Захранване на 6м води ли до анемия?

  • 3 251
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 394
Заханването след шест месеца се практикува отскоро ,заради твърдението на учените,че детето няма нужда от никаква друга храна освен кърмата до 6-тия месец.Съгласна съм ,НО!Прочела една моя съседка за това и решила да не дава нищо друго на детето си до края на шестия месец,освен кърма.Добре,ама тя се храни само със боклуци и нищо здравословно.Детенцето беше анемично.Ок,оставете детето си на кърма само,но за да го направите,трябва да сте сигурни,че се храните достатъчно здравословно и поемате достатъчни дози витамини и минерали.Но ако се храните ,както си искате и хапвате,каквото ви попадне си е направо безумно да го оставите само на кърма до 6-тия месец.Това е моето мнение по въпроса.

# 16
  • Мнения: 1 098
Това не е вярно. Сигурна съм, че ако има такава статистика ще докаже, че късно захранените бебчета не са по- анемични от ранно захранените.

# 17
  • Мнения: 5 713
А аз на моя Ясен не знам колко е Хб. Тук, Канада, не се изследва. Той си е основно на кърма. Захранвам го педагогически и хапва колкото да опита. Но не винаги е на кеф за опити.

# 18
  • Мнения: 175
Аз захраних на 6м и 10дена на интензивно кърмене сме, и хемоглобина и беше 106, май в предвид че кръвните иследвания на кръв от пръста са не точни и ако има съмнение за дефицит на желязо което не е анемия се прави кръвен тест от вената.И искам да ти кажа че най бързо емязото се усвоява от кърмата наблегни на месото при твоето хранене много черед дроб.
http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=623
ето ти линк за видовете анемия и лечение

# 19
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Захраних дъщеря си на 6 м. и 3 дни, преди това беше изключително кърмена. На 6 м. хемоглобинът й беше 115, преди да е захранена.
Само за сведение- роди се в 36 г.с., 2600гр. Не знам дали по-ранното раждане е предпоставка за анемия, но късното захранване категорично не е.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 394
Говорим,че е немислимо,ако не се храните здравословно.Не съм искала да кажа,че късно захранените бебета са анемични.Исках да подчертая,че майка ,която не се храни здравословно и не поема необходимото количество витамини,мазнини,белтъчини и въглехидрати за една кърмачка,ще е глупаво да остави детето си само на кърма до 6-ти месец.Плюс това много се спори по въпроса със захранването едни са за- захранването след 6-месечна възраст,други -против.-говоря за педиатрите.Все още не е установено,дали това е полезно и дали не чак толкова.
http://www.doctorsbg.com/content/view/68/46/-ето ви малко инфо по въпроса за захранването
http://www.azibebe.com/index.php/bebe-i-dete/kyrmene-i-hranene/z … o-na-bebeto.html-а ето тук прочетете внимателно,защо не е препоръчително детето да се захранва чак ,след като е навършило 6 месеца.

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 13:15 от dodyniki

# 21
  • Мнения: 2 376
Дали е полезно или не да се захранва след 6месеца, май този спор е само в България. Да, кърмачката трябва да се храни здравословно най-вече заради нея самата. Природата се е погрижила бебето да си взима каквото му трябва независимо от това какво яде кърмачката.

# 22
  • Мнения: 543
Рали, ние се захранихме чак на седми навършен месец и то мнооого бавно. В смисъл такъв - до годинката се стремях да го запознавам с храните, а не да го наяждам с тях. Нямахме заместено хранене. То и сега не знам дали имаме, сучем си когато ни е кеф.
Детето ми освен, че не е анемично, е  толкова жизнено, жилаво и енергично, че понякога направо ми "спира тока"! И ми се е разболял 1 път до сега.

# 23
  • Мнения: 567
Дали е полезно или не да се захранва след 6месеца, май този спор е само в България. Да, кърмачката трябва да се храни здравословно най-вече заради нея самата. Природата се е погрижила бебето да си взима каквото му трябва независимо от това какво яде кърмачката.


И аз мисля така, а и някъде го бях чела. Аз да си кажа не се храня много здравословно т.е. много храни немога да ги ям, а да не говорим за месо Sick  Та ям каквото мога Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 837
И аз захраних на 7м. Имаше тема в този подфорум с анкета за нивата на хемоглобина при къснозахранените бебета. Резултатите са красноречиви: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29436.0
Идеята на сокчетата е, че витамин Ц спомага усвояването на желязото. Но ти сама си направи сметка колко вит. Ц. има в това сокче, след като този витамин се окислява за отрицателно време, още повече когато мине през метала на сокоизстисквачката. Отделно здравият разум сочи, че соковете не са най-щадящата храна, та точно тях да дадем на едно бебе, неотървало се още от коликите...

# 25
  • Мнения: 1 394
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7750.msg7747827#msg7747827
Ето прочетете тук и не се вманиачавайте толкова в това,кога да захраните детето си.И не си мислете,че колкото по-късно го захраните значи,че сте му били имунизация за цял живот.Прочетете това и помислете.

# 26
  • Мнения: 2 837
Предполагам, че говориш за мнението на Госта в линка, който си посочила. Аз съм съгласна с него в голяма степен. Никога не съм се вманиачавала - затова кърмих дълго, захраних късно, когато детето имаше вече интерес към храната, не го обличам прекалено, научих го да яде плодове и зеленчуци, много от които нося от село и т.н.
Всъщност в това мнение се подкрепя естественото. Едно дете на три месеца не може да седи само, не може да държи лъжица, така че то не е готово за друга храна. И естественото и нормалното е да му се дава все още само кърма. В природата не се среща сок в свободно състояние, затова приемам, че няма нужда от сок.
Нека не се лъжем - не можем да живеем само по планините и да си спестим цивилизацията, но можем да ограничим вредното й влияние. Не мисля, че сравняването на различни хора е удачно. Аз съм убедена не че кърмените деца няма да боледуват, но че ще боледуват по-малко, отколкото ако не бяха кърмени.
В тази тема изкуствена грижа и вманиачаване може да предизвика мнението на лекаря на авторката - той плаши с анемия. Всъщност почти всички доводи за ранно захранване са представени като научни и като белег на грижа. Поради което пораждат страх.

# 27
  • Мнения: 567
dodyniki как да не се вманиачаваш като искаш най-доброто за бебчето си. А толкова противоречива информация има за захранването....Все пак всяка майка решава сама кога е дошъл момента на захранване...

# 28
  • Мнения: 2 401
Заханването след шест месеца се практикува отскоро
Това не е вярно по-скоро ранното захранване се практикува отскоро, едва ли някой преди сто години е правил сокче на двумесечното си бебе!

# 29
  • София
  • Мнения: 932
Да се включа и аз Simple Smile. От родилното ни изписаха с диагноза "анемичен синдром". Захраних дъщеря си на 6 месеца, въпреки че още след 1-вия месец педиатъра каза сокче Simple Smile , сокче дадох към годинка. На 6 месеца хемоглобина на Жаси беше  115, а на годинка 125 Simple Smile Обаче на 6 месеца  при хемоглобин 115 педито ни изписа малтофер, не съм дала и капка , и на годинка хемоглобина беше повече Grinning.Всъщност тя има по-висок хемоглобин от мен, а е вече почти на две годинки и е все още злояда, само кърма не отказва.
Нашия педиатър не ни натискаше много за сокчетата и захранването , беше му странно и все казваше ти си от "модерните майки"  Joy, но не настояваше , нищо че на всяка консултация, след двумесечна възраст на дъщеря ми,  си казваше , сокче от..., пюре от... Simple Smile, веднъж мъжа ми го попита , защо ни ги говори тея неща за захранването, като знае че не ги правим и педито каза - "ами защото такава е схемата и така сме свикнали".

П.П.
Но понеже дъщеря ми не е от пухкавите бебета, в момента тежи 10 кг с дрехите и памперса, расте само на височина, слабичка е. И на последната консултация на година и половина , когато беше само 9.500 кг., педито каза: " Не се притеснявай нали е здрава, колкото тежи толкова."

Последна редакция: чт, 02 апр 2009, 21:46 от nellyani

Общи условия

Активация на акаунт