Майки АВГУСТ 2009 - Тема 22

  • 16 117
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 372
Трейси дано всичко е наред Praynig Hug

# 76
  • Мнения: 34
Момичета, талията вече се води обиколка на корема.  Mr. Green Моята от понеделник е 82 см.
Тъкмо се чудех кое по-точно ми е талията Joy 90см; ханш 103. УУУУУУУУУ кат' манекенка съм!
Трейси, и аз ти стискам палци!

# 77
  • Мнения: 196
Утре някоя бъдеща мама ще ходи ли на лекциите на сп. 9 месеца? Аз съм там.

Да попитам пак за БХС-то въпреки, че темата вече толкова се изтърка. Ще ходя другата седмица, но моята док ми каза първо да мина през някакъв кабинет в Майчин дом на ултразвук и после да отида за кръв. Някой ходил ли е в този кабинет и колко се заплаща + изследването за БХС?

Трейси стискам палци всичко да е наред Praynig. Много неприятно това с катастрофата. Аз да си призная откакто съм бременна шофирам повече от всякога travel, не смея да рискувам да припадам по градския транспорт, а и всички тези миризми, много хора, повечето от които болни не си е работа... от една страна осъзнавам, че риска и при шофирането е голям, но пък от друга... А слагате ли колани, тези от вас, които шофират?

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 15:11 от Zahira™

# 78
  • Мнения: 510
Трейси ти два пъти ли прави БХС или само веднъж.Аз правих само ранен и реших да не ходя на втори защото четох че бил по неточен но все се притеснявам уж за моята въздраст резултатите бяха добри.Иначе стискам палци всичко да е добре и да имаш най сладкото бебе.

# 79
  • Мнения: 521
If-73, два пъти, първата беше ок, нухална гънка беше 1,6 мм. Незнам защо втората показва такива лоши резултати. Доктора твърди, че може да е заради различните резус фактори с мъжа ми, вярвам че всичко ще е добре.

Захира, аз винаги слагам колан, не само когато пофирам. И слава богу, че бях с колан. Винаги шофирам с яке и си слагам колана така, че да се опира долу в якето, за да не ми е на коремчето.

Сега след 2 седмици ще пътувам за БГ - с кола, и смятам да съм с колан през цялото време.
Дано да успея да се възстановя от всички тези неща, защото иначе незнам как ще пътуваме. Толкова километри мъжа сам няма да може да изкара, така че ще трябва някак да се сменяме. Ще видим  #Crazy

# 80
  • Мнения: 34
Zahira™, аз днес ходих. Струва 42лв (44 с паркинга Wink ), първо плащаш долу на втория вход от към ул Здраве, после на 14 ета даваш кръв, ама се чака доста. Ултразвук не ми правиха, защото вчера бях на ЖК, не знам колко давност има, но доста мацки ги пратиха първо на ултразвука.
 за колана още го слагам ама ми пречи като съм без яке. И аз не слизам от колата... Embarassed

# 81
  • Мнения: 196
44лв.??? Shocked Тези луди ли са? Аз защо си мислех, че е не повече от 20. Е аз последно бях на преглед миналия петък, но те си искат там замерване на гънката май и няма да се размина без ултразвука първо.

# 82
  • София
  • Мнения: 2 706
Ice Queen, и аз като теб, поне от месец нищо се не види.  Mr. Green Трябва да си глътна шкембича, а не става. поне знаем какво правим.

Биа, защо да не може да се пусне тема от предишна, писана от нечий профил.
Нямаш такова ограничение. Просто отиваш на първа страница на темата, която свършва и там, където е съобщението с термините и т.н. му даваш Цитат. Тогава всичко ти излиза в диалогова кутия, която копираш, махаш маркерите за цитат и само добавяш името на старата тема в списъка. Това е. С юнките така правехме, не сме имали общ профил.

Лили, по-добре пиши за коя болница става въпрос, защото аз раждах в Тина Киркова и останах с прекрасни впечатления, въпреки че болницата е държавна, не съм ползвала ВИП услуги.
Бях в стая с още 2 момичета, бебета си ги взимахме само за кърмене и после ги връщахме. 5 дни се наспах и си починах, преди да се почне бебешката офанзива в къщи. Храната беше прилична, въпреки че бяхме на диета.  За багаж никой не ми е правел проблеми, местеха ми го без дори да ги моля - реанимацията се напълни много бързо и мен временно ме бяха настанили в близка стая. Надявам се и с второто да остана с добри впечатления от болницата.

За препоръките съм абсолютно съгласна - най-вече е важно да си слушаме доктора. Особено що се касае до секс, например при ниска плацента секса е абсолютно противопоказен.

# 83
  • Мнения: 9
И аз карам много интензивно откакто съм бременна, но от 2 седмици не слагам колан. Спорез мен е по- добре и по безопасно така. Но предполагам че всеки има причина да избере един или друг начин.
Мацки качих си снимка на тумбака в албума, но ..не успях да разбера как да я наддпиша  Embarassed Дали някой би ми помогнал моля ?

# 84
  • Мнения: 2 382
О, не се оплаквайте за цената Laughing.В Пловдив БХС-то е 95 лв с банковите такси, като кръвта се изпраща в София(42 лв-такса за София,25 лв такса за Пловдив, 16,50 куриер, макар че ми е много странно каква е тази тарифа за куриер, 12 лв банкови такси)А, честито!

Трейси, стискам палци всичко да е наред.По-принцип първият е много по-точен.аз сега взех да се притеснявам, че не направих втория, защото съм почти на граничната възраст.

Бившата ми талия в момента е 70 см Sad.

# 85
  • Мнения: 521
Момичета, в БГ абсолютно всичко ли се плаща? Няма ли нещо безплатно? Амниоцентеза и тя ли се плаща, ако е препоръчана от доктор? И колко струва ми е интересно ако се плаща?

Спокойно Шайн, мисля че са само излишни нерви  Hug Не се притеснявай, че не си я направила

# 86
  • Мнения: 1 241
Момичета, в БГ абсолютно всичко ли се плаща? Няма ли нещо безплатно? Амниоцентеза и тя ли се плаща, ако е препоръчана от доктор? И колко струва ми е интересно ако се плаща?

Да, всичко се плаща - и БХС и амниоцентеза (не съм сигурна дали се плаща цялата такса, но се плаща нещо). Не се плаща само теглене на кантара, мерене на талия и кръвно.  Twisted Evil

# 87
  • Мнения: 521
И аз карам много интензивно откакто съм бременна, но от 2 седмици не слагам колан. Спорез мен е по- добре и по безопасно така. Но предполагам че всеки има причина да избере един или друг начин.
Мацки качих си снимка на тумбака в албума, но ..не успях да разбера как да я наддпиша  Embarassed Дали някой би ми помогнал моля ?

Manik, страхотна снимка. Надписала съм ти я. По принцип, като искаш да я надпишеш, отиваш на редактирай албума, опиши снимките и си я надписваш  Hug
Момичета, в БГ абсолютно всичко ли се плаща? Няма ли нещо безплатно? Амниоцентеза и тя ли се плаща, ако е препоръчана от доктор? И колко струва ми е интересно ако се плаща?

Да, всичко се плаща - и БХС и амниоцентеза (не съм сигурна дали се плаща цялата такса, но се плаща нещо). Не се плаща само теглене на кантара, мерене на талия и кръвно.  Twisted Evil

УЖАС  Embarassed #Cussing out

# 88
  • Мнения: 2 382
Трейси, ЖК е напълно безплатна, но включва много малко неща.По принцип в много страни е така и жените масово си карат само на ЖК.Заплащат се допълнителните неща, които правиш по желание.Амниото е безплатно,  но се заплаща избор на екип, ако искаш да си при определен лекар.

# 89
  • Мнения: 3 372
В Майчин дом амниото струва 190 лв, мернах го на ценоразписа

Общи условия

Активация на акаунт