Кой получава 350 лв. (на месец не на ден!)

  • 16 012
  • 367
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 54
На село сигурно и за зеленчуци и плодове не се давата пари.

  Не е точно така, защото за производството на зеленчуци се купува разсад, защитни препарати, ток и вода за поливане и ако се случи неплодородна година се оказва, че трудът е бил само за удоволствие и пак отиваш на пазара да си купиш зеленчуци. Но като се насади от всичко ако доматите не станат от лука щи има в изобилие, ще има да речем картофи, боб, магданоз и така липсата на едното се компенсира с другото. А и не се правят разходи по перо разходки и забавления, докато се занимаваш с тази дейност. Wink

# 331
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ако се питате кой получава под 350 лв., вижте:

http://jobs.bg/f657558

Като имате предвид, че обявените заплати по обявите са доста надути, правете си сметка за реалната в случая.
Ако искаш.

В Пловдив масовата заплата за продавачки е 300 лева.
във Варна започват от 600 Shocked

Монда, да ти кажа не е баш така.

Имам позната, която до скоро беше продавачка в едно магазинче за дрехи в безистен зад Катедралата във Варна и взимаше 400 лева.  Tired

# 332
  • Мнения: 332
Майка ми получава не 350лв., а 250лв. за 12-14 часов работен ден права Sick...това е положението в малките градове Tired. И се моли да я има и тази работа, защото е на 55 години и никъде не я искат ooooh!. Разбира се, шефката и много добре знае това.
Искрено и съчувствам на жената, защо не се е обадила до сега в Инспекцията по труда. Едва ли по договор е назначана за такова раб. време и на тия нищожни пари.  Confused

# 333
  • Мнения: 6 029
И като се оплаче в инспекцията по труда и кво? Ще остане и без 250те лева на месец.

# 334
  • София
  • Мнения: 932
Майка ми получава не 350лв., а 250лв. за 12-14 часов работен ден права Sick...това е положението в малките градове Tired. И се моли да я има и тази работа, защото е на 55 години и никъде не я искат ooooh!. Разбира се, шефката и много добре знае това.
Искрено и съчувствам на жената, защо не се е обадила до сега в Инспекцията по труда. Едва ли по договор е назначана за такова раб. време и на тия нищожни пари.  Confused

Защото , ако се оплаче , няма и тези да има. Майка ми както вече казах , работи за същите пари движи се около 250-300-370 лв. за по 10 часа средно труд на крака. На заработка е както се казва , ама като ти плащат стотинки за дадено нещо , няма как да изкараш повече , има и друго, че там където тя работи, има много пенсионери, които работят без трудов договор и така си изкарват допълнително и въобще не им пука колко стотинки има дават на бройка. Работодателя вижда това и си печели човека, ако някой се възпротиви изхвърча то е ясно. И то нека изхвърчи , ама като няма друга работа.
Предприятието, в което майка ми работеше 22 години, ако не и повече , го затвориха преди година , защо..., защото отишъл един немец и искал да го купи и да инвестира в него , но искал пълни права върху акциите, т.е. той да управлява. Хората които го държат в момента не им е изгодно така , въпреки че предприятието беше пред фалит, заради старо оборудване и т.н. ,предложили му половината акции и човека се отказал и си заминал. И накрая обявиха фалит , разпродадоха си всичко , те пак си се нагушкаха с пари а близо 500 човека останаха без работа.
Това е положението в нашата държава в момента за  огромно съжаление на всички нас или поне на повечето от нас.
 Едно от разковничетата, за по добри заплати в по-малките населени места ( 3 - 4 хил. души, до 10), за да не станат скоро от малко населени в напълно безлюдни е именно инвестиции и отваряне на нови работни места.
Но работа няма , инвестиции няма и накрая кучетата си лаят , кервана си върви , всеки се спасява, кой как може .


И като се оплаче в инспекцията по труда и кво? Ще остане и без 250те лева на месец.

Сега видях , че Julie  го е написала преди мен  Peace

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 15:45 от nellyani

# 335
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако се питате кой получава под 350 лв., вижте:

http://jobs.bg/f657558

Като имате предвид, че обявените заплати по обявите са доста надути, правете си сметка за реалната в случая.
Ако искаш.

В Пловдив масовата заплата за продавачки е 300 лева.
във Варна започват от 600 Shocked
ShockedКъде туй.Получавам 450 лв.,а правя оборот по 2-3 000лв. на ден.
Познай дали не си говоря сама в края на деня Crazy

# 336
  • Мнения: 3 268
А процент от оборота не вземаш ли?

# 337
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ако вземах дали щях да го правя на въпрос.Като се вдигне работата получавам 450лв без да се увеличава на горе.Но като падне работата се започва 400-350.

# 338
  • Мнения: 936
В държавните училища не са ли над 350лв заплатите? Покрай делегираните бюджети май остават парички и всяко у-ще решава какво увеличение да даде.

# 339
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В държавните училища не са ли над 350лв заплатите? Покрай делегираните бюджети май остават парички и всяко у-ще решава какво увеличение да даде.
Там е работата, че не остават.
450лв. е увеличената заплата, но това е бруто. Нетото идва под 400лв.
А и не всеки директор има желание да дава. Скоро научих, че бившата ми директорка е върнала доста пари на държавата, защото не е могла да ги усвои, за нея няма, но и за нас няма.

# 340
  • Мнения: 4 003
Здравейте. Гледам тук, че си говорите покрай другото и конкретно за заплатите на продавачките. Някои от вас цитират някакви 400 лв, други 600. Искам само да вметна тук нещо. Тя заплатата на една продавачка може и 400 да е чисто, но погледнато колко часа на ден работи (защото според мен, за да взема 400 трябва да работи по 10 часа. Разбира се пак зависи от града де. Аз имам наблюдения върху Пловдив). Та не само колко часа на ден, а и колко дни в седмицата. Защото в сферата на търговията обикновено са с един почивен ден. Тогава какво излиза? Като разделиш заплатата на броя работни дни, на часовете излиза, че тия 400 лева и да се вземат някъде, то то е срещу доста повече рабтни часове отколкото един служител в офис например.
А иначе къде също вземат по 350? В Кауфланд например. Имам приятелка, която работи като касиерка там. Смените им са или по 6 или по 8 часа. Но май най-често са по 6. И чистата и заплата е 330 лева.
И да ви кажа има истина в думите на тези, които говорят за Пловдив. Но моето наблюдение е, че продавачките в града ако някъде вземат повече от 350 то е срещу нечовешки много бачкане и стоене прав. Просто заплатите в Пловдив за неквалифициран труд са много ниски. Не ги сравнявайте с подобните във Варна или София. Пловдив е много зле в това отношение. Права е nana77.

# 341
  • София
  • Мнения: 12 569
Току що братовчед ми ми каза, че жена му, която от 3 седмици търси работа в Пловдив са я наели като продавачка срещу следната заплата: 255 лева месечно! плюс 0,5 процента от оборота! Това за петдневна работна седмица от 10 до 20 часа. Просто нямам думи.

# 342
  • Мнения: 2 803
В държавните училища не са ли над 350лв заплатите? Покрай делегираните бюджети май остават парички и всяко у-ще решава какво увеличение да даде.

Не, и ако работех сега като учителка в ДГ, щях да вземам бруто горе-долу толкова. Срамота е.

# 343
  • Мнения: 4 003
Току що братовчед ми ми каза, че жена му, която от 3 седмици търси работа в Пловдив са я наели като продавачка срещу следната заплата: 255 лева месечно! плюс 0,5 процента от оборота! Това за петдневна работна седмица от 10 до 20 часа. Просто нямам думи.

Напълно ти вярвам. Аз почти 10 години работех като продавачка в различни магазини за дрехи. При това обикновено на по-скъпи. Заплатите са такива. И ако някъде има момичета, кото работят като продавачки в Пловдив и то в магазини за дрехи и се хвалят, че вземат по 500-600 лева най-добре е да ги попитате имат ли договори и колко часа работят. Аз нистина вече не съм в тази сфера, но се съмнявам чак толкова да са се променили нещата откакто не съм. Така ли е и в София? Чувала съм, че най-малко заради двойните разходи за транспорт няма такива цифри. Но...нямам набюдения за това.
Изобщо тези, които казват, че такава заплата от 300-350 лева вече не съществува, мисля, че имат предвид специалистите в дадена област. Но неквалифицирания труд си е така. 

# 344
  • Мнения: 3 268
Току що братовчед ми ми каза, че жена му, която от 3 седмици търси работа в Пловдив са я наели като продавачка срещу следната заплата: 255 лева месечно! плюс 0,5 процента от оборота! Това за петдневна работна седмица от 10 до 20 часа. Просто нямам думи.
Зависи какъв е оборота.Моя позната е продавачка в бутик и заплатата й е 250 лв,но взема 1% от оборота.Взема 1200 лв на месец.

Общи условия

Активация на акаунт