ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 70 185
  • 1 968
  •   1
Отговори
# 15
Кога ще бъде внесена промяната в инф.система?

# 16
  • Мнения: 7 821
1 т.за ясленчетата важи ли и за ОДЗ-та или само за ЦДГ-та?
Както аз го чета важи и за двете.

# 17
  • Мнения: 1 380
Кога ще бъде внесена промяната в инф.система?
И аз искам  това да попитам.....

# 18
  • София
  • Мнения: 2 802
1 т.за ясленчетата важи ли и за ОДЗ-та или само за ЦДГ-та?
Точката се дава на деца, посещавали самостоятелна общинска детска ясла и кандидатстват за детска градина. Мисля, че няма значение дали е ОДЗ или ЦДГ, нали не става дума за яслена група, а за първа градинска.

# 19
  • Мнения: 4 393
Ели, поне дано почистят опашките. Аз и преди писах, но виждам деца, които посещават ДЯ от септември м.г. и още се мъдрят там, без да имат намерение да бъдат местени или нещо такова.
Просто родителите не се чувстват длъжни да направят огромното усилие да ги махнат от там, пък аз седя вкъщи потресена, че за една година чакане детето ми се е преместило напред точно с два номера. Поне тогава да ги махат служебно от там.

Според мен трябваше да има и допълнителна точка за деца, кандидатствали миналата година и не са приети  Thinking

# 20
  • Мнения: 4 393
1 т.за ясленчетата важи ли и за ОДЗ-та или само за ЦДГ-та?
Точката се дава на деца, посещавали самостоятелна общинска детска ясла и кандидатстват за детска градина. Мисля, че няма значение дали е ОДЗ или ЦДГ, нали не става дума за яслена група, а за първа градинска.

Къде пише, че не става въпрос за яслена група?Аз никъде не го прочетох и си помислих, че може да става въпрос и за 2-годишни дечица например, които са посещавали самостоятелна ясла...

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Каквото и да е трябвало, вече е късно. За съжаление ще има много ощетени и прецакани, след като за едно място ще се борят по няколко деца. Горките директорки, не им завиждам на какъв натиск, молби, обвинения и интриги ще бъдат подложени сега.

# 22
Ясно май всички сме с по 7 т.
П.П.(благодарим за мълчанието г-жо Фандъкова)и вия станахте една от тях.

# 23
а какво стана с квотите момичета/момчета? Те кога отпаднаха? това съм го проспала  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 2 802
1 т.за ясленчетата важи ли и за ОДЗ-та или само за ЦДГ-та?
Точката се дава на деца, посещавали самостоятелна общинска детска ясла и кандидатстват за детска градина. Мисля, че няма значение дали е ОДЗ или ЦДГ, нали не става дума за яслена група, а за първа градинска.

Къде пише, че не става въпрос за яслена група?Аз никъде не го прочетох и си помислих, че може да става въпрос и за 2-годишни дечица например, които са посещавали самостоятелна ясла...


Аз така го тълкувам, може и да греша!  Peace

# 25
  • Мнения: 3 993
1 т.за ясленчетата важи ли и за ОДЗ-та или само за ЦДГ-та?
Точката се дава на деца, посещавали самостоятелна общинска детска ясла и кандидатстват за детска градина. Мисля, че няма значение дали е ОДЗ или ЦДГ, нали не става дума за яслена група, а за първа градинска.
Къде пише, че не става въпрос за яслена група?Аз никъде не го прочетох и си помислих, че може да става въпрос и за 2-годишни дечица например, които са посещавали самостоятелна ясла...
Абсолютно. Според мен това предимство важи и за яслените групи, доколкото никъде не пише обратното.

# 26
  • Мнения: 1 380
Ясно май всички сме с по 7 т.
П.П.(благодарим за мълчанието г-жо Фандъкова)и вия станахте една от тях.
Може би е най-удачно да попитаме на даденият адрес за обратна връзка в сайта.

# 27
Каквото и да е трябвало, вече е късно. За съжаление ще има много ощетени и прецакани, след като за едно място ще се борят по няколко деца. Горките директорки, не им завиждам на какъв натиск, молби, обвинения и интриги ще бъдат подложени сега.
И те ще бъдат правилни да ти кажа,знам ги аз какви им стават очите Money

# 28
  • София
  • Мнения: 2 802
А резултатите от анкетата къде могат да се видят? Тук нищо не виждам http://kg.sofia.bg/?page=news&id=127

# 29
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
Обърнахте ли внимание на това
Цитат
2.3.9. При постъпване в ОДЗ или ЦДГ всички останали кандидатури на детето отпадат от ИСОДГ и то не подлежи на по-нататъшно класиране.
Значи ли че вече няма да има постоянни размествания по опашките и прехвърляния от градина в градина?
Би трябвало да е така. И мераклиите за преместване да се редят на друга опашка. Но размествания пак ще има, защото ще има деактивиране - активиране на кандидатури най-малкото, което е.

Общи условия

Активация на акаунт