ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 70 432
  • 1 968
  •   2
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 591
дидиа, тоест в понеделник трябва да кандидастваме ли?

# 1 081
  • Мнения: 7 465
дидиа, тоест в понеделник трябва да кандидастваме ли?
               В понеделник трябва да се публикува регламента,доп.критерии , условия,ред и всичко свързано с кандидатстването.Както и датата , от която се кандидатства.Най-точна информация може да ви кажа г-н Джонев.Ние постоянно научаваме нещо и то винаги се оказва предпоследно. Laughing

# 1 082
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 380
Колкото повече мисля, толкова по-малко смисъл виждам в т. нар. обратен брояч и обяснението за неговото прилагане. Един вид, каквото и да се реши, г-н Джонев и екипа му, ще си реализират така "удобният" жребий. За никоя група в детска градина не съм видяла да има и 500 кандидатстващи. Освен за 26 ОДЗ, може би, където набутаха всички деца от Младост в една опашка. Дора да впрегнат родАта да помага, не мога да ги докарам до 10 000 в първата секунда, ако направят някакъв график и просто да не се кандидатства в един и същи час за всички градини. Така родители, получили по-заден номер в едно оДЗ, в друго (придобили вече опит  Mr. Green ), може пък да са по-бързи. Още повече, че това би се прилагало чак като третичен критерий и то само за малка част от всички кандидатстващи.  newsm78
Не виждам нужда от усложняване на процедурата по получаване на заветния номер. Ако се стигне до него. Предполагам, че голяма част от директорките са наясно за отношението на родителите към жребия (какъвто е и предлагания брояч) и ще направят всичко по силите си и доста отгоре, за да го избегнат.
Не ми е ясно и как ще се процедира с текущите класирания през учебната година - независимо от варианта със или без входящи номера. След като няма фактор време, къде и как ще се впише дете на работещи родители (софиянци н-то поколение или не), чиято майка внезапно получи неустоимо предложение за работа и реши, че е време чедото да тръгне на ясла (въпреки, че до педи ден не й е минавало през ума да го направи)?  Thinking

# 1 083
  • София
  • Мнения: 6 011
JD не си разбрала механизма на бомбата със закъснител, така да се каже - обратното броене.
Целта не е всички деца де се регистрират в рамките на една единствена секунда.
Това е нещо като игра "бързи пръсти".
Значи броячът ще се появява периодично през няколко минути в рамките на няколко часа. Целта на родителя е да следи броенето 10,9,8......0 и като види нулата по възможно най-бързия начин да цъкне ентер.
Времето между виждането на нулата и натискането на ентера - ето това е фактора време в случая.
Пример - ти си натиснала ентер 0,123 секунди след като си видяла нулата, аз съм натиснала ентера 0,126 секунди след като съм видяла нулата, значи ти взимаш по-преден входящ номер, защото имаш по-пъргав пръст.
Няма никакво значение дали си стопирала брояча в 6 сутринта или в 12 на обяд, важното е да си пъргава, когато решиш да го стопираш. Колкото по-бързо натиснеш ентера - толкова по-преден номер получаваш, независимо по кое време на деня ще го направиш. Надявам се, че ме разбра.
Ето това е системата и е по-добре от разни анонимни жребии, на които аз лично никога няма да се доверя безрезервно.

Колкото до текущите класирания - предполагам, че ако се освобождават места след септември, когато групите стават текущи - ще си продължи приема след трето класиране - т.е. с входящ номер /ако е приет от дадената градина този вид кандидатстване/. Ако пък дадена градина не е приела входящия ноер за критерии - ще продължат да си приемат деца според точките, които са събрали от двете първи класирания.
Социалните случаи предполагам, че ще продължат да се приемат с предимство и в текущите групи.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 22:33 от Ники.

# 1 084
  • Мнения: 591
Дидиа, мерси. HugСмяташ ли тогава, че в понеделник ще са анулирани ссегашните класации в системата?

# 1 085
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 380
Ники., аз я разбрах. Не виждам смисъл в нея.
 Г-н Джонев се обоснова с огромния брой кандидатстващи в една и съща секунда - той споменава 10 000 - и че входящия номер така или иначе щял да е на случаен принцип, та така поне родителя да си тегли сам билетчето от лотарията. Т. е. това си е жребий. След като са извадени печелившите.

# 1 086
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз също не съм съгласна по принцип, защото много родители нямат компютърна грамотност, нито достъп до нет. Предпочитам раздаването на входящи номера в избраните градини. Както и да е, не мога да я мисля конкуренцията в този момент.
Да, изтегляш си номерче/билетче, благодарение на бързият ти нет и пръсти, но е по-добре от случаен жребии според мен /в който родителите не участват и не контролират по никакъв начин/.

# 1 087
  • Мнения: 2 280

Социалните случаи предполагам, че ще продължат да се приемат с предимство и в текущите групи.

Няма да са в отделна квота, но..реално, социалните случаи, ще си кандидатстват с броя точки и..ако се появи социален случай след септември..то...той просто ще е най-отгоре в списъците..независимо,че няма да му е гарантирано приемането, ако не се освободи място..

# 1 088
  • София
  • Мнения: 6 011

Социалните случаи предполагам, че ще продължат да се приемат с предимство и в текущите групи.

Няма да са в отделна квота, но..реално, социалните случаи, ще си кандидатстват с броя точки и..ако се появи социален случай след септември..то...той просто ще е най-отгоре в списъците..независимо,че няма да му е гарантирано приемането, ако не се освободи място..
Да, на някоя от стотиците страници г-н Джонев ми отговори точно така - незапълнените места от социалните 40 % ще бъдат запълнени от опашката, но ако после се кандидатира дете по социален критерий ще си бъде първо чакащо с предимство.

# 1 089
  • Мнения: 882
И това пак означава, че всеки, който се присети да кандидатства по някое си време и набрира повечко точки, застава начело.

# 1 090
  • Мнения: 112
                                      Всички приети деца /без значение дата на раждане/ трябва да тръгнат от септември в първа група.Как така ще им се пазят места на мен не ми е ясно.Я си представете,че имам 15 деца родени след септември,че тя групата ми трябва да се закрие докато те навършат 3 г.Имам задължителна средна посещаемост на месец и не мога да падна под нея.
А ако дете родено м.12,2008 бъде прието- септември ще бъде на 9месеца, а яслите са от 10м.? /питам само информативно, няма да кандидатствам/

 
                 Срока на кандидатстване би трябвало да е до определена дата и след това нови кандидатствания чак след септември при текущия прием.
Текущия прием ще е до пролетта на  2009, когато от същите опашки,променени само от новозаписалите се в системата,  ще е класирането за септември 2009 , а некласираните запазват опашките за текущо класиране /ако разбира се останат сегашните правила/ Така ли да го разбирам? Извинявам се но нещо се обърках

# 1 091
  • София
  • Мнения: 6 011
И това пак означава, че всеки, който се присети да кандидатства по някое си време и набрира повечко точки, застава начело.
Не е сигурно засега.
Предполагам, че ще поставят някакъв срок за кандидатстване - примерно две седмици и после приключва кандидатстването и започва класирането. Закъснелите се редят на опашка за текущ прием от септември, ако се освободят някога места, като с предимство винаги са си социалните случаи.
Поне така е редно, да видим накрая какво ще решат.

# 1 092
  • Мнения: 112
Нещо не ми е ясно с входящите номера. Ако майка "А" кандидатства в 6часа и натисне ентъра примерно в 0,124 от секундата след отброяването на нулата, а майка "Б" натисне в 8часа в 0,122 от секундата, то майка "Б" ще се класира преди майка "А", но ако и двете натиснат в 0,124 от секундата?????????
Ако са през различни дни, имаше отговор, че първа ще е майката, кандидатствала първия ден, НО АКО СА В ЕДИН И СЪЩИ ДЕН С ЕДНАКВА БЪРЗИНА НО В РАЗЛИЧНИ ЧАСОВЕ? /предполагам, че системата няма да позволи в един и същи час двама с едно и също време/

# 1 093
  • София
  • Мнения: 3 064
Малко извън темата, но понеже не за пръв път виждам предложения да се задължават строителите да строят детски градини - това е несериозно и неизпълнимо. Напротив - общината е длъжна да се грижи за инфраструктурата преди, по време и след като издава разрешения за строителство и регулира имоти. За тези си дейности тя прибира дебели данъци и такси. Включително при продажбата на всеки построен апартамент. Това НЕ Е работа на строителите, а на общината. Ако няма инфраструктура, да не разрешава строежи. Ама у нас нали всичко е наопаки - превърнаха поляните и нивите в квартали без улици, без канализация, без транспорт, без детски градини и училища, без зелени площи, без паркинги. Жилища в нищото!

# 1 094
  • София
  • Мнения: 6 011
Тук вече ще трябва да отговори г-н Джонев, за еднаквото време в един и същи ден.
Иначе примера ти е правилен - майка Б ще получи по-преден входящ номер.

Общи условия

Активация на акаунт