Мила моя мамо, колко те обичам само!

  • 20 778
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 923
И на Коки сега му пробиват кучешките зъби и почти постоянно поддържа някаква хрема, някога по силна, друг път съвсем слаба. Смених 5 вида капки без ефект и сега впръсквам само стеримар и чакам да пробият зъбите.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 711
Здравейте, нещо тези дни все не ми остава време за форума 
Ние сме добре, преди да заминем за Сандански мисля да сложим Пентаксима, разбира се ако успея да намеря, че нещо нямали да имат внос до края на месеца.
Вики, дано да ги убиете най-накрая тези гадинки и да нямате повече проблеми   Praynig
АнМари и вашта кака да се оправя бързо  Hug
Семирамида, как сте вие? Оздравяхте ли  Hug

Като говорите за хрема и зъби аз не вярвах, че може да се получи хрема заради зъбоникнене и все още не вярвам, мисля си че е свързано с намаления имунитет, а не се причинява директно от зъбите. Миналата седмица нали док каза да спрем на Лора Зиртека и на следващия ден започна лека хреме, по-скоро я сърбеше носа и когато спи преглъща все едно има секрети. 1 ден след това долните й кътници така се бяха надули, даже единия седеше все едно е порастнал половината зъб, а кожата не е пробита. Много я болеше. На другия ден проби и сега са се показали почти целите. Мисълта ми е, че след като избиха зъбите и като че ли нослето й се успокои, много рядко се оплаква, че я сърби и през нощта нямаме проблем. Не знам дали е от рязкото спиране на Зиртека или от зъбите, защото и двете съвпаднаха, но пък ако е било заради Зиртека защо сега ще е добре вече  newsm78
Алекси, дано да не ви тормозят много тези кучешки зъби, щом сте стигнали до тях още малко ви остава  Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 39 779
Хелче, утре ще ходя до ДКЦ-то. Ще питам в аптеката, от която купувах пентаксим дали имат в момента. Като се прибера ще пиша.

Намерих телефона на аптеката
Цитат
АПТЕКА СЪНИ-ФАРМ
София, НАДЕЖДА 3, БЛ. 322 Г
8960735/8973346

Или ще помоля аптекарят от нашият вход да поръча. Стига да намери.

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 03:24 от AnMary

# 18
  • София
  • Мнения: 39 779
Добро утро от снежна София. Вчера беше пролет, но днес Баба Марта показа кой командва парада. Изобщо не ми е ясно как ще излизам следобяд. Явно няма да е с количка.

# 19
  • София,
  • Мнения: 4 267
Добро утро  Hug
Днес наистина времето е просто ужасно, баба Марта яко се е разсърдила. Ан МАри и аз се чудя как ще излизаме в това време за кухнята  newsm78, ама мисля с количката да се замъкна, щото иначе има опасност да ни издуха вятъра и да ни навали. Sick

ХЕлче хубаво си решила за Пентаксима. НО кога ще го слагате предполагам тези дни, да има време все пак  до тръгването. Аз също се замислям дали да не го сложим, но се питам може ли да сложим първо Пентаксима, а тази за шарките да я отложим и да я сложим след него или нестава, дали има някакво значение. newsm78
МЕн ме посъветваха да сложим на Вероника Превенар - задължително, заради пневмониите и на мен ми се ще да се задържи повечко време здрава, за да може да я сложим - те са два приема през един месец. Ама ми се щеше да се консултирам и с др. Куфарджиева затова, но трябва да запазя час и да отидем при нея, дали мога да я питам по телефона, и после да отидем при нея да ни я сложат.  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 39 779
Джони писа денят "дъждовен", респективно снежен. Той ще излиза следобяд. Ние с Алекс ще стоим на топло.

# 21
  • Мнения: 923
И при нас вали и дъжд и сняг едновременно. Ще трябва пак цял ден да сме си вкъщи, а мен ме боли глава ужасно.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 965
Привет! Вчера повече от половината ден обикалях да търся лекарите, които ни препоръчаха. Казаха ми, че уролога бил в неплатена отпуска и поне половин година няма да е на работа. Да ама нали има интернет - изнамерих къде му е частния прием - надявам се утре да отидем. При нас по-сериозния проблем е аномалията на чурката - има втора "цепка" и не е ясно къде точно е пикочния канал. Това съответно предразполага към чести уроинфекции. Ама като ходихме преди 6 месеца на уролог ни казаха, че не е нужно да правим нищо (било козметичен дефект), а и никъде не го описа като особеност, съответно не могат да ни направят изследвания с катетаризация без да е уточнено това.
Както и да е - гледам да не се ядосвам. Важното е, че задвижвам нещата. Ето - вчера ми махнаха конците (едната ми операция мина и всичко е ОК).
Тези дни трябва да заведа Вики да му вземат кръв от вената, а трябва да е гладен. Съответно трябва да стане рано сутринта. Малко ме е страх от манипулацията - дали ще успея да го удържа (по-силен е от мен като се борим - едва го удържам като вземат кръв от пръстчето).
Дани, хубаво сте решили за Превенара.
Ивана, как сте? Във вашата градина ли е бил случая с менингита?
Стискам палци всички зъбчета да избиват бързо и безболезнено.
Хубав ден на всички желая!  Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 1 711
Добро утро от мен. Аз до преди малко спах, нещо не можах през нощта, та сега наваксах Simple Smile
И тук времето е ужасно и ще трябва да ходя до кухнята с колата, но пък ще използвам да обиколя аптеките в района и да видя дали ще намеря Пентаксим.
Вики, дано сте на правиля път и скоро да забравите за тези проблеми  Hug
Семирамида, аз не съм чувала за тази ваксина. Най-добре да питаш Куфарджиева, аз ще питам нашта педиатърка. Аз бях чула че имало и ваксина против менингит, та и за нея ще питам, тя не била от задължителните. А ако намеря Пнетааксим, ще го сложим някъде към 20, така каза педи, че да мине малко повече време след обрива на Дани и да е преди заминаването.

Момичета, виждам се в чудо с тези зъби на Лора, растът като гъби. То лошо няма де, ама такова скоростно зъбоникнене...  Shocked Преди няма седмица и поникнаха двата кътника отдолу и днес пак я тормозят, мисля че кучешките, само си бърка в устата и пищи, а като заспива, унася се и пак започва да пищи. При Дани пък е обратното, неговите растът толкова бавно... горните кътници им избиха почти в един и същи ден (преди повече от месец), а все още не се е показала цялата повърхност, а при Лора даже са поникнали целите. Направо ме шашкат  Joy

# 24
  • Варна
  • Мнения: 965
hellche, и Вики беше така - накрая му избиха 4 зъба едновременно. Като избият хубаво (особено кучешките) ще се успокоят децата.
В този ред на мисли, имам въпрос към мамчетата с по-големи дечица: кога никнат 6-тите зъби? Вики от известно време много си бърка в устата- рови някъде назад, а и има повече слюнка - както като му никнаха зъби.  newsm78

# 25
  • Мнения: 983
Ивана, как сте? Във вашата градина ли е бил случая с менингита?

Не, не във нашата... Ама в събота вечерта чух за случая, точно когато Жорко се просна и как да не се ошашави човек от това  Rolling Eyes
Иначе днес той е добре, остана му леко разтройство, но се надявам и това днес да овладея.

Viki_76, дано да намерите решение на проблема на Вико скоро  Peace Стискам палци.

Честит ви, надявам се последен сняг, там, където е навалял  Mr. Green При нас е дъжд само.


# 26
  • София,
  • Мнения: 4 267
Ей ужасно е времето навън, направо нямам думи! Sick
Аз тичах набързо до кухнята, защото Вероника остана у комшийката. Сутринта ни поканиха на кафе и ние отидохме,те се заиграха там и тя ми вика, тичай, аз ще я пазя, изобщо не е разбрала, че ме няма  Joy, а като се върнах и и викам айде да си ходиме, тя не ще да тръгва, ей досега ми рева за Ками. Ама много смешно защото едно такова жално го изговаря - КАмиййййй и натъртва на Йй, то хем ми смешно, хем ми жално.  hahaha СЕга се укроти де.  Blush
След малко ще я сложа да спи и мисля да и меся питка, че жив срам вече  Sick, а после като се наспят ще редим предметите и ще видим каква ще реши да става,  Joy комшийчето е взело шишенце с лекарства, -  newsm78 фармацевтка ще е сигурно  Joy

ХЕлче дано намериш Пентаксим, то ще трябва и аз да си взема една и да си я сложа в хладилника, че като гледам нещо в последно време много трудно се намира, пък когато и дойде времето.
Аз онзи ден писах на Др. Слънчева във форума и я питах доста неща и учудващо - веднага ми отговори. Питах я именно за Превенара, дали може да се слага на недоносени дечица, защото моята лична лекарка не ми я препоръча за Вероника, но сега си мисля че след втората пневмония и то шест месеца след първата по добре да сложим. Тя ми каза че е хубаво и препоръчително. За деца под две години са два приема през месец. Обаче искам задължително и с Куфарджиева да се консултирам, а и незнам колко време трябва да мине откакто е боледувала от пневмонията, за да може да и се сложи тази ваксина. Другото което ме е посъветвала доктор Слънчева е да не спирам да и давам Имунокинда в продължение на един месец, а после да почива един месец и така - особено сега след като е боледувала. Аз го бях спряла от онези дни, но днес пак и дадох.  newsm78 Обаче ми се струва, че от него и се разтича носа, защото - предния път като го спрях и спря да тече, днес и дадох пак и като че ли пак почва да прокапва, ще видим де. НО ще си и го давам, ако успея поне малко да подсиля имунитета и. Crossing Arms

ВИки дано и вашите проблеми скоро се решат, че тези омагьосани кръгове са просто кошмарни Sick

Ивана добре, че вече се оправя Жорко! Hug

И аз се замислям за тази ваксина за менингита. НО мисля, че и в превенара има някаква съставка противоменингитна, трябва да го погледна пак какво точно беше.  newsm78

Ан - МАри как е ДИана?  newsm78

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 12:46 от Семирамида

# 27
  • София
  • Мнения: 1 711
Навън е ужасно времето, аз обиколих аптеките в квартала и накрая намерих Пентаксим, но в Ремедиум на Гео Милев. Даже имаха и още Simple Smile
Сега като ходим да я слагаме ще питам и аз за Превенара и тази за менингита, да видим какво ще каже нашта лекарка. Семирамида, аз мисля преди да тръгнем за Сандански да ги заведа при Куфарджиева. Ти кога ще я водиш?

Viki_76, аз мислех че млечните са 20  newsm78 хм... да кажат по-опитните  Wink

# 28
  • Мнения: 1 685
И за чух ,за случая в Хасково.Стана ми мъчно.Ох, пази боже PraynigЗамислям се за тази ваксина ,против менингит.
Ще звънна на педиатъра ,да попитам каква е, и дали мога да взема.Не съм наясно много ,с тях.За това и ,ще попитам.
Viki_76,дано се справите с всички проблеми ,които имате.
Семирамида, айде направи питата Simple SmileИ аз щях да правя, ама нали се случи така с дядо.Хич ,не ми беше до питка.

# 29
  • Мнения: 729
Ние в този ужасен вятър ходихме на физиотерапия с количката, направо щеше да ни отвее.
Viki_76, на Слави до навършването на 2 г. му поникнаха всичките 20 млечни зъбчета. Някъде бях чела, че е нормално до 2,5 г. да се появят.
Ето, тук пише и за шестите зъби. Разбрах, че точно за тях питаш  Embarassed, но те се появяват доста по-късно, на Слави му поникнаха миналото лято.

http://www.zabolekar.info/new_site/index.php?option=com_content& … =12&Itemid=34

Последна редакция: вт, 10 мар 2009, 15:50 от tanita

Общи условия

Активация на акаунт