Отговори
# 270
  • Мнения: 13 958
Здравейте  мили мои

Пролетта на Вивалди беше 100% попадение - невероятно е - благодаря на Аргх - няма по добър начин за честита първа пролет в  музика.

На Милли благодаря за снимките, добрите пожелания и свещите. Ние си имаме май нещо подобно на cherry blossom във Варна. Те цъфтят само на цвят- това е красотата им- декоративни череши ( подарък от Япония ).Цветчетата са много кичести и когато прецъфтят капят на парцали. При нас обаче цъфтят много по късно, както и нарцисите. Абатството е приказно и зеленината тучна...

РЕя, чакахме за новини от теб след прегледа на 19. Знаеш че тук всички сме с теб- стискаме палци и очакваме всичко каквото си готова да споделиш.

На Прасковката стискаме палци за детето - дано има късмет на изпита.

Ванхорне много ви е китно селцето, чисто устроено и при нас ще стане така след 200-300 години ... Joy
За българските танци - удиви ме - те бяха дълго време забвение- сега напоследък сякаш се пробужда наново интереса към тях.

С Зазолинка започнахте хубава приказка за сомелиерството. Хубава професия, рядка и интересна. Като хоби трябва е перфектно. Аз принципно съм слаб ценител ( имам алкохолна непоносимост - мога да изпия до чаша вино и то след като съм хапнала иначе става лошо ) , но калифорнийските вина ми идват суховати. Дайте съвет за някое наше си българско. (Примерно на мен ми харесва мерло Стамболово но реколта 95-та ли беше 96- та ли... , едно такова скромно бутилче с меден етикет и с номер на всяка бутилка) .

Никол беше ни зачезнала ... Цветята на картинката са много хубави- наистина внасят пролетно настроение.
Данито миличка, аз само се правя на кулинарка, всъщност съм си обикновен редови готвач. Манджите ми стават само ако съм в настроение...
Други девойки от форума ми се губят - дано ни пишат скоро. (Бънчето днес е била мълчалива също )


Целувам ви
лека вечер
П.С.При нас във Варна днес времето беше пролетно, но утре обещават здраво захлаждане.

# 271
  • Мнения: 1 586
nikol7972, тия цветя ми напълниха окото и в буквалния смисъл на думата  Laughing Красиви са, дано някое зло модераторско око не завиди на размера им, ако ме разбираш  Laughing

Говорите си за нещо, което много обичам, но от което не разбирам. Винцето  Heart Eyes Особено червеното  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes По принцип пия всякакъв алкохол, но виното е единственият, който наистина харесвам и пия с голямо удоволствие. Zazolinka, дай и други съвети за хубаво червено вино, което може да се намери в България. Това чилийското мерло ме интересува. И други кажи - стига съм се чудил какво да избирам. Няма да кажа сега какви пия най-често, че вероятно ще има  boo boo boo

Мишанка, 'що на 22-ри март да идва пролетта бе пиле?!? Тя ... такова ... женска и работа - идва и си ходи когато ще. Капризи  Laughing Ами честно и аз така си знам и това малко сега, като заговор го виждам. 'що да дойде на 22-23 когато времето ще е хубаво, а не сега когато ха си излязъл да я посрещнеш, ха са ти опадали ушите от студ. Права си - има тук някакъв метеороложко-астрономически заговор  Crazy
И не чувам общи възгласи на удобрение за танците и физзарядката  Crossing Arms Няма да се отпускате, ей ... Искам ви във форма -  newsm19 newsm19 newsm19
Лека вечер   bouquet  Heart Eyes   bouquet
На  Ванхорн (това "е" 'що го слагате на края newsm78) лек работен ден!!!  Hug

Абе сега _re_ge, като спомена, знаете ли че и на мен ми се струва, че тези навици да се друсват хорца тук-таме не само по празници сякаш наистина са се поразмърдали. Ха дано  Hug

# 272
  • Мнения: 1 169
Говорите си за нещо, което много обичам, но от което не разбирам. Винцето  Heart Eyes Особено червеното  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes По принцип пия всякакъв алкохол, но виното е единственият, който наистина харесвам и пия с голямо удоволствие. Zazolinka, дай и други съвети за хубаво червено вино, което може да се намери в България. Това чилийското мерло ме интересува. И други кажи - стига съм се чудил какво да избирам. Няма да кажа сега какви пия най-често, че вероятно ще има  boo boo boo

:
На  Ванхорн (това "е" 'що го слагате на края newsm78) лек работен ден!!!  Hug

Абе сега _re_ge, като спомена, знаете ли че и на мен ми се струва, че тези навици да се друсват хорца тук-таме не само по празници сякаш наистина са се поразмърдали. Ха дано  Hug

Ти пък приятелю,
Понякога цената не е определяща за виното. Ти да не мислиш, че ми се късат от сърцето $50 (и повече) така лесно. За това съм си намерила ей това Калифорнийското за $12 и ми екстра, също винаги си търся Пино Гриджиото на добри цени.
За Българските вина си спомням Хан Крум- беше нещо  newsm78 много  готско беше. Кажете ми ги тия винца. Тук има много, ама какви цени са ooooh!. Даже и БГ биричка има "Загорка" и "Астика" $5 бутилчицата, малко ми е соленко да я купувам.

За "Е"- то: Дядо му на мъжа ми го написал и забравил да го махне. Бил е по Холандско някъде, после любовта го отвяла в Полша и ей на сега ние се мъчим с това "Е". И американците често го забравят или го пишат ВанХорн. Абе карай без "Е" с "Е" все тая. Звучи еднакво.

регенце ако знаеш какви данъци плащаме в това село. Полицията ни е известна като най- скъпо платената в Щатите. Моят мъж забърса една глоба миналия месец. За 10 км. превишена скорост $200. Нашият квартал е малко скучен. Много възрастни хора живеят тук, та за малки неща може някой да те натопи и плащаш като поп. Имаме си едни алеи зад нас дето водят към планината(ще направя снимки и ще ви покажа). Едната не е стръмна и съм я кръстила "Инфаркт Щрасе"- там само третата възраст се разхождат. Ние сме по баирите 'щот трябва да уморим зверовете, а и децата, за да почиваме спокойно след това.

Абе ще взема да си направя аз една ваканция до БГ, на път ще взема и Мили и ще ви събера всичките накуп някъде. Ле, ле какви хора ще паднат newsm19 newsm19 newsm19 и винце и и и замечтах се май.
  bouquet

# 273
  • Мнения: 1 586
Vanhorne ๏̯͡๏), ама цената е последното нещо, по което избирам виното. Аз съм на принципа "Купувам, опитвам и харесвам или не". Не ми е приятно да давам по 25лв за бутилка и рядко го правя. Сега най-често пием на Тодоров две вина, един мавруд и по-рядко Мезек ...  boo boo boo ... знаех си аз  Crossing Arms  Laughing
А за "е"-то - просто не мога да си представя някой английско говорящ да го "измучи" на края. И заради това не ми идва да го слагам и на БГ. Но щом е холандско (както и предположих преди време  Mr. Green ) без него не приемам името ти  Naughty  Joy Joy Joy

# 274
  • София
  • Мнения: 6 302
Ха добрутро от мен. Ама прекрасни картинки сте сложили, поне тука да погледам цъфнали дръвчета....  newsm03 Че навън е сняг, и сигурно студ (след малко ще разбера)....
И вместо да ви постна една кафенце, ще продължа темата с виното. Специално за ARGHT. Ако питаш за български вина, ние напоследък много се кефим на Мезек-а, особено на Мерлото. Тодорофф също имат хубави вина. Горчивката на Свищов е страхотна, поне по-старите реколти, ама то май от тях вече няма. Последно пихме 2005 г. и не беше лошо. Снощи изпихме една бутилка Cabernet Sauvignon&Syrah, испанско, етикета е бял и пише с големи букви MONCLOA, реколта 2005, купено от Пикадили. Страхотно е виното, то и затова изпихме цялата бутилка, иначе я пием на 2 пъти (да не си помислите, че сме битови алкохолици  cry....)
Vanhorne, това бялото от Хан Крум е Траминер. Едно време за мен беше най-хубавото българско бяло вино, но напоследък го поразвалиха. Винпром Търговище правят хубав Траминер, но не всички партиди им се получават. Миналата година направиха едно Cuvee Prestige, лимитирана серия, в едни по-особени ръбести бутилки, та то беше хубаво, но вече се изчерпа. Е, ние сме с връзки там....  oopsайде издадох се. От Пино Гриджо-то пием също и Danzante, с една балерина на етикета. Просто го има в най-близкия супер, цената му е добра, а и виното не е лошо.
Ох, спирам, че аз за това много мога още да говоря, но едва ли на всички в темата им е интересно.
Сега ви моля да ми стискате палци, че днес жива, умряла трябва да избера най-накрая пердета, че време няма. Аз от месец обикалям и при този огромен избор  newsm78..... в чудо съм се видяла.
Хубав ден на всички пожелавам  Hug

# 275
  • Мнения: 1 586
Ммммм...днес сме самата Активност  Laughing
Явно само аз бачкам  Sad  Crossing Arms
Предполагам варненки са на разходка при това  временце, а останалата част от БГ тайфата страдат по пролетта, целейки се със снежни топки и търкаляйки се в снега  Hug Английската част вероятно пали чаени свещички на Стоунхендж, задокеанските представители не бих се изненадал, ако още търсят края на одеалото за да измъкнат глава Hug
Ушите ми са увиснали до земята от зор и няма лошо да се разбъбрите по-късно тук, за да има, с какво да се разсейвам от време на време  Mr. Green

P.S. Абе знаете ли? 'щото съм един наблюдателен и все засичам определени виртуални персони да ни четат редовно, а не се включват?!? Дали да не вземем малко да се срешем, да си изрежем ноктите и да си изтъркаме кирта зад ушите? Сега може и да плашим малко Sad

Последна редакция: сб, 21 мар 2009, 16:24 от ARGHT...

# 276
  • Мнения: 4 358
Мале Малееееееееееееееее какво е това чудо бре банда Hug.Какви са тия танци манци, вина, цветя, хапки....
Ванхорне сега като ми го изтипоса това твое любимо ястия да ми кажеш какво е, че няма да спя hahaha.
Ох здравейте Hug Hug Hug първо.Като видях колко сте писали си викам после ще чета ама то краста.Мога ли да не ви видя какви ги вършите Hug.
Мили пак страхотни снимки Hug.Мерси, че си се сетила за всички нас на това свято място Hug.
Прасковке успех мила на изпита Peace Peace Peace.
Рея много гушки от мен Hug Hug Hugи ще чакаме за добри новини.
Уф тука е студено, никъде не излизаме.Гадна работа ама благодатно време за главната ни цел Wink нали така Heart Eyes

# 277
  • Мнения: 1 045
Да ви призная голямо четене падна  ooooh! На моя слаб комп на работата направо е мъка да отваряш Интернет, а в къщи пък от сина ми никой друг не може да се вреди. Сега използвам докато го няма да пиша. Та след два дни усилено четене сега вече съм в час.

Първо поздрави на Ифчето. Честито ти второ момиченце. А на таткото кажи да работи за мъжко. Joy Сигурно лошо ще му стане.

Деми май май нищо не сме направили на почивката, защото се кани да ми идва /за съжаление отново/. Остава да чакам някой заблуден щъркел от ятото на ARGHT...

Виждам че и снимчици сте си показали, но аз все още нямам такава готовност, но при първа възможност ще се включа със снимков материал.

Страхотни рецепти сте разменяли, и музика и танци е имало през това време. Страхотни сте. Браво на вас.  Hug

А забравих да ви поздравя с Първа пролет /а и как да не забрави човек като вън прилича на зима/и много пълни с вързопчета щъркели да доведе и на всеки от нас да подари по едно.  stork-boy stork-girl  За цвят не претендираме нали така.

За сега толкоз, а по-нататък обещавам пак да пиша и да не изоставам.

 Hug Hug Hug ви всички и се радвам, че ви има.

# 278
  • Мнения: 1 586

...защото се кани да ми идва /за съжаление отново/. Остава да чакам някой заблуден щъркел от ятото на ARGHT...

Ама моля ти се! Как така заблуден  Crossing Arms Я да видим ... ммммда ... ти си 31-ва в списъка, който връчих и ако правилно съм записал, името ти се падна на един веселяк с леко крива човка и рошави пера, но доста голямо разбиране в погледа  newsm10  Joy Joy Joy

# 279
  • там където мога да си закача хамака
  • Мнения: 284
Да попитам аз - имам чувството че има доста хора от Варна - моля ви да споделите мнение за добри гинеколози и клиники Praynig Praynig Praynig

Ама моля ти се! Как така заблуден  Crossing Arms Я да видим ... ммммда ... ти си 31-ва в списъка, който връчих и ако правилно съм записал, името ти се падна на един веселяк с леко крива човка и рошави пера, но доста голямо разбиране в погледа  newsm10  Joy Joy Joy

Ааааа - този го знам - видях го да се мота при езерото на баба /подразбирайте Английската кралица/ - било много студено в БГ - някакъв сняг валял там - та щял да поизчака докато се затопли малко - тъй че търпение.

# 280
  • Мнения: 379
Добро утро на всички!Поздравления за астрономическата пролет,обаче този студ ме депресира вече аман!!! И горещото не ми е любимо,но и да ми тракат зъбите през март(края) в  съчетание със сметките за парно и ток ми е много не приятно!!!
Зазолинке,избра ли перденца?Много бих искала да ти помогна да излезем да по напазаруваме и перденца,и покривчици...много обичам...ARGHT извинявай ако нахалствам ,но да не си забелязал из ятото и моето щъркелче какво е ,и кое е по ред???Ако го видиш кажи му ,че и аз мога да отида да си го прибера (за по бързо)да не се загуби някъде и тази пролет....На всички други прекрасни хора  Hug Hug Hug и лека ви почивка сред любимите! newsm03

# 281
  • Мнения: 1 586
Добро утро  Hug Grinning Hug
Еххх...от 6 часа съм на крак и пак са ме изпреварили  Peace
Абе викаме си тука двама-трима "Добро утро", а май точно тези които не се вясват най-добре си го прекарват  newsm78
Danito, чакай да погледна в записките ... хм ... що така бе? Записана си под номер 13 цяло и 5  newsm78 Не съм фаталист, но този път явно съм решил да изключа всякакви вероятности за неуспех. Иначе като гледам твоето късметче е един нахъсан младок, за който "разосната търговия" ще е за първи път тази година. Едва го удържах, като хукна да изпълнява първата заявка. Запушиха му петичките докато се засилваше за излитане, а не беше попитал за адреса на получателя  Laughing Иначе съм си записал в графа "Постоянна адресна регистрация" - "Третия стълб в дясно на улица "Надежда" в село..." Името на селото не мога да кажа, 'щото модераторите ще ми резнат крилцата за нецензурни думи, но ще подскажа, че се намира близо до много красивото Трънско ждрело. Има две села с еднакво име - едното е Горно ... другото е Долно ... Твоят "човек" е в Горно ...  Joy Joy Joy
Лек ден на всички   bouquet  bouquet  bouquet

# 282
  • Варна
  • Мнения: 756
Абе хора вие не спите ли ?Направо съм изумена.Аз обичам да си поспивам, да си полежавам особено в тази мрачна и студена неделя.  smile3511 ARGHT ти пък защо си на крак от 6 часа ?Да не би да са ти създали работа от рано Joy Joy Joy
Papolino да май наистина има доста хора от Варна.Питаш за добри доктори, то е много относително.Аз може да съм доволна ,а ти да си на друго мнение.Аз съм доволна от д-р Георгиев от АГ-то.Но не е само мое мнение ,можеш да прочетеш за него тук в форума, има доста добри отзиви .Също така съм доволна и от клиника ОЛИМЕД от д-р Симеонова.Ако нещо друго те интересува, питай ще ти помогна с каквото мога. А сега малко кафенце за тези които не са станали в 6ч сутринта Joy Joy Joy                                                                           

# 283
  • София
  • Мнения: 6 302
Ми и аз да питам ARGHT тогава, коя съм по ред......
Ха добър ден. За мен не е много добър, защото съм с ужасно главоболие, пак ми излязоха херпеси в носа (този път включително и навън от него, просто прелест! Sick) и са ми възпалени някакви нерви, така че цялата дясна половина на главата ми е..... като изгнила. Освен това тази нощ като ме подхвана едно разстройство........ ужас направо. Сега съм отпаднала и ми се спи. Може да дремна малко, че по-късно след обед ще трябва да идем до новия апартамент, ще ни докарат хладилника и пералнята. Вчера поне това свършихме. А за пердетата...... избрах 2 варианта и ще чакам до понеделник да видя дали едните не са спрени от производство..... Абе... не е лесно да ви кажа, ама то май вие това си го знаете. Веднъж да се преместим на новото място, камък ще ми падне от сърцето.  Simple Smile
Рея, пиши по-честичко. Аз влизам от време на време в една друга тема и там следя как се развиват нещата при теб и още няколко бъдещи майчета.....Дай Боже лошото да е останало зад гърба ти и от тук нататък само хубави емоции да има!   Hug
Ами това е от мен, ще си полегна малко. А тия кефата са толкова съблазнителни.......  Heart Eyes
И извинявайте за моите оплаквания.

# 284
  • Мнения: 4 358
Добро утро и от мен ooooh! ooooh! ooooh! олеееееееееееее какво долбро утро то добър ден ooooh! даже пладне станало.
При мен нищо ново.Навън е студенооооооооо аз си готвяяяяяяяяяяяяя и така ей тия три работи при нас Rolling Eyes.
Зази как иска и аз да се пусна с теб по магазините.Въприки неволите как само и на мене ми се обзавежда Hug
Ех това Николче с тия кафета Hug
А пък ARGHT само да си изтървал някого от тука в твоята там уговорка с щъркелите мисли му Wink Hug

Общи условия

Активация на акаунт