Чухте ли за новата простотия?

  • 13 953
  • 303
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 12 680
Мдааа. Още не е приет закона, но вече се създава стройна система как да не се спазва. Няма да се затрие българинът.

# 271
  • София
  • Мнения: 4 063
Жозефина, за системата и аз мрънкам!
Но като гръмне една вътреболнична инфекция и няма с какво да се овладее, щото антибиотиците от т.нар резерв отдавна се продават свободно!

Или отивам в аптеката да купя лекарства за гастрит, с рецепта и определена схема, назначени от специалист. И там започва една леля да ми обяснява, как било по-добре да си взема ннам си кво и да го пия ннам си как, щото много по-добре действало. И тя на всички клиенти го казвала и били много доволни.  Twisted Evil Ама тя била магистър-фармацевт, а те, докторите, много не разбирали....

Та и за двете страни трябва контрол, но ...  Money

# 272
  • Мнения: 25 804

Спокойно, ще имат и подпис, и печат, даже може и да са попълнени предварително.  Mr. Green
Нищо чудно даже и лекарят, чиито подпис и печат са там, да е реално съществуващ.

Мдааа. Още не е приет закона, но вече се създава стройна система как да не се спазва. Няма да се затрие българинът.

Ама ти съмняваш ли се, че точно така ще стане?

# 273
  • Мнения: 3 634
Жозефина, при няколкото ми пристъпи в присъствието на лекар все майка ми диктува: "1 банка...., 50 кубика....". ДжиПито избяга от кабинета първия път, та друг лекар спази "указанията". Като раждах пак беше така, но тогава си получих "коктейла" чак на следващия ден. Всичките ми лекарства са "по лекарско предписание", но никога не ми ги изписват с рецепта предварително.

Аз все пак поощрявам подобна идея, но тя трябва да бъде много добре обмислена. Не може да няма направления, а лекарства за хематологичен проблем да ми изписва ДжиПи-то.  Peace

# 274
  • Мнения: 5 370
Аз съм раздвоена, честно казано, лелче Ог. Не съм от самолекуващите се по принцип и доста често досаждам на лекари, но.....предвид разстоянията тук и задръстванията нещо не съм ...оптимист. Пък и опашките пред джипитата....

( май ще си ползвам по-честичко частната здравна осигуровка, че там всичко минава толкова бързо)

# 275
  • Мнения: 121
Ужас!!!

За антибиотиците и "упойващите" разбирам, но тук вече става прекалено...
Дали  не е някакъв нов начин  GP-тата да изкарват повече пари от потребителска такса?
това ще да е причинита   #Cussing out

# 276
  • Мнения: 12 680
Аз и от друга страна не мога да я разбера тази истерия. Какви толкова лекарства пиете.

# 277
  • Мнения: 5 370
Аз и от друга страна не мога да я разбера тази истерия. Какви толкова лекарства пиете.
Аз ти отговарям директно - почти никакви, като изключим тези за глава.
обикновено при мене се получава вследствие на умора, нерви на работа или лягане недоизсушена коса. И.....сега, за главоболие, не мога да взема болничен, нали, по-точно не и за всяко такова. Та си имах в чантата беналгин.
Ама той май ще може и така да се взема?

# 278
  • Мнения: 12 680
Щом аналгин може. Пък то всеки, който има глава се случва да го боли. Аулин няма да може, а напоследък прекалено масово се използва. Приквиваш и после търсиш нещо по-силно.

# 279
  • Мнения: 5 370
Оооо, моля те , на Аулин листовката е ужасяваща!!!! Верно е силно и преди време ме спаси от болка от гангренясал зъб, ноооо, възможните ефекти -странични-са потресающи!!!

# 280
  • Мнения: 804
Казах,че съм подочула за лекарствата, а не че знам със сигурност за кои лекарства иде реч.Ще поживеем и ще видим какво ще стане.И моля без обидни забележки!Просто изказах мнението си.На никой не го налагам нали така или и на това вече нямаме право.А за писането време колкото щеш мила!!!

# 281
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А за писането време колкото щеш мила!!!

Именно.
Ако отделиш малко от него и за четене, ще бъде чудесно за всички.

Не съм никак мила.
.. чел-недочел, чул-недочул, всеки момент очаквам някой да поиска да заковем петиция по въпроса.
Ако ще ми отговаряш, моля направи го с лично съобщение, тъй като спамо-чата е в друга тема.
Благодаря

# 282
  • Мнения: 940
Аз пък съм от самолекуващите се. Знам, че не е редно, затова подкрепям закона.

# 283
  • Пловдив
  • Мнения: 691
 Shocked

# 284
  • Мнения: 1 849
Аз съм от само лекуващите се що се касае за настинки, кашлици и леки разтройства. Действам само с един препарат предписан ми преди години от бившето ми Джи Пи. Не ги водя дечурлигата на лекар, защото докато се замъкнем с градски транспорт до съответния квартал и докато изчакаме в малко коридорче фрашкано с болни, после си тръгваме с няколко вируса и положението се влошава драстично. Но търся лекар при всички останали случай. Слава на Бога не съм имала проблеми с този си подход.

Но съм за въвеждането на електронни рецепти. Имам горчив опит от края на миналата година. Отидох във Втора градска с направление, за да ми се назначи операция и един малоумник ме преглежда и казва, че нямам нужда и ми изписва лекарства на бланка която не е подпечатана. Съответно аз се натравям жестоко, още се боря с последиците. А няма как да пусна поне една жалба, защото рецептата не е подпечатана, а той не е записал, че ме е преглеждал!!! Проблема който имах не се повлиява от медикаменти, а се отстранява оперативно...

Общи условия

Активация на акаунт