ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 70 516
  • 1 968
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 7 480
Дидиа, не мога да се сдържа да не те запитам, ти в работно време ли списваш всички тези постове?
                Втора смяна съм , миличка  Mr. Green ! Mr. Green Не пиша ,като вас от служебния комп защото при мен той има друго предназначение ,не за разходки из форумите!
                 При това не си заслужава да отговарям на гостите,ама нейсе! При това ела и пробвай с 27 как точно можеш да пишеш? Да обменим опит! Mr. Green

# 781
  • Мнения: 1 255
така се приеха критериите, че пак се връщаме с 2-3 години назад. Тогава всички си подаваха молбите когато децата се родят или малко след това и започват да си чакат и така за 5-6 градини и накрая директорите преценяваха на своя глава кой да е приет и кой не и сега същото. подаваме си един вид документите, но през системата, а не на място и всеки директор пак сам ще си решава по какви критерии да приема деца и защо...и за какво тогава беше цялата дъндания, пари, караници и скъсани нерви...и преди си късахме нервите, но някакси по-малко защото бяхме свикнали с даденото положение а сега на всичкото отгоре постоянно уж променят нещо колкото да ни държат в напрежение....пълна глупост е да  няма уеднаквени критерии за навсякъде а всеки директор или ПС да решава поотделно... Close

Не е така. Допълнителните критерии важат само при равен брой точки по общите критерии. Те дават подточки, а не променят общата подредба по критериите от СОС. Тази година приемът ще бъде по-справедлив, по-прозрачен и по-облекчен от миналата.

Я.Дж.

# 782
  • Мнения: 4 068
така се приеха критериите, че пак се връщаме с 2-3 години назад. Тогава всички си подаваха молбите когато децата се родят или малко след това и започват да си чакат и така за 5-6 градини и накрая директорите преценяваха на своя глава кой да е приет и кой не и сега същото. подаваме си един вид документите, но през системата, а не на място и всеки директор пак сам ще си решава по какви критерии да приема деца и защо...и за какво тогава беше цялата дъндания, пари, караници и скъсани нерви...и преди си късахме нервите, но някакси по-малко защото бяхме свикнали с даденото положение а сега на всичкото отгоре постоянно уж променят нещо колкото да ни държат в напрежение....пълна глупост е да  няма уеднаквени критерии за навсякъде а всеки директор или ПС да решава поотделно... Close

Не е така. Допълнителните критерии важат само при равен брой точки по общите критерии. Те дават подточки, а не променят общата подредба по критериите от СОС. Тази година приемът ще бъде по-справедлив, по-прозрачен и по-облекчен от миналата.

Я.Дж.

Може би гледам през розови очила, но много ми се иска да сте прав, г-н Джонев!

# 783
  • Мнения: 7 480
Не е така. Допълнителните критерии важат само при равен брой точки по общите критерии. Те дават подточки, а не променят общата подредба по критериите от СОС. Тази година приемът ще бъде по-справедлив, по-прозрачен и по-облекчен от миналата.

Я.Дж.
  newsm10

# 784
  • Мнения: 46
Здравейте, смятам, дължим по-голямо уважение на хората, които възпитават децата ни. Направо се чудя как издържат нашите госпожи - не само, че гледат по 27 деца, ами и постоянното мрънкане на майки и баби за какво ли не. Ама това явно най-добре го умеем.
Следя темата и знам, че Дидия не е "леля", а е педагог и освен това за всички е ясно, че учителите работят на смени и също така, че за сегашното положение не са ни виновни те.

ПП. Децата в градината на сина ми се обръщат и към "лелите" с госпожо.

# 785
  • Мнения: 591
Какви са останалите до 5-6 критерия, г-н Джонев, около които се обединихте? Цитирахте два-три...
Може ли да ми отговорите, все пак...

# 786
  • Мнения: 359
Записвам се да следя темата.

# 787
  • Мнения: 115
Аз имам следния въпрос: ако има две деца с 8.0 точки и едно с 7.2, кое ще бъде приетото дете, ако има само едно място

# 788
  • sofia
  • Мнения: 8 958
тези с 8,0 ще се точкуват по допълнителните критерии....и ако и там са равни сигурно и двете ще вземат  Rolling Eyes......на принципа на прием по балообразуване  newsm78

Или 8,0 се е получило след допълнителните критерии.....теглят клечки  ooooh!

# 789
  • Мнения: 2 280

Не е така. Допълнителните критерии важат само при равен брой точки по общите критерии. Те дават подточки, а не променят общата подредба по критериите от СОС. Тази година приемът ще бъде по-справедлив, по-прозрачен и по-облекчен от миналата.

Я.Дж.

Всички родители много се надяваме да е така.. newsm10

# 790
Аз имам следния въпрос: ако има две деца с 8.0 точки и едно с 7.2, кое ще бъде приетото дете, ако има само едно място

Разбира се, че детето с 8,0 точки. Каза се и се изписа многократно - децата с повече оснивни точки се класират, а подточките подреждат допълнително само в групи с еднакъв брой точки. Така че в случай за който питаш влиза детето с 8,0 т. А от тези с по 7 т. ще се класира първо примерно със 7,5 т. след него със 7,4 т. след него със 7, 3 т. и така нататък.

# 791
  • Мнения: 2 280
Аз имам следния въпрос: ако има две деца с 8.0 точки и едно с 7.2, кое ще бъде приетото дете, ако има само едно място

Тези две деца с 8.0 точки, или ще бъдат приети и двете (ако са само две, ...защото може да са 20..), или между тях, ще се приложи жребий или входящ номер или друг метод за избор при равен брой точки, според решението на ПС на КОНКРЕТНАТА ДГ.
Детето с 7.2 точки, изобщо не може да се равнява с децата с 8.0 т...Преди него са децата с 7.3 , 7.4 и...доколкото може да са десетите според допълнителните критерии...(за това попитах колко подточки максимум ще може да получи едно дете по допълнителните критерии на ПС на ДГ)

# 792
  • София
  • Мнения: 8 947
Аз имам следния въпрос: ако има две деца с 8.0 точки и едно с 7.2, кое ще бъде приетото дете, ако има само едно място
Ще бъде прието някое с 8,1 точки. Нали се сещаш, че е малко вероятно да нямат поне една допълнителна точка от ПС. Ако обаче две деца примерно с 8,1 точки се борят за едно място-тогава отговорът е: още не е решено, или жребий или входящ номер. Не вярвам да откриват допълнителни места за тези случаи.

# 793
  • Мнения: 2 280

Или 8,0 се е получило след допълнителните критерии.....теглят клечки  ooooh!
8.0 може да се получи само като сума от 8т от критериите на СОС (основниитъе критерии) + 0т от допълнителните критерии...
"Теглят клечка" е точно това, което ще правят, ако приемат жребий за алтернатива...

# 794
  • Мнения: 115
Дано е така както казвате. Дете с 8.0 е общия случай плюс едната точка за чисти ясли, ако не бъркам в сметките. Така че ще има доста такива деца.

Общи условия

Активация на акаунт