Отговори
# 30
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Тео, а какво съдържа шествалентната ваксина при вас - ДТК, полиомиелит и какво друго?

Дифтерит, тетанус, коклюш, хепатит В (р-ДНК), полиомиелит и хемофилус тип b

Нашите резултати от консултацията са 83,5см и 10 300.

# 31
  • Мнения: 415
Пебси  Hug ужасна седмица; сега водя неравна борба с една дебилска банка. В общината даже са станали по-любезни!
Така е Еми, един ден си мислиш едно, то се оказва друго.
Веси не сме с пенсионерка, свеки е работеща и взима моето майчинство, после на 2 години трябва да се връща на работа; друг който да може нямаме.
Елзе добър избор според мене, сподели после

Берина добре завърнала се! Лошо че е имал инцидент, дано му мине напълно!
Катя и ти също! как сте нищо не разказваш?

# 32
  • Мнения: 229
КалиМей, много си права за това колко е хубаво в нашия форум, че обсъждаме без да спорим, да се караме и някой да се налага на друг.  Peace
Относно ваксините, аз ще сложа Превенар още другата седмица, т.е. веднага щом намеря да купя самата ваксина. И след два месеца втория прием и приключваме.

Беринка, много мъчно ми стана за пръстчетата на Ерай. Милото, кой знае как го е заболяло...  Sad Дано всичко е наред и заздравяват както трябва!  Hug  Peace

Мунка, в повечето държавни градини вече е доста затегнато положението и никакъв вид спонсорство не помага да си вкараш детето, така че не се коси. Поне за две около нас, които са доста хубави, със сигурност е така. Ни връзка, ни пари, ни подаръци помагат. Влиза се само по каналния ред. А иначе най-често всички родители на децата в групата събират пари да купят разни неща, които са в недостиг (примерно моя приятелка купиха чаршафи и завивки). Няма нужда един да е богат и да снася само той.
Виж, по отношение на недостига на места в държавните градини няма какво да ти кажа...   Rolling Eyes Фактът, че не достигат 3-5,000 места, не може да се промени и за много хора частните градини и детегледачките са неизбежни. За мен лично частната градина ще ми спести около 200-250 лв/месец в сравнение с гледачката и храната от детска кухня. При това моята гледачка работеше само на 6 ч/ден, а не на пълен раб. ден. А за това как ще си плащаме частното заведение - да сме само живи и здрави с баща му и да работим и изкарваме пари. В момента общо взето сме свили разходите до най-основните неща - Алекс, Алекс и пак Алекс + храна и сметките за вкъщи.

# 33
  • Мнения: 17
Докато се запиша и то пак свършила темата, ама здраве да е.
Ние добре свикваме с бавачката, чак ме изненадва моето дете- днес даже като се събуди, не ме е търси( малко ме хвана яд, пуста ревност), така че вероятно няма да е голям стреса - ще видим другата седмица.
Веси, още съм си на Дюкан, ама аз от Сф. пазарувах и за мен, и за малчо( а пък и ще ми се развие пъпа от сирене от 155 лв., макар и био. Тук разбира се, няма какво да ям и карам на воденички основно- вече през носа ще започнат да ми излизат.
Това ни е самосвалчето, но като го ползва за количка, всеки път си пада на главата, че само се пткача от шасито :http://images.septemvri.multiply.com/image/1/photos/24/500x500/1/PIC-0030.JPG?et=0UVJdHLcLua5V0bAhBFZEQ&nmid=218209155 - направих албумче в общия акаунт с име играчки, там го сложих. Купен е от Джъмбо и мисля, че е някъде към 60 лв- определено не си струва, защото конструкторчето е от малко части( мега пак)- нашите са 2 - подарък ни е и втория конструктор- с тях си играе, от количката сасмо пада. Е, понякога я влачи, но повече с конструктора се занимава.
Хекси, ние може да сме и повече от 13кг., и май сме към 90 см( доколкото успях да ги измеря).
Люска, да ти е жива и здрава каката.
Цунки на Лизи от нас.
от 2 дни все не мога да довърша поста, затова сега го пускам, като дочета пак.

# 34
  • Мнения: 295
Ох за тези ваксини...направо не ми се задълбава.Днес по новините зачекнаха нещо по темата...

Ерай
дано му се оправят бързо пръстите Hug

Ваня Hug Hug

Моя син днес по-малко е ревал,но е обявен за пример на цялата група по държание на масата,разяжда всички деца,само зяпа,яде със затворена уста и преглъща,много са доволни от него.ама с тези зъби...тази сутрин пак в 5....Днес и аз ходех като локомотив.

Иначе килата са 12.000 с дрехи и пампа и към 83-84 е някъде.

# 35
  • Мнения: 721
Беринче, много  Hug Hug за Ерай, много мъчно ми стана

Мунка, Емук, колко сте прави Hug Hug

Калимей, страхотна информация, другата седмица ще ходя при нашата за изследванията за яслата и аз ще я питам. Ще ми се да имунизирам Маринка преди да започне яслата.

Павлинка, успех с бавачката  Peace

Ваня, съболезнования мила, животът продължава, радвай се на малкото си съкровище

Браво на Косето, че е слушкал днес  Laughing

# 36
  • Мнения: 415
Относно програмата Пенсионери да гледат деца до 3 години ами то си е мисия почти невъзможна да се класираш ooooh! - както и местата в яслите,така и мистата в Програмата са ограчени Sick Взе да ми се повдига вече от неуредиците български #2gunfire #Cussing out
Това не го знаех ама не ме учудва, пропуснала съм явно само още една възможност да си скъсам нервите.

КалиМей то детето е рисувало, браво на него  Laughing

Пебси вярно е че това е най-важното да са живи и здрави! другите неща може и да са за добре пък знам ли. Дано намерите работа каквато търсите! аз гледах и едни американци по новините дето живеят на палатки и съвсем го докарах  Mr. Green

Браво на Коско че е бил такъв послушен вече!  Sunglasses

Хекси, ми те пишат че всички давали, ама то човек може да си пише каквото си иска наистина кой му пречи. Ами това с едното ти дете в една градина, другото ако има късмет - в друга - не че е моят случай, ама как се водят съответно тия деца сутрин из цяла София в задръстванията и в колко ще пристигнеш накрая на работа  Close сигурно мога да изпиша 100 страници тука та спирам.

Спокойна нощ на всички и ако утре не се обадя значи съм добре  Mr. Green шегувам се де  Heart Eyes

# 37
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ХилоУУУ мацки
Гледма яко разискване на ваксините Mr. Green
Беринче,направо настръхнах,горкия Ерчо Shocked ooooh! ooooh!
Дано нищо му няма вече и скоро    започне д аборави с пръстчетата

Уфф,аз пък тази сутрин пръсках със Саво за мухъл в спалнята.Вече повече от 1,30 Ч.е отворено и продължава да фуни  на лаборатория.Ужасна миризма.Казах на мъжо че  повече никога няма да пръскам с такова нещо вкъщи #Crazy #CrazyМиришееееееееее Shocked Shocked

Хубав ден мацки  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 771
Berina, горките пръстчета, представям си колко го е боляло детето. Да минава бързо.

Ками, ще видиш, че Косето скоро ще стане ясленче за пример.

Мунка, наистина в държавните градини вече и с връзки не минава номера. Просто толкова много места недостигат, че какъвто и регламент да измислят, нямам как да се подсигурят тези места. Решението е да се отварят нови градини, но за съжаление не знам да се прави нещо по въпроса. А ти, ако изкараш един опреснитеен курс и си вземеш возило, ще си облекчиш живота, защото в нашата китна столица си е направо необходимост. Е тогава пък ще си късаш нервите с други неща, но това е друд въпрос.

Ани, ще се измирише, малко бавно, но по-добре да мирише, отколкото да стои мухъла.

# 39
  • Мнения: 210
Привет и от нас.На на пълнолунието много ни влияе-трета нощ почти не спи и сутрин в 6 часа е на крак.Сега спи,а после цял ден ще лудува.
Берина,какъв кошмар.сигурно Берк много се е уплашил,а Не ми се мисли как го е боляло малкото котенце.Е той не е много малък. PeaceНадявам се това да е само един лош спомен без никакви последствия.
Ани,как няма да мерише,че това си е чиста белина.Тази година  и на нас за първи път ни се появи мухъл.И то след последния сняг.Като го видях направо изтръпнах и го напръсках с първия ми попаднал препарат-за фурна.Всичко се изчисти,досега не се е появил и само за няколко часа вече не меришеше.
Благодаря на всички момичета за изчерпателната информация за ваксините. Hug
Емук,само как ми прилича Васко на едно момченце от една раклама. Blush
Ваня,моите най-искренни съболезнования.
Браво на Косето за приятно изкарания ден в яслата.Ками,ти свикна ли вече?
Красии, пиши как сте?

# 40
  • Мнения: 1 425
Благодаря милички на всички Hug Hug Hug......и дано наистина снимката в понеделник е добра Praynig......Иначе Берк се изплаши наистина доста,защото той не видя че Ерай си е пъхнал там пръстите и той като изпищя разбрахме всички ooooh!......Че и двамата като ревнаха......малеееее беше кошмар Whistling.....при положение, че това се случи като си бяхме всички в къщи....дядовци,баби,братовчетки Embarassed......и го грабнахме и веднага в болницата, защото първата гледка като му изкарахме затиснатите пръсчета беше направо ужасна....едва не ми прилоша ooooh!....А той просто нямаше сила да плаче от болка,само се отпусна в ръцете ми.....Слава богу вече мина всичко......и дано наистина си остане само спомен.... Praynig
Анич и аз бях пръскала миналата година с това Саво......и трудно се отмирисва да знаеш....отврат е..... SickИ след 3мес.пак си излезе мухала..... #2gunfireТогава направихме оснавна изолация от вън и от вътре и сменихме дограмата и така се оттървах от мухала....И от вътре мазаха с нещо дето било за басейни ама не го знам какво е.... newsm78

# 41
  • Мнения: 17
Мацки, много благодаря за инфото за ваксините. Всеки наистина решава сам, но нали трябва да си запознат с нещата преди да решиш.
Ваня, горе главата, неизбежно е в живота да има такива периоди, кофти, но нямам как. Гуш от нас.
Беринче, и твоите палавници ти ги сервират едни...
Кали, браво на Тони- порастват децата. На Дани съм му прибрала всичко, с което се пише, че ми писна да ходя след него със спирта да чистя цялата къща- имаме си дъска с молив, от тези с магнитния прах и е супер.
Мунка, то битовизмите, дето те побъркват са част от екстрите на живота ни, накъде без тях... Heart Eyes
Дани вече 3-ти ден заспива с бавачката си, вчера тя го пое, като се събуди след обяд, ходят на разходка, гушка я:по-добре отколкото очаквахме, но не ме е виждал да излизам от вкъщи- другия петък ще си каже, само ме е страх с това неговото реване( като атракция сме) да не се откаже жената- като се разсърди или науми нещо, да не си му пред очите( същия майчичко - свеки така му вика, ама то си е така, де Mr. Green).
Цунки, до скоро

# 42
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 878
Всъщност от опита ми с лекарите съм забелязала, че всеки един си изписва тенденциозно едни и същи лекарства, АМ и прочие, повлиян или не от контактите си с фармацевтичните представители. Предполагам по подобен начин се изгражда и мнението им за ваксините.



Ей за това си адски права.Моя позната работи в аптека и каза,че ваксините и прочие лекарства се изкупуват точно по препоръка на представители на фармацевтични компании към педиатри и лекари,с които са с постоянен контакт срещу съответния процент разбира се.
Аз затова Ралка я минах с ваксините по здравната каса. Crossing ArmsЗнаеш ли колко ме убеждаваха да и слагам Пентаксим-3 месеца ми мелиха на главата.?! ShockedАм аз упорито и тъпо-НЕ. Twisted EvilПроучих си въпроса от лекари/майка ми и леля ми са в тези среди/,които казаха,че 5 -ят компонент за менингита е абсолютно рядко срещан по нашите географски ширини и прочие и е излишно да се натоварва организма на детето с него.Позната педиатърка пък ми каза,че преди и тя препоръчвала Пентаксима,но напоследък има доста странични реакции.Не ме разбирайте погрешно -нямам нищо против тези дето са си сложили на детето Пентаксим. HugПросто аз така прецених за моето.Синът ми беше също по здравна каса-е добре си е детето.Никога-нито тя,нито той са имали проблеми с ваксините.

Валче,едно голямо гуш. HugМоите съболезнования.

# 43
  • Мнения: 30
Здравейте момичета Hug

Благодаря на всички Ви за съпричесността Hug Hug Hug
Мунка, Веси, Лекси, samorasliche ,Кали, Кали Мей,Елс,Пебс,Емук,pavlinadidko ,Ками,ДаниМакс ,naskaa ,Вилиан 
 

Берина мила ,ужасно преживяване сте имали и вие ,силно ви прегръщам,браво на Ерай за килограмите и сантиментрите ,да е живо и здраво детето ,както и Берк Hug
Пебс, много е неприятно това с парите, но само да сме здрави всичко ще се нареди, и нашия тати са му казали че трябва две седмици да излиза в отпуска ,че нямало работа, малко трудничко ще е но ще се оправим някак си Peace Hug
pavlinadidko ,браво на детето, ще свикнат и без нас ,но всяко ново начало е трудно както за нас така и за дечицата ни
Ками, браво на Косе Hug
Лек и усмихнат  ден момичета Hug Hug Hug


Момичета, редактирам се ,за да ви кажа че днес мъжо ме зарадва с последния за този семестър мой изпит ,успешно взет Peace     почерпете се

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 14:38 от vania_bg

# 44
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
Оххх,Ваня това домашен  кекс ли е?
Потекоха ми лигите Mr. Green Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт