За 8ми март подарък по-прекрасен няма от това да каже Юнчо "мама"!

  • 11 898
  • 290
  •   1
Отговори
# 255
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Вкъщи в София навсякъде е между 23 и 26 градуса, а влажността на въздуха е около 55 %. В Севлиево през деня температурата в стаите е около 24 градуса, а нощем спим на 20.

# 256
  • Мнения: 17
Ей, ама много е скучно без детето в къщи, ужас празно едно такова....
В нас е около 22-23 градуса, а през нощта е 19-20 градуса.
Аз най-редовно си нося по джобовете, хартийки и опаковчици, а в чантата ми е ужас.

# 257
  • Мнения: 13
ПРИВЕТ,МАМЧЕТА!

Да ви се оплача Tired.От седмица Норка е с хрема,която ни докара и страховита кашлица,а от днес е и на антибиотик.Много се мъчи горкичката и склоних на АБ.
За месец е натдала 100гр и вече е 8,800.
Дневното отбиване вече върви успешно и започна да си хапва и пюрета,каши и др подобни.Ама първите дни беше...... Rolling Eyes

 JoyМоите джобове също са кошче за отпадъци.След разходка се прибирам с 200-300гр по-тежка,но не ми пречи.Радвам се,че и вие си правите труда да пазите чистота.Де да бяха повечето хора така,ама на някой им е мн трудно да го осъзнаят,а още по-трудно да го приложат #2gunfire

# 258
  • Мнения: 194
Сетих се какво исках да казвам Simple Smile Марти миналия месец почти не е качила - 150 грама някъде, но я мерихме с памперс. По картон още е 8 кг. На см също не е мърдала. Уж си хапва добре, пък не е качила. Сигурно защото през деня не се спира и хаби калории  Joy

Момичета, малката тъкмо започна да се оправя и днес мен нещо ме наболява гърлото и започвам на подсмърчам  Tired Кажете какво мога да пия, при положение, че кърмя? Знам, че парацетамола е безвреден, обаче нали нямам температура, та се чудя дали да го взимам. Аз от както съм забременяла, не съм боледувала нито веднъж и хич не съм в час с тези работи... Тези тип фервекс, колдрекс, тайол хот и т.н. стават ли? А за гърло какво мога да смуча? Витамин С разтворим мога ли да пия? За сега май само на лимони с мед ще го карам...

П.С. Температурата в стаята под 21 градуса рядко пада, защото на мен ми е студено иначе и си пускам калорифер  Crazy

# 259
  • Мнения: 233
Бюти а бебо как изкара варицелата?
Мисля, че Бюти беше писала вчера за температурата в стаята, че била 24 и нагоре. Не е ли малко висока? newsm78 Peace
michala, бъркаш ме с някой друг, мила! Wink Нито варицела е карала мойта кокона, нито пък темепературата у нас е толкова висока.  Laughing
За статистиката - вкъщи не пускаме отопление, изолацията е много добра и апартаментът е топъл, средно м/у 21-22 градуса е навсякъде, като всеки ден прозорците ни са отворени.  Mr. Green

Много станаха май болните дечица...  Confused Да оздравяват всички бързо!  Hug

Швейцария е доста напред в борбата с боклука, за което много се радвам! Разделяме боклуците - картони, стъкло, хартия, алуминий и пластмасови бутилки. Всичко останало заминава в общия боклук, за който се плаща на вместимост и е доста скъпо. Т.е. всеки има амбицията да прави възможно по-малко боклук и да го комресира възможно най-много. Слагаме го в специални торби, които предварително купуваме. На 2 седмици пълним 1-2 торби, като там слагаме и памперсите. Моят мъж е голям спец по компресирането.  hahaha Но, целта оправдава средствата.  Mr. Green

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 19:33 от Бюти

# 260
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
здравейте момичета Wink
аз да ви се оплача от моето диваче.Докато беше кротко и послушно,сега е ужас.Не иска да седи в паяка повече от 5мин.това е времето през което изхвърля всички играчки наоколо.Като го сложа на спалнята да седне и да си играе,той се хвърля всичко, хвърля се по корем и започва да се върти по спалнята,повдига се на главата си и крачетата си.А като дойде време за сън,голяма мъка,на него му се спи много,но не заспива защото се върти.... Whistlingне мога да си почина изобщо.

# 261
  • Мнения: 10
tanita_83  за гърлото можеш да смучиш Islamint и Islamus, в носа само Коларгол 2%. Друго не съм пила и незнам дали може, но за тези съм 100% сигурна защото аз се бях разболяла докато кърмех и съм ги пила Peace

... вече не съм geneva2008 а съм Пухкавелка bowuu.... Mr. Green... и аз да съм в крак с модата тук Crossing Arms да си сменя името

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 21:17 от Пухкавелка

# 262
  • Мнения: 256
Аз бях така преди няколко вечери и пих осцилококцинум. Но не съм чела листовката. Щом малкия го пие като има нуда, значи и аз мога, май?  newsm78

# 263
  • Мнения: 51
Танита пръскай със спрей за хремата, а за гърло мисля 4е Стрепсилс, Ефизол, и има някави билкови или хомеопати4ни бях взимала, защото при мен болно гърло е целогодишно без зна4ение от сезона, винаги съм заредена с Голиа Екстра; витамин C също съм взимала.  Децата само да видя 4е нещо подсмър4ат и веднага ги преси4ам с витамин C.   Скорошно оздравяване, 4е се задават топли дни. Heart Eyes
То сега е болно време и аз съм с хрема , ама при мен може и да е от климатиците в къщи...дано не се влоши!
На 22-ри сме на консултация и ще измерим и претеглим Мирела, 4е последно ходихме преди 2 месеца, мисля за последната ваксина.Дано сме наддали добре, за дължината горе долу си я меря в къщи и е ок.
Много сладък нов ник Генева, ще го запомня Wink

# 264
  • Мнения: 10
miona чак сега забелязах че си от Бургас ooooh! Тъкмо сега лятото ще има с кой да кръжа из морската градина лятото като идваме... и плажче можееее.... с прекрасните дечица да направим.....ех....  grinning039 sun blahblah.

# 265
  • Мнения: 657
Танита, за гърлото може и по стара бабина рецепта - изцеден лимон с лъжичка мед, затопляш и пиеш на бавни глътки. Peace Оправяй се бързо!

Много силно гушвам и всички болни бебчета! Бързо да оздравяват и да зачервят бузките пак! Heart Eyes Hug

# 266
  • Мнения: 92
tanita_83 аз докато бях бременна ми позволиха да пръскам Тантум Верде, предполагам, че и при кърмене също е позволено... Hug

да сега прочетох: При употреба по предназначение е възможно използването на това лекарство при бременност и кърмене.  Peace

и аз да съм в крак с модата от днес съм *RedFox* 

# 267
  • Мнения: 204


Момичета, малката тъкмо започна да се оправя и днес мен нещо ме наболява гърлото и започвам на подсмърчам  Tired Кажете какво мога да пия, при положение, че кърмя? Знам, че парацетамола е безвреден, обаче нали нямам температура, та се чудя дали да го взимам. Аз от както съм забременяла, не съм боледувала нито веднъж и хич не съм в час с тези работи... Тези тип фервекс, колдрекс, тайол хот и т.н. стават ли? А за гърло какво мога да смуча? Витамин С разтворим мога ли да пия? За сега май само на лимони с мед ще го карам...


Аз скоро бях понастинала и в аптеката ми дадоха осцилококцинум и хомеожен.И двете са хомеопатични и стават за кърмачки.Доволна съм,за един ден се оправих.А иначе от разтворимите аптекарят ми каза,че само ефералган е подходящ.

# 268
  • Мнения: 3
Момичета, направо ми напълнихте душата - има надежда значи, щом всички мами в темата имат отрицателно отношение към торбичките и повечето полагат някакви усилия, значи може и да се оправим в някакво по-близко бъдеще.

танита за разболяването и аз горещо препоръчвам осцилококсинума - взимам го откакто съм бременна, дори и профилактично през грипния сезон. като усетиш симптоми и взимаш на по 6 часа. веднага те пресича.

бързо оздравяване на болничките пиленца.

лека нощ

# 269
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас  :hug

Вики също е болна засега е само на сироп дано не се усложнят нещата преди малко една приятелка ми се обади да ми каже че децата и са най- вероятно със шарка но доктора в спешното не бил сигурен  Shocked как може да не знаят при положение че голямото е цялото изринато . Та сега се притеснявам да не е лепнала и Вики защото онзи ден им бяхме на гости  Sad.
При нас пак е ветровито и днес няма да има разходка  Close.

За лекарствата аз съм много доволна от Тантум Верде /спрей/ , Хомеожен9 и Осцилококцинум /стават за бременни и кърмачки/. Аз ги пих когато бях бременна с Диди  Peace

Бързо оздравяване на всички болни  Praynig

Лек ден от мен  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт