Помогнете-към кой да се обърна?!

  • 5 865
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 478
Бианка поздравявам те за проявената гражданска и чисто човешка съвест,но аз не разбрах къде е развитието.Какво ще стане след репортажа по регионалната ви ТВ?Защото имам усещането,че щом тези хора-гледачите са се държали зле с човека и не им е пукало за съдбата му,едва ли ще мине много време и това пак ще се повтори.Може би е най-разумно да се поддържа огъня и социални служби наистина да дойдат на проверка и да свършат това,за което получават пари от държ.бюджет.

# 61
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Бианка, радвам се ,че има такива хора като теб!

# 62
  • Мнения: 998
Даваха ни по телевизията преди малко ,репортаж по новините на русенската програма СЕВЕР в 18.30 бяхме един от първите репортажи!
Наистина много бързо реагираха на сигнала ми ,браво на тях!
Обясниха ,че социалните в този случай наистина са безсилни ,затова са  изготвили доклад и ще заведат случая в прокуратурата Simple Smile
Мисля ,че шансовете Неда да се стресне и да гледа човека като хората след като е намесена и прокуратурата вече са доста по-големи!За първо време го е взела да го гледа в тях-мисля ,че са я накарали ,или вероятно я е страх да не би пак да тропа и да търси помощ и отново да има проблеми с такива като мен Wink
Поне сега човекът няма да е сам ,надявам се да се грижат за него ,ще се опитам да намирам информация за състоянието му.

# 63
  • Мнения: 335


За прокуратурата - добре. За репортажа - също.
За това, че са го отвели "някъде" - не съм оптимист.

Много е зле да зависиш от хора, които предпочитат да те няма.




# 64
  • Мнения: 4 435
Ох, мен ми е по-притеснително, че го е взела някъде.
Дано не го тормозят. Confused
По принцип нищо не й пречи ако иска да го заключва, да го прави сега, в съседната стая. Confused

# 65
  • софия
  • Мнения: 25 482
Бианка, сега прочетох темата  Hug Hug  bouquet  bouquet Моите искрени уважения към това, което си направила.  bouquet
И аз съм от скептиците, за това, че Неда го е отвела някъде. Дано се държи човешки с дядото, защото това, че го е взела не означава, че ще има добро отношение към него! Дано се е стреснала достатъчно много, за да не си позволява повече лошо отношение!

# 66
  • Мнения: 998
И аз се надявам да се е стреснала ,защото впоследствие се оказа ,че след като съм й звъняла ходила да му носи храна по-често и идвала да чисти.Обаче ако бяхте видяли обстановката вътре ...нямам думи.На репортажа бяха дали отблизо хладилника-целият беше мухлясал отвътре.Наистина и аз се притесних като го видях с нея ,но мислите ли ,че след днешният ден би могла да се държи зле с него...не знам ...аз смятам ,че може би е изплашена ,също за това ,че е намесена и прокуратурата ,че може да не вземе апартамента..дано да има страх от това и да го гледа.Предполагам след като социалните са изготвили доклад и знаят адреса й и ще ходят да проверяват какво се случва с човека.Дано да не съм прекалено голям оптимист Sad

# 67
  • софия
  • Мнения: 3 382
Бианка,браво момиче!Радвам се,че успя.Надявам се,че се е стреснала въпросната госпожа,но и мен ме гложди едно съмнение.Дано всичко да се развие към добро. Hug

# 68
  • Мнения: 2 386
Браво за куража и за репортажа, но и аз не виждам положителното развитие.. Жена, която до вчера го е мъчила човечеца, днес си го прибрала скрито-покрито у дома? За да забравите за него с времето, а и да не я притесняват социалните може би? А, те пък нищо не можели да направят. Е***и.

Все пак е хубаво, че има хора като теб, на които им пука.   bouquet Ако все още искаш да помогнеш.. аз мисля, че това не е решението на проблема все още.. Но от друга страна си безсилна, знам.
Наистина ли социалните стояха и мънкаха, а тя го отведе облечен? Ох, Боже..

# 69
  • Мнения: X
Мисля, че съвет за правата на човека можеш за получиш и тук, ако пак се влошат нещата:
http://www.bghelsinki.org/

Поздравявам те за съвестта и нещата, които си предприела.   bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 427
Бианка,евала за доброто дело,което извърши!!!  bouquetДа се надяваме ,че тая женица се е стреснала и няма да се оправдаят опасенията ни!!!

# 71
  • Мнения: 998
Между другото ,забравих да кажа ,понеже днес като се прибрах бях малко в еуфория ,но Неда се е оправдала ,че дядото има деменция ,затова го била заключила ,което е нож с две остриета за нея ,защото това се окаже вярно може да се оспори документа за онаследяване и жалбата до прокуратурата да е точно за това.Не знам колко е с деменция ,не съм лекар ,но дори да е вярно той е на 80 години ,оплаква се от болки в стомаха ,заключен е ,без телефон -нищо не я оправдава за отношението й към него.
Съседка потвърди ,че преди време човекът беше направил пожар ,затова и аз добавих ,че е възможно да е опасен и са себе си и за околните-ако се подпали отново как би сигнализирал?Как би излязъл от жилището си?
Репортерката пожела социалната работничка да потвърди ,че човекът би се ползвал с преференции за настаняване в хубав дом за стари хора ,ако се наложи.Тя го обеща.
Разбира се ,не пропуснах да кажа на новинарите ,че му взимат пенсията ,на което репортерката ми отговори ,че вече е разбрала -Неда била взела картата на дядото.
Дори един телевизор няма да се развлича човекът!Страшно ме хвана яд на тази безсърдечна жена.
Заради силата на договорните отношения социалните нямало право да се месят ,но познайте кой би бил с по-големи преференции ако има жалба до прокуратурата-разбира се -държавата.От цялата работа може да развалят спогодбата ,да настанят дядото в дом за стари хора и да се грижат за него ,май това би бил оптимално най-благоприятният изод от кошмарната ситуация.

# 72
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Страхотна си! Възхищавам ти се!  Hug

# 73
  • София
  • Мнения: 10 337
 Confused
Бианка - поздравявам те. Обаче не вярвам стерсването на онази жена да даде реултат за по-продължителен перид от време. Какви са тези социални служби, бе?

# 74
  • Мнения: 4 892
Бианка, поздравления  Hug

Дано и развитието по-късно да е добро за човека! 

Общи условия

Активация на акаунт