Има ли мами, чиито деца носят името на мама или тати?

  • 5 456
  • 90
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 592
Ех, хубаво ни е името ....я вижте как се мултиплицира.
Въпреки това немисля, че е добра идея по ред пирчини, за които другите преди мен са споменали.

# 76
  • Мнения: 698
Има толкова красиви имена...
Имате право да наречете детето си, както желаете, разбира се.
Но на мен ми се струва,че се шегувате с тази тема...

# 77

[/quote]
Ти в ред ли си? Какво страдание ти се присънва?  Всяко семейство има свои традиции.
Аман от кухи лейки!
[/quote]

Аман от груби, злобни бабки,
Дето чакат уважение от всеки само защото са дърти,
Но иначе не спират да съскат обиди!
Всеки има право на лично мнение!
Пък ти като искаше се мисли за "не-куха" лейка

# 78
  • Мнения: 275
Една бивша моя колежка си кръсти и двете деца на нея. Пламен и Полина / на Павлина/. И аз мисля, че е егоцентрично, но пак е с повече въображение от Силвия-Силвия-Силвио. Това Силвио звучи ужасно ooooh! Дори не подозирах, че го има това "мъжко" име...

# 79
  • София
  • Мнения: 285
Между другото, сигурно ви е известно мъжкото име Силви? Силви Чернев, председател на вътрешния арбитражен съд на БТПП. Пуснах в гугъл да видя има ли и още. Вярно, че Силви е предимно женско име, но за има няма 3 минути видях и доц. д-р Силви Георгиев, Д-р Силви Кирилов, директор на Александровска болница, СИЛВИ СТЕФАНОВ-НОВИЯТ ДИРЕКТОР НА ОБЩИНСКИЯ КУЛТУРЕН ИНСТИТУТ „РАДИО РУСЕ". Сигурно има и още.
Макар, че според мен твърде подчертана е еднаквостта на имената на двете деца с това на майката. Не знам как би се тълкувало отстрани, а всъщност това смущава авторката на темата, според мен.
А по отношение поведението на мъжа й-много мило и сантиментално ми се вижда.

# 80
  • Мнения: 494
И последно,авторката какво реши?

# 81
  • Мнения: 16
Ти в ред ли си? Какво страдание ти се присънва?  Всяко семейство има свои традиции.
Аман от кухи лейки!
[/quote]

Аман от груби, злобни бабки,
Дето чакат уважение от всеки само защото са дърти,
Но иначе не спират да съскат обиди!
Всеки има право на лично мнение!
Пък ти като искаше се мисли за "не-куха" лейка    Благодаря ти,че взимаш моето мнение или поне смяташ,че то е по-приемливо.Аз предпочитам да не продължавам този спор,защото ако влезеш с прасето в калта...на него ще му хареса.Аз не желая да се изцапам!Благодаря ти отново! Simple Smile

[/quote]

# 82
  • Мнения: 96
Стига бе ooooh!
НЕдей да кръщаваш и това дете на себе си, ще стане много странна ситуацията - Силвия и Силвио, а и ти мама Силвия. Е, мъжа ти явно е супер влюбен, ама му напомни, че има и други имена, освен твоето.   Peace
Абе това да е все пак някаква шега, щото много ми е странно - 6 страници са изписани, а мамата я няма да каже и тя нещо newsm78

# 83
  • Мнения: 175
Принципно не ми допада идеята детето да носи същото собствено име като това на някой от родителите си. Камо ли пък и двете деца да са кръстени с идентични имена, съвпадащи с това на единия от тях.
Освен това Силвио за момче звучи потресаващо. Stop
Извини ме, но бях искрена в мнението си.


 Peace

# 84
  • Мнения: 175
И двете са кръстени на мене  Mr. Green
питах го дали иска някое да е на него-не искал, не си харесва името- аз пък мойето си го харесвам много и за туй така ги кръстих  Grinning


И двете са кръстени на теб,но са с различни имена.

# 85
  • Мнения: 275
Да бе, авторката няма ли да се включи да каже какво реши? Thinking

# 86
  • Мнения: 177
Малкият ни син е кръстен на баща си Александър

# 87
  • Мнения: 1 054
А третото?! Силван/а?  Mr. Green
Нашия татко е Слав и като се роди принцеската ни името й ще завършва на неговото, ако това значи да е кръстена него - да, на него ще я кръстим Simple Smile

# 88
  • Мнения: 762
Нашият скаридко е кръстен на таткото. Ако второто ни детенце е мома, ще го кръстим на мене. Така сме си решили двамата.
При нас е обратното-таткото има малко женско име Калин,а аз съм кръстена на Димитър и мислим ако второто е момче да е кръстено на мен,а ако е момиче на гръцката богиня на плодородието,което си е същото почти. Simple Smile
Моят съвет към авторката е да се довери на собственият си усет.Да имаш уникално име (било то и латиноамериканско) не е лоша идея,даже си е много приятно.

# 89
  • Мнения: 762
Абе твоят мъж да не е зодия рак?  Wink

Последна редакция: вт, 05 май 2009, 22:07 от dimitriana

Общи условия

Активация на акаунт