмица. Безвредно е - разтвор на калций в глюкоза. Не бих дала фенистил на бебе.. А вашият обрив как изглежда?

# 18
  • Мнения: 636
Моята педиатърка, на която доверие нямам, ми каза веднъж, че бебето ми може да е развило или алергия към майчината кърма, или към адаптираното мляко /бяхме на смесено хранене/. Поводът беше обриви по цялото тяло и повръщане. След като отидохме при специалст се оказа, че е алергия към белтъка на кравето мляко! И тя мина на специалното мляко Фризопеп, а аз на диета. Все още я кърмя и съм убедена, че ако не и бях давала добавка /макара че не зависеше от мен - имах запушени канали още в болницата/, алергията нямаше да се прояви с такава сила, а може би нямаше въобще да се появи.
С две думи искам да кажа, че според мен не може да има алергия към кърмата, може да има към някоя храна, която ядеш. Моето детенце е много чувствително и дори сега се обрива понякога, ако ям храни с някакви консерванти или бисквити /а във всички бисквити има хидрогенирано масло/, домати /в които има хистамини/, дори нектарини, за които си мислех, че не са мъхести плодове. Друго не се сещам.. При нас май нямаше температура, но пък имаше слуз в акото, което  е признак за алергия. Дано да съм ти помогнала с нещо. Кураж и бебчето бързо да се оправя! Simple Smile
П.П. Ако искаш мога да ти кажа диетата, която ми изписа лекарят, установил алергията , за да направиш паралел с твоето меню.

# 19
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Зъхи за кърмата- някои бебета имат непоносимост към лактозата- но това, до колкото знам, се проявява от раждането още. Това е единствения вариант за алергия към кърмата. Вашия случай изобщо не е такъв. Не мисля че е алергия. Мими ми се беше изринала от нахапано от комар- и като се замисля точно когато беше разстройството - обрива беше много гаден по лицето, но не като от храна. Синът ми като беше с алергията само във възпаление на червата се изразяваше- нямаше обриви.
А тези миризливи акита ме навеждат на мисълта за бактерийка- затова казах за антибиотика.Но аз не съм лекар. Не се шашкай много- мисля че всичко ще отмине много скоро.

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
До 5 сутринта Ема беше с много висока температура.  Sad В 5 вече спадна от свещичката ефералган и заспа спокойно. Сега се събуди без температура, но е много вяла, няма апетит, а обривът си стои...

# 21
  • Мнения: 4 915
Зъхи, може да се касае за шарка "Розеола". Предава се от вирус по въздушно-капков път.

Симптомите са висока температура 3-4 дни и на 4-5 ден ситен обрив по тялото, дори по главичката на места. Температурата спада, когато избият пъпчиците. Но обикновено се забелязва и зачервено гърло с мехурчета по него - признак за вирусна инфекция. Педиатърът ви би трябвало да го е забелязал.  Thinking

Дъщеря ми изболедува тази шарка преди месец. Имаше нещо подобно на разстройство и лека кашлица първият ден.

Антибиотици не й предписаха, и добре че стана така, че сигурно щяхме да помислим, че обривът е алергична реакция.

Приемаше само вит. С за засилване на имунната система и едно хомеопатично сиропче със същата цел.

При болест обикновено се губи апетит - организмът се мобилизира да се бори с болестта, а не да храносмила. Дори педиатърката ни каза, че е добре да се намали храната. 6 дни оставих Мариела само на кърма. Някъде зимата Мариела получи по-тежко разстройство и се оправи с намаляне дори на кърмата и даване на повече вода, идеята била да не се дразни лигавицата на червата - и това по предписание на педиатърката.

Не се притеснявай, че няма апетит и не я насилвай да яде. Предлагай й гърдата по обичайното време и нека суче, колкото има желание - по-скоро ще е за утоляване на жаждата. Ако й даваш вода, няма проблем да й предлагаш също.

В никакъв случай не бих дала някаква нова храна на болно и незахранено кърмаче! За разстройство може да се даде и прахче Ентерол, но както ти пишеш, това не е тежко разстройство.

Можеш да дадеш проба от акито за микробиология.
Можеш да посетиш отново друг лекар или алерголог, ако се съмняваш за алергия.
Но за алергия към кърма, и то проявена след 5 месеца, не съм чела. Което не значи, че няма такова животно, но лично на мен ми изглежда малко вероятно.

Розеола

Детска Розеола

Симптоматика на шарките

# 22
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Алергия към кърмата няма,както и другите са казали - може да има алергия към белтъка на кравето мляко,който преминава и в кърмата,но след като си внимавала с храните,значи не е от това.Има един мноооого невероятен вариант да е алергия към консерванти и оцветители в определени храни (например ако пиеш в голямо количество разните оцветени газирани напитки,с които бъка по магазините),но съм убедена,че не го правиш,така че и това отпада.
Най-вероятно ми изглежда и на мен да е розеолата - изобщо съм на 100% съгласна с всичко,което е написала Free Soul  Grinning
Хайде бързо да минава вече,че се намъчихте яко Praynig

# 23
  • Мнения: 5 228
За алергията към кърмата не знам. Обаче този гаден вирус и ние го изкарахме миналата седмица. Нещата се усложниха и при мен, и при бебка, и се наложи да пием антибиотик- Аугментин . На четвъртия ден тя се изрина много силно по ръчичките, раменцата, горната част на гърдте и от страни на коремчето, приличаше на алергичен обрив. Мислехме, че е реакция към антибиотика, и го спряхме. Сега като чета обаче може и да си "върви" към болестта този обрив. Все още бебка има разстройство, но не е силно. Явно е същото като при вас двете. Давах й Ентерол без особен успех, и запичащи храни, пак без особен успех.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 249
Зъхи, да, такова нещо като алергия към кърма няма – има лактозна непоносимост/недостатъчност и алергия към чужди белтъци ( на кравето мляко и др.) За лактозната непоносимост– има първична, вторична и възрастова. Първата се проявява веднага след раждането и е генетически обусловена , а вторична е временна и може да се появи на всяка възраст след разтройство и изобщо всичко, което нарушава естесвената чревна повърхност. Нарушена е нормалната чревна флора и са нужни понякога до няколко седмици, за да се възстанови. Съответно и е нормално и изпражненията да са с ненормална консистенция и мирис няколко седмици след болестта. Заедно с това се нарушава и пропускливостта на червата и съотвено в някаква степен и вероятността от алергии. Та затова в никакъв, ама в никакъв случай не захранвай сега! Колкото до обрива – при положение, че въпросната пропускливост е нарушена, е възможно да е от нещо, което ти си яла или от парацетамола (просто преди чревната бариера е била добра). Така че на твоя място бих продължила само да кърмя  често ( така че да не се натрупва много предно, богато на лактоза мляко)  + бих давала добавки, подобряващи чревната флора като ацидофилус и бифидус (аквасорс имат такива, а ентерол давала ли си?). Ако температурата продължава повече от седмица, бих направила и микробиология.

# 25
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Благодаря ви много, момичета! В това, което прочетох от Free Soul и Iva_D виждам много голям смисъл и логика, донякъде се успокоих... Утре ще я заведа и за едни изследвания на кръв и урина, дано нещо се изясни, или пък да й мине изведнъж!  Praynig 

# 26
  • Мнения: 2 655
Зъхи,
първо едно голямо БРАВО!
Ти си успяла с КЪРМЕНЕТО, а аз чак сега научих от тук за това.
Радвам се за теб! Сега когато съм тук знам, че войната с кърменето е на много нива и най-вече безкрайна борба с лекарите....
Но по темата ....
какво прави този обрив тук?! И защо не отшумява вече 6 дни?! 

Обривите най-вероятно са от претопляне. АЛИСИА, също имаше тези дни. Въпреки всичките ми опити да я къпя по 5-7 пъти на ден и т.н. обринахме се. А и с другите бебета, които са около нас е същото. Направи отвара от тетра и я поливай с последната вода. Ще отшумят за няколко дни. По бабешки, но ... помага.
Поздрави и КЪСМЕТ. Остават още няколко седмици до великият миг на първите истински хапки.
Нали е страхотно да кърмиш? Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 2 655
И още, ако си чела преди да се върнем тук АЛИ се разболя жестоко.
Вдигна много висока температура, а след това се и обрина. Температурата спадна за 3 дни, но обривът остана за още 4-6 след това. Преди да се качим на самолета я прегледа доктор Абасси. Обясни, че е нормална реакция след високата температура и ще мине за няколко дни.
Е върнахме я на бабите тук пъпчива до ушите, но после бързо се възстанови.
АЛЕРГИЯ против кърмата НЯМА. Напротив ТЯ-КЪРМАТА е най-силното лекарство против алергиите!

# 28
  • Мнения: 79
   Здравейте и от нас!И моята Елица е със странен обрив по цялата главичка ,вратлето и лицето.Пъпките приличат много на тези от претопляне,но са съпроводени с ужасен сърбеж.Температура и разтройство няма,но за съжаление розовата вода и антиалергичният сироп,който пие не й помагат - напротив пъпките се увеличават.Не разбирам какво може да е причинило тази алергия като не съм й давала скоро жълтък,нови храни,не съм сменяла праха за пране,нито сапуна,с който я къпем.Лекарката каза,че много вероятно е да е алергична към нещо ,което аз съм яла,защото активно я кърмя.От три дни си блъскам главата какво може да е то.Съмнявам се в едни праскови и едно прясно мляко,с което си правих овесените ядки,но не съм сигурна.Вече ме е страх да ям каквото и да било като си мисля,че може това да е причината.
     Иначе по коремчето и гърба няма нито една пъпка,но тази сутрин избиха около десетина по ръчичките.Милата по цяла нощ зверски се чеше и плаче и въобще не може да спи.Утре пак ще я водя при лекарката,защото явно този сироп не й помага.
      Някой имал ли е от вас такъв случай на алергия с обрив само по главичката,съпроводен с такъв адски сърбеж?Дали не е нещо друго?

# 29
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Овесените ядки са силен алерген.

Общи условия

Активация на акаунт