За 8ми март подарък по-прекрасен няма от това да каже Юнчо "мама"!

  • 11 893
  • 290
  •   1
Отговори
# 240
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
offioly, radosttz ако знаете, колко добре ми дойде, да разбера, че има и други като мен. И мен ме гледат като извьнземно в магазините като кажа не ми давайте торбичка или направо си извадя нещата и им я оставя.  Crazy Дори и в "нашия" магазин(имам предвит този до блока, не че е мой  Mr. Green) хем ме познават и знаят какво ми е отношението кам пликчетата, пак все гледат да ми пробутат някое.  ooooh! А и сега с количките е толкова по-лесно направо да си прибереш нещата в тях.  Peace

# 241
  • Miami
  • Мнения: 413
Добро утро  Simple Smile

И аз споделям мнението за найлоновите чантички. Трябва да забранят да ги произвеждат  Naughty  Аз найлонови пликчета вземам само, за да слагам боклука си вътре. Вие в какво слагате отпадъците от домакинството? И много мразя като видя някой да си хвърля боклуците по улицата, а само на два метра има кош за отпадъци. А за фасовете да не говорим. Имам един комшия на първия етаж и непрекъснато хвърля фасовете си отпред в градинката  #Cussing out Ще се разправям с него вече.

И Жорко вчера си удари челото на един ръб, стана му синя черта и се зачерви мястото. Сега има съвсем малко синичко там. Офи, дано няма нищо счупено  Hug

Bunnie , много е красива Роси и какви сладки опашки има  Heart Eyes

Не помня дали ви казах, но вчера малко  подстригах Жорко  Simple Smile Сега заприлича на по-голямо момченце, с една прилежна прическа  Grinning Кичурчетата ги запазих.

Хубав ден  Hug

# 242
  • Мнения: 51
Добро утро!

За кухнята явно в отделните градове е разли4на системата.

За найлоновите торби4ки и аз съм с вас и аз събирам боклука в тях, 4е ми е по лесно. Миналият уикенд ходихме на гости на родителите на мъж ми, и по пътя имаше толкова много, направо грозна картина, а вместо тях може да има на поляните цветя, нали? Уж скоро щяха да въвеждат хартиените пликове, но пак сигурно 10-тина години ще ги 4акаме....

Искам да споделя нещо ужасно, което преживях онзи ден- спец.за тези, които кърмят- като се събудих напипах едно голямо твърдо пар4е в лявата си гърда от вътр.страна Shocked; ве4ерта дадох на малката да заспи по бързо от нея и би трябвало да е полупразна сутринта, ама не-болеше адски и беше твърда; реших по никое време за хранене през деня да кърмя малко за да спадне, без резултат, буцата стоеше, опитах да изцедя, но само 10 гр. успях; накрая звъннах на ли4ната, тя  ми каза 4е са сигурно запушени канали и да направя компреси със гореща вода или душ.Да ама и след душа същата работа , из4аках последното хранене за деня -и ох, облек4ение най накрая.Оба4е преди това през деня ошашках майка ми, сестра ми и мъжа ми....а просто можех да запазя спокойствие...и ми минаха 1000 грозни мисли през главата...Не ми се беше слу4вало преди това, а през деня в един магазин, така ме блъсна една едра леля с лакът то4но там, 4е направо ми се събра погледа, премаля ми....
Ама вси4ко ве4е отмина и хайде стига спам в темата Peace

И ние се ударихме в4ера и все цели ръба на масата, има синьо сега на едната скула, много трябва да ги пазим, ама те са такива бързаци. Винаги държа Мирела и как става номера с това удряне не мога да си обясня, докато се усетя и ве4е реве....преди няколко дни я държах на ръце и така се извъртя, 4е се удари в касата на вратата на ръб, така издрън4а, 4е се 4у 4ак в другата стая....

# 243
  • Мнения: 11
Добро утро и от нас

Напълно ви подкрепям за наелоновите пликчета  Peace

http://pampers.bg/profile/14863 момичета подкрепете и нас  Praynig . Предварително благодаря

На всички паднали и посинени дечица  Hug само да ви кажа като се ударят и веднага намажете с масло или маргарин не посинява  Peace

Лек ден Hug

# 244
  • софия
  • Мнения: 60
здравейте майчета моята бебка е на 8 мес и 17 дни и вече се разхожда с проходилката,а като я остава в креватчето се изправя от седнало положение..сутрин какво ядете освен попара?

# 245
  • Мнения: 510
Е, това с еднократните кутии е ужасно - по-добре бурканчета. Полудявам от тези пластмаси навсякъде, а найлоновите торбички са ми болна тема. Не мога да проумея как може човек да не си мушне една платняна или дори стара найлонова торба в чантата, а да се натовари после с 5 малки, неизползваеми и неразградими торбички. Но много време ще мине докато се променим сигурно. Като знам какви усилия ми коства да убедя собствените си близки, какво да говорим за света  Laughing


Абсолютно споделям! И аз се вбесявам на всички неразградими боклуци около нас #Cussing out И свекърва ми наскоро се жалва " Вече продават торбичките в магазина .." , а аз "Ами по 15 лв да ги направят! Всеки да си носи от тях..Никой не мисли за природата! ", а тя така:  Shocked
Имам чувството, че когато заговоря за околната среда ме мислят за куку Cry За няк'ва вманиачена там в нещо си.. Направо ми е жал за всичко естествено(то май такова не остана.. Cry)

Добро утро  Simple Smile

  Аз найлонови пликчета вземам само, за да слагам боклука си вътре.  И много мразя като видя някой да си хвърля боклуците по улицата, а само на два метра има кош за отпадъци. А за фасовете да не говорим.


Това също! А да не говорим,че така се възмутих,когато Хигиенистката от работата ми(възрастна жена) си изхвърли найлоново пликче от лукчета на една спирка (коша беше на 1/2 метър!) Направо не знам как може да има такива хора! Tired

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 11:16 от Роса

# 246
  • Мнения: 194
Привет  Simple Smile Аз от няколко дни не съм писала, обаче нямах настроение Марти докато беше болничка. Първите 3-4 дни искаше само на ръце да я държа, направо ме побърка и хич не можеше да спи - през половин-един час се будеше заради нослето. Сега е по-добре и тази нощ се е будила само 3 пъти  Laughing Аз тази седмица пак я кърмя и през нощта (нали уж бяхме спрели нощното хранене). Сега ще трябва пак наново всичко отначало, но няма значение, защото така се успокояваше бързо. Много е гадно да ти е болничко детето, само да го гледаш как се мъчи и да не можеш да помогнеш с нищо. Направо ми се късаше сърцето  Cry Днес вече и тя, и аз сме в по-добро настроение  Grinning

Найлонови пликчета аз взимам, защото в тях после си изхвърлям боклука.

За готвенето - аз сама правя пюренцата на Мартина. Готвя обикновено веднъж за два дни. Е, доста често ми се е случвало да забравя манджата и да загори, но да живее Цифа  Mr. Green

Ами сега не си спомням другите теми, които обсъждахте в последно време. Оставям ви и отивам да си гледам сериала. Сега съм се зарибила по Тюдорите  Wink Целувки на всички   bouquet

# 247
  • Мнения: 204
Привет!Подкрепям ви за найлоновите торбички,и никога не хвърлям боклуци по улицата или през прозореца на колата.Моят мъж веднъж като си карал някой хвърлил кутия от цигари от колата си,и тя през люка паднала при него.На светофара моя слязъл и му казал :това е ваше!Тоя си взел кутията и го гледал като натровен Mr. GreenЗа кръщаването всичко е точно така,както писахте.Ние Митко го кръстихме още на Димитровден,като беше на 4 месеца.Голям рев падна.Пюрета правя вкъщи,не ми е проблем,защото той си стои на проходилката с часове.Аз готвя,а той се върти,покрай мен.Много са сладки всички малки муцунки!Това е за сега! Stop

# 248
  • Мнения: 17
Здравейте!
Да се похваля и аз, Поля от вчера се изправя сама в кошарата и  сега само това прави, аз я сложа да седне тя става и като се изправи друса дупето и си пуска ръцете и аз  Shocked, постоянно трябва да съм при нея вече, няма измъкване. Преди я слагах в кошарата и тя си играеше с часове, обаче сега.....
Та за пюрето с ориз- еми стана супер, ориза пак ми стана лепкав, но като прибавих пасирани броколи, грах и моркови с малко повече вода и стана.
Сега събирам багажа и ще я караме у майка, а мама и тате на купон  newsm68 cheers и чак утре ще си я вземем.

# 249
  • Мнения: 155
  Здравейте!

За детската кухня наистина май в различните градове по различен начин процедират. Аз понеже не съм въвела кой знае колко храни и може би заради това се ядосах. Е нищо. Просто ще се информирам подробно как стоят нещата и няма да бързам сега да я записвам.  Тъкмо ще изчакам да се постопли времето, за да ми е по-лесно да ходя. А междувременно ще въведа и други храни и така ще реша въпроса.

Ние снощи пак не можахме да спим. Голям рев, голямо нещо. Горкото, така го съжалявам  Sad . Дано по-бързо да оздравеят всички, дечица, че наистина е много гадно. Аз също си купих помпичката, която се слага на прахосмукачката  Mr. Green /купих я още покрай цялата шумотевица около нея в нашата темичка/. Страшно съм доволна. Така хубаво изчиства нослето на детето!

Кори дай някоя снимка на Жорко с новата прическа!  Wink 

Добре дошли на mi6ence75 и нейната бебка!  Hug

Да ви кажа тук какъв сняг вали, направо не е истина.  ooooh!

Приятни почивни дни момичета!

# 250
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 093
Здравейте!

И тук(Севлиево) сутринта валя сняг, но вече спря.Дано времето се пооправи докато сме си тук, че иначе все вкъщи не ми се седи, а ако е хубаво ще си направим една среща със съфорумките Simple Smile

Добре дошла на новата мама и нейната бебка!

Честито на всички месечинковци!

И аз съм против найлоновите торбички, обаче все забравям да си взема, особено като ходим да пазаруваме в Метро, и вкъщи съм се напълнила с поне 100 пликчета  ooooh!

Станислав все още не се е научил да се изправя сам в леглото си, обаче пък много харесва да седи изправен до прозореца и да гледа навън какво става.

Е толкова от нас засега.Лек ден!

# 251
  • Мнения: 657
О, и аз си ползвам платнена чанта вече от сума ти време. Не взимам (почти) никакви торбички от магазина, само ако е нещо мокро (замразено) или мръсно (картофи например). Wink После естествено отиват за събиране на боклука. Иначе съседи, които изхвърлят през балкона имаме и ние. Tired Фасовете едно на ръка, ама като излезеш и стъпваш в бебешки памперси и какви ли не опаковки и пластмасови шишета, направо вече... #Cussing out Няколко пъти вече правя забележки на един над нас, излиза да пуши на прозореца и не само, че си мята фаса долу в градинката (в която има цветя!), ами изтърсва гадната пепел върху климатика, при което всеки път като отворя да проветрявам стаята, ме удря отвратителна миризма. Sick Направо не мога да си обясня как на някои хора им харесва да живеят заринати в боклуци като свине.. ooooh! Rolling Eyes Close За улицата да не говорим.. Ако ям вафла или кроасан или нещо друго и не видя кош наблизо, винаги прибирам опаковката в джоба и си я нося в къщи. Wink На всяка спирка има билетчета по земята с лопата да ги ринеш, при все че кошчето е на една ръка разстояние. Мисля, че много хора хвърлят без да се замислят и после се оплакват, че града бил много мръсен и винят управляващите, че не почистват. #2gunfire Ами ако не се промени манталитета и мисленето на хората, няма как да има напредък в това отношение.. Crossing Arms

# 252
  • София
  • Мнения: 2 381
Ако ям вафла или кроасан или нещо друго и не видя кош наблизо, винаги прибирам опаковката в джоба и си я нося в къщи. Wink
И аз съм така. Понякога джобовете ми се превръщат в кошчета за боклук, които почват да преливат.  Joy

# 253
  • Мнения: 194
Ако ям вафла или кроасан или нещо друго и не видя кош наблизо, винаги прибирам опаковката в джоба и си я нося в къщи. Wink
И аз съм така. Понякога джобовете ми се превръщат в кошчета за боклук, които почват да преливат.  Joy

 hahaha hahaha hahaha И с моите джобове е същата работа - пълни са с какво ли не  Joy

# 254
  • Мнения: 32
n.ko готина история! Аз от едно интервю с Милен Цветков четох подобна история - някакъв в кола преди наговата на светофара си отворил вратата и си изсипал пепелника. Милен слязъл и събрал фасовете в нещо и на следващият светофар му почукал на стъклото, онзи щастлив кой го вика отворил прозореца а Цветков му изсипал боклука в колата, че нали си е негов !!! hahaha
За кръщаването, ние го кръстихме Христо на именният му ден - на Коледа, и той беше супер спокоен. Въобще не рева, даже се заиграваше с попа и издаваше доволни звуци. Иначе освен написаното по темата, си спомням че трябваше да носим и олио и вино за църквата.
Мисля, че Бюти беше писала вчера за температурата в стаята, че била 24 и нагоре. Не е ли малко висока? newsm78 Peace Нашето педи още на първото посещение на новороденото ни каза, че идеалната темп. за бебоците е м/у 19 и 22 градуса, а влажността не по ниска от 40-45 ! Вие какво мислите?

Общи условия

Активация на акаунт