Март преполовяваме, АПРИЛчета угояваме и с нетърпение очакваме!

  • 16 620
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
На Аничка  smile3525 за новата темичка!

Някой по-нагоре беше питал за пред-родова депресияаз съм 100% сигурна че има такова нещо.Мен ме е хванала от няколко дни,ама днес..... #CrazyДаже мисля да си правя чайчета за успокоение.Някоя от вас има представа този на HIPP дали има ефект при възрастни?Знам че при бебчовците е мн ефикасен.Чак ме хвана срам Embarassed,яно мн лабилна съм станала с приближаването към края.Но какво да се прави.....Всеки луд с номера си Whistling

Исках да питам тези от вас,дето ще ползват свещички за да избегнат клизмите,кога точно ще ги прилагате.Докато сте вкъщи и сте сигурни че това са контракциите на раждането,или когато вече сте в болницата?Извинявам се тъпия въпрос,но искам да избегна тази забележителна процедура...... Shocked

А и последно,от къде сте си купили еднократните гащи?Питах в 2-3 аптеки и нямат такива неща.

Приятна вечер на всички!

# 16
  • Мнения: 794
Някой по-нагоре беше питал за пред-родова депресияаз съм 100% сигурна че има такова нещо.Мен ме е хванала от няколко дни,ама днес..... #CrazyДаже мисля да си правя чайчета за успокоение.Някоя от вас има представа този на HIPP дали има ефект при възрастни?Знам че при бебчовците е мн ефикасен.Чак ме хвана срам Embarassed,яно мн лабилна съм станала с приближаването към края.Но какво да се прави.....Всеки луд с номера си Whistling

Да ти кажа аз как се успокоявам от време на време, поне вечер, за да заспя. Слагам едно пакетче чай от мента в 1/3 чаша с вода. Завирам в микровълновата и после добавям до горе в чашата прясно мляко. Подслаждам и пак затоплям. После вадя пакетчето и .... Ммм, много приятно питие!
Иначе докторът ми е казал, че мога да пия от хапчетата мента, глог и валериан.
Аз предпочитам обаче да си провеждам самотерапи. Измислям си занимания, ходя на разходки, ходя и на работа за по няколко часа на ден. Така не ми остава време да си мисля щуротии.

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Хайде и аз да се разпиша в хубавата темичка!  Hug

rrivanova, аз съм сигурна, че има предродилна депресия, защото иначе не мога да си обясня страннто състояние, което ме е обзело. Да не говорим, че ми потичат сълзите от едното нищо.  Rolling Eyes
Еднократни гащи на Канпол съм виждала в Хиполенд.  Peace
Рони, радвам се, че се появи и сте добре с дундата ти.  Hug
Съни, стискай кълки още седмичка, да влезем в 9ия. Ако трепериш от Гинипрала, пробвай да хапнеш нещо сладичко, на мен ми помага.

Аз очаквам след около седмичка до 10 дни да започне бебевалежа.  Mr. Green

Аз да се оплача, че ми се нацепи корема покрай пъпа.  Sad Много интензивно ми расте корема от няколко седмици, буквално напредвам с по 2 см на седмица, при вас така ли е?
Някой дали е ползвал този продукт на Мустела за третиране на вече появили се стрии: http://www.framar.bg/prepor_product.php?id=30001125&page_spe … F0%E8%E8+75%EC%EB. Може да се ползва и по време на бременност.
И още нещо - с какво ще се мажете след раждането за по-ефективно събиране на кожата на корема? Като си гледам шкембето, имам чувството, че ще си нося торбичка на кенгуру направо...

O, и да се похваля с бъдещата локва на поповите ми лъжички: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=11006248

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 19:12 от Жабче

# 18
  • Мнения: 541
момичета с определена дата за секцио- ако искате да ви впиша на първа страница за да ви стискаме многооооо силно палци ми пишете лс Hug

# 19
  • Мнения: 8
Здравейте ,момичета!

Цяла една тема сте изписали докато успея и аз да се вредя:)
Аничка, темичката е прекрасна както винаги.
Успях да прочета предната тема ,но ми е пълна каша в главата.
Радвам се ,че Рони е ок и всичко с нея и бебка е наред.
На всички мами с болежки или болни каки и батковци пожелавам скорошно оздравяване.
И аз като Жабче смятам,че скоро ще започнем с бебевалежа.
Между другото ,Жабче, локвичката е страхотна.
Принцеса Рая, аз съм от Надежда 1 ,ако си съседка можем заедно да бродим с бебемобилите.

Аз днес ходих да се срещам уж с бъдещата педиатърка,но тя ме увери ,че било рано още - таткото да се обади като родя.Това малко ме разочарова,аз исках да се поговоря с нея , да усетя що за човек ,ама  уви.Може би ще се насоча към друга - имам хубави отзиви за 2 педиатърки в 8 п-ка.Има  ли мами ,които да са с педиатър в 8 п-ка? Отзиви?

Бях и на ЖК.Бебето си е голямо и това е:) . Отговаря на 40 г/с  и е 3600- 3700 гр., доколкото може да се вярва на въпросните размери.От др седмица ще ходя в Тината по 2 пъти в седмицата и ... май все по-усилено ще чакам щъркелче:)
Иначе аз уж съм добре,казвам уж защото куцукам все по - старателно и по-старателно.....този нерв ми разказа игрите Simple Smile

И аз  като rrivanovaсе интересувам кога точно се прилагат тези свещички ,че нямам никаква идея.
mara casy , радвам се,че те виждам да пишеш.Точно се чудех какво ли е станало с теб, реших ,че си отскочила до Пазарджик.
Поздравления за новия дом ,с толкова сладки Люлински мами-априлки ,мисля,че бързо ще разучиш квартала.

Ох, това е за сега от мен!
После пак Simple Smile

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 347
Да не забравя първо да благодаря на dream-wish и Gaja за отговорите   bouquet
рони, sunny_777 , пазете се милички  Hug
Както и всички останали разбира се, да устискаме още малко  Hug
Много съм разсеяна, пропуснала съм линка за Смешното раждане, къде мога да го видя? Погледнах в началото на темичката, но не го открих... ани4ка, страхотна темичка   bouquet браво и на Io io за заглавието   bouquet
И пак заради разсеяността ми  Blush бихте ли ми изпратили отново паролата за албумчето? Знам че беше много лесно и очевидно, но...  Blush

Сутринта се видяхме с част от маминките в Бс на лекциите и беше много приятно  Hug Не очаквах да ме заинтригува толкова, може би и самата лекторка се постара да го направи интересно за нас   bouquet Беше за спорта по време на бременността и след раждането. Simple Smile
Питала съм ви и преди маминки от Бс, сега ви питам пак  Blush Видях че голяма част от вас сте се насочили да раждате тук в болницата, знам че desi054224 е с уговорка с акушерка, но за другите май съм пропуснала... смятате да отидете при който се паднете ли? Извинете ме, че така ви разпитвам, ама така съм се разпънала на кръст за това, къде, кога, как... И аз съм за двата вида раждане, само да сме живи и здрави...  Praynig
И пак да ви питам за кремчето за зърна, милички, всички ли използвате Гармастан, някой използва ли това което е без отмиване?
keli f, мисля че още някой ти беше отговорил за магазините с колички, като освен тези, които си споменала, ти е писала за Пикадили, също и близо до МЦ Св. София има ( не си спомням името), както и Бамболино в Зорница, близо до болницата... мисля че имам и карта с обозначените места, ще я потърся и ще я пусна...
ето картата имай само впредвид, че картата е от преди време и някои магазини са преместени.  Hug

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 21:00 от ben78

# 21
  • Мнения: 2 090
Хоп и аз тук Grinning

Аничка,поздравления за труда  bouquet,както винаги си направила темата супер свежарска!

Дано я напълним само с хубави новини и емоции newsm03 newsm10

ben78 ,аз ползвам кремчето на Авент за зърната,то е без отмиване Wink

Ето я и темичката за която питаш Смешно ли е раждането Grinning



# 22
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Аз сега мажа с Гармастан, но съм си взела и крема на Авент, който е без отмиване. Него го пъхнах в чантата за родилното.  Grinning

Магдалена, на запис ли ще ходиш в Тината два пъти седмично? Много голям твоя шишко.  Laughing
За педиатъра е така, сега няма как да запишеш бебето. Обаждаш се на избрания педиатър в деня на изписването ви от болницата и той трябва да дойде да ви види вкъщи. Моля някоя от запознатите майки само да каже дали се заплаща това първо посещение?

Последна редакция: ср, 11 мар 2009, 21:27 от Жабче

# 23
  • Мнения: 75
ben78 , предишния път ползвах гармастан. Бях доволна, заздравяваха ранички за няколко часа. Мен не ми притеснява отмиване, така или иначе винаги слагах топла влажна кърпа на гърди, за да тръгне по-лесно кърма.

Аничка! Браво!!!

Ася, при Минев съм Peace

Жабче
, ако така продължаваш с наддаване, ще раскърмиш жабчета, ЖЗ ,ще се наложи да купуваш и втора локвичка Laughing

Момичета, и аз испадам в някакво идиотско състояние- мрънкам, креща понякога, плача за дреболии, после се извинявам... От кашлица и кихане днес получих една силна контракция, чак се присвих наполовина. Нищо, реших да почиста в къщи от прах да не кихам, едвам приключих. Пъфках като товарен влак hahaha

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 347
*dessi* , Жабче, Мамочка, благодаря ви   bouquet

# 25
  • Мнения: 182
Поздравления за темичката   bouquet
Днес времето беше страхотно и с малката направихме страхотна разходка,можеше и още ама като ми се стегна корема едвам се прибрах.Много каталясах,утре ако вали пък няма да мръдна от къщи!
Бен с уговорка с акушерка,но и на док ще се плаща за съжаление  ooooh! Tired ама да сме живи и здрави!Към 20-и ме вика моита акушерка и ще си говорим сигурно,после ще пиша!
Аз първия път като започнах да раждам не съм ползвала свещички,защото от болките организма се изчиства,но този път съм си взела и като ме хванат болките ще използвам една!Малко ми е кофти от мисълта за ползването им ама ooooh!,мислих да пробвам една да видя за колко време върши работа  Blush.Някои ако е ползвал да сподели след колко време действа!
Рони добре си се завърнала в къщи!
Днес сутринта като си погледнах коремчето и ми се стори,че за една нощ е нараснало  #Crazy,реших да си го снимам и  Shocked-много голям бе,сега ще кача една снимка в албумчето!

# 26
  • Мнения: 734
Хайде и аз да се цопна в новата тема! Ани4ка - моите почитания към твоите естетически способности и старание!   bouquet

Жабче, локвата е жестока направо! Чудесно се е получило! Е, най-прекрасното допълнение предстои, ти сама го каза - 2 попови лъжички!  newsm06
Жабче - пак към теб, днес бях на кожен лекар. Попитах я за мазило за пресни стрии - Мустела или Лиерак. Отговорът беше - едно трето нещо, нарича се Synchroelasta, на някаква нова марка, която от скоро се внасяла в България - Synchroline. Нейните думи бяха, че това третото само би помогнало наистина. Дали е обективна - нямам идея.....Поне вече има 3 варианта. Продуктите на Synchroline със сигурност ги има в една верига аптеки (тя се обади да попита пред мен къде мога да се намерят), не вярвам да са широко разпространени, предвид скорошното им появяване на българския пазар. Та така.....

Напоследък и аз съм станала доста по-непоносима. Хем си го виждам, хем трудно го контролирам.... ooooh! А пък такава жега ме е подгонила...чувствам се като топлоцентрала! Разкарвам се по тениска и пак завирам! Докторът каза, че е от забързания метаболизъм.... newsm78

За зърна - сега си се мажа с Гармастан, но смятам да си купя Лансинох. Не, че няма да изразходя Гармастана, ама за болницата, като няма да  мога много-много да ставам мисля да ползвам по-щадящи продукти като кремче, което и да не се отмие, няма да е страшно за бебока. (е, да не си помислите сега, че ще занемаря хигиената си....  Rolling Eyes ) Другата покупка, която обмислям да направя е мокри кърпи за гърди. Причината е същата - трудно ставане от леглото в началото. Виждала съм такива на Chicco. Някой с отзиви за тях?!? А друга марка дали има?

Еднократни гащи за след раждане - виждала съм в Пигис Хаус. Жабче е споменала Хиполенд, предполагам и в други "бременни" магазини има.

М, това е май за тази вечер от мен. Днес не спах следобяд и ми е криво и поспаливо....
До пак!  Wink

# 27
  • Мнения: 52
Здравейте милички!!!
Да поздравя аничка за страхотната темичка   bouquet
Аз от днес официално съм в майчинство и съм много щастлива с малки изключения, че изследванията не са ми много добри. Исках да попитам за кодовете в болничния ми лист: единия е Z34 и причина 14, от което аз нищо не разбирам. Прогнозата ми за раждане според доки е секцио (най-вече заради диоптъра), но аз все още си оставам с надеждата за нормално раждане. Това ще разбера другата седмица, когато ще ходя на преглед при очен.
На 100% има и предродилна депресия, аз изпадам в много странни състояния напоследък, а и мога да се разплача от нищо, което за мен е доста необичайно (реването де).
Лека вечер на всички изпълнена с много ритничета и никакви болежки!!!

# 28
  • Мнения: 86
Здравейте и от мен  wavey
Аничка - страхотна си както винаги, а заглавието е супер - поздравления за теб и за Io_io newsm51 newsm51
Някой спомена нещо за депресии  newsm48 smile3511 smile3515 smile3516 smile3518 и мене ме тресе яко хормона от 2-3 дни ... Рева от нищо, нямам тонус и мерак за нищо (умората продължава да ме тормози) да не говорим за колко неща се притеснявам  ooooh! Дано ме пусне скоро  Praynig А за спането - вече се оплаках.Nanny , май на всички им е повлияло пълнолунието  #Silly
За раждането - и аз залагам отново на естесвенното. Нещо не ми се нрави да ме отварят и ми човърткат из карантиите  Crossing Arms Предният път и аз раждах с окситоцин - еми болеше си доста  Shocked, малко форсирано стана, и най-кофти ми беше, че не можех да се разхождам, а буквално бях вързана за беглото, заради системата. Иначе мина бързо - за 6 часа и половина, без разкъсвания.
Както казва Жабче обаче - най-важното е да е спокойна и сигурна жената. Има ли страх и паника - всичко става по-сложно.
Desi_D - дано бързо да се оправя малчо  Praynig
Рони, така се радвам да те видя отново - и то в типичен твой стил   bouquet ЕжШ си магнезия и лежШ  сега (и аз това правя) да стискаме кълките.
sunny_777 - поизтормози се и ти, ама си герой  Hug Аз каката така я износих - с инжекции. Сама си ги биех даже, когато нямаше кой - зор, кво да правим  ooooh! Ама си заслужава всяка една жертва Flutter
Жабче -  с удоволствие бих се потъркаляла в такава локвичка и аз  newsm53 Страхотна е, наистина!

# 29
  • Мнения: 1
Здравейте, мами!
the empress, не се натъжавай толкова, защото от сега нататък те чакат само хубави моменти. До преди няколко дни нямах на идея какво ще правя по цял ден, но от както взех тези 45 дни преди раждане...направо не ми се мисли за работа. Сутрин- влизам във форума, след това се обличам, гримирам и бързо навън- разходки, срещи с приятелки, вечер- ровене из комп.... и планиране за бебчо. Изобщо само приятни емоции от тук- на татък.

Общи условия

Активация на акаунт