Учащи майки

  • 5 776
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Когато забременях,учех две редовни специалности-Публечна администрация и Право-паралелно.Във втория месец бях на държавен изпит по първата,а сега ходя на другите изпити от втората специалност.Наистина доста бавно помня,обаче в книжката,която си купих за бременността пише,че това е съвсем нормално.Опитвам се да се съсредоточа,но все пак отложих някои изпити.Не мога да им смогна.Надявам се,че ше успееш!

# 16
  • Мнения: 1 170
На мен всички ми казваха, че било по- лесно да си взема изпитите сега, като съм бременна. Но така и не разбрах дали е истина: взех само един изпит, който беше една от математиките. А за него си трябва решаване на задачи, просто няма как, и да са искали, да ме толерират. Другите два изпита бяха пак математика и една механика- отново задачи. Може би ако имаше някой теоритичен- разказвателен, щеше да ми е от полза, ама... нейсе...  Wink

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 834
С първото ми детенце бях в 8-мия месец,когато беше сесията.Имаше една идея снизходителност според мен,но все пак се стараех.Да се разчита само на бременността ,за да се изкара изпита е наивно.Наистина ми беше по-трудно да се концентрирам,но положих усилия на волята.После обаче не можах да се явя на държавния изпит,защото малкия вадеше зъби и постоянно ревеше през нощта.Явих се сега на държавен,бременна с второ Simple Smile,много ми се спеше и пак трудно четях,но всичко мина и съм щастлива,че завърших Flutter

# 18
  • Мнения: 93
Браво на вас завършили мами! HugБраво на силната ви воля и желани!Радвам се,че сте успели...На всички ,като мен,които тепърва им предстоят изптите пожелавам УСПЕХ!!!Аз уж уча де,несъм леганал на това ухо,че щом съм бременна значи трябва да ми дадат изпита...........просто любопитствам дали е възможно да има някаква толерантност(макар и малка).Защото ето както разказа desinkata_85 има всякакви изроди.А към Nadina-спокс даже не сме в едни университет!!! JoyНо и да бяхме Естествено е да не казваш,а и аз  да не питам  Naughty

# 19
  • Мнения: 5 173
Първо, да кажа, че тази година завършвам специалността си (задочно). Имах 1 колежка, подредствена, разчиташе на пищови, на подсказване, но не и на реални знания. Забременя във втори курс, горди си разхождаше корема по време на очните, дойде и сесията. Изведнъж бременната колежка от посредствена 4-каджийка се превърна в отличничка Shocked. Беше в потрес, че 1 преподавател я върна, за да си оправи реферата, ама как можело. Ми, може (после преподавателят ни каза, че е преписала темата от учебник за 10 клас.) като не ти е харесал работата.
След като роди, отново става предишната посредствена колежка.
В моя пример колежката беше повече от толерирана, което на мен лично не ми се понрави, но това е дена на др разговор. Peace

# 20
  • Мнения: 2 172
И аз сега завършвам и ми предстои държавен изпит  в края на юни  Laughing Незнам как ще стане номера с 20-30 дневно бебе,но ще успея.Започнала съм да се подготвям от сега,много обширен изпит по музика,включващ много различни дейности (свирене,пеене,дирижиране,анализи,теории...) ,но трябва да съм приключила до средата на май максимум с подготовката и после да ми остава само да се упражнявам и преговарям,защото с новородено да седна да уча,няма да стане (че имам и друго дете на 1,4 г  Crazy )
Добре,че съм уговорила баба ми да гледа малката,докато се адаптирам към новото бебче,че ще изпляскам иначе   Mr. Green
  А с първата си бременност бях във втори курс,пак имах изпити,бях бременна в 5-тия месец и определено преподавателите бяха много мили,но те така или иначе си ме познават и много се радваха,че съм бременна.Някакви по-специални оценки ,които да не съм заслужила не съм получавала,заради това,че съм бременна  Wink Но като цяло атмосферата по изпитите беше по-ведра и гледаха да не ме тормозят много със свирепи погледи,а пускаха повечеко майтапи,които определено  ми действаха положително и успокояващо  Flutter

# 21
  • Мнения: 3 804
Моите големите са студентски бебета-минах задо4но,успях да се справя-оставях ги на майка ми когато ходих на изпити.Не знам дали са ме толерирали-но и никога не ходила неподготвена,а всъщност веднъж ме скъсаха-и този изпит си го вла4их 4 години-като се явявах на вси4ки възможни дати-докато не ми разкриха тайната на успеха-преподавателката 4етяла само първите 5реда-т.е всико е трябвало да се напише сбито и ясно Grinning

# 22
  • Мнения: 1 372
Когато забременях бях завършила семестриално и ми оставаше само да си взема държавния изпит. На първата дата обядена за изпита беше сватбата ми и не успях да се явя. На втората обядена дата беше термина ми и отново не успях да се явя. След това с детето цяло лято по градинките докато тя спеше в количката аз четях. Колко може да се съсредоточи човек е друг въпрос, но така или иначе успях да си взема изпита на първо явяване. Сега съм записала магистратура и смятам да се преборя отново.

# 23
  • Мнения: 2 015
Когато взе да ми личи, бяха свършили изпитит Crossing Armsе.Иначе е нормално да мислиш повече за малкото човече, но гледай да се съсредоточиш върху обучението си, че малко ти е останало Hug.

# 24
  • Мнения: 132
аз пък сега уча за държавен изпит, а малката си иска нейното...направо ужас.
моя съвет-действайте докато сте все още бременни,защото после става още по-трудно.завършвам публична администрация, с 2 държавни изпита и просто понякога се чудя как ще се справя?

# 25
  • Мнения: 123
И аз съм бременна в 5-ти месец , последен семестър съм Публична администрация, термина ми съвпада с датата на държавния изпит #CrazyНай-вероятно няма да успея да завърша юли, но септември мога и да успея, че искам и магистратура да запиша Crazy PraynigПоне мога да хвана от тези парички, които ги дават на студентките-майки, нали така решиха скоро от социалното министерство , да си купя нещо на бебенцето !Ще е  трудно , но мисля че човек ако е амбициозен и уверен - всичко ще е  ОК!
А и една потробност- мене бебе ме кара да пращя от енергия, така че мисля  да си седна на вече дебелото дупе preggo smile3556  Stuck Out Tongue Closed Eyes fiuuuuuu и да чета Simple Smile Успех на мамите, пък и какиви умни деца ще се родят:)

# 26
  • София
  • Мнения: 1 555
Аз забременях в трети курс и родих в началото на четвърти. По никакъв начин не са ме толерирали, аз даже се притеснявах от корема си. (т.е. все се притеснявах, някой да не си помисли, че очаквам специално отношение) Blush Но аз имах предимно писмени изпити (т.е. преподаватели нямаше как да разберат, че съм бременна). Имах само един изпит, който имаше и устна част. За него много сериозна подготовка си трябваше, първо трябваше да се явиш на писмен и чак тогава, ако минеш на устен. Единствената полза от това, че бях бременна беше, че колегите ме пуснаха да мина първа.  Mr. Green Честно казано за този изпит даже малко ощетена се почувствах, защото си казах всичко, отговорих на всички допълнителни въпроси, имах само едно малко колебание и ...5.

След това първата ми сесия в 4 курс беше с бебе на няколко месеца. Честно казано не, че ми беше лесно, но детето си спеше и имаше възможност да уча. На следващата лятна сесия беше много по-трудно, защото дъщеря ми започна да спи много по-малко.  Rolling Eyes

Моят съвет е - учете и взимайте изпитите докато бебета са малки и спят повече.  Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 13 155
MAMA MISHE,
Моя съвет е да учиш за държавния изпит, защото бебето най-вероятно ще те изчака. Докато си бременна имаш повече време за учене, а и изпитващите наистина са по-благосклонни към голямото коремче Laughing. После ще ти е по-трудно да учиш, а все пак дори и да не успееш да отидеш на изпит ще е останало нещо от наученото за след това. Аз също родих като студентка и целия февруари бях в сесия, взех си всичко, бебето ме изчака с цели 5 дни след термина и се роди в началото на март. Особено за последния изпит изобщо не ми се учеше, защото не знаех ще успея ли да се явя, но се получи.
 А за сметка на това сега е невероятна умница като всички студенски бебета, които познавам!

# 28
  • Мнения: 93
Аз бях втори курс през бременността си.
При някои преподаватели минаваш по-лесно, но при други не!
На мен определено не ми беше цел да минавам по-лесно Naughty

# 29
  • Мнения: 123
 #Crazy Ами ако ми се доражда докато съм на изпит newsm78 smile3506 Аз от това се притеснявам .....

Общи условия

Активация на акаунт