Чухте ли за новата простотия?

  • 13 963
  • 303
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 4 077
А ако се въведат електронни рецепти-още по-добре. Ще се следи какво се изписва, какво се продава, ще има контрол и на лекарите...Ама това ще стане след 100г най-рано. Тя още системата на НЗОК не функционирала както трябва!  ooooh!

# 256
  • Мнения: 5 370
Извинявам се, но да питам. Оралните контрацептиви също ли ще са с рецепта? А Ескапеле? Че ако ми дойде първия в събота или неделя как ще отида при личната да се редя за бележка за ОК. Аи как ще се редя без да съм болна и съм на работа за подобен род лекарствени препарати...какво правим?
Купуваш презерватив.  Mr. Green

Лелче Ог, то най-вече заради неуредената ни система мрънка народът.

# 257
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Нищо няма да е с рецепта и ще процъфти търговията с лекарства на черно.
И тогава господ да ни пази, щото не се знае какво купуваш.
И от аптека да си го купил, пак не е гаранция от къде ще са взети тези лекарства,
за да може аптеката да ти ги продаде на теб нелегално.
Далеч съм от мисълта, че тази наредба ще успее да спре горенаписаното от мен.

# 258
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538

Лелче Ог, то най-вече заради неуредената ни система мрънка народът.

Не е само това, да ти кажа.
Народът масово се друса с медикаменти.
Абстиненцията му ще е страховита.

# 259
  • Мнения: 2 829
страшно ще стане
и без това е пълно с психично болни по улиците

# 260
  • Мнения: 804
И аз подочух за това с лекарствата.Защо ли не се учудвам-в България да има нещо нормално или нещо работещо както трябва?!?Това е супер простотия-да търчиш при джипито за най-обикновени лекарства-сироп за кашлица или капки за нос или витамини.Какво не беше наред досега като си ги купувахме свободно-умряхме ли?Или е време да започнем да пълним гушите и на някой друг чрез тази наредба.Апропо това вече прието ли е?А и нали се сещате-при всяко посещение при джипито 2.40лв. такса пък било то и за рецепта.Е питам колко ще ни излизат лекарствата по този начин?!?

# 261
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
И аз подочух .....Това е супер простотия-да търчиш при джипито за най-обикновени лекарства-сироп за кашлица или капки за нос или витамини.

А попрочете ли, че изброените от теб неща ще си се купуват и занапред без рецепта?
Не, разбира се.
Не бива да се губи от ценното времето за писане, нали?

# 262
  • Мнения: 3 634
Някога бях много добра в писането на извинителни бележки в училище, сега ще трябва да си открадна от лекарския кабинет кочан с рецепти и печат.  Laughing

Вероятно не е лоша тази идея, но се съмнявам в компетенциите на ДжиПи-тата, дори на лекарите в болниците. 

# 263
  • Свищов
  • Мнения: 881
Извинявам се, но да питам. Оралните контрацептиви също ли ще са с рецепта? А Ескапеле? Че ако ми дойде първия в събота или неделя как ще отида при личната да се редя за бележка за ОК. Аи как ще се редя без да съм болна и съм на работа за подобен род лекарствени препарати...какво правим?
Купуваш презерватив.  Mr. Green

Лелче Ог, то най-вече заради неуредената ни система мрънка народът.

Тук не говоря за контрацепция, а и за необходимост от подобен род лекарства.

# 264
  • Мнения: 25 849
Някога бях много добра в писането на извинителни бележки в училище, сега ще трябва да си открадна от лекарския кабинет кочан с рецепти и печат.  Laughing


Що да крадеш? Както се продават кочани с фактури, така ще почнат да продават и такива с рецепти.

# 265
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 410
Някога бях много добра в писането на извинителни бележки в училище, сега ще трябва да си открадна от лекарския кабинет кочан с рецепти и печат.  Laughing


Ха-ха-ха и аз бях блестяща, освен това грознописа ми е подобаващ! Може да развием малък (или не чак толкова) бизнес.  Mr. Green

# 266
  • Мнения: 5 370
Така, ето отговорът на моята приятелка, който се обобщава с 2 прости думи:

ТАМ, където на кутийката е изписано "По лекарско предписание"- край. Само с рецепта.

Там, където няма такова обозначение - без проблем. Към тази графа влизат ентероли, смекти, панадоли, витамини, фервекси, нестероидни противовъзпалителни и т.н.

Лекарствата "По лекарско предписание"  следват пътя на тези със "зелената рецепта", тоест, скоро ще има вече и там бариера.

Но! Каза, че ще има още неща за уточнения, тоест, това не бил окончателният вариант.

Може би и за реда на изписване, а за електронните рецепти каза направо, че ....сигурно ще дойдат тук след 100 години. Mr. Green

# 267
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Хо-хо  Laughing ще има бум на самозвани народни лечители , врачки , баячки ..пачки  Sunglasses

# 268
  • Мнения: 3 634
Някога бях много добра в писането на извинителни бележки в училище, сега ще трябва да си открадна от лекарския кабинет кочан с рецепти и печат.  Laughing


Що да крадеш? Както се продават кочани с фактури, така ще почнат да продават и такива с рецепти.

Ще ми трябва и печат. След като Не съм предложи мога да издавам направления и талони за хоспитализация. Някой ще ги доставя до вратата и ще направим комплексна услуга.  Money

# 269
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Не ми харесва тази наредба и това е. Разбирам по-сериозните лекарства да се продават с рецепта, но лаксативи и противодиарични? Еле пък Ескапеле. Щото презервативът е хубаво нещо, но може да се скъса, да се изхлузи, знаете как е. А хипохондриците пак ще намерят начин. Има едни вестници от типа "Доктор", в които най-редовно излизат страховити статии за смърт от запек. Всичко има описано там - и симптомите, и лечението. Хипохондрикът си чете, после айде на лекар. Като го питат какво му е - изрежда каквото е прочел. Знаете, че докторите не си дават много зор да разберат дали наистина е така - хоп рецептата и аре бегай. За какво прекратяване на самолечението става въпрос? На колко от вас им правят антибиограма преди да им изпишат антибиотик? Да не разказвам как при възпалени бъбреци младо докторче ми предписа ефизол.

Общи условия

Активация на акаунт