Razglezeno li e deteto mi

  • 2 737
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 190
Не, не е разглезено. Няма как да бъде, предвид факта, че е малко бебче на 6 месеца.

# 16
  • Мнения: 292
Вижте, аз съм против да се оставя детето да плаЧе дълго време ....... Но съм и против да се взима и при най малкото мрънкане на ръце. Най пресен пример е .... В момента поради това Че и с мъжа ми работим, а малката е много малка за градина, доиде да я гледа свекито. Да ама свекито иска да я носи постоянно и въпреки протестите ми да не я взима за щяло и нещяло на ръце .... все пак го прави. Когато аз се занимавам с бебка (в свободните ми Часове и дни), не мрънка, неиска постоянно на ръце, но видили баба си, запоЧва веднага да плаЧе и да протяга ръце към нея да я вземе ..... Така Че не ми казвайте Че децата не разбират и не се възползват. На мен ми доставя голямо удоволствие да си я гушкам и го правя винаги когато мога .... , НО веЧе няма гръб. Нося ли я малко повеЧе от 10 мин. и после не мога да стана. И не мисля Че майките които не носим децата си постоянно на ръце сме по малко добри майки и Че децата са ни дарени с по малко любов ...

И по темата, малко ти е бебЧето да е разглезено, но и аз съм на мнение Че ако я заиграваш, малко по малко ще свикне и няма да плаЧе постоянно.

# 17
  • Мнения: 121
измисляй му някаква занимавка ли  newsm78, активна гимнастика или нещо от сорта,но не мисля че е разглезено ,просто ика внимание

# 18
  • Мнения: 9 973
не е разглезено,но му е скучно

# 19
  • София
  • Мнения: 44 106
на 6 месеца - не, категорично не е разглезено....държи се съвсем естествено и адекватно....
Купи си слинг, детето ще е гушнато  при теб, а ръцете ще са ти свободни за всичко останало.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 675
Подкрепям Ludmilana и Анда - дете на 6 м. не може да се разглези с внимание и обич.
Детето ми и на 2 г. предпочита да си играе с мен или баща си, а не да си играе самичко, и аз не смятам това за глезотия, а за съвсем естествено поведение, рано им е да са самостоятелни Wink.
Знам, че е досадно понякога да не можеш да свършиш нищо, което си си наумила - в домакинството или пък за себе си, но това време отминава, дотогава се научи да се организираш по-добре - вземи си слинг, като сложиш бебето в него можеш да свършиш много неща, прави повечето неща, докато то спи, сложи го в шезлонг/столче за кола и го слагай да гледа как готвиш например, и т.н.
И го гушкай и си играй с него, колкото повече се опитваш да се дистанцираш, толкова по-отблъснато и нещастно ще е то, а това допълнително ще изнервя атмосферата.

# 21
  • Мнения: 1 512
Според мене дете на 6 месеца не може да бъде разглезено.То просто има нужда да бъде гушкано.Против съм детето да се оставя да плаче дълго време.Просто всяко дете е различно.Едни обичат да бъдат гушкани и носени на ръце,други -не.След като му харесва да бъде гушкано го гушкай сега,защото  когато стане на 15 -20 години няма да изпитва такава нужда.Подкрепям напълно мнението на  Ludmilan.А за да свършиш нещо,а бебчо да не плаче можеш да си вземеш слинг или кенгуро както са те посъветвали и други мами.

# 22
  • Мнения: 9 438
Не се тревожи.Всяка майка иска най-доброто за детето си.Естествено,че като плаче няма да го оставиш.Моята принцеска е на 1 месец и положението при мен е същото.Не е разглезено спокойно,просто иска близост.

# 23
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
Моят син също е бил постоянно в прегръдките ми и не му позволявам да заплаче. Считам, че така той усеща любовта и закрилата ни.
Не мисля, че така може да се разглези дете Peace

# 24
  • Мнения: 1 817
Много е трудно. Малкият ми син беше така. Постоянен рев и постоянно носене.Това не е глезене.
Някои деца са просто по-чувствителни, по-гальовни. Никой тук не можеда ти даде съвет, защото децата са различни. А най-правилният подход за всяко дете е различен. Майката сама си преценява и го чувства.
Синът ми / на 1г 5м/и  сега е много привързан към мен, като сянка ми е.  Wink Колкото и да съм се старала, не можеш да го оотлепиш от мен. Изпада в ужас ако не ме вижда. Това си е до детето. и това с времето ще отмине.
Трябва ти много търпение, Дано по-бързо да проходи детето, че да се почувстваш маалко по-свободна. При мен това се оказа някакво "спасение' от ситуацията.

# 25
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Не мисля, че е разглезено.И моят син понякога прави така и аз като кажа на баща му, че го глезим, той ми казва, че е просто бебе и има нужда да бъде гушкано и да си играя с него.Вече е по-голям и си играе и сам, но пак има такива периоди.

# 26
  • Мнения: 3 294
На тази възраст е изключено да се говори за разглезване  Peace

# 27
  • Мнения: 1 596
И мойто е разглезено Laughing
Ама аз си го глезя Mr. Green

# 28
  • Мнения: 2 960
На 6 месеца не мисля,че едно бебенце може да е разглезено.Просто бебчо има нужда от теб,топлината ти и присъствието ти.
Така мисля и аз.  Peace
наистина е така.Дръж го повечко време близо до теб.Да те усеща и както са те посъветлави :слинг и с него.
След време ще ти се иска да го гушкаш,обаче то ще иска да припка ,да гони слънчевите зайчета,да открива "огромния" свят..

# 29
  • Неизживени спомени
  • Мнения: 488
Едва ли е разглезено,просто иска цялото ти внимание,занимавки игри подходящи за възрастта.Сега на мъничето ти всичко му е интересно и иска да е навсякъде с теб и да гледа какво прави мама.Иска да бъде гушкано и да усеща,че е неотделна част от теб,да бъде закриляно и няко да му показва всичко.Поне още 6 месеца и можеш да започнеш да се замисляш за това, дали е разглезено Peace

Общи условия

Активация на акаунт