ФИМОЗА!

  • 87 858
  • 224
  •   1
Отговори
# 105
  • Бургас
  • Мнения: 5 750
Много мой познати, майки на 2-3 месечни момченца доста усърдно дърпат кожичката на пениса по препоръка на педиатър. Аз след всичко прочетено доста настоятелно ги моля това да престане, но уви. Педиатъра е казал друго. Почето майки в България няват никакъв достъп до информация освен дадената от педиатрите и според мене от там идва проблема. От сега нататък смятам да разпечатам казаното до тук и на  всяка приятелка с момченце да го предоставям. След прочетеното смятам, че имайки база за размисъл те сами ще решат какво да правят. Дано да променят мнението си и да не мъчат 3 месечни бебоци с такива процедури.

# 106
  • Мнения: 816
Само искам да изкажа уважението си към д-р Бранков, при когото съм имала честта да работя, като медицинска сестра, уви за кратко време. Бъдете жив и здрав:)
  bouquet
Относно забелването смятам че не е необходимо, и вредата която може да има от психологичекса гледна точка може и да се окаже голяма.
Горките ни момченца.

# 107
  • Мнения: 7 430
Да кажа аз нещо отново...за тези 8 месеца един - два пъти се опитвах да забелвам.....но нищо, беше ме страх и така....Макар и много хора да ми казваха, че ще има проблем и няма да може да се забели пиша....мога да кажа,  че я ЗабеЛих...след втория път във ваничка и стана...значи не е никакъв проблем...
За това реших и повече нищо няма да и правя....като му дойде времето - само ще стане  smile3503

# 108


Е, тук съм за първи път исе чудя дали някой ще ми отговори на въпросчето за проблем с "пиленцето " на сина ми

# 109
Преди около 5 дни забелязах , че на пениса на сина ми има 3 бели подутини, изглеждат като връхче на пъпка. Знам ,че това е т.н."смегма".Само да уточня ,че досега личният ни лекар два пъти го е забелвал и не искам да си спомням за тези моменти на силен плач и болка.Отдавна зебелязах, че има около 5мм, които не се обелват  и всяка вечер по време на бяня  обелвах добре пениса  и го измивах .Сега какво да правя? Снощи реших сама да го обеля хубаво, с малко повече сила(иначе детето си играе с "пиленцето" и обелва  главичката), но...след като се изпишка беше страшен рев. Тази сутрин още плака.Видях, че  двете подутинки ги няма, но едната е останала, намазах с риванол и вече не знам какво да предприема. Само в едно съм убедена -повече на манипулации няма да го водя. Горкото дете.

# 110
  • Мнения: 712
Нашата педиатърка направи процедурата отведнъж - на 5-я месец. Имаше леко напрежение, но всичко стана доста бързо и без рев. Стори ми се варварско, но пък аз от първия месец освен третирането с памуче риванол се опитвах по малко, докато не усетя напрежение или неспокойствие у детето, така че май не беше толкова тежко. Сега продължавам с подръпването, но не всеки ден. Все пак се старая да е често, защото съм чувала, че може да се стигне до залепване и да се стигне до операция. Признавам, че не съм търсила повече инфо по въпроса, затова с интерес ще прочита всичко, написано тук.

# 111
  • Мнения: 597
Здравейте мами,нещо съм се притеснила за пилето на Влади.
Преди една година още педито каза,че е забелено напълно,но мама-която е мед.сестра и татко все ми повтарят,че това не е забелено пиле.така реших да заведа Влади до Пирогов и там да го видят-тия дни живот и здраве.
Кажете ми ако сте имали подобен проблем,какво ще му правят???
Страх ме е...

# 112
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Няма нищо страшно,не се тревожи.Забелването става буквално за секунди.Отделят кожичката от главичката.При нас Боби изпитваше болка, само първият ден на вторият вече беше забравил за случилото се.След процедурата прави компреси от лайка,тетра или калиев перманганат.
Пожелавам ви успех и дано мине бързо.

# 113
  • Мнения: 597
а на ясла може ли да ходи след тази процедура?

# 114
# 115
  • Мнения: 1 383
Може да го боли като пишка,  давай Нурофен 1-2 дни, май е по-добре да не ходи на ясла.

# 116
  • Мнения: 5 183
Е, аз мисля 4е колкото и "безобидна" да е тази процедура /на нас не ни се е налагало за сега/, поне ден-два е добре детенцето да е с мама или баба, някой близък, а не на ясла. Предполагам 4е ще изпитва дискомфорт, ще иска да се гушка, ще го е страх да се изпишка... май е  най-добре да си е у дома.

# 117
  • out of space
  • Мнения: 8 576
Сина ми е на 9 месеца и още преди 2 месеца успяхме да му забелим пишлето. Нито е плакал, нито нищо.

# 118
 Нашата педиатърка ни показа точно как става: с палеца и показалеца на едната ръка хващате пишлето в основата отгоре а с другата ръка издърпвате надолу към тестисите и не чак до болка но все пак трябва да се натисне.

# 119
  • София
  • Мнения: 3 212
Само за пояснение - ФИМОЗАТА е първична (т.е.физиологично състояние при малките деца, което се оправя предимно от само себе си), или вторична (вследствие инфекция или неумели опити за забелване).
Моят съвет към всички е да преглеждат внимателно темите, за да няма разводняване.
д-р Бранков

Последна редакция: нд, 07 авг 2005, 16:12 от Туфка с джуфка

Общи условия

Активация на акаунт