ОДЗ и ЦДГ В СОФИЯ - кандидатстване 2009/2010

  • 70 277
  • 1 968
  •   1
Отговори
# 1 020
  • Мнения: 217
Извинявайте, пропуснах да кажа - става дума за детска градина випуск 2006  Grinning
Всички деца от набор 2006 кандидатстват за 1-ва група, независимо кога са родени през годината.

# 1 021
  • София
  • Мнения: 1 541
И честно казано няма да ми е много мъчно, ако няколко многодетни мами от ромския контингент няма да разберат точната дата за кандидатстване.. Mr. Green
[/quote]
ааааа те може да са с неизвестен баща - ромите са напред с хитрините - нищо лично към никои

# 1 022
  • Мнения: 217
Добре де. Бързи пръсти, бързи пръсти.
Ами ако точно в тоя момент ми се скапе нета? Тогава какво? Бум! И гърмя. И още четири години у дома с невъзможност за работа и съответно ограничени финанси.   РЕВЕ МИ СЕ!!!!
Ами имаш интервал от 4 часа, в които нета да ти се оправи - ако не, тичаш в първото интернет кафе Wink

# 1 023
  • Мнения: 217
И честно казано няма да ми е много мъчно, ако няколко многодетни мами от ромския контингент няма да разберат точната дата за кандидатстване.. Mr. Green
ааааа те може да са с неизвестен баща - ромите са напред с хитрините - нищо лично към никои
[/quote]

Да, по мои наблюдения, винаги са от "най-нуждаещите се" - та за тях хич няма да ми е мъчно.. Mr. Green

# 1 024
  • Мнения: 560
Добре де. Бързи пръсти, бързи пръсти.
Ами ако точно в тоя момент ми се скапе нета? Тогава какво? Бум! И гърмя. И още четири години у дома с невъзможност за работа и съответно ограничени финанси.   РЕВЕ МИ СЕ!!!!
Ами имаш интервал от 4 часа, в които нета да ти се оправи - ако не, тичаш в първото интернет кафе Wink
С детето под мишница.   Joy 

# 1 025
  • София
  • Мнения: 6 011
Добре де. Бързи пръсти, бързи пръсти.
Ами ако точно в тоя момент ми се скапе нета? Тогава какво? Бум! И гърмя. И още четири години у дома с невъзможност за работа и съответно ограничени финанси.   РЕВЕ МИ СЕ!!!!
Споко, въпросният брояч /който аз вече с любов наричам - бомбата/, ще се появява през няколко минути в продължение на няколко часа. Ако не ти се оправи нета, ще потърсиш друг компютър.



да бе с теб още в миналата тема се разбрахме , че ще сме в една палатка - особено ако изглеждаш като на снимката в подписа си   newsm47
Ето до там ще ни докара системата, не стига, че се изнервихме покрай всичката тази лудост, ами и непознати съфорумки ще налитат на любимия ми мъж!!!  Joy

# 1 026
  • Мнения: 1 380
Добре де. Бързи пръсти, бързи пръсти.
Ами ако точно в тоя момент ми се скапе нета? Тогава какво? Бум! И гърмя. И още четири години у дома с невъзможност за работа и съответно ограничени финанси.   РЕВЕ МИ СЕ!!!!
Ами имаш интервал от 4 часа, в които нета да ти се оправи - ако не, тичаш в първото интернет кафе Wink
С детето под мишница.   Joy 
Aз мисля да оставя нещата в ръцете на дъщеря си.....тя доста умело ми скапва компютъра няколкократно, да се надаваме, че ще е толкова ловка и в схемата "бързи пръсти".....ако не няма да я вземат на ясла....
А има и още един вариант:ние в къщи кандидатстваме, мъжете в работата, свекита, майки, лели, вуйни и т.н кой от къщи, кой от работа.... е все някой ще улучи 0-лата..... Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms

# 1 027
предлагам за да се дава шанс и на двамата родители по метода "бързи пръсти".. така де.. на спортистите им дават 3 опита

ама ако наистина го реализират, това ще е най-скъпата компютърна игра... за 300 000 лв сирма изобретиха... брояч

а как мислят да го формулират в наредбата... "..и ако след това класиране има деца с равен брой точки, класирането става по метода бързи пръсти..." Joy

направо да върнат парите и да сложат линк към някай сайт с игри в мрежата... който изкара повече точки, той е по-напред... голяма игра ще падне Joy

# 1 028
  • София
  • Мнения: 6 011
Сладкишче, аз мисля, че ще ни дадат само един шанс "бързи пръсти" за една градина. Thinking
Ако може от ИСОДГ да ни осветлят по този въпрос?

# 1 029
  • гр.София
  • Мнения: 4 166

А има и още един вариант:ние в къщи кандидатстваме, мъжете в работата, свекита, майки, лели, вуйни и т.н кой от къщи, кой от работа.... е все някой ще улучи 0-лата..... Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Точно така беше миналата година.

# 1 030
  • Мнения: 186
Според мен, входящите номера ще са необходими на всички, които са останали извън първоначалното класиране, не само на тези които са с равен брой точки.
Я ми кажете какво става с децата, които имат много точки, но въпреки това не са класирани заради квотния принцип. Или според вас 40% от местата са достатъчни за всички деца, на които основните критерии ще донесат много точки.  
Реално, ако общият брой на кандидатсващите е 10000, а местата 5000. За децата, които са събрали най-много точки по основните критерии ще бъдат максимум 2000 (имаме квота 40%). Според публикациите в темите половината от децата събират равен брой точки, за моя пример 5000 деца и като прибавим другите 3000 деца, които няма да са класирани. Остават 8000 деца да се борят измежду допълнителните критерии, като 3000 отново ще имат повече точки от останалите, тъй като ще са набрани от основните китерии, но не са били класирани.

Другият вариант е децата, които са с много точки набрани от основните критерии и не са класирани  да се приравнят точково с децата с малко точки и да е играе тото принципът.

Аз тотално се обърках. Някой по-вещ в нещата ще ми разясни ли алгоритъма.

# 1 031
  • Мнения: 7 821
Момичета, четох, четох и...ще се опитам да обясня как аз разбрах г-н Джонев..Моля да ме поправи, ако бъркам..
Класиранията ще са в петък или събота (все едно кога) и в тях участват всички, които са кандидатствали.
Примерно за социалните критерии..
Приемат децата с 14т, 13т, 12т и ..стигат до децата с 11.3т.. На опашката чакат 3 деца с 11.3т за едно място.
това едно място остава свободно до понеделник...
В понеделник, тия трима родители на тия три деца, трябва да се борят за това място..по системата "бързи пръсти" на г-н Джонев..
Ако правилно съм разбрала, може родителя, който се бори за място в 6ч да е по-бавен и да постигне по-слаб резултата в бързината, от родителя, който се опитва да си вземе входящ номер за детето в 11ч..така, че...тук съм леко раздвоена..
..
За децата без предимства..
В събота приемат децата с 7.Х (максимума) и..стигат до 7.2т , но там имаме само 4 места за 46 деца, с този брой точки...
Тия 4 места остават незаети до понеделник..
В понеделник, въпросните 46 родители се строяват пред компютъра и.........се борят...за входящ номер..Часът не е важен- само бързината..
...
Така, не сте ощетени, ако кандидатствате за 10 ДГ...защото между 6 и 12ч ще имате достатъчно време да се пробвате за всяка от тях ..и..УСПЕХ на печелившите..
..
Най-бързите 4 ще имат шанс в този пример, който аз съм описала.., но..за някой ДГ, може да се борят по-малко деца за повече бройки (примерно 12деца за 6бр места)..
За други пък да се борят 63деца за 1 място..
...
Като цяло, в понеделник, ще се попълнят само незаетите места от класирането в събота...
..
Не знам успях ли да го обясня добре.., но...така го разбирам..

Така го разбирам и аз, обаче как ще стоят нещата после с текущите класирания. Ясно е, че на опашката ще останат децата на родителите с бавни пръсти. Ясно е, че като се регистрира дете е повече точки от първото на опашката, то ще ги измести и ще излезе начело, колкото и да не му се иска на някой. Но какво става, ако се регистрират 2 нови деца с равен брой повече точки (напр. на опашката са с 7,3 т и някакви входящи номера, но Септември се регистрират 2 деца с по 8 т. и Октомври излиза 1 място на текущо класиране)? Пак ли ще има броячи през годината за тях? Или какво?


Аз вече досаждам но ще си питам докъто някой отговорен за системата ми даде конкретен отговор...Как ще се въвеждат новите кандидатури, всичко наново ли ще кандидатствата или старите ще се пренараждат и само за новозаписващите ще са валидни промените в програмата (не визирам критериите)
Промените са валидни за всички деца родени след 2006 включително. Няма да има две опашки. От дата Х кандидатстващи деца трябва да бъдат с допопълнени профили по новите критерии. На дата Х1 има ново класиране за всички групи по новите критерии. Групите се напълват или донапълват (ако е имало предишни приеми за този набор) по новите критерии и за всяко ново място след тази дата се кандидатства по новите критерии. Самото тръгване на децата на градината става след като се разберете с Директорките на място в градината в която сте приети. Може някои да тръгнат още Юли, а други чак Октомври.
Нещата винаги са стояли по този начин и за това най-вероятно никой не ви отговаря.

# 1 032
  • София
  • Мнения: 1 541

да бе с теб още в миналата тема се разбрахме , че ще сме в една палатка - особено ако изглеждаш като на снимката в подписа си   newsm47
Ето до там ще ни докара системата, не стига, че се изнервихме покрай всичката тази лудост, ами и непознати съфорумки ще налитат на любимия ми мъж!!!  Joy
еее и моя не е лош Wink  Peace  Hug вие ще ни сменяте(за да има по ЧЛЕН Mr. Green от семейство - ще се разберем по часово)  - сори за спама Praynig

# 1 033
  • София
  • Мнения: 316
Г-н Джонев,

бихте ли ми казали какво се случва когато се подават заявки в един и същ ден, тогава в образуваните номера ще фигурира една и съща дата. Реално излиза, че аз колкото и да бързам да си взема заветното номерче и евентуално попадна в първия интервал и съм взела номер 10, а някой попадне в следващ интервал и му се пада номер 3, пак ще бъде преди мен, така ли?

Да не говорим, че както сте го замислили получаването на номера да става след първото класиране всички места вече ще бъдат запълнени въпреки квотите. Все пак имаме голяма разлика между съществуващите места и кандидатсващи деца. А като прибавим и факта, че много деца ще преминат директно от ясла в градинска група (визирам ОДЗ-та) свободните места стават още по-малко.

Реално излиза, че ако едно дете не се класира и чрез допълнителните критерии, направо да не се надява повече за място.

Защо беше нужна тази система, да си бяхме поръчали една сфера с топките от тотото и готово!

С уважение.

ами и аз това се чудя, нбо си мисля, че новия регламент би трябвало да влезе в сила като преустановят текущия прием, т.е. когато детските градини излязат в лятна ваканция ама никъде не можах да го прочета  newsm78, моля ви ако някой знае да даде линкче и ние да се осведомим  Hug

# 1 034
  • София
  • Мнения: 6 011
Ивка, квотата от 40% е достатъчно висока /тя е само за социални случаи, явно не си разбрала/ и вероятно на повечето места няма да се запълни, а на тези места ще приемат деца от опашката.
Входящият номер ще важи за трето класиране - първо влизат децата с най-много точки от СОС, после тези с най-много точки от СОС+ПС и накрая които останат с най-много равни точки се класират по входящ номер.

Общи условия

Активация на акаунт