за овесените ядки

  • 1 518
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 254
благодаря ви момичета ще ги включа и аз към менюто на моя малчо,само още един въпрос дали има бебешки такива и вие на коя марка взимате  Hug

# 16
  • Мнения: 1 062
Ако си въвела глутена, който се въвежда, точно в този период - можеш да даваш овесени ядки. Аз никога не съм купувала някакви специални, каквито за нас, такива и за бебето. Никога не купувам на Радиком, намирала съм такива неща в тях, че отказахме ядките за месеци наред.
Купувам на всякакви други фирми, последно на Аррива мисля, че взех. Взимам винаги цели ядки, и си ги преглеждам за боклуци, както си чистя ориза примерно.
Давам и с кисело мляко, става вкусно, зависи, кога смяташ да въведеш киселото мляко.

За целта предварително, смилам ядките сухи, направо на брашно, обикновено в по-голямо количество, и си ги прибирам в торбичка или бурканче. После добавям към киселото мляко + настърган банан, оставям 10 минутки да престои и храня бебето.

Другите варианти, които са ти предложили, са също чудесни. С мляко, с плод, с масло и сирене, когато ги приготвям, накисвам целите ядки в гореща вода(или мляко), добавям АМ след като изстине и плод.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 535
Купувам само финни овесени ядки. Засега съм доволна от тези на фирма Никола.
На малкия няколко пъти му давам вече попарени с вода с малко сиренце. Не съм ги варила, те много бързо омекват и поемат водата. Не му ги пасирам, той успява вече да ги яде и така.
С кисело мляко ги приготвям за мен засега - накисвам ги от вечерта. Сутринта добавям банан - става страхотна закуска  Peace. Може и с друг плод по твой вкус, но сега няма много избор. С праскови също се получаваше много добре.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Още не съм давала, та в тази връзка да попитам действа им ли разхлабващо на
децата овесената каша? Защото моята е такова "право черво"...

# 19
  • Мнения: 5 940
Още не съм давала, та в тази връзка да попитам действа им ли разхлабващо на
децата овесената каша? Защото моята е такова "право черво"...
По принцип фибрите в овесените ядки подпомагат храносмилането. Комбинирай с банан, ябълка. Овесените ядки са полезни и е хубаво да присъстват в менюто на детето.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Ами опитах да дам овесени ядки тази сутрин, с банан, не ги яде, а уж храна не
отказва Confused Аз лично съм голям любител на всякакви овесени ядки и мюсли,
ама хайванка нещо не ги хареса. Ще я пробвам след няколко дена пак.

Общи условия

Активация на акаунт