Помогнете-към кой да се обърна?!

  • 5 862
  • 85
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 196
А не може ли да обадите в полицията и да подадете сигнал, че някой вика за помощ от този апартамент? Едва ли ще откажат да дойдат. За да може човека сам да им каже какво му се случва и вие да свидетелствате за същото. В крайна сметка извършват престъпление срещу него.
 Вие, съседите, сте най-близо, не допускайте тази жена при дядото.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Не е от компетенцията ми да ти кажа, какво да направите точно, но не оставяите нещата така.
Не може да няма начин, не може да се отнасят така и никой да не взима отношение, не става въпрос за имотите му, а за това, че е жив човек.
Успех и пиши какво се случва. Peace

# 17
  • Мнения: 824
 #2gunfire
как може да има такива хора

# 18
  • Мнения: 998
Именно ,защото е жив човек и сам на света е трагедия за мен.
Между другото забравих да кажа ,че дядото споделил на касиерката на входа ,че Неда му прибирала и пенсията Cry

# 19
  • Мнения: 4 292
Социалните, полицията, ако не обърнат внимание - медиите! Просто не знам какво друго може да помогне. Не оставяйте така нещата, това е човек а не куче.

# 20
  • Мнения: 2 386
Tи как издържа толкова време да не направиш нищо? Казваш ''няколко месеца''.. Мен сън не би ме хванал - разбиват двама-трима мъжаги вратата и го водите директно в дом - там ще му се зарадват на пенсията и ще види част от нея поне. Дом за стари хора има в Зона Б-5, ако си в София. Намира се до ''Македонска среща'' или по български казано - две преки преди Мол-а.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 481
Горкият човек, направо изтръпнах! Моля пиши какво става...

# 22
  • Мнения: 2 386
Дом за стари хора "Зона Б-5" с филиал в "Захарна фабрика"
Капацитет на дома - 55 души, филиал - 30 души.

Предлагани услуги: 
Предлагане на храна;
Съдействие за участие в програми за социална интеграция и ресоциализация;
Съдействие за получаване на медицинска и стоматологична помощ, както и други здравни грижи;
Съдействие за снабдяване с предписаните лекарства;
Осигуряване на възможност самостоятелно да се организира свободното време осигуряване на възможност за контакти със семейството и други лица;
Осигуряване на информация за нормативната уредба, регламентираща дейността на доставчика и правата и задълженията на потребителя на социални услуги.

Настаняване
Настаняването става от Дирекциите "Социално подпомагане" по адресна регистрация в София на лица, които се самообслужват. Необходими са: Молба и декларации /по образец/, медицинска бележка от личния лекар за общо здравословно състояние, медицинска бележка от център за психични заболявания, медицинска бележка от лекар-психиатър /ЦПЗ "Екз. Йосиф" 59/, копие от лична карта, копие от ЕР на ТЕЛК /ако има такова/, удостоверение от службата по вписвания, снимка - 2 бр.

Тел: 829 25 30, 829 26 49
Адрес: "Зона Б-5", бл. 4,
Филиал: "Захарна фабрика", бл. 48а

# 23
  • Мнения: 998
Не съм казала "няколко месеца" ,казах "може би повече от месец"-от миналата седмица и аз съм в течение ,защото не живея при майка ми ,информацията я имам от нея ,не ми е споделила веднага за този проблем когато беше ходила за пръв път на съвещание на входа.Миналият петък самата аз бях при майка ми и за пръв път  го чух да удря по вратата ,звънях на Неда тогава.
Варианта с мъжагите не ми се вижда особено реален на първо време-как така ще разбием вратата и ще го заведем в дом??
Също така писах ,че съм от Русе.

# 24
  • Мнения: 427
Леле каква трагедия и какви нагли и безчувствени хора #2gunfireОбаждането в полицията не е променило нещата както се вижда,но бъдете настоятелни!Разбира се и социалните служби би трябвало да се сезират,но предполагам,че там процедурата ще е тромава ,както в почти всички институции.За мен варианта е да се свържете с някоя медия и да се проведе журналистическо разследване-това би размърдало службите ,отговорни за подобни случаи!!!

# 25
  • Мнения: 998
Между другото преди малко изпратих мейл на "Господари на Ефира".

# 26
# 27
  • Мнения: 4 292
Бианка, мисля, че много хора даже няма да се трогнат, какво остава да нарушат спокойствието си, търсейки съдействие от различните служби. Радвам се, че ти поне вземаш отношение и не се правиш, че не виждаш.

# 28
  • Мнения: 998
Клото,
Просто  съм възпрепятствана ,имам малко дете ,доскоро времето беше лошо..иначе досега да съм отишла в "програма Север"..Но права си ,само няколко човека взимаме присърце съдбата на човечеца ,това е толкова тъжно Cry

# 29
  • Мнения: 2 386
Не съм искала да звучи обвинително, само казах, че аз не бих могла да изкарам и ден, знаейки, че някой крещи за помощ във входа ми. Знам, че силовите методи са крайна мярка, но за други бързи такива не се сещам. Публикувах телефони и адреси по-горе, ето цивилизован вариант.

Общи условия

Активация на акаунт