Има ли такова животно като алергия към кърмата?! МАЙ ИМА! :(

  • 2 753
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 980
Оф, Зъхи, аз мислех, че е ясно, че сте с шарка, а то?! Още не знаете  Cry
Аз като се разболях от шарка бях супер нервна, а и тези сърбящи пъпки...Free Soul е описала всичко, но щом от Пирогов казват, че е алергия.
На мен ми се струва станно да съвпада така с проблемите с тези дъждове. При нас вчера спряха водата, пуснаха я чак вечерта, но все пак изкъпахме Габи с минерална. От дъждовете водата в канализаията е със неясен състав, не пий от нея, не я къпете. Взимай изворна девин за всичко, което готвите. Явно Ема наистина е свръх чувствителна. Да не се мажете с нещо против слънце. Сигурно не, в тия дъждове. Нещо против комари?
Не спирай да кърмиш, но не е ли по-добре да даваш от по-старата замразена кърма ден-два, ако си яла нещо.  И да се цедиш. Какво мислите Бу, Хедра?

# 46
  • Мнения: 636
Хляб, задушено месо, салата от домати и краставици, едни сладки, бира... Днес ядох тиквички и съвсем малко сирене, пих една чаша сок...
Аз няма да се изказвам като лекар, защото не съм такава, но ще ти кажа какво аз НЕ ям, в резултат на което положението при моята бебка се нормализира, макар и не напълно. От споменатот горе не ям домати, защото съдържат хистамини, сладките ако са с маргарин или яйце също, сокът, ако е с консерванти, също, месо ям само свинско  и пернато, защото в говеждото и телешкото има подобни белтъци като в млякото. Освен това не ям яйца, риба, мед, шоколад, мъхести плодове - праскови, кайсии, горски плодове и внимателно чета съдържанието на всеки продукт и гледам да е с колкото може по-малко химии. Освен това избягвам лайката във всички козметични продукти и лактогонни чайове.
При нас алергията се поряви в края на първия месец, и аз бях учудена и си мислех защо, ако има алергия не се е проявила още в началото. Отговорът, който ми дадоха лекарите, е че се получава някакво насищане в организма и чак тогава се проявява алергията.
Добре, а в Пирогов нищо повече ли не ти казаха или направиха? Не знам какво да ти кажа, кураж!

# 47
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Не съм я мазала с нищо против слънце, даже откакто започнаха обривте не съм я мазала с нищо, освен пудра, а днес дори замених и пудрата с най-обикновен талк. Сапуни и шампоани също не съм ползвала за нея, само малко кърма във водата за къпане през последните три вечери. Не съм сменяла праха за пране, нищо... Най-странното е, че досега никога, към нищо не е реагирала с алергичен обрив. Даже точно това си говорихме с мъжът ми, че явно за разлика от брат си изобщо не е алергично дете. А сега това...  Sad Такава жестока алергична реакция (ако изобщо е това де  Rolling Eyes)! Много, много съм изумена и притеснена. Не знам какво да предприема.

# 48
  • Мнения: 639
 Ей хора, никой ли не се сети за алергия /предозиране на парацеитамола ? Аз не кърмя , но бебето ми се тръшна с разтройство и температура (беше на шест месеца, сега е на осем) , почнахме лечебните хумани, но Петя се изрина жестоко за часове, обрива започна от косата, през челото лицето, по вратлето и за два часа вече цялата беше на едни ситни червени пъпчици, детето беше ужасно неспокойно и изнервено, плачеше неистово, триеше си лицето и очите - явно я сърбеше и дори не можеше де спи нормално - оказа се непоносимост към парацетамол, отключена вероятно от това, че съм прекалила - предозирала съм го. Изписаха ни капки фенистил, препоръчаха повече течности - давах чай, често къпане без сапун или шампоан, само с чиста вода за да се облекчава сърбежа, никакво мазане на тялото докато не се изчисти обрива. За два-три дни детето ми се оправи, вече не ползвам парацетамол под никаква форма- в свещичките също не бива да има. При нужда съм се запасила с нурофен.

# 49
  • Мнения: 980
Идва ми на акъл да питаш в градината на сина си дали има болни от шарка?
Освен това ми се струва, че водата в канализацията не е пречистена. Както при нас. Или пък за да я пречистят са й сложили повече хлор...
Успокой се, и да не папка много Емата има запаси  Wink Остава, обаче, по-дългосрочно отворен този въпрос: От какво е? Ти все пак не спирай да ядеш, че каквато си слабичка...Плодове (измити с мин. вода) ориз, картофи, зеленчуци без нитрати. Да не би месото да е било нещо не уред? Оф, стрелям в тъмното...
Габи се беше обринала от топлото, ниско на кръста дори имаше множество пъпки, но и Емата се е обривала, ти ги познаваш тези обриви.

# 50
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Зъхи спри пудрите, мила. А как я лекуваш? Прочети внимателно листовката на Фенистила. Виж дали не се засилват обривите- в Зиртека пише точно това като странична реакция. Снимай пъпките все пак.

# 51
  • Мнения: 1 722
Зъхи, пуснах търсачката в Гугъла, обаче никъде нито дума за алергия към кърме, даже точно обратното. Но намерих някои други неща:
http://gastroenterology.freehomepage.com/
http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80800018.htm
http://www.mileva-allerg.com/

# 52
  • Мнения: 980
Да, съгласна съм за пудрите. Действат зле и ако попаднат в белите дробове на бебето. Не знам, обаче, какви са реакциите.

# 53
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ох, шашнах ви вече и вас! Не, не съм предозирала фенистила, но като го дам обривите избледняват. Неспокойствието й обаче продължава. Парацетамол не съм й давала от два дни, а обривите се влошават непрекъснато, днес с часове...
Синът ми в момента не ходи на градина, във ваканция са, а и на него нищо му няма.

# 54
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Зъхи какви са пъпчиците- дребни, едри на гъсто или просто зачервена кожичката.

# 55
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Има и големи червени пъпки по главата (те не изчезват от фенистила), по-ситни червени като петънца (нагъсто една до друга) - по лицето и по главата, а по тялото са много ситни и белезникави.
Плаче непрекъснато. Сега започна и разстройството отново...
Знам, че ще ме порицаете, ама не разсъждавайте глобално за кърменето, а за специфичния ни случай - дали не е по-добре за ден-два да мине на някакво хипоалергенно мляко или направо хидролизат от рода на Фризопепа?! Отчаяна съм, хора, разберете.   

# 56
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
А някакви изследвания немогат ли да се направят? Естествено, че от всяко правило има изключение и трябва да се разглежда конкретния случай, но само с описване на симптоми май няма да стане!

# 57
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Зъхи,миличка,направо ме боли сърцето,като си представя как се мъчите и ти,и Емата.Обаче друг съвет освен продължавай да кърмиш не може да се даде във вашата ситуация.Имай предвид,че ако е нещо в кърмата ти,ще мине поне около седмица приспазване на строга диета от теб,докато нещата се успокоят.Ако толкова си се притеснила,започни да даваш от замразената кърма за ден-два (макар че личното ми мнение е,че е излишно) - в нея не би трябвало да има нищо от провокатора на алергията,ако изобщо се съдържа в храната ти и ако се е появил през последните няколко дни.
Но не прави грешката в момент със свирепа реакция да даваш каквото и да е ново - казвам ти го от опит.Камен получи алергията към млякото не драстично,а с постоянно усилващи се симптоми,затова първо минахме на хипоалергенно мляко и като се влоши драстично,докторката каза да минем на соево.Не ща да те плаша каква беше реакцията - ужасна,симптомите се влошиха рязко и в пъти и минаха дни,докато ги овладеем!Съответно оттам се задържа и реакция към соевото мляко,та трябваше страшни безмлечни диети,защото в това състояние и към Фризопепа щеше да реагира по същия начин.Просто в момента всяко нещо дразни неописуемо червата и ще предизвика ужасна реакция.
Затова не става въпрос за кърменето по принцип,а за това какво е разумно в тази ситуация - а включването на нова храна,при това потенциално опасна,просто не е разумно!
Много  Praynig да ви минава по-бързо,каквото и да е!Защо не пробваш и драстичния вариант - да спреш абсолютно всичко,включително лекарствата...

# 58
  • Мнения: 980
Аз мисля, че можеш да минеш на някое хипоалергенно мляко, но защо? Мислиш, че е от кърмата, ПО ПРИНЦИП? Аз не мога да повярвам. Да я усвоява така пълноценно и в един момент - алергия от нея? Shocked Нещо от твоята храна или от водата е според мен. Много ли се влошават нещата? Ако искаш дай й довечера хипоалергенно мляко, да видиш как ще е на сутринта? Но според мен трябва да продължиш да я кърмиш. Това е нещо временно. Ти си наплашена от алергиите, но може и да е вирус? Какъв специалист я видя в Пирогов?

# 59
  • Мнения: 980
Снимай и пусни тез снимки, може някой да ги "познае". Или си сигурна, че е алергия? Лекар - истински специалист трябва да я види. Наистина много съжалявам, че минавате през всичко това. Не знам дали помагаме, но сме с теб, бързо се оправяйте. Praynig

Общи условия

Активация на акаунт