Проблем с учението-2 клас

  • 5 798
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
Ако може да си го позволите,не се колебайте,вземете  учител-знайте,че до края на четвърти клас детето не се ли ограмоти,така ще си остане до края.После има време,ще се научи да се оправя и само.Но изпусне ли се фундамента-на какво ще градиш? newsm78

# 16
  • Мнения: 4 678
Ако може да си го позволите,не се колебайте,вземете  учител-знайте,че до края на четвърти клас детето не се ли ограмоти,така ще си остане до края.После има време,ще се научи да се оправя и само.Но изпусне ли се фундамента-на какво ще градиш? newsm78
..да да..това е ясно Peace
...не казвам ,че е много зле..но  все по-често виждам четворки...и нещо взех да се замислям. Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 7 263
И още това е което виждаш!
Защото пък много родители виждат само 5-ци и 6-ци, а нерядко зад тях също се крият огромни пропуски. Радвай се че си ги видял сега 4-ките, а не в 7-ми клас когато вече и да искаш е късно да правиш нещо.
Напълно съм съгласна с marsia и децата са различни, така както и ние сме. Има самостоятелни и амбициозни деца, които се справят перфектно без всякакъв контрол, но има и такива, които все още не са узрели да се контролират сами. Съвсем друга тема е, че дори и старателно едно дете понякога може да не доразбере нещата, да не ги доизпипа и наистина после на какво да гради?!

# 18
  • Мнения: 4 678
Решението е взето  Mr. Green
..Не ..на занималнята..Да... на дом ...учителка Hug
..даже вече намерих една...комшийка Peace..учителка
..ама сега си мисля ..дали няма да ни носи из махалата..как живеем..какво имаме вкъщи Whistling..защото ще е сама по цял ден с малката Mr. Green
...ама тва е друга тема...ще се оправям Hug

# 19
  • Мнения: 15
Сигурно ще се смеете, но аз разчитам на SKYPE! На работа имам отделен кабинет- детето като се прибере включва компа в къщи и ме набира по скайпа....и така...докато си научи уроците...контрола е пълен...само да се отплесне и скръцвам със зъби.
А..това че са разсеяни, гледат да "кръшнат" и да поиграят докато ги няма мама и тате е нормално- ми ТЕ СА ДЕЦА!!! Моето моченце -в 3-ти клас още си заспива с плюшените играчки.
Относно запитването - и аз съм ЗА учителка в къщи- ОБАЧЕ важно е да попаднеш на свястна госпожа. Не започвай с първата която ти попадне, а питай за добра. 

# 20
  • Мнения: 4 678
Да де..и аз съм пробвал...и камера пускам...уж всичко върви наред..докато не и звъннат на вратата да излиза..и връзката се разпада Mr. Green..по точно..гледам стената Mr. Green

# 21
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
Решението е взето  Mr. Green
..Не ..на занималнята..Да... на дом ...учителка Hug
..даже вече намерих една...комшийка Peace..учителка
..ама сега си мисля ..дали няма да ни носи из махалата..как живеем..какво имаме вкъщи Whistling..защото ще е сама по цял ден с малката Mr. Green
...ама тва е друга тема...ще се оправям Hug
А защо не се подготвят в дома на госпожата?

# 22
  • Мнения: 2 716
И ние ползваме Скайп за "контрол"  Joy
Въпреки че още е малка и почти не остава сама в къщи.
Вчера беше сама за 2 часа. Т.е. с едно съседско дете, а баща й работеше на 300 метра.
Та чули децата някой да кашля в хола  Shocked и му звъннали. Никой нямало, ама той се потрошил от бързане.
Извинете за офф-а

Исках да кажа, че децата имат нужда от спокойствие и постоянно присъствие на възрастен.
Пенсионираната учителка е изеален вариант.

# 23
  • Мнения: 2 439
Проблема е по-скоро с дневния режим, а не с ученето. Моята второкласничка е научена, че първо трябва да си напише и научи, после останалото. Аз и баща й сме да помогнем, а не да свършим нейните задължения. И синът мина през същото "обучение", вече е тийн.
Дано учителката да се окаже добър вариант за вас.

# 24
  • Мнения: 4 678
Проблема е по-скоро с дневния режим, а не с ученето. Моята второкласничка е научена, че първо трябва да си напише и научи, после останалото. Аз и баща й сме да помогнем, а не да свършим нейните задължения. И синът мина през същото "обучение", вече е тийн.
Дано учителката да се окаже добър вариант за вас.
..Съгласен съм за режима..но при нас е малко сбъркан Mr. Green
..след занималнята..я на английски..я на кръжок по театър..я .спорт. малко и е натоварено.. прибира се към 18 ч
..и е малко  изморена.. Grinning

# 25
  • Мнения: 2 829
Поци,,а може би в това е проблема
детето да е изморено
от друга страна ,от толкова  извънкласно натоварване
да не й  остава време да поиграе с др деца Thinking
Малка е още,играе й се.

Действай с учителката ,щом сте намерили
само ползи може да има детето от нея
,,,а,,ако
 ви разнася--много важно Whistling

# 26
  • Мнения: 7 263
Поци и аз в началото си задавах този въпрос - "Няма ли да ме разнасят?"
Но пък как да ти кажа, нямам никакви страховити тайни, нито смятам че в дома ми има или се случва нещо наредно. Нямам от какво да се притеснявам или срамувам.
А клюкарането винаги го е имало и ще го има - могат да те одумват и хора, дето не ги познаваш и дето не са прекрачвали прага на дома ти  Wink
Така че  Peace късмет с госпожата дано се окаже свестна и да си допаднат с детето Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 4 678
Поци,,а може би в това е проблема
детето да е изморено
от друга страна ,от толкова  извънкласно натоварване
да не й  остава време да поиграе с др деца Thinking
Малка е още,играе й се.

Действай с учителката ,щом сте намерили
само ползи може да има детето от нея
,,,а,,ако
 ви разнася--много важно Whistling

..права си ,че и се играе...виждам го..
..но тя докато не покаже старание..
..ще бъде ограничена Peace

..Лени..мисля ,че и за госпожата ще е по-удобно да се занимават у тях Peace

# 28
  • вкъщи
  • Мнения: 704
и при нас не са доволни от занималнята -не учат уроците  само играят -имаше много оплаквания от занималнята .най добрия вариант е да се вземе жена 

# 29
  • Мнения: 202
Тази тема все едно аз съм я пуснала ooooh!: имаме същия "проблем": второкласничка, която от ден на ден става все по-трудна за комуникация, някакъв предпубертет я тресе(бива акселерация, ама... Shocked) и напоследък виждам все по-често 4-ки ...Не ме разбирайте грешно-не съм от родителите, дето проектират нереализираните си амбиции в/у децата си, не PeaceСтава въпрос за това, че не е постоянна, не се старае достатъчно, грешките й са често от невнимание, липса на достатъчно старание, щади се....Ходи на частна занималня и винаги в домашните ,написани в занималнята у дома откривам грешки #Crazyт. е. трябва непрекъснато да проверяваме. Това е безумие някакво! И ние сме пред дилемата: учител у дома/занималня. В момента съм по майчинство и съответно-у дома, но решихме и втория срок да продължи в занималнята, защото и тя има куп извънкласни занимания: английски, танци...и баща й едва ли не трябва половиния си ден да прекарва, разкарвайки я тук-там Rolling Eyes. Ще следя темата, трябва и ние да вземем решение, защото ми писна хем да е на занималня, хем да учим до по нощите у дома и да ляга по никое време(и в момента дори й помагам да пише съчинение ooooh!)

Общи условия

Активация на акаунт