ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 70 537
  • 1 968
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 3 886
Г-н Джонев,
това което предлагате с милисекундите е БЕЗУМИЕ!
Моля Ви не хвърляйте в заблуда всички мамачета.
Току що накарахте всчики татаковци да не ходят в понеделник след, класирането, на работа.
.. казвам татковци, защото тази система я обърнахте на компютърен гейм клуб... и понеже мъжете сме по-склонни да щракаме бързо... докато стреляме с "шпацата", сега дай да видим кой има по-бързи пръсти.


и аз не съм съгласна стова класиране след хаоса на 04.02.2008 и класирах от МАЙНАТА СИ  (друг компютър )детето си и то чак в 15часа това очзначава наново срив и хаос в системата ако и тогава стане така значи няма да сме приети никъде което вече е направо безумие

# 961
  • Мнения: 3 326
Май не само на мен ми се струва, че новата, подобрена и крайно справедлива система на класиране ще зависи ПАК от милисекунди!
Съжалявам, това е ...безумие!

# 962
  • Мнения: 1 849
Не ми се ще да споделям, но какво излиза, че ако хванеш някое хакерче да те вкара още първата секунда, то печелиш...  Close
Мисля, че не това трябва да бъде водещият критерий - компютърните способности на близки и познати!?

# 963
  • София
  • Мнения: 1 541
един въпрос _ МОЛЯ!
Какво става с тези родители които не следят тази тема и изобщо не са наясно със системата - с две думи невежи са по определението - интернет???
Децата им вън ли остават ??? newsm78

# 964
в допълнение на последният ми пост...

ако наистина трябва да се изберат 4 от 5 деца с еднакви точки по всичките всевъзможни измислени критерии... да опитата с личните лекари... ако едно дете действително е склонно да боледува и се очаква да посещава ДГ 20 дни за 5 месеца,... както някъде се спомена... то е ясно че ще си стои в къщи...

разбира се надявам се и дай боже да се оправи веднъж за винаги..
но нека не се натоварва семейството с излищни разходи за такси... пътни до доктора, болнични.. разходки и т.н.

просто давам пример че винаги може да се измисли допълнителен критерий.. разберете ме правилно

но след като веднъж ни показаха че машините не биха могли да удоблетворят желанието за прозрачност и справедливост, не се опитвайте да го пробутвате втори път

дори да не е заболеваемост... може да е просто съгласуване... може 2-3 ДГ да се обединят и да приемат всичките деца с този брой точки, щом са в един район и децата са с еднакви критерии...
възможностите са наистина много

# 965
  • София
  • Мнения: 752
Хайде пак тъп въпрос но вече съм съвсем объркана. Всички наново ли трябва да кандидатстват в понеделник и за текущ и за септемврийски прием или тези които си имат някаква позиция в системата вече само се пренареждат след като си допопълнят новите критерии. И ако няма да се кандидатства наново от въведените вече деца в системата а автоматиочно ще се ппренареждата за какви милисекунди говорим и по какъв критерий ще се случва това. Организацията като цяло вече не ми е ясна. Даже ще дам конкретния мой случай и ако може някой по-умен от мен да ми каже какво да правя и какво ще се случи:
В момента детето ми е на 2ро място чакащо за текущите класирания, но ако не го приемат до края на тази учебна година ще участваме и за септемврийския прием. Какво трябва аз да направя в прословутия понеделник.

P.S: Вече в главите на много хора е пълен хаос представям си какво ще се случи в понеделник...

# 966
  • Мнения: 591
Г-н Джонев, мисля, че тазгодишното кандадитстване и класиране се различава само по едно нещо от миналогодишното, и то не е , че ще е по-прозрачно и по-справедливо, ами че ще е много, ама много по-усложнено. С едничката цел - зад милисекунди и системи всъщност да се осигурят места и на децата, на когото трябва... Иначе как да си обясним, че правите още по-тромава процедура? newsm78

В случая моето дете е вътре в ОДЗ по първо желание, с луд късмет, благодарение на водещия на Дарик кафе Михаил Дюзев, с когото от 9.00 сутринта обхождахме всичките поне 8 компютри в нюзрума и в студиото, за да успеем да пробием системата... Тя взе, че тръгна чак в 10.10 часа, и то само на един-единствен компютър, което Дюзев успя навреме да забележи и да ме викне да регистрирам малкия, когато вече се бях примирила, че няма да участвам в състезанието... Сега смятам да се пробвам да го преместя в близко ОДЗ, поради смяна на адреса и ще опитам и от новия ви модел на кандидатстване.... Но моето дете поне има шанса да си запази мястото, ако не мога да го преместя. Съчувствам истински и съм солидарна с родителите на онези деца, които за втори сезон ще чакат наредени на виртуалната опашка напразно... Защо поне не премахнете стария модул и защо той още стои и дава напразни надежди на хората, след като няма да бъде валиден? Защо да се дразнят родителите, особено тези с по-предни номера, като сега ще им изтриете и късмета, и шанса с един замах с новия регламент... Няма никакъв смисъл от цялото упражнение! Мисля, че би трябвало поне технически да сте си извадили поуките от миналата година. Не е нужно да ставате параван за безсилието на общината да реши проблема с недостига на места. Peace

# 967
  • София
  • Мнения: 752
Някъде ще бъдат ли побликувани НОВИТЕ Указания за ползване и кога да не би това да се случи точно в момента когато всички вече трябва да ползват системата за да нямат време да се ориентират какво да правят

# 968
  • Мнения: 3 993
.......
Не е нужно да ставате параван за безсилието на общината да реши проблема с недостига на места. Peace
  202uu
"Сирма" отдавна са в тази роля, откакто са се съгласили да се занимават с това.  Wink

# 969
  • София
  • Мнения: 752
Защо поне не премахнете стария модул и защо той още стои и дава напразни надежди на хората, след като няма да бъде валиден? Защо да се дразнят родителите, особено тези с по-предни номера, като сега ще им изтриете и късмета, и шанса с един замах с новия регламент... Няма никакъв смисъл от цялото упражнение! Мисля, че би трябвало поне технически да сте си извадили поуките от миналата година. Не е нужно да ставате параван за безсилието на общината да реши проблема с недостига на места. Peace

 Peace Точно по този повод аз питах защо новите правила ще влизат още сега като те са за септемврийския прием...за мен най-правилното е образно казано системата да се дублира -  на едното място да си остане така както е сега до края на тази учебна година и да е валидна само за текущите класирания, а на второто място да си е състезанието по новите правила за септемврийския прием

# 970
  • Мнения: 186
Г-н Джонев,

бихте ли ми казали какво се случва когато се подават заявки в един и същ ден, тогава в образуваните номера ще фигурира една и съща дата. Реално излиза, че аз колкото и да бързам да си взема заветното номерче и евентуално попадна в първия интервал и съм взела номер 10, а някой попадне в следващ интервал и му се пада номер 3, пак ще бъде преди мен, така ли?

Да не говорим, че както сте го замислили получаването на номера да става след първото класиране всички места вече ще бъдат запълнени въпреки квотите. Все пак имаме голяма разлика между съществуващите места и кандидатсващи деца. А като прибавим и факта, че много деца ще преминат директно от ясла в градинска група (визирам ОДЗ-та) свободните места стават още по-малко.

Реално излиза, че ако едно дете не се класира и чрез допълнителните критерии, направо да не се надява повече за място.

Защо беше нужна тази система, да си бяхме поръчали една сфера с топките от тотото и готово!

С уважение.

# 971
  • Мнения: 591
 HugНадежда, има много резон в твоето предложение, но и в предположението ти, че целта е в мъглата да се объркат много родители и да не вдянат веднага новия регламент... #Crazy Което ще изиграе ролята на естествен компютърен подбор!  NaughtyАз, например, говорих с директорката, където искам да се местим, и тя ме посъветва не да чакам за текущо класиране за яслата, където съм номер 2 на опашката, но нямало места.... ами направо да кандидатствам за първа група в детската градина, че щяло да има много нови места... А всъщност аз си чакам за едно и също място, и съответно ще освободя моето в старото ОДЗ... Не разбирам кому е нужна тая каша?! newsm78

# 972
  • Мнения: 217
Еей, ама за нас няма угодия!
Първо този жребий/вх.№ ще се прилага като третично класиране. Т.е след като сме били подредени по основните и след това по допълнителните критерии. За да се постигне възможно по-малко деца да са с еднакви точки би следвало да има максимален брой допълнителни критерии...но, както и г-н Джонев поясни, доста от тези критерии са уязвими, именно защото дискриминарт по определен признак. А как иначе, нали затова са критерии, но съществува реална опасност, недоволни родители, да атакуват пред съда регламента и да си провалим цялото лято в очакване на неизвестното...
Единствена алтернатива на жребия/вх.№ е физическата опашка.. Да, но в 21 в. да вися три дни пред ДГ и да се бия за ред с хора, повечето от които вероятно ще познавам и няма да мога да гледам в очите докато живеем в един квартал?
Единствено се надявам, най-отговорно тази година СИРМА да се погрижи да няма проблеми като миналогодишните. Е разбира се, надявам се и на прозрачност, но...хайде някой компетентен в компютърните науки се изкаже тук, възможен ли е контрол в този случай и как точно да го организираме.

# 973
  • София
  • Мнения: 752
HugНадежда, има много резон в твоето предложение, но и в предположението ти, че целта е в мъглата да се объркат много родители и да не вдянат веднага новия регламент... #Crazy Което ще изиграе ролята на естествен компютърен подбор!  NaughtyАз, например, говорих с директорката, където искам да се местим, и тя ме посъветва не да чакам за текущо класиране за яслата, където съм номер 2 на опашката, но нямало места.... ами направо да кандидатствам за първа група в детската градина, че щяло да има много нови места... А всъщност аз си чакам за едно и също място, и съответно ще освободя моето в старото ОДЗ... Не разбирам кому е нужна тая каша?! newsm78

Амо то какво пречи детето да е и на двете опашки и ако се класира тази учебна година отпада и от опашката за септември, ако пък не се класира в края на учебната година си остава само в новата опашка...просто на двете места най-вероятно ще е с различен пореден номер...

# 974
  • Мнения: 591
Да, Наде, това го разбрах и го подкрепям. Мисълта ми беше, че като не се разяснява чисто като алгоритъм и технически новия регламент, така това ще забави родителите при кандидатстването, според мене, нарочно...

Общи условия

Активация на акаунт