Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 6 223
Е, не, още една количка, за която се кумех, е продадена. Така ми се пада, като се туткам!!

# 76
  • София
  • Мнения: 5 247
Здравейте тумбачета! Hug
Чета все хубави новини и много се радвам! Зайо, браво на вас.....много сте големи....все така да вървят нещата! Аз съм се родила 2кг.200гр. , твоите бебки скоро ще стигнат това тегло!
Аркси! Благодаря ти за пожеланието! Като цяло прегледът мина добре, всичко ни е в норма  - Слава Богу, но имам стрептокоти  - явно от прекаран и недоизликуван грип.......и трябва да пия Оспамокс....което ужасно ме разтрои...притеснявам се за евентуални проблеми за бебо....а и аз в живота си почти не съм пила антибиотици.......и сега незнам как ще ми понесат....Важното е да  помогнат....Моля ви да ми стискайте ми палци! Аз се моля да ни се разминат неприятности Praynig
Ще се опитам да намеря повече инфо за такива майки като мен...... newsm78
Поздрави на всички!

# 77
  • Мнения: 28
Благодаря на всички за палците!  Simple Smile
Бебето си се развива съвсем нормално и дажа се очертава да е дългокрака мадама  Heart Eyes Казаха ми, че ще е момиче  Grinning!!! През времето през което го гледах все си отваряше и затваряше устата - имам чувството че ми се плезеше  Simple Smile Казаха че тежи горе долу около 1, 350.
Еli dechkin радвам се, че вече си много добре и така да устискаш до май месец ей!

# 78
  • София
  • Мнения: 12 306
  Виждам че говорите за захранването. Дендри, аз захранвах в голяма степен по това т.нар Педагогическо захранване. Давала съм и пюрета, но много рядко. Всъщност дори да има някои недостатъци то това е че до годинката захранваните по този начин деца ядат по-малки количества твърда храна от връстниците си. Но пък ми беше много по-лесно по този начин във всяко друго отношение. Просто гледах да има колкото се може по-здравословна храна, без запръжки и боклуци вътре за цялото семеиство защото и децата ядяха от нея. Рядко съм им готвила отделно, което всъщност ми спестяваше време. Парченцата храна които започват да се прадлагат на микродози в началото бяха съобразени с подходящите за възрастта им, например картофче и морковче, след това месо и тн. Захранването го започнах след шестия месец . Това дали ще сготвя пилешка супа за нас или за бебетата според мен няма голяма разлика, само дето слагах по-малко или изобщо не слагах сол в началото, а после ние с таткото си досолявахме. Съответно не съм давала пари за пюрета и не съм имала проблеми да преминат от пасирана храна например към твърда такава. Сядахме да ядем винаги заедно и никога не съм се опитвала да ги храня насила, въпреки че винаги са били на долните граница на кг, за мен това е нормално защото и аз съм била винаги слабичка. Важно за мен беше да ядат колкото те искат и имат нуждаи отрано сами да определят количеството храна което им е необходимо и разбира се да са здрави. Да хапват колкото се може по-здравословна и пълноценна храна, а покрай тях и ние с таткото  Simple Smile

# 79
  • София
  • Мнения: 193
Лято! на мен тоновете веднъж се пробваха да ми ги мерят предният път на ЖК 28 г.с., но нещо не се поличи. Утре съм на ЖК пак и ще видя дали пак ще се пробват, но не са ми казвали че трябва всяка седмица. Знам, че това се прави чак като влезем в 9тия месец.

# 80
  • Мнения: 528
Здравейте сигурно вече ни забравихтеЕми така ще е като все тичам п озадачи и не остава врем еза форума.Аз съм +9 кг от началото до сега.С неприятностите който си имам и с енадявам до края на април да отшумят как д акача.Сега не ми се говори за тези неприятности,важнот ое че бебо е добре и расте сам отой а не на мама дупето. Mr. Green
аз още нищо н есъм си купила за малчо .Нито количка ,нито повивалка,а дрешки имам доста от каката който не са розови.Мисля април месец да си купя количка и попивалка и други дребни неща.
За захранването говорите каката я захраних не както казваха лекарите на точно определени месеци а месец по късно,щото имах доста кърма.Дано сега да има пак доста  Praynig и по дълго да се кърмиме с малкия.По хубаво ядене за бебо от кърмата няма.бебо е някъде към 1 и 500 кг другото ми е предимно води и карантий.Аз случих на бременостти относно кг,но сега кат обременост ми е по тежка от първата но ще се търпи.От работа няма време да обърна на киселините,сигурно ще е някой металист моя син. hahaha Joy Joy Mr. GreenОставям ви когато мога пак ще драсна

# 81
  • София
  • Мнения: 6 223
Лято! на мен тоновете веднъж се пробваха да ми ги мерят предният път на ЖК 28 г.с., но нещо не се поличи. Утре съм на ЖК пак и ще видя дали пак ще се пробват, но не са ми казвали че трябва всяка седмица. Знам, че това се прави чак като влезем в 9тия месец.
Мерси, и аз бях останала с такова впечатление. Не знам какво стана днес, не се сетих да питам откога и защо всяка седмица... Нищо, утре смятам да говоря с един друг лекар, надявам се - по-подробно.

# 82
  • Мнения: 172
Мами, аз съм на фаза кошници за кола, обаче си нямам на идея какво трябва да търся и да гледам newsm78 С Алексчо не съм ползвала, защото нямахме кола.Ако някой може да ми подаде едно рамо с инфо, ще съм му много благодарна Praynig

# 83
  • Мнения: 2 172
Здравейте,мамчета  Hug

Аз да се похваля,че току що се сдобих с чисто нова кошница за кола от Продавалника.Ми не ми се дават 80 лв ,като мога да я взема за 35 лв  Crossing Arms Ние си имаме стол в колата (0-18 кг),но малката няма как да я сложа на седалката направо и решихме да вземем една кошница,че аз да си се возя спокойно отпред,а двете деца отзад в столовете  bowuu

Количка си взехме преди месец и нещо-Джордани Компакт.Много е яка.В сравнение със старата ни Кенгуру Даяна(която е и ужасно мръсна  Embarassed ) ,изглежда доста "по-фЙешЪн"  Joy И най-важното е,че е с обща дръжка,а не две отделни,което мен лично доста затруднява при слизане по наклон (подлез например)  Rolling Eyes

Сега остава да напазарим дрешки и аксесоари,но мисля да оставя това за месец април.Сега само си набелязвам.С дъщеря ми ползвах шишета Авент,много съм доволна.Но сега си харесах много на Нук-стъклените.По-красиви са,а и стъклото няма нужда от подмяна.Малко разнообразие да има  Laughing

Ние сме на консултация чак на 1 -ви април.Тогава ще ми дават и 45 дневния болничен.Не искам да се качвам на кантара  no  Изглеждам ужасно дебела,всичко ми се тресе и знам,че не е от бебо,а от многото плюскане,което му удрям.Последно бях +7 кг,като последните 4 лепнах за един месец  smile3511 Сега съм още повече,вече се отчайвам.Реших да мина на диета.Днес съм на два малки бургера Макдоналдс(тост и чийз) за закуска и два малки дюнера за обяд.Мисля така да приключа деня.Цяла диета си е за мен  Mr. Green Обикновено ям мноого повече  Tired  Нищо,тъпото е,че ще е лято и незнам с какво ще се обличам след като родя  newsm12

Иначе бебо си ритка много,не ме оставя да заспя направо.Името е отдавна избрано,още откакто беше точица  Laughing БЯхме решили ако е момиче да е РАЯ-ЕВЕЛИН ( на майка ми) ,а ако е момче да е ВИКТОР(на никой).Еми,майка нямаше късмет  Laughing  Виктор излезе  Mr. Green Тъпото е,че дъщеря ми е на свекървата(по мое настояване-Теодора),но майка ми се казва Радка и мъжът ми се опъва.Нямало хубави имена за момче с "Р".И наистина като се замисля е така,поне на нас не ни допадат.А и той не е настоявал да се кръщава на майка му първото ни дете,аз исках,така че нямам право да изисквам сега.Но третото съм казала,че ще е на майка ми ,ако ще и незнам какво да е,момче,момиче няма значение  Joy


Малко дълъг пост,но исках да споделя  Grinning

# 84
  • София
  • Мнения: 1 395
Ех момичета у нас още тече ремонт и не мога да ви изчета в малкото минутки пред компютъра у майка му на мъжото.. Нищо, скоро ще наваксам! Ние днес бяхме на последно 2-3-4д , бебчо е средно с размери за 30седмици и 4 дни, демек напред е вече, тежал бил към 1.5кг ии въобще съм много хепи  Mr. Green само дето пъпната връв била веднъж увита около вратлето, но все още не било повод за никакви притеснения нито за насоки към секцио и въобще само хубави новини. Пожелавам ви и на вас все хубави емоции и до след няколко дни!  Hug

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 180
Минавам да се отчета за днешния преглед.
Моите изследвания са ОК. Хемоглобина е 114,но не било зле - последния път беше 122 май. Урината - чиста. Кръвно 120/70. Тегло - 21кг отгоре  Embarassed
БЕБО - диаметър на главичката е 8.45см ; тегло 2200гр - почти 2сед е напред - според ехографа е 33сед и 4дни , а реално - 31сед и 6дни. Освен теглото всичко му е добре

А аз нашата среща , мами от Пловдив, остава 13.30ч нали? Нямам търпение да се запозная с всички вас  Hug

# 86
  • София
  • Мнения: 161
Мигла, как ти откриха стрептококите... всъщност оспамокса сигурно е по-добрият вариянт. Важното е, че всичко Ви е в норма!

Зайо, а на теб защо ще ти бият инжекцията за дробчетата тя нали се бие ако започне раждането доста преди термин?

Пловдивчанки, да не забравите и този път фотоапаратите, ще чакаме снимки!

# 87
  • Мнения: 2 172


А аз нашата среща , мами от Пловдив, остава 13.30ч нали? Нямам търпение да се запозная с всички вас  Hug

Даа,в 13:30 във Вердито  Peace

# 88
  • Мнения: 30
Здравейте  Flutter
АЗ тези дни май се претоварих newsm78 Първо купона за 8-ми март, после чистене в къщи и работата Rolling Eyes Не знам дали е от това или не, но от 3-4 дни УЖАСНО ме болят краката най-горе при сгъвката  smile3511 Направо не е за вярване  #Crazy Нооооо се надявам да е само мускулна треска.
Днес си поръчахме и нова дограма smile3533 Дано до края на месеца вече да имам ремонтирана стая и аз Mr. Green

Лека вечер  bouquet

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 10:49 от idar

# 89
  • Мнения: 849
Лято!, на мен вчера за сефте ми мериха тоновете на бебките. И определено няма да е всяка седмица, а веднъж на всеки 2, когато съм на преглед при лекарката, която ще ни изражда. Ще видим дали в един момент няма да зачести меренето. Все пак, да не забравяме, че при мен се очаква раждане поне 3 седмици по-рано...
Аз да се похваля - с една инжекция Флостерон в дупето съм по-напред вече!!! Аркси, доколкото съм запозната - при близначета се слага профилактично след 30та г.с. Иначе за момента изглеждат добре нещата - шийката на матката е сакрализирана, има дължина, според моята лекарка, която ме гледа преди 10тина дни. Ама нищо не се знае оттук нататък. Аз сега съм с корем като в 9ти месец, може матката ми да не издържи на разтягането в един момент. А и имам от подготвителните контракции, заради които вече 2ри месец пия магнезий. След 20 дни ще ми хакнат още една инжекция и ако бебетата са над 2 кг ще сме готови за раждане, пък когато стане. Grinning Айла, при теб как беше? Биха ли ти Флостерон и ако да в коя седмица? Гледам на Жабче от априлките в 32ра са я сложили, а при други близнашки мами с различни показания и преди 30 г.с. са слагали...
Ох, малко да измрънкам - от вчера вече знам какво е това киселини... Никога не бях имала, голяма гадост. Съчувствам на всички, които страдат от такова чудо.
За бебефоните - мога да споделя впечатления за ето този - http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … a464f3bb9b7f99019. Онзи ден го гледах в Джъмбото - цената беше около 100тина лева. Подарихме такъв на племенника. Братовчедка ми е много доволна, мъкнат го навсякъде с тях. Пуска няколко различни мелодии, когато регистрира звуци от страна на бебето (като се разплаче при събуждане например) и действа доста успокояващо. иначе не свири нон-стоп. А и прожектираните рибки на тавана вършат добра работа при приспиването.

Общи условия

Активация на акаунт