Шестгодишно дете почина от менингит в Хасково

  • 4 766
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
Това е страшен вирус! Моето момиченце Ели почина на 26 април 2009 г. от менингококов сепсис. На 10 годинки. Чета в интернет за много случаи, а колко ли още има, които не са публикувани?! Задължително трябва да ваксинирате децата си.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 125
Аз съм "за" ваксините, но е хубаво да се знае, че не покриват всички щамове менингит. Трябва да се знае и, че дете с висока температура веднага се води на лекар, за да се изключи менингит като причина за температурата. Ако се диагностицира навреме подлежи на лечение. Това информацията ми на лаик, която научих снимайки репортаж за починало дете в Ловеч преди 8 години. Ужасна трагедия са тези случаи.

Последна редакция: ср, 20 май 2009, 20:56 от Бояна Ламбер

# 17
Аз съм "за" ваксините, но е хубаво да се знае, че не покриват всички щамове менингит. Трябва да се знае и, че дете с висока температура веднага се води на лекар, за да се изключи менингит като причина за температурата. Ако се диагностицира навреме подлежи на лечение. Това информацията ми на лаик, която научих снимайки репортаж за починало дете в Ловеч преди 8 години. Ужасна трагедия са тези случаи.
[/quote]

Тя имаше висока температура в събота, а в неделя сутринте й беше спаднала... почина в 14,40 ч. Два часа преди това беше адекватна, гледаше телевизия, даже искаше да ходиме заедно на пазар....
Бог да пази децата!

# 18
А какъв процент е вероятността когато дете вдигне висока температура, да се постави диагноза менингит и да се направят изследвания за това? Знаете ли след колко дни излизат резултатите от тези проби? По линковете се пишат неща, които да успокояват майките, а не бива да им се хвърля прах в очите...

# 19
  • София
  • Мнения: 12 125
Адриана Моите съболезнования. Изключително много съжалявам. Това е уникална трагедия и искрено се извинявам за предишния си пост. Не прочетох добре написаното от теб и не разбрах, че става въпрос за твоето дете.  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Дано ми простиш. Praynig В такива случаи никой не е виновен и не могат да се предвидят последствията. Ако се отиде навреме при лекар, ако той разбира от това, ако успее да прецени добре.... Прекалено много "ако". За съжаление, не можем да контролираме живота и да го задържим.
Прегръщам те и макар и да не те познавам те прегръщам.  Hug Да не дава Господ никому такава трагедия. Поклон, пред това че разказваш за това, защото родителите наистина нямат достатъчно информация по въпроса.

Нека почива в мир малкото ангелче! Cry Cry Cry

# 20
Благодаря! Наистина има много "ако", дни наред нямах покой, че не съм направила всичко за нея, много четох, говорих с много лекари... при нея стана мълниеностно...трима лекари в рамките на тези два часа, вкл. и съдебният не разбраха какво става, едва след аутопсията бяха на 90% сигурни, че е менингококов сепсис. Резултатите от посевките, които направиха излязоха след три дни, с което се потвърди диагнозата...А Ели наистина беше ангелче, много добра, даже често й казвах, че не може да оцелее в този жесток свят с толкова добрина ...

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 9 720
Боже мой, моите съболезнования, дано почива в мир ангелчето  Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose
Адриана, сигурна съм, че си направила всичко, което зависи от една майка  Cry

# 22
  • вкъщи
  • Мнения: 704
и аз съм за ваксините тази става задължителна вече

# 23
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Адриана, съжалявам за детенцето ти.   smile3518
Нека почива в мир принцесата- ангелче.  Flowers Rose Flowers Rose

# 24
Не знам! Този вирус се оказа страшен. Кой не вдига температура? А и колко лекари при висока температура ще назначат точно изследване за минингит? Пишат по сайтовете и за други симптоми... и е така и не е така, Ели например не я дразнеше светлината. Коварна работа. Да пази Господ!

# 25
  • София
  • Мнения: 12 125
Има неща, с които не можем да се преборим. Адриана знам, че е лесно да се каже, но не се връщай към това, което е могло да се направи, за да се развият нещата по благоприятен начин. Направили сте всичко възможно, за да не се стигне до тук. Понякога е писано друго. Човешкото тяло е крехко и има милиард неща, които могат да се объркат и да загине. Ако прекарваме дните и нощите си тревоги за тази крехкост няма да успеем да живеем нормално, да бъдем щастливи, да обичаме и да бъдем обичани.
Не знам какво повече да кажа. Случило се е най- лошото и каквото и да кажем е излишно. Болката никога не минава, но трябва да се намери начин да се продължи да се живее с нея.
 Hug Hug Hug

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 048
Адриана, моите сьболезнования за твоето момиченце  Cry

# 27
  • София
  • Мнения: 2 161
Адриана : Моите най - нискрени съболезнования!
Във връзка с ваксините, моята педиатърка ми препоръчва да направим ваксина "PNEUMO 23" - Полизахаридна пневмококова ваксина.
Пневмококите най често причиняват : Пневмония ; Менингит ; Отит ; бронхит.
Някой има ли впечатления от тази ваксина , в смисъл дали сте я прилагали ?

# 28
  • Мнения: 1 740
Адриана, моите съболезнования за твоето ангелче .
Flowers Rose Flowers Rose Flowers Rose

# 29
  • София
  • Мнения: 12 125
Адриана : Моите най - нискрени съболезнования!
Във връзка с ваксините, моята педиатърка ми препоръчва да направим ваксина "PNEUMO 23" - Полизахаридна пневмококова ваксина.
Пневмококите най често причиняват : Пневмония ; Менингит ; Отит ; бронхит.
Някой има ли впечатления от тази ваксина , в смисъл дали сте я прилагали ?


 За деца се прилага Превенар, а от този месец ще има и нова от типа на Превенар, но 10 валентна, ако не се лъжа. Пневмо е за възрастни и деца над 6 години. В България има и менигококова А+С, която е за над 3 годишни/ за различен щам от тези покрити от Петаксим и Превенар/, но в други страни има за деца друга, която се казва Менжугейт /има я и с други имена, но не помня всички/. В темата за ваксини и ваксинационни програми са обсъждани. Потърси там.

Общи условия

Активация на акаунт